• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Witaminy

Witaminy to organiczne związki chemiczne, substancje egzogenne, które nie są wytwarzane drogą syntezy w organizmie człowieka. W roślinach powstają w procesie biosyntezy pod wpływem światła Słońca i Księżyca. W komórkach roślin witaminy występują w łatwo przyswajalnej dla człowieka postaci (prowitaminy), oprócz nich w roślinach występuje niezbędny zbiór soli mineralnych, które sprzyjają pełnemu przyswojeniu ich przez organizm. Właśnie dzięki temu przedawkowanie naturalnych witamin jest bardzo trudne, a syntetycznych - bardzo łatwe.
Witaminy dzielą się na rozpuszczalne w tłuszczach i w wodzie. Czynniki zaburzające metabolizm tłuszczów w zakresie ich trawienia i wchłaniania będą zaburzały metabolizm witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach można stosunkowo łatwo przedawkować, gdyż kumulują się w tkankach bogatych w lipidy. Z kolei witaminy rozpuszczalne w wodzie (z wyjątkiem witaminy B12) nie są magazynowane, ich nadmiar wydalany jest z moczem w ciałku nerkowym. W związku z tym, muszą one być stale dostarczane do organizmu.


Tagi podkategorii: Witaminy, prowitaminy

Artykuły:

 • Polecamy książkę: "Wylecz się sam. Megadawki witamin"

  Polecamy książkę: "Wylecz się sam. Megadawki witamin"

  Data dodania: 2017-02-03 12:01:35, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3616 razy, Komentarzy: 0
  Niezwykle ważna książka, stanowi encyklopedię naturalnego zdrowia. Niezbędna na półce świadomego zdrowia człowieka. Wiedza w niej zawarta bazuje na medycynie ortomolekularnej opartej na megadawkach witamin.
 • Witaminy - naturalne czy syntetyczne?

  Witaminy - naturalne czy syntetyczne?

  Data dodania: 2010-12-22 12:49:46, Dodane przez: Kuba
  Wyświetlony 6760 razy, Komentarzy: 0
  Zdrowa żywność i naturalne suplementy czy syntetyczne z apteki? Co na temat syntetycznych witamin pisze Michał Tombak w książce "Jak żyć długo i zdrowo".
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Witaminy
Polecamy książkę: "Wylecz się sam. Megadawki witamin" Niezwykle ważna książka, stanowi encyklopedię naturalnego zdrowia. Niezbędna na półce świadomego zdrowia człowi ... Więcej »
Witaminy - naturalne czy syntetyczne? Zdrowa żywność i naturalne suplementy czy syntetyczne z apteki? Co na temat syntetycznych witamin pisze Michał Tomba ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Witaminy
Witaminy - naturalne czy syntetyczne? Zdrowa żywność i naturalne suplementy czy syntetyczne z apteki? Co na temat syntetycznych witamin pisze Michał Tomba ... Więcej »
Polecamy książkę: "Wylecz się sam. Megadawki witamin" Niezwykle ważna książka, stanowi encyklopedię naturalnego zdrowia. Niezbędna na półce świadomego zdrowia człowi ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.