• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Antybiotyki a Srebro Koloidalne

Data dodania: 2010-06-10 16:38:01, Dodane przez: Kuba
Wyświetlony 10667 razy, Komentarzy: 0
Wrzuć na FacebookWykop!
Antybiotyki a Srebro Koloidalne
Wejdź do sklepu po zdrowie:
 • Ag 123 Silver Touch 200 ml
  Tylko: 58 zł

  Kup Teraz!

  Ag 123 Silver Touch 200 ml - Antybakteryjny tonik Ag 123 ze srebrem monojonowym doskonale oczyszcza i chroni skórę, przywracając jej naturalny, zdrowy wygląd. Wspomaga leczenie chorób grzybiczych, bakteryjnych zmian skórnych, chorób łojotokowych. Rewelacyjnie łagodzi i redukuje podrażnienia, przyspiesza ich gojenie, równocześnie skutecznie likwidując przyczyny trądziku. Monojonowa struktura srebra gwarantuje przenikanie tego pierwiastka do każdej komórki naszego organizmu.
 • Ag 124 Antybakteryjny płyn do ciała 200 ml
  Tylko: 56 zł

  Kup Teraz!

  Ag 124 Antybakteryjny płyn do ciała 200 ml - Antybakteryjny płyn do ciała Ag 124 ze srebrem monojonowym to doskonały preparat do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała z problemami zwiększonego wydzielania łojotoku i powstawania zmian krostkowych, trądzikowych. Przyspiesza ustępowanie i gojenie zmian trądzikowych i zapobiega powstawaniu nowych zmian krostkowych i nowych wykwitów na skórze. Stymuluje procesy regeneracji komórek. Monojonowa struktura srebra gwarantuje przenikanie tego pierwiastka do każdej komórki naszego organizmu.
FAKTY STAN OBECNY

 Zakażenia tzw. wewnątrzszpitalne są zmorą wszystkich szpitali , klinik, domów opieki społecznej.  Stanowią również ogromne koszty, czyli straty finansowe dla danej jednostki medycznej.  W dzisiejszych czasach antybiotyk bierze się na wszystko . Ale do czego zmierzamy tym działaniem?  Okazuje się ze konsekwencje takiego postępowania są przerażające. Oto niektóre z faktów: od 1985 roku zanotowano w Stanach Zjednoczonych 286 000 przypadków gruźlicy. Niektóre ze szczepów prątka gruźlicy uodporniły się na wszystkie antybiotyki. Ciągłe stosowanie antybiotyków, co jest zalecane w takich przypadkach jak np.: borelioza (choroba wywołana przez ukąszenia kleszczów), prowadzi do poważnego zakażenia drożdżami lub grzybami. Wstrzymuje się wiec podawanie antybiotyku na czas potrzebny do opanowania drożdżycy, a wtedy powracają objawy boreliozy i cykl zaczyna się od nowa.

 28 marca 1994 roku ukazała się numer Newsweeka zawierający artykuł zatytułowany "Antybiotyki - koniec cudownych leków".  W doniesieniu tym autorzy piszą o nie notowanym dotąd w historii wzroście liczby bakterii odpornych na antybiotyki. Penicylina i terramycyna przestały działać na gronkowce już w latach 50-60-tych. Obecnie gronkowce odporne na metycylinę występują powszechnie w szpitalach i domach opieki. Lepszą strategią byłaby być może częściowa rezygnacja z antybiotyków na korzyść innych specyfików.

 

 Time z roku z 1995 roku zamieścił artykuł zatytułowany "Zemsta zabójczych mikrobów". „W obliczu AIDS, oraz ciągle rosnącej liczby bakterii odpornych na działanie antybiotyków lekarze byli zmuszeni przyznać, że medycyna w zasadzie przegrywa w walce z zarazkami. Pytanie, które, teraz sobie zadajemy nie brzmi już kiedy choroby zakaźne zostaną unicestwione, ale gdzie pojawi się kolejna choroba? Pojawiające się nowe plagi i AIDS nie są tu wyjątkiem. Starsze choroby takie jak gruźlica szybko ewoluują w formy odporne na działanie antybiotyków…. W 1992 13 330 pacjentów przebywających w szpitalach zmarło w wyniku infekcji, które oparły się wszystkim lekom stosowanym przez lekarzy”.

MIKROELEMENTY A ZDROWIE

 Aby być zdrowym potrzebujemy ponad 90 składników odżywczych, w tym 16 witamin, 60 minerałów, 12 podstawowych aminokwasów, 3 kwasy tłuszczowe, oraz 7 minerałów „ziem rzadkich”. Minerały stanowią około 5% masy ciała człowieka i działają jak katalizatory w wielu reakcjach biologicznych, w tym skurczach mięśni, przenoszeniu informacji przez system nerwowy, trawieniu oraz metabolizmie. Działanie minerałów jest między sobą powiązane, często również łączy się z działaniem witamin, aby dopełnić procesy biochemiczne. Cambell wymienia 7 MAKROELEMENTÓW: wapń, chlor, fosfor, potas, żelazo, sód i siarka. Minerały te są obecne w organizmie w stosunkowo wysokich ilościach, mierzonych w miligramach(mg). Inne minerały uważa się za MIKROELEMNTY (pierwiastki śladowe), obecne w tkankach organizmu w ilościach śladowych czyli bardzo małych ilościach mierzonych w mikrocentygramach (mcg). Są to m.in.: chrom, kobalt, złoto, miedź, fluor, jod, mangan, molibden, nikiel, selen, srebro, krzem, stront, wanad i cynk. Pierwiastki te są kluczem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Postać w jakiej większość naturalnych nieorganicznych czynników odżywczych jest asymilowana przez zwierzęta i rośliny składa się z materiału w stanie koloidalnym. „Pierwiastki śladowe działają jako aktywatory, jako katalizatory, wewnątrz żywej komórek, czy to roślinnej, zwierzęcej, czy ludzkiej; leżą one u podstaw wszystkich procesów życiowych, a ich wpływ przewyższa nieskończenie ich rozmiary”(Dr Melchior Dikkers, The Story of Trace Minerale).

RYS HISTORYCZNY

 Bakteriobójcze właściwości srebra znano już tysiące lat temu. Nawet w starożytności stosowano je, aby zapobiegać chorobom i mówiło się, ze choroby nie mogą być przekazywane, jeśli pije się ze srebrnego naczynia. Aby zapobiec szerzeniu się chorób starożytni Grecy pokrywali naczynia srebrem, których używali do jedzenia i picia, podobnie jak czyniły to inne kultury na całym świecie(Encyklopedia Brytannica, 1910). W XIV wieku około 25% mieszkańców Europy zmarło na dżumę dymieniczą. Wtedy to bogaci rodzice dawali swoim dzieciom do ssania srebrne łyżeczki jako sposób na zarazę. Dało to początek popularnemu angielskiemu powiedzeniu „Urodzić się ze srebrną łyżeczką w ustach”. W roku 1884 dr Crede, niemiecki położnik, zauważył, że łagodny roztwór srebra zapuszczany do oczu noworodka zapobiega zapaleniu śluzówki oka. Praktykę tę szybko zaczęto zalecać i jest ona jeszcze obecnie wykonywana w wielu szpitalach na świecie. W 1915 roku dr Laggeroe przeprowadził próby na dorosłych. Stwierdził, że jest to najbardziej użyteczny środek oftalmologiczny na infekcje oczu, z jakim się kiedykolwiek zetknął. Przez długi czas srebra używano w implantacjach przy chirurgicznej reperacji kości. W latach 20 – 30 tych bardzo drobno zmielone srebro w postaci mączki aplikowano doustne jako lekarstwo na wiele infekcji i chorób, miejscowo stosowano je w oparzeniach i zakażeniach grzybiczych. W rok 1938 wiele chorób wywoływanych przez ponad 650 rodzajów baterii, wirusów i grzybów uznawano za wyleczalne przy użyciu roztworu srebra. Koloidalne srebro było w powszechnym użyciu do późnych lat 30-ych, kiedy to koszty jego wytwarzania stały się zbyt wysokie. Srebro w tej postaci jest lekiem klasycznym. Było wielokrotnie testowane laboratoryjnie z rewelacyjnymi efektami. Dane laboratoryjne potwierdziły, że wykazuje wspaniałe działanie antytoksyczne. W latach 70-tych dr Carol Moyer, przewodniczący Wydziału Chirurgii na Uniwersytecie Waszyngtońskim, otrzymał dotację na opracowanie lepszych metod leczenia ofiar oparzeń. Dr Moyer współpracował z dr H.Margrafem, jako głównym biochemikiem i innymi chirurgami, aby wynaleźć środek antyseptyczny, który można by bezpiecznie stosować na dużych powierzchniach ciała. Po zapoznaniu się z literaturą medyczną znalazł opisy srebra jako katalizatora upośledzającego enzymy, od których zależy „oddychanie” organizmów. W efekcie tego mechanizmu mikroorganizmy te giną. Wraz z odkryciem i opatentowaniem produkcji antybiotyków srebro wycofano z użycia w Stanach Zjednoczonych, a także w większości innych krajów, pomimo, ze antybiotyki działają jedynie na arterie, a nie na bakterie, wirusy,drożdże i grzyby tak jak ma się to w przypadku srebra.

SREBRO KOLOIDALNE CZYM JEST?

 Srebro koloidalne nie jest związkiem chemicznym zawierającym srebro, ale czystym srebrem metalicznym zawieszonym w czystej wodzie. Cząstki srebra nie opadają na dno naczynia ani nie unoszą się na powierzchni, ponieważ posiadają jednakowy ładunek elektryczny, co powoduje ze odpychają się wzajemne pozostając w ciągłym ruchu. Srebro Koloidalne jest więc aktywne. Cząsteczki koloidalnego srebra można obserwować przez mikroskop elektronowy. Im mniejsza cząsteczka, tym lepsza będzie skuteczność roztworu. OPTYMALNA WIELKOŚĆ CZĄSTECZKI to 1,5 do 5 nM. Dla porównania wirusy maja wielkość od 15 do 150 nM, przy czym wielkość ta u większości z nich wacha się w przedziale 20-40 nM. Bakterie mają wielkość od 350 do 1000 nM. Dlatego też Srebro Koloidalne może swobodnie wnikać do wnętrza patogenów i niszczyć je. Wszystko co żyje istnieje w postaci koloidalnej. W strumieniu przepływającej krwi znajduje się wiele elektrolitów, takich jak wapń, potas i sód. Mają one również postać koloidalną i posiadają ładunek elektryczny.Srebro, oprócz tego jest metalem szlachetnym, jest również pierwiastkiem śladowym, niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Działanie śladowych ilości srebra ma naturę profilaktyczną, czy też ochronną i pomaga wzmocnić system immunologiczny. W miarę starzenia się organizmu, spada jego zdolność asymilowania srebra. Prowadzi to do niedoborów srebra i upośledza układ odpornościowy. Istnieje wysoka zbieżność pomiędzy niskim poziomem srebra a zachorowalnością na różnego rodzaju choroby.

 Dane oparte na pracach dr Rudolpha Abderhaldena, dyrektora Laboratorium na rzecz Diagnozy Endokrynologicznej i Enzymatycznej w Bazylei i prof. Biochemii na uniwersytecie Halle, potwierdzają, że „choroba jest zakłóceniem harmonijnego modelu aktywności enzymów, aktywności zależnej od obecności pierwiastków śladowych. Załamanie systemu enzymatycznego powoduje chorobę lub śmierć komórki. Wielu dietetyków i lekarzy jest obecnie zgodnych że tak naprawdę istnieje tylko jedna choroba – złe odżywiane, ze wszystkie pozostałe choroby z niej się wywodzą”. Ponieważ nasza gleba została wyjałowiona przez intensywną gospodarkę rolną i nawozy sztuczne, nasza żywność praktycznie nie zawiera srebra w charakterze pierwiastka śladowego. W wyniku nadmiernej eksploatacji gruntów rolnych, wyrzucania ścieków do rzek i mórz, pozbawiamy glebę srebra oraz innych naturalnych minerałów, podczas gdy w zamian dostarczamy jedynie potas, fosfor i azot. Jeśli w organizmie wystąpi niedobór srebra, następuje uszkodzenie systemu immunologicznego. Koloidalne srebro jest to jedyny bezpieczny sposób, w jaki można dodatków pozyskać srebro. W takiej postaci jest ono bioprzyswajalne, co oznacza, ze wnika bezpośrednio do tkanek ciała. Minerały, a szczególnie pierwiastki śladowe, są dla organizmu ważniejsze niż witaminy, ponieważ bez ich obecności witaminy nie mogą być wykorzystywane. Badania wskazują na bezpośredni związek między niedoborami minerałów i witamin a chorobami. Dla uzupełnienia ich braków zwykle używa się minerały CHELATOWANE (w postaci tabletek), które jednak są wchłaniane tylko w 40-60%, podczas gdy minerały KOLOIDALNE są wchłaniane w ok. 98%. Koloidalne srebro jest całkowicie naturalnym środkiem leczniczym. W 1940 r. średnie dzienne spożycie owoców i warzyw dostarczało 50 do 100 mikrogramów srebra jako pierwiastka śladowego. Według Earth Summit Report (Raportu Szczytu Ziemi) z roku 1992 poziom minerałów wydobywanych z Ziemi obniżył się o 85% w ciągu ostatnich 100 lat, czyli o około 0,85% rocznie. Jedna łyżeczka koloidalnego srebra o stężeniu 10 PPM dostarcza 50 mikrogramów tego mikropierwiastka.

Srebro Koloidalne a Antybiotyki

 

 Współczesne antybiotyki zabijają tylko niektóre bakterie i grzyby – nie zaś wirusy, takie jak wirus grypy, czy zwykłego przeziębienia, czy też o wiele od nich groźniejsze wirusy: HIV, ospy wietrznej, świnki, odry, wścieklizny, wirusowego zapalenia płuc, zapalenia istoty szarej rdzenia kręgowego, paraliżu dziecięcego, opryszczki, wirusowego zapalenia wątroby. A AIDS? A nowotwory? Infekcje wywołane drożdżakami? Tutaj żadne antybiotyki nie mają zbyt wielkiego zastosowania i nigdy nie miały. Z pewnością wydaje się to wątpliwe, aby inna substancja mogła rozwiązać wszystkie te wspomniane problemy. A jednak niektórzy badacze mówią nam, ze srebro może to zrobić. W przeciwieństwie do antybiotyków, koloidalne srebro jest substancją bezpieczną, nietoksyczną, nie akumulującą się. Zabija ono patogeny i ich mutacje- czego antybiotyki nie potrafią. Istnieje wiele farmaceutycznych antybiotyków, każdy z nich ma własne „specjalne” działanie i przeznaczenie. Średnio każdy z nich może sam unicestwić do sześciu organizmów chorobotwórczych, podczas gdy koloidalne srebro zabija ponad 650 różnych patogenów. Niestety, współczesne nauki medyczne pozostają wciąż pod wpływem złudnej teorii i praktyki, że aby „zabić” chorobę trzeba użyć trucizny, nie widząc większych wartości w medycynie naturalnej. Każdy lek reklamowany w telewizji leczy obawy, ale nie chorobę. Staliśmy się tak dobrzy w maskowaniu bólu i objawów choroby, ze wydaje się, iż jesteśmy zdrowi. Spiker mówiąc o wspaniałym specyfiku likwidującym ból, nie mówi żeby udać się do lekarza celem ustalenia właściwej przyczyny bólu a tym samym choroby. Cóż za cudotwórca uśmierzył ból i wyleczył chorobę. Słowem musimy dotrzeć do korzeni, do przyczyn powstawania chorób. Srebro Koloidalne zabija przyczynę – nie maskuje jej. Robi to bez szkody dla organizmu.

 Inne powody skuteczności srebra: - Koloidalne srebro ma silny ładunek dodatni; większość antybiotyków nie posiada tak silnego ładunku dodatniego. Sprawia to, że srebro dosłownie wyszukuje i niszczy patogeny, zamiast tylko dryfować aż przypadkiem wpadną na siebie. To działanie zostało dość trafnie określone przez dr Roberta Becka jako efekt „srebrnego pocisku”. - Srebro zabija od razu utleniając patogen. Antybiotyki w ogóle nie działają na wirusy, a jeśli chodzi o bakterie – antybiotyk zabija bakterię w momencie, gdy zaczyna się ona dzielić (antybiotyki typu penicylina), lub zapobiega podziałowi bakterii (antybiotyki typu tetracykliny). W pierwszym przypadku może upłynąć kilka dni zanim bakteria zacznie się dzielić, w drugim przypadku bakteria w ogóle nie ginie, a jedynie blokowana jest jej replikacja. W obu przypadkach system immunologiczny musi sam sobie poradzić z większością wszystkich patogenów. W przypadku srebra zabijane są one wszystkie i natychmiast. - Srebro jest katalizatorem. Tak wiec, gdy tylko srebro utleni patogen, traci on swój ujemny ładunek i po prostu odpływa, a srebro Mozę zaatakować kolejny chorobotwórczy organizm. Antybiotyki zazwyczaj wiążą się z patogenami i na każdy wyeliminowany patogen zużyta zostaje jedna cząsteczka czy też molekuła antybiotyku.

CECHY SREBRA KOLOIDALNEGO

Srebro Koloidalne jest:

 • Bezpieczne
 • Nietoksyczne
 • Działa jak antybiotyk
 • Zabija ponad 650 patogenów
 • Niszczy grzyby i pleśń
 • Zabija pasożyty
 • Wspomaga rozwój komórek
 • Nie akumuluje się w organizmie
 • Nie podrażnia błon śluzowych
 • Nie uzależnia
 • Nie zawiera wolnych rodników
 • Oczyszcza wodę
 • Działa przeciwzapalne
 • Odkaża powierzchnie zewnętrzne
 • Jest bioprzyswajalne
 • Nie podrażnia śluzówek oczu
 • Nie reaguje z lekami
 • Wzmacnia odporność organizmu
 • Jest bezpieczne dla kobiet w ciąży i matek karmiących
 • Bezbarwne, bez zapachu

 Ze względu na silne działanie bakteriobójcze, Srebro Koloidalne okazało się wysoce skuteczne w zapobieganiu i leczeniu infekcji i chorób, łącznie z AIDS, gronkowcami i paciorkowcami. Jest to zalecany środek wzmacniający przy przypadku wybranych chorób, np.: przeziębienia, można stosować je miejscowo w przypadku chorób skóry, jako środek odkażający wodę pitną, jak również środek odkażający do użytku w gospodarstwie domowym. Srebro posiada zdolność dezaktywowania bakterii, ponieważ jest silnym katalizatorem w procesie utleniania, hamuje wiec reprodukcję bakterii. Badania naukowe nie wskazują na żadne efekty uboczne doustnego lub dożylnego podawana prawidłowo sporządzonego roztworu koloidalnego srebra. Nigdy nie zanotowano negatywnej reakcji na koloidalne srebro ani żadne jego pochodne w postaci leków. Według współczesnych zaleceń, terapii lekami nie można stosować bez wcześniejszej porady specjalisty medycznego. Jednak terapia Srebrem koloidalnym nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności czy dużej wiedzy medycznej, co nie zwalnia nas od wizyty lekarskiej we wstępnej fazie rozpoczynającej się choroby.

LECZNICZE DZIAŁANIE SREBRA KOLOIDALNEGO

 Lecznicza wartość srebra koloidalnego – według literatury medycznej- polega na tym, że jest ono naturalnym antybiotykiem upośledzającym układ enzymatyczny, który wszystkie jednokomórkowe patogeny wykorzystują w swoim metabolizmie tlenowym. Sprawia to, że owe patogenne mikroorganizmy i ich wielopostaciowe zmutowane formy giną w sześć minut przy bezpośrednim kontakcie ze srebrem. Jony srebra posiadają ogromną zdolność utleniania czy też zabierania elektronów z substancji, które je otaczają. Organizmy chorobotwórcze nie potrafią wypracować odporności na Srebro Koloidalne, a ich mutacje SA tak samo podatne a jego błyskawiczne działanie. W badaniach naukowych nie zanotowano rozwoju szczepów bakterii odpornych na działanie srebra. Ponadto srebro nie tylko zabija organizmy wywołujące choroby. Przyczynia się również do znacznego przyrostu kości i przyspiesza gojenie się uszkodzonych tkanek. W podsumowaniu badań doktora medycyny Roberta O. Beckera, który jest wiodącym badaczem w dziedzinie regeneracji kości, czytamy, ze srebro bardzo silnie stymuluje procesy gojenia się skóry i innych tkanek miękkich w sposób, w jaki nie przebiega żaden ze znanych procesów naturalnych. Pobudza ono komórki kostnotwórcze, leczy najbardziej uparte infekcje i stymuluje leczenie skóry, oraz innych tkanek miękkich w sposób, w jaki nie przebiega żaden ze znanych procesów naturalnych. Ponadto pobudza komórki kostnotwórcze, leczy najbardziej uparte infekcje i stymuluje leczenie skóry oraz innych tkanek miękkich.

 W numerze British Medial Journal z 15 grudnia 1917 r. J.Mark Howell pisał, iż Srebro Koloidalne jest pomocne w przywracaniu czynności trąbek Eustachiusza oraz w zmniejszaniu kataru nosowo-gardłowego. BMJ stwierdza, ze koloidalne srebro było stosowane ze świetnymi wynikami w leczeniu ropotoku, zapaleniu migdałków, zespołu Menierea, półpaśca, kokluszu, posocznicy, obfitych białych upławów i zapalenia pęcherza moczowego. Co jednak jest podstawa myślenia, że Srebro Koloidalne może wspomagać wyleczenie raka? Czy rak jest wynikiem działania możliwych do wyeliminowania organizmów takich jak drożdże czy wirusy? Udowodniono, że wiele nowotworów może powstać przy dłuższym indukowaniu przez ściśle określone wirusy. Niektóre badania wskazują na pewne powiązanie pomiędzy rakiem a candida albicans. Wykazano że Srebro Koloidalne skutecznie zwalcza candida. Niewątpliwe działanie to profilaktyka, czyli nie dopuszczenie do powstania raka, przez usuwanie czynników które mogą to spowodować. Dr Robert O. Becker także prowadził badania nad rakiem mówi: ”… srebro, które jest naładowane ujemnie nie wywiera efektu, naładowane dodatnio działa na komórki rakowe zatrzymując ich mitozę, jak wykazaliśmy w badaniach laboratoryjnych”. Dodatnio naładowana srebrna elektroda wytwarza jony koloidalnego srebra. Pomimo, ze dokładna przyczyna mitozy komórek rakowych nie została podana, wydaje się bardzo prawdopodobne, ze był nią koloid zawierający dodatnie jony srebra. Przetestowano elektrody wykonane z różnych metali i stwierdzono, ze tylko srebro, zatrzymuje mitozę komórek rakowych. Srebro posiada korzystne działanie w walce z AIDS, ponieważ bez wątpienia uzupełnia i wspomaga komórki T-zależne w ich zwalczaniu obcych organizmów we krwi. Badacze tacy jak Gary Smith zdecydowanie sugerują, ze jony srebra są niezbędne dla układu odpornościowego. AIDS jest chorobą wirusową, a antybiotyki nie działają na wirusy, ale jony srebra sprawdzają się w tej sytuacji. Jest to pewnego rodzaju nadzieja do wzmocnienia leczenia AIDS.

SPOSOBY PRZYJMOWNIA

 Roztwór srebra koloidalnego stosuje się doustnie, miejscowo, dopochwowo, doodbytniczo, dożylne, domięśniowo, do płukania gardła, oraz jako krople do oczu i uszu. Może być podawane przy pomocy rozpylacza czy wciągane do nosa czy płuc,, wie może być bezpiecznie stosowane w odparowywaczach bądź nawilżaczach w przypadku infekcji dróg oddechowych.

Stosowanie zewnętrzne

 Koloidalne srebro stosowane do skaleczenia rany, zadrapana, do zakraplania do nosa czy oczu – jest zupełne niebolesne, ponieważ nie podrażnia komórek i tkanek. Nie stosuje się nanoszenie bezpośrednio na skórę przy pomocy kataplazmów (okładów), rozpylacza (sprayu) w przypadku takich podrażnień jak:

 • Oparzenia w tym słoneczne
 • Trądzik
 • Wysypka, swędzenie skóry
 • Opryszczka
 • Zakażenia drożdżami
 • Brodawki miękkie skóry
 • Zmiany skórne
 • Infekcje uszu i oczu
 • Ostre zapalenie spojówek
 • Grzybice skóry
 • Ospa wietrzna
 • Zapalenie skóry
 • Otwarte rany i skaleczenia
 • Ukąszenia owadów
 • Łuszczyca
 • Kurzajki

 Irygacje, proporcja jedna do 4 łyżeczek na litr wody. Zaleta tego takiego roztworu jest również oczyszczanie wody., jak również przywraca fizjologia okrężnicy.

Stosowanie wewnętrzne

Koloidalne srebro przyjmuje się doustnie, aby leczyć prawie wszystkie dolegliwości. Roztwór jest wchłaniany również z jamy ustnej przez śluzówkę do krwiobiegu. Niekiedy roztwór stosuje się doustnie i miejscowo, jak w przypadku trądziku. Srebro jest usuwane przez nerki, układ chłonny i jelita.

 Przykłady stosowana wewnętrznego:

 • Grypa, katar
 • Zapalenie migdałków
 • Czyraki
 • Świąd odbytu
 • Rzeżączka
 • Dyzenteria
 • Czerwonka bakteryjna
 • Hemoroidy
 • Obfite białe upławy
 • Zapalenie pęcherza moczowego
 • Zatrucie toksynami we krwi
 • Błonica
 • Zapalenie najądrza
 • Różyczka
 • Artretyzm
 • Zapalenie opłucnej
 • Posocznica
 • Reumatyzm, cholera
 • Cukrzyca
 • Półpasiec
 • Egzema
 • Zakażenia gronkowcami, paciorkowcami
 • Zapalenie żołądka
 • Syfilis
 • Zapalne problemy jelitowe
 • Gruźlica
 • Zapalenie naczyń chłonnych
 • AIDS
 • Malaria
 • Zakażenia drożdżami
 • Pasożyty krwi
 • Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
 • Przeziębienia
 • Zapalenie okrężnicy, biegunka
 • Przerost prostaty
 • Ostry gościec stawowy
 • Koklusz, zapalenie płuc
 • Dur brzuszny

 Uwaga: przed zastosowaniem srebra koloidalnego w przypadku wystąpienia pierwszych objawów choroby należy skontaktować się ze specjalistą medycznym.

DAWKOWANIE

Maksymalna dawka, która można przyjmować bezpieczne.

 Agencja Ochrony Środowiska USA (EPA) stwierdziła, ze 325 mikrogramów srebra koloidalnego w dawce dziennej jest nietoksyczne dla organizmu ludzkiego o wadze 72 kg. Przyjmując, ze w jednej łyżeczce (5ml) Srebra Koloidalnego (o koncentracji 10 PPM), znajduje się 50 mcg srebra, bezpiecznie możemy zażywać do 6 łyżeczek dziennie jeśli nasza waga nie przekracza 72 kg. Z czasem każda osoba powinna ustalić indywidualnie wymaganą dla siebie dawkę, biorąc pod uwagę stan swojego zdrowia lub jego brak, inne preparaty mineralne jakie obecnie zażywa,, jak np: koloidalne minerały, indywidualny poziom tolerancji i wszystkie inne czynniki jej tylko znane.

Dawka krytyczna

 Całkowita ilość srebra, której nie powinno się przekraczać w dziennym spożyciu dla dorosłego o wadze 72 kg wynosi 1,09 miligrama dziennie, tj. ok. 100ml srebra koloidalnego o oznaczeniu 10 PPM.

Zalecany sposób przyjmowania

Dorośli:

 • Profilaktycznie: do 1 łyżeczki dziennie (ok. 5 ml., 0k.15-16 kropli).
 • Przy przeziębieniach, infekcjach i grypie: cztery razy dziennie 1 łyżeczka (4x5 ml).
 • Przy schorzeniach przewlekłych: dwa razy dziennie 1 łyżeczka (2x5 ml)
 • Dla podniesienia witalności: do 6 łyżeczek dziennie (do 30 ml)
 • Jako środek wspomagający trawienie: przed posiłkiem ok. ¼ łyżeczki (1,5 ml).
 • Kobiety w ciąży i karmiące jak wyżej po konsultacji z lekarzem

Dzieci:

 • Połowę dawki dla dorosłych.

UWAGA: Zachować szczególną ostrożność w przypadku dzieci poniżej 2 roku życia. Zaleca się podawanie ¼  dawki dla dorosłych.

 Zewnętrznie:

 Przy zmianach skórnych takich jak: wysypka, trądzik, grzybice, oraz skaleczeniach, oparzeniach i ukąszeniach owadów: miejscowo – do przemywania jałowym gazikiem nasączonym koloidalnym srebrem, do okładów.

 Uwaga: nie wystawiać miejsc przemywanych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

 Lewatywy:  Cztery łyżeczki (20 ml) roztworu koloidalnego na 1000 ml/wody.

 OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

 W celu oczyszczenia organizmu można zastosować 21 dniowa kurację Srebrem koloidalnym. W czasie jej stosowania dla zwiększenia i przyspieszenia efektów działania zaleca się nie spożywanie mięsa, ryb i jaj, zmniejszenie produktów nabiałowych, produktów konserwowanych chemicznie, oraz używek (papierosy, alkohol itp.). Podczas trwania takiej kuracji należy pić dziennie co najmniej 1500 do 2000 czystej nie gazowanej wody dziennie, dokładnie przeżuwać przyjmowany pokarm i w miarę możliwości zadbać o 20 minutowy spacer na świeżym powietrzu. Poleca się również picie w niewielkich ilościach acydofilnej maślanki.

Dawkowanie:

 • Przez pierwsze 5 dni należy pić po 5 ml dziennie (1 łyżeczka)
 • Następne 5 dni po 10 ml dziennie (2 łyżeczki)
 • Kolejne 5 dni po 15 ml dziennie (3 łyżeczki)
 • Kurację kończymy przyjmując po 20 ml przez 6 dni (4 łyżeczki) można podzielić w dwóch dawkach na dobę.

Przeciwwskazania: Uwaga!!! Nigdy nie stosować przy uczuleniu na srebro metaliczne.

 Skutki uboczne: sporadycznie może wystać reakcja Herxheimera, będąca efektem oczyszczania organizmu z nagromadzonych toksyn, które uwalniając się do krwioobiegu mogą powodować krótkotrwałe: zmęczenie, złe samopoczucie, lekką biegunkę (jeżeli tak się stanie, bakterie jelitowe mogą być uzupełnione poprzez podanie np.: Lakcidu), a także pozorne pogorszenie się stanu ogólnego zdrowia. W takich przypadkach na początku stosowania należy zmniejszyć dawkę o połowę. U osób uczulonych na srebro może wystąpić m.in. obrzęk ciała, wysypka, ropienie oczu i uciążliwy katar.

 Przechowywanie:

 Przechowywać w szczelne zamkniętej butelce lub innym pakowaniu, w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej, z dla od pól magnetycznych (telewizor, kuchenka mikrofalowa, komputer itp.). * Informacje zwarte w tej publikacji (częściowo , zmienione i poprawione) mają charakter wyłącznie informacyjny i stanowią przedruk częściowo skróconej publikacji „Colloidal Silver” dr Michaela Cambella. Opisane w jego książce działanie i zastosowanie Srebra Koloidalnego oparte jest na doświadczeniach i wynikach badań lekarzy w USA. Dodatkowo na ten temat istnieje dość obszerna literatura naukowa. Przykłady zastosowania srebra koloidalnego, wyleczenia poszczególnych chorób a czasami wręcz szybkiego „uzdrowienia” zostaną zamieszczone w osobnym materiale.

Opracowanie:  Dr Eugeniusz Siwik
http://www.medserwis.pl/nm.asp?p=6176,1,2872,92017

Źródło: http://www.biomedyk.aplus.pl/

Komentarze do artykułu: Antybiotyki a Srebro Koloidalne

Nick:
E-mail:

Artykuły podobne do Antybiotyki a Srebro Koloidalne:
 • Srebro Koloidalne w Budownictwie

  Ostatnio obserwujemy na rynku spory wzrost ilości produktów wzbogaconych w molekuły srebra. Pojawia się nie tylko wiele kosmetyków ze srebrem, kremów, antyperspirantów, dezodorantów antybakteryjnych itp. ale także produkty z półki budowlanej. Srebro znalazło wspaniałe zastosowanie w fugach antybakteryjnych, które...
 • Leczenia Srebrem w Historii

  Srebro stosowano do celów leczniczych już 4000 lat przed naszą erą. W Persji wodę przetrzymywano w srebrnych naczyniach a cywilizacje Grecka i Babilońska w pełni znały dezynfekujące właściwości srebra. Podobnie Rzymianie używali srebra w celach medycznych. W wiekach średnich stosowano...
 • Nano-złoto koloidalne w kosmetologii

  Nano-złoto koloidalne stosuje się w kosmetologii do zabiegów upiększania: złoto zmniejsza powstawanie zmarszczek regeneruje już istniejące, a ponadto nawilża skórę i likwiduje przebarwienia skórne…..Nano-złoto koloidalne działa na zasadzie pompy jonowej: przyspiesza migrację składników aktywnych, wymianę jonową (głównie mikroelementy), stymuluje proces...
 • Historia Leczenia Złotem

  Starożytni wierzyli w cudowną moc uzdrawiania i w terapeutyczne właściwości złota. W Egipcie było ono używane w celach medycznych. Niektórzy uważali nawet, że kruszec ten kryje w sobie tajemnicę długiego życia. Zwolennicy tej teorii pili płynne złoto trzy razy dziennie...
 • Biologiczna aktywność srebra i jego zastosowanie w medycynie

  Srebro ze swych antybakteryjnych właściwości znane było już w starożytności. Antyczni Grecy, aby zapobiec szerzeniu się chorób pokrywali talerze i kubki srebrem, wrzucali srebrne monety do kan z wodą, aby przedłużyć czas jej przydatności do spożycia, podawali również dzieciom srebrne...
Filmiki podobne do Antybiotyki a Srebro Koloidalne:

Stanisław Szczepaniak - Złoto i Srebro Koloidalne Cz-1 - 27-05-2009

Audycja z Radia Misji Faraon na temat dobroczynnych właściwości złota i srebra koloidalnego.

Stanisław Szczepaniak - Złoto i Srebro Koloidalne Cz-2 - 28-05-2009

Audycja z Radia Misji Faraon na temat dobroczynnych właściwości złota i srebra koloidalnego.

Native American Spiritual Music 2

A selection of graphics and the great music of oliver shanti combine in this 2nd video of native american spiritual music. Indian spirituality centers on a (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Srebro koloidalne
Srebro Koloidalne w Budownictwie Ostatnio obserwujemy na rynku spory wzrost ilości produktów wzbogaconych w molekuły srebra. Pojawia się nie tylko wi ... Więcej »
Biologiczna aktywność srebra i jego zastosowanie w medycynie Srebro ze swych antybakteryjnych właściwości znane było już w starożytności. Antyczni Grecy, aby zapobiec szerzen ... Więcej »
Antybiotyki a Srebro Koloidalne Srebro koloidalne nie jest związkiem chemicznym zawierającym srebro, ale czystym srebrem metalicznym zawieszonym w czy ... Więcej »
Leczenia Srebrem w Historii Srebro stosowano do celów leczniczych już 4000 lat przed naszą erą. W Persji wodę przetrzymywano w srebrnych naczyn ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Srebro koloidalne
Biologiczna aktywność srebra i jego zastosowanie w medycynie Srebro ze swych antybakteryjnych właściwości znane było już w starożytności. Antyczni Grecy, aby zapobiec szerzen ... Więcej »
Antybiotyki a Srebro Koloidalne Srebro koloidalne nie jest związkiem chemicznym zawierającym srebro, ale czystym srebrem metalicznym zawieszonym w czy ... Więcej »
Leczenia Srebrem w Historii Srebro stosowano do celów leczniczych już 4000 lat przed naszą erą. W Persji wodę przetrzymywano w srebrnych naczyn ... Więcej »
Srebro Koloidalne w Budownictwie Ostatnio obserwujemy na rynku spory wzrost ilości produktów wzbogaconych w molekuły srebra. Pojawia się nie tylko wi ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.