• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Krzem Organiczny

Krzem jest drugim po tlenie najczęściej występującym pierwiastkiem na Ziemi i stanowi 28% skorupy ziemskiej. Jednak nie występuje w formie elementarnej a jedynie w rożnych związkach, głównie polimorficznych odmianach dwutlenku krzemu (SiO2) takich jak kwarc oraz w krzemianach i glinokrzemianach. Krzem jest głównym składnikiem gliny (łupku), granitu, kwarcu, piasku, kamieni szlachetnych i półszlachetnych, występuje również we wszystkich organizmach żywych. Niedobór krzemu w ludzkim organizmie powoduje takie problemy jak:
- kruchość aorty i różnorakich naczyń krwionośnych (specjaliści z tej dziedziny twierdzą, że co 10 lat będzie podwajać się liczba zachorowań na tętniaki i wylewy krwi do mózgu, żylaki, hemoroidy itp.)
- bóle kręgosłupa i deformacje stawów m.in. osteoporoza, kruchość kości brak elastyny i kolagenu
- zwapnienie naczyń krwionośnych (miażdżyca, kompleks tłuszczowo-wapniowy)
- ogólne osłabienie organizmu, brak odporności na infekcje (brak informacji międzykomórkowej)
- szybkie starzenie (krzem jest pierwiastkiem życia i młodości m.in. odpowiada za piękną cerę, włosy, oczy, zęby, paznokcie itd.)
- choroby nowotworowe – w guzach nowotworowych skumulowany jest krzem z całego organizmu do walki z rakiem.

 

 

Artykuły:

 • Zdrowie drzemie w krzemie!

  Zdrowie drzemie w krzemie!

  Data dodania: 2016-11-16 19:05:19, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4953 razy, Komentarzy: 0
  Krzem najbardziej jest potrzebny naszej tkance łącznej (najwięcej mamy go w takich narządach jak węzły chłonne, płuca, śledziona, paznokcie, kości, aorta, skóra, ścięgna, krew). Krzem jest nam przede wszystkim niezbędny przede wszystkim do wytwarzania głównego białka naszej tkanki łącznej czyli kolagenu . Krzem jest silnym antagonistą glinu. Krzem to nasz obrońca przed toksycznymi metalami jak glin, ale również rtęć, ołów czy kadm.
 • Krzem niezbędny dla życia, niezbędny dla zdrowej skóry

  Krzem niezbędny dla życia, niezbędny dla zdrowej skóry

  Data dodania: 2014-11-19 08:20:21, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5198 razy, Komentarzy: 2
  Przeczytaj o bezcennych właściwościach krzemu, zarówno w stosowaniu zewnętrznym jak wewnętrznym. "(...) Życie w organizmie człowieka ucicha, gdy zawartość krzemu się zmniejsza i nie jest na bieżąco uzupełniana w pokarmie".
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Naturalne Zdrowie i Suplementy
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Krzem Organiczny
Zdrowie drzemie w krzemie! Krzem najbardziej jest potrzebny naszej tkance łącznej (najwięcej mamy go w takich narządach jak węzły chłonne, ... Więcej »
Krzem niezbędny dla życia, niezbędny dla zdrowej skóry Przeczytaj o bezcennych właściwościach krzemu, zarówno w stosowaniu zewnętrznym jak wewnętrznym. "(...) Życie w ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Krzem Organiczny
Krzem niezbędny dla życia, niezbędny dla zdrowej skóry Przeczytaj o bezcennych właściwościach krzemu, zarówno w stosowaniu zewnętrznym jak wewnętrznym. "(...) Życie w ... Więcej »
Zdrowie drzemie w krzemie! Krzem najbardziej jest potrzebny naszej tkance łącznej (najwięcej mamy go w takich narządach jak węzły chłonne, ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.