• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Amoniak

Data dodania: 2010-09-27 15:27:29, Dodane przez: Honia
Wyświetlony 27533 razy, Komentarzy: 0
Wrzuć na FacebookWykop!
Amoniak
Oryginalny obraz: http://vmc.org.pl/images/chemia/nieorganiczna/amoniak_pliki/amoniak1.jpg

Amoniak (NH3) jest gazem o charakterystycznym, gryzącym zapachu. Znajduje się on często w rozpylających się płynach do mycia okien, ale i również w m.in. farbach do włosów. Substancja szkodliwa, działa silnie drażniąco na błony śluzowe dróg oddechowych, oczu i na skórę. Wywołuje przykre uczucie pieczenia w gardle, kaszel, ślinotok, nudności, łzawienie, bóle głowy. Przy dużych dawkach mogą powstać owrzodzenia prowadzące do przebicia, po czym następuje ciężkie uszkodzenie oka, mogące doprowadzić do utraty wzroku. U osób, które przeżyły zatrucie amoniakiem powstają z reguły nieodwracalne zmiany w płucach i drogach oddechowych. Częste przebywanie w atmosferze zawierającej amoniak może doprowadzić do przewlekłych nieżytów dróg oddechowych oraz zaburzeń w trawieniu i przemianie materii. Innym zaburzeniem jest bezsenność,  budzenie się w nocy i niemożność powrotu do snu. Wg dr Clark problemy te powoduje wysokie stężenie amoniaku w mózgu. Wiadomo, że amoniak silnie drażni korę mózgową. W praktyce człowiek może zostać rozbudzony z omdlenia, kiedy da się mu powąchać amoniakowe sole trzeźwiące. Amoniak  zwiększa właściwości uzależniające od papierosów.
W chorym organizmie (zainfekowanym bakteriami) dwie cząsteczki amoniaku są produktem trawienia przez bakterie mocznika - ponieważ mocznik stanowi ich pokarm. To właśnie specyficzny zapach amoniaku w moczu wskazuje na obecność bakterii w przewodzie moczowo-płciowym (również często podczas zapalenia prostaty lub stanów zapalnych pęcherza moczowego). W moczu nie powinno wyczuwać się amoniaku, ponieważ nasz organizm nie wytwarza amoniaku lecz w wątrobie wytwarzany jest mocznik, który wraz z woda wydalają nerki i wtedy nazywamy go moczem.  
Amoniak potrafią wytwarzać tylko bakterie. Niezbędny do tego procesu enzym nazywa się ureazą, który do swojego działania wykorzystuje nikiel. Bez niklu pochodzącego najczęściej ze stali nierdzewnej w sztućcach, naczyniach kuchennych, w stomatologii np. do wykonywania mostów, złote koronki zaczepy i amalgamatowe plomby - bakterie nie mogą egzystować w gruczole krokowym i układzie moczowym.

Tagi: amoniak, NH3

Komentarze do artykułu: Amoniak

Nick:
E-mail:

Artykuły podobne do Amoniak:
 • Toksyczne składniki w kosmetykach

  Spis niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego substancji zawartych w kosmetykach.
 • Palma Sabal - preparat na prostatę

  Preparat z palmy Sabalalowej jest skuteczny w likwidowaniu objawów łagodnego rozrostu krokowego, w łagodzeniu dolegliwości związanych z zakażeniami układu moczowo – płciowego, zapaleń gruczołu krokowego, w przypadkach nietrzymania moczu i bólów związanych z oddawaniem moczu. Działa również skutecznie w przypadku...
 • Co kryje się w oknach i drzwiach

  Dzisiejsze PCV jest znacznie częściej wykorzystywane w produkcji niż kilkadziesiąt lat temu. Dzięki łatwej obróbce oraz możliwości barwienia, polichlorek winylu znajduje wiele zastosowań. Jednak materiał ten niesie ze sobą realne zagrożenie dla ludzi, już na etapie produkcji, gdzie wykorzystywane są...
 • Toksyczne składniki kosmetyków

  Większość toksycznych składników wcieracie codziennie w skórę i włosy, wdychacie je używając dezodorantów i lakierów do włosów w aerozolu. Proces regularnego wchłaniania toksyn trwa z reguły przez całe nasze życie. Ma to zgubne skutki w postaci zapalenia skóry, wyprysków, przewlekłych...
 • Kawa naturalna

  Częste picie kawy w ciągu dnia dostarcza organizmowi duże dawki kofeiny co wywołuje zwiększają siłę skurczową mięśnia sercowego i wentylację płuc. Powodują gonitwę myśli i ogólne rozbicie myślowe. Nadmiar kofeiny osłabia koncentrację i powoduje trudności z zaśnięciem, bezsenność, drażliwość, niepokój,...
Filmiki podobne do Amoniak:

Szkodliwość alkoholu - co się dzieje w organizmie

Jeżeli ktoś przekazuje nam informacje, że alkohol to toksyna, która zabija bezpowrotnie nasze neurony, upośledza organizm i wyniszcza nasze ciało to i tak nie do (więcej...)

Nieszczepione dzieci są zdrowsze - teraz jest to oficjalnie potwierdzone!

PODAJ MATERIAŁ DALEJ!!! Małe poprawki do tłumaczenia (thx zwroclawia): -2:06 powinno być: "tak, my rozprowadzamy nasze..." -31:26 powinno być: ..., ponieważ uklad odpornosciowy nadmiernie reaguje. -32:41 Moderator powiedzial: "...pomocniczych, (więcej...)

GMO: Lobbing na rzecz GMO

Żywność ekologiczna może się stać towarem deficytowym, jeżeli polskie rolnictwo otworzy się na uprawy roślin genetycznie modyfikowanych. Takiego scenariusza obawiają się rolnicy ekologiczni. Od kilku (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Trujące Kosmetyki
Parafina w kosmetykach Parafina, hamując procesy wymiany gazowej, sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych, tworząc świetny grunt pod trądzi ... Więcej »
Toksyczne składniki kosmetyków Większość toksycznych składników wcieracie codziennie w skórę i włosy, wdychacie je używając dezodorantów i l ... Więcej »
Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny? Trujący ołów w szminkach kilku bardzo popularnych marek! Substancje rakotwórcze w dziecięcych szamponach! Silne ale ... Więcej »
Sole aluminium w kosmetykach SOLE ALUMINIUM – to substancje toksyczne. Są to sole tego samego metalu, z którego produkowane są puszki, folie i ... Więcej »
Parabeny - niebezpieczne substancje W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, w których odkryto, że guzy nowotworów zlokalizow ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Trujące Kosmetyki
Parabeny - niebezpieczne substancje W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, w których odkryto, że guzy nowotworów zlokalizow ... Więcej »
Amoniak Amoniak to substancja szkodliwa, działa silnie drażniąco na błony śluzowe dróg oddechowych, oczu i na skórę. Pro ... Więcej »
Toksyczne składniki w kosmetykach Spis niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego substancji zawartych w kosmetykach. Więcej »
Sole aluminium w kosmetykach SOLE ALUMINIUM – to substancje toksyczne. Są to sole tego samego metalu, z którego produkowane są puszki, folie i ... Więcej »
Toksyczne substancje w szamponach, płynach i piankach po goleniu Jak wygląda wasz poranek spędzony w łazience- w skrócie on: myje zęby, płucze jamę ustną płukanką, bierze szy ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.