• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Trujące Kosmetyki

Czy warto się upiekszać kosztem własnego zdrowia? Kosmetyki z całym "wagonem" chemikaliów wnikają poprzez naszą skórę do organizmu i dokładają się do utraty naszego zdrowia, starzenia się, pogarszającego się samopoczucia. Tutaj znajdziesz wszytko na temat chemii kosmetycznej oraz jej wpływie na ludzkie zdrowie. Jeśli weżmiesz sobie do serca te informacje zawarte w poniższych artykułach, ale nadal będziesz miał potrzebę stosowania kosmetyków to wówczas zapraszamy do kategorii Naturalne Kosmetyki - ulżysz nie tylko sobie, ale też środowisku.

Artykuły:

 • Parafina w kosmetykach

  Parafina w kosmetykach

  Data dodania: 2013-04-29 22:04:52, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7819 razy, Komentarzy: 0
  Parafina, hamując procesy wymiany gazowej, sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych, tworząc świetny grunt pod trądzik. Dłuższe stosowanie produktów kosmetycznych, których skład oparty jest na „oleju mineralnym”, doprowadza do przesuszenia tkanki skórnej i przyśpiesza proces starzenia się skóry.
 • Toksyczne składniki kosmetyków

  Toksyczne składniki kosmetyków

  Data dodania: 2012-12-10 22:09:27, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11347 razy, Komentarzy: 0
  Większość toksycznych składników wcieracie codziennie w skórę i włosy, wdychacie je używając dezodorantów i lakierów do włosów w aerozolu. Proces regularnego wchłaniania toksyn trwa z reguły przez całe nasze życie. Ma to zgubne skutki w postaci zapalenia skóry, wyprysków, przewlekłych stanów trądzikowych, łupieżu, łuszczenia się małżowiny usznej, wypadania włosów, zaburzeń miesiączkowania, zaburzeń potencji, kłopotów z zajściem w ciążę oraz problemów z jej utrzymaniem, zaburzeń hormonalnych, itp.
 • Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny?

  Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny?

  Data dodania: 2012-06-12 20:35:19, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11113 razy, Komentarzy: 0
  Trujący ołów w szminkach kilku bardzo popularnych marek! Substancje rakotwórcze w dziecięcych szamponach! Silne alergeny w wodach toaletowych! A to nie wszystko...
 • Sole aluminium w kosmetykach

  Sole aluminium w kosmetykach

  Data dodania: 2012-02-23 13:58:39, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 13503 razy, Komentarzy: 0
  SOLE ALUMINIUM – to substancje toksyczne. Są to sole tego samego metalu, z którego produkowane są puszki, folie i… samoloty! Znajdziesz je w kremach do opalania oraz dezodorantach i innych produktach blokujących gruczoły potowe. Ich zadaniem jest niwelowanie pocenia się i neutralizacja nieprzyjemnego zapachu. Pot i jego odór nie mogąc wydostać się z organizmu zostają w nim i zatruwają go od środka. Sole aluminium przenikają przez skórę i kumulują się w organizmie.
 • Parabeny - niebezpieczne substancje

  Parabeny - niebezpieczne substancje

  Data dodania: 2012-02-06 18:02:10, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 122303 razy, Komentarzy: 28
  W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, w których odkryto, że guzy nowotworów zlokalizowane w klatce piersiowej u wielu pacjentek zawierały parabeny. Wyniki badań doprowadziły do postawienia tezy, że parabeny mogą powodować raka piersi. Zwłaszcza jeśli znajdują się w produktach takich jak antyperspiranty i dezodoranty.
 • Co to jest SLS?

  Co to jest SLS?

  Data dodania: 2012-01-13 13:03:05, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9006 razy, Komentarzy: 0
  SLS i SLES to tanie detergenty syntetyczne stosowane od dawna w przemyśle do odtłuszczania i mycia urządzeń oraz pomieszczeń. Dziś możemy je znaleźć w prawie każdym szamponie, żelu myjącym, czy płynie do kąpieli. To najbardziej niebezpieczne składniki stosowane w pielęgnacji skóry i włosów.
 • Toksyczne substancje w szamponach, płynach i piankach po goleniu

  Toksyczne substancje w szamponach, płynach i piankach po goleniu

  Data dodania: 2010-12-21 14:47:09, Dodane przez: Kuba
  Wyświetlony 13262 razy, Komentarzy: 0
  Jak wygląda wasz poranek spędzony w łazience- w skrócie on: myje zęby, płucze jamę ustną płukanką, bierze szybki prysznic, myje twarz, goli zarost, wklepuje płyn po goleniu, myje włosy, wklepuje żel lub inne mazidło do stylizacji włosów, następnie smaruje się anty-perspirantem, psika perfumami lub dezodorantem a ona podobnie jak on myje zęby, płucze jamę ustną płynem,bierze prysznic, myje włosy w które wklepuje odżywkę, następnie piankę do włosów lub inne magiczne substancje, suszy włosy, lakieruje lub wciera żele/ woski, myje twarz mydłem lub wyciera tonikiem / mleczkiem, nakłada krem, podkład, pomadkę na usta, do tego maluje oczy, pudruje twarz etc … wychodzi.
 • Toksyczne składniki w kosmetykach

  Toksyczne składniki w kosmetykach

  Data dodania: 2010-09-30 09:41:33, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 13677 razy, Komentarzy: 0
  Spis niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego substancji zawartych w kosmetykach.
 • Amoniak

  Amoniak

  Data dodania: 2010-09-27 15:27:29, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 27583 razy, Komentarzy: 0
  Amoniak to substancja szkodliwa, działa silnie drażniąco na błony śluzowe dróg oddechowych, oczu i na skórę. Prowadzi do uszkodzenia oka. Wywołuje przykre uczucie pieczenia w gardle, kaszel, ślinotok, nudności, łzawienie, bóle głowy.
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Naturalne Zdrowie i Suplementy
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Trujące Kosmetyki
Parafina w kosmetykach Parafina, hamując procesy wymiany gazowej, sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych, tworząc świetny grunt pod trądzi ... Więcej »
Toksyczne składniki kosmetyków Większość toksycznych składników wcieracie codziennie w skórę i włosy, wdychacie je używając dezodorantów i l ... Więcej »
Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny? Trujący ołów w szminkach kilku bardzo popularnych marek! Substancje rakotwórcze w dziecięcych szamponach! Silne ale ... Więcej »
Sole aluminium w kosmetykach SOLE ALUMINIUM – to substancje toksyczne. Są to sole tego samego metalu, z którego produkowane są puszki, folie i ... Więcej »
Parabeny - niebezpieczne substancje W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, w których odkryto, że guzy nowotworów zlokalizow ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Trujące Kosmetyki
Parabeny - niebezpieczne substancje W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, w których odkryto, że guzy nowotworów zlokalizow ... Więcej »
Amoniak Amoniak to substancja szkodliwa, działa silnie drażniąco na błony śluzowe dróg oddechowych, oczu i na skórę. Pro ... Więcej »
Toksyczne składniki w kosmetykach Spis niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego substancji zawartych w kosmetykach. Więcej »
Sole aluminium w kosmetykach SOLE ALUMINIUM – to substancje toksyczne. Są to sole tego samego metalu, z którego produkowane są puszki, folie i ... Więcej »
Toksyczne substancje w szamponach, płynach i piankach po goleniu Jak wygląda wasz poranek spędzony w łazience- w skrócie on: myje zęby, płucze jamę ustną płukanką, bierze szy ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.