• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Przestroga przed Gardasilem, szczepionką przeciw rakowi szyjki macicy

Data dodania: 2010-09-26 13:25:36, Dodane przez: Honia
Wyświetlony 17640 razy, Komentarzy: 4
Wrzuć na FacebookWykop!
Przestroga przed Gardasilem, szczepionką przeciw rakowi szyjki macicy
Oryginalny obraz: http://www.pfm.com.pl/UserFiles/Image/@szczepienie1.jpg

Gardasil to nazwa nowej szczepionki intensywnie zachwalanej rodzicom dziewczynek w wieku od 9 lat. Podobno chroni ona przed dwoma szczepami ludzkiego wirusa brodawczaka (HPV), które uważa się za sprawcę około 70 procent przypadków raka szyjki macicy. W rzeczywistości wirus HPV jest bardzo pospolity i można go znaleźć u 80 procent kobiet i mężczyzn. Większość z nas z całą pewnością zetknęła się z nim w swoim życiu przy jakiejś okazji i większości z nas nie zaszkodził on, i nie umarliśmy na raka szyjki macicy. Prawdę mówiąc, rak szyjki macicy rozwija się tylko u l procenta kobiet. Dane statystyczne z roku 2000 mówią, że w USA na 100 000 kobiet na raka szyjki macicy umarły zaledwie 3,3 a w Australii 4 kobiety. Krajowy Instytut Raka USA twierdzi, że jak dotąd nie udowodniono bezpośredniej przyczynowości wirusa HPV. Kontrolowane badania kobiet w odpowiednim wieku, z których 67 procent cierpiało na raka szyjki macicy, a 33 procenty nie chorowały na niego, dały w ich przypadku pozytywny wynik testu na HPV. Rak występuje dopiero po 20-50 latach od zainfekowania (patrz http://www. virusmyth.net/aids/data/pdlatvir3.htm). O co więc chodzi? Czy ten wirus rzeczywiście wywołuje raka szyjki macicy?

Nicholas Regush napisał w Vaccine Madness (Szaleństwo szczepień):

„Jednak w roku 1992 pojawiła się wątpliwość w sprawie dominującej i coraz bardziej umacniającej się teorii, że przyczyną raka szyjki macicy jest HPV. Wątpliwość tę zgłosili Peter Duesberg i Jody Schwartz, biolodzy molekularni z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Wśród różnych wątpliwości, jakie zgłosili w sprawie uznania HPV za przyczynę raka szyjki macicy, najważniejszą był brak systematycznego występowania sekwencji DNA HPV oraz systematycznego występowania obrazu genu HPV w guzach, które były HPV dodatnie. Zaproponowali w rezultacie, że «raka szyjki macicy indukują rzadkie samorzutne lub chemicznie wywołane anomalie chromosomów, które są systematycznie obserwowane w HPV DNA negatywnych i pozytywnych guzów szyjki macicy»".

Krótko mówiąc, Peter Duesberg i Jody Schwartz wskazali na możliwość, że „głównymi sprawcami nienormalnej proliferacji komórek są raczej kancerogeny a nie HPV". I dalej: „Biorąc pod uwagę, że proliferujące komórki [komórki rozrastające się w sposób nie kontrolowany] są bardziej podatne na infekcję niż reszta komórek, wirusy są raczej wskaźnikiem a nie przyczyną raka" (patrz http://www.redflagsweekly. com/second_opinion/2002_nov25.html).

Skąd więc wniosek, że raka szyjki macicy powoduje wirus ludzkiego brodawczaka? Naukowcy szacują, że około 80 procent wszystkich rodzajów raka ma związek z paleniem tytoniu, z tym, co jemy i pijemy, i - w mniejszym stopniu - z wystawieniem naszych organizmów na promieniowanie lub rakotwórcze czynniki występujące w środowisku i miejscu pracy (patrz http://www.medi-cinenet.com/cancer_causes/page2.htm). Być może więc prawda wygląda tak, że to kancerogeny, a nie wirusy, powodują nie kontrolowany rozrost komórek.

Należało by oczekiwać, że szczepionka przeciwko rakowi szyjki macicy została dobrze sprawdzona i że można ją bezpiecznie podawać dziewczynom, a może i nawet chłopcom. Niestety, jak podaje organizacja o nazwie Sojusz na rzecz Ochrony Badań Człowieka (Alliance for Human Research Protection; w skrócie AHRP), wcale tak nie jest. AHRP twierdzi, że ta szczepionka nie została uznana za bezpieczną i efektywną w badaniach klinicznych, albowiem amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration; w skrócie FDA) zezwolił firmie Merck na użycie potencjalnie reaktywnego i zawierającego aluminium placebo jako środka kontrolnego podawanego większości ochotników biorących udział w testach zamiast niereaktywnego roztworu soli. To placebo z dodatkiem aluminium jest używane po to, aby sztucznie zwiększyć pozory bezpieczeństwa eksperymentalnego leku lub szczepionki w próbach klinicznych. Co więcej, Gardasil zawiera 225 mikrogramów aluminium, a nie od dziś wiadomo, że faszerowanie szczepionek aluminiowymi adjuwantami może prowadzić do kumulacji aluminium w mózgu oraz do powstania stanu zapalnego w miejscu wstrzyknięcia szczepionki prowadzącego do przewlekłego bólu stawów i mięśni oraz chronicznego zmęczenia. Około 60 procent tych, którym podano aluminiowe placebo, cierpiało z powodu efektów ubocznych takich jak bóle głowy, gorączka, nudności, zawroty głowy, biegunka i mięśniobóle, natomiast ci, którym podano Gardasil, cierpieli na jeszcze poważniejsze dolegliwości, takie jak bóle głowy, nieżyty żołądka i jelit, ostre zapalenia wyrostka robaczkowego, zapalenie miednicy, astma, skurcz oskrzeli i zapalenie stawów (patrz http://www.ahrp. org/cms/content/view/263/28/).

Tak więc, w sytuacji gdy rak szyjki macicy jest przyczyną około l procenta zgonów kobiet oraz gdy wciąż nie wiadomo na pewno, co go powoduje, nie mówiąc już o tym, że nie wykazano nie-szkodliwości tej szczepionki, zapytać należy, po co namawia się rodziców, aby szczepili swoje córki. Oczywista odpowiedź brzmi, że ktoś chce na Gardasilu sporo zarobić. Gardasil ma być głównym źródłem dochodów firmy Merck i przewiduje się, że jego sprzedaż osiągnie wartość co najmniej 2 miliardów dolarów. To dochód, którego Merck bardzo potrzebuje po skandalu z Vioxxem. Aby osiągnąć taki dochód, Gardasil będzie musiał być wprowadzony do szkół (patrz http://www.honesthuman.com).

Komentarze do artykułu: Przestroga przed Gardasilem, szczepionką przeciw rakowi szyjki macicy

Nick:
E-mail:


schweic dr n. med
2017-03-28 13:22:46
Ten KTOŚ, podpisujący się jako "norma", widocznie pojadł wszystkie rozumy i krew go zalewa na odmienne opinie od jego własnej, skoro używa przekleństw ! A tak naprawdę, co Wy - Redaktorzy tej stronki, macie mądrego do powiedzenia czy napisania ? Że szczepienia są niebezpieczne ? Czy coś wiecie na ten temat więcej niż nauka ma do powiedzenia ? Czy zdajecie sobie sprawę w jaki sposób bada się statystycznie populację i ocenia wpływ stosowanych/badanych leków, liczbę powikłań i ich rodzaj ? Myślę, że możecie mieć zaledwie powierzchowne pojęcie o tym wszystkim. Nawet przeciętny doktorant, który "otrze się" o metodykę badań i spotka z paradygmatem EBM czy metaanalizami, traci ochotę na tzw. odważne podejście do nauki ! Nauka to potężny warsztat badawczy, o którym nie macie zielonego pojęcia ! Miarkujcie się z idiotyzmami, które z zapałem wypisujecie tutaj ! Sami możecie chodzić do znachora czy nawiedzonego księdza, który będzie Was koił słodkimi słowami. Ale nie róbcie krzywdy innym, którzy nie wiedzą jak rozumieć świat faktów i nauki bo są po prostu słabo wykształceni !


norma
2016-10-04 17:04:57
Kto tutaj sie wypowiedzial to brak slow.Jest udowodnione ze ta szczepionka jest nawet BARDZO NIEBEZPIECZNA a co wy pi..... to brak slow.Julinka i matias kim wy jestescie zeby spol.wmawiac badania cyt.i inne badziewia.Le..... poki nie jest jeszcze za pozno


julinka892345
2016-06-28 08:19:33
W Polsce choruje znacznie większy procent, a to dlatego ze po pierwsze kobiety nie robia cytologii raz na rok jak na zachodzie oraz sie nie szczepia. W PL kobiety UMIERAJA na raka szyjki macicy, co zostalo wyeliminowane przede wszystkim sumiennym stawianiem sie na badania do ginekologa ! NIE CHCESZ TO NIE KORZYSTAJ ZE SZCZEPIONKI, ALE CYTOLOGIIE MUSISZ ZROBIC, dajac tym samym przyklad swoim dzieciom.


matjas333
2016-03-12 08:27:30
Co za niekompetentny artykuł! Szczepionka Gardasil9 jak sama nazwa wskazuje jest szczepionką 9-walentną, czyli chroni przed DZIEWIĘCIOMA typami wirusa HPV, a nie jak pierwsza przed dwoma (Cervarix), czy druga przed czterema (Silgard). Uważa się ponadto, że wirusy HPV odpowiadają za 90% przypadków raka szyjki macicy (a nie 70 jak w artykule) i ten związek został wykazano juz dawno. Jakże łatwo Ci napisać, że palenie papierosów odpowiada za raka,a wirus już nie. Generalnie ja uważam wynalezienie tej szczepionki za fantastyczny postęp w medycynie i swoją córkę na pewno zaszczepić bez żadnych obaw.

Artykuły podobne do Przestroga przed Gardasilem, szczepionką przeciw rakowi szyjki macicy:
 • Zapraszamy na spotkanie z doktorem Andreasem Puttich’em

  Dr Andreas Puttich jest uczniem znanego lekarza K. Nipera, z którym wspólnie prowadził klinikę leczenia Amigdaliną (witaminą B17) w Hanowerze. Obecnie przyjmuje we własnej praktyce lekarskiej w Darmstadt (Niemcy). Dr Puttich propaguje leczenie metodami naturalnymi wykorzystując podczas terapii m.in. witaminę...
 • Borówka spowalnia proces starzenia się

  Borówki redukują cholesterol, spowalniają rozwój marskości wątroby, chronią przed infekcjami układu moczowego, poprawiają jakość wzroku, spowalniają procesy starzenia.
 • Nie szczepimy? Pokaż mi swój plan B!

  Zdrowie jest proste i jest naszym naturalnym stanem. Szanując prawa natury możemy być zatem całkowicie spokojni o losy nasze i naszych dzieci ufając vis medicatrix naturae. Ta siła w przeciwieństwie do środków będących wytworem ludzkim nie potrzebuje ani...
 • Korzeń kobiet

  W 1956 roku po raz pierwszy wyciąg z rośliny zostaje wprowadzony do sprzedaży w Niemczech. W niedługim czasie opublikowane zostają sprawozdania z doświadczeń ze standaryzowanym wyciągiem, które dokumentują skuteczność i tolerancję w leczeniu objawów towarzyszących menopauzie.
 • Dzięgiel chiński - pomocny nie tylko kobietom

  Dzięgiel chiński wpływa korzystnie na pracę macicy. Rozszerza naczynia krwionośne, łagodzi bóle przedmiesiączkowe, objawy menopauzy, reguluje hormony, zapobiega stanom zapalnym narządów rodnych. Ma właściwości uspokajające. Ale nie tylko.
Filmiki podobne do Przestroga przed Gardasilem, szczepionką przeciw rakowi szyjki macicy:

Witamina B17-Ukrywane Lekarstwo Na Raka-Film Dokumentalny

Autor przedstawia dowody świadczące o tym, iż rak jest chorobą wynikającą głównie z braku w diecie ludzi współczesnych podstawowego składnika pokarmowego, podobnie jak w przypadku (więcej...)

Szczepionki - ostateczna prawda !

Trudno uwierzyc aby nawet najwiekszy sceptyk, po obejrzeniu tego materialu TV jeszcze watpil w szkodliwosc szczepionek. To jest kwestia zycia i zdrowia naszych dzieci oraz (więcej...)

Świat bez raka. Opowieść o witaminie B17 1/6

Autor przedstawia dowody świadczące o tym, iż rak jest chorobą wynikającą głównie z braku w diecie ludzi współczesnych podstawowego składnika pokarmowego, podobnie jak w przypadku (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Szczepionki
Nieszczepione dzieci są zdrowsze – wyniki badań Wyniki badania na 11.921 uczestników pokazują, że nieszczepione dzieci są zdrowsze, mniej chorują niż ich szczepi ... Więcej »
 Nie szczepimy? Pokaż mi swój plan B! Zdrowie jest proste i jest naszym naturalnym stanem. Szanując prawa natury możemy być zatem całkowicie spokojni o ... Więcej »
Szczepienia: dowiedz się wszystkiego Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego lekarze nie potrafią wykryć przyczyn tak wielu chorób? Dzieje się ... Więcej »
Desiree Rover - Szczepionki Broń Masowej Zagłady Wykład Désirée Röver, holenderskiej dziennikarki medycznej, wygłoszony 1 sierpnia 2009, na konferencji "State of T ... Więcej »
Niebezpieczeństwa związane ze szczepionkami Film dokumentalny na temat wpływu szczepionek na rozwój autyzmu. Relacje rodziców na temat szkód jakie poczyniły ic ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Szczepionki
Przestroga przed Gardasilem, szczepionką przeciw rakowi szyjki macicy W rzeczywistości wirus HPV jest bardzo pospolity i można go znaleźć u 80 procent kobiet i mężczyzn. Większość z ... Więcej »
Aluminium powszechnie stosowany w szczepionkach zabija komórki mózgowe Shaw odkrywa związek między stosowanym w szczepionkach wodorotlenkiem aluminium, a symptomami wskazującymi na chorob ... Więcej »
Ciemna strona szczepionek Zdecydowana większość naukowców, lekarzy, pielęgniarek oraz reprezentantów całej służby zdrowia wierzy, że sk ... Więcej »
Szczepienia: dowiedz się wszystkiego Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego lekarze nie potrafią wykryć przyczyn tak wielu chorób? Dzieje się ... Więcej »
 Nie szczepimy? Pokaż mi swój plan B! Zdrowie jest proste i jest naszym naturalnym stanem. Szanując prawa natury możemy być zatem całkowicie spokojni o ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.