• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Oczyszczanie wątroby wg William Donald Kelley

Data dodania: 2010-01-10 15:19:18, Dodane przez: Kuba
Wyświetlony 47265 razy, Komentarzy: 1
Wrzuć na FacebookWykop!
Oczyszczanie wątroby wg William Donald Kelley

Składniki:

A. Kwas jabłkowy lub kwas ortofosforowy (rozpuszcza żółć, zmniejsza adhezję wewnątrz kamieni).

B. Siarczan magnezu doustnie i we wlewie doodbytniczym, rozkurcza mięśnie gładkie. Większe konkrementy mogą przejść przez rozkurczony przewód żółciowy.

C. Nierafinowana oliwa z oliwek, powoduje skurcz pęcherzyka i przewodów żółciowych i usunięcie konkrementów.

D. Lewatywy retencyjne z kawy (roztwór kawy zatrzymywany w jelicie grubym). Pobudzają wydzielanie żółci i rozkurczają mięśnie gładkie przewodów żółciowych.

Dla osób po ukończonym 15 roku życia.

[Dot. chorych nowotworowych: zabieg wykonać w pierwszym tygodniu programu leczenia metabolicznego wg Kelleya. Za zgodą lekarza powtarzać co 2 miesiące. Należy przyjmować również pozostałe przewidziane programem suplementy.]

 

1. Przez 5 dni poprzedzających sam zabieg pić jak najwięcej soku jabłkowego lub cydru [jabłecznik, fermentowany sok z jabłek] oprócz normalnych posiłków. Najlepszy do tego celu będzie świeżo przygotowany sok z jabłek z uprawy organicznej. W dalszej kolejności sok jabłkowy lub cydr (niesłodzony, bez dodatków chemicznych i najlepiej z uprawy organicznej).

2. W południe szóstego dnia zjeść normalny obiad.

3. Dwie godziny po obiedzie wypić 1 lub 2 łyżki stołowe siarczanu magnezu rozpuszczonego w 30-90 ml ciepłej wody mineralnej, wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy lub wody destylowanej. Dla niektórych smak może być nieprzyjemny. W takim przypadku zapić mieszaninę  niewielką ilością soku z owoców cytrusowych (najlepiej świeżo wyciśniętego).

4. Cztery godziny po obiedzie wziąć litrową lewatywę z kawy z rozpuszczoną w niej jedną czwartą szklanki siarczanu magnezu. Należy ją zatrzymać przez 15 minut i wydalić. Kawę zaparzyć tak mocną na ile pozwala tolerancja, ale nie mocniejszą niż 6 łyżek stołowych mielonej kawy na pół litra wody. Objawy przedawkowania: bezsenność, nerwowość, drżenie, dreszcze, uczucie pustki w głowie lub zawrotu głowy.

5. Pięć godzin po obiedzie wypić łyżkę stołową siarczanu magnezu, rozpuszczoną jak poprzednio (punkt 3).

6. Sześć-siedem godzin po obiedzie można według uznania nic nie jeść. Jednakże zaleca się spożyć sałatkę z surowych owoców, stosując jak największą rozmaitość owoców sezonowych. Jako przybranie do sałatki można użyć wg uznania ciężką, nie pasteryzowaną śmietanę bitą z niewielką ilością surowego (nie topionego) miodu. Sałatki tej można zjeść każdą ilość. Gdy surowe owoce są niedostępne, można użyć owoców mrożonych, jak truskawki, czarne jagody, jeżyny, maliny itd.).  Można je także przybrać bitą śmietaną i zjadać w dużych ilościach. Owoce lub soki cytrusowe można spożywać, jeśli się chce, po daniu z owoców i bitej śmietany. Jednak każda osoba z hipoglikemią [tak w oryginale w internecie, zapewne chodzi o hiperglikemię] winna dostosować zjadaną ilość sałatki do indywidualnego progu tolerancji.

7. Wieczorem można wybrać jedną z trzech możliwości (uwaga: oliwa bardzo silnie obkurcza woreczek żółciowy i przewody żółciowe, usuwając w ten sposób zalegające latami kamienie. Wszystkie soki winny być najlepiej świeżo wyciśnięte):

A. Wypić pół szklanki nie rafinowanej oliwy z oliwek, a następnie niewielką ilość soku pomarańczowego, grejpfrutowego lub rozcieńczonego soku z cytryny, jeśli smak oliwy jest nieprzyjemny.

B. Wypić pół szklanki nie rafinowanej oliwy z oliwek zmieszane z pół szklanki soku pomarańczowego, grejpfrutowego lub rozcieńczonego soku z cytryny,

C. Wypijać 4 łyżki stołowe nie rafinowanej oliwy z oliwek, a następnie 1 łyżkę stołową soku z owoców cytrusowych co 30 minut, do osiągnięcia łącznej ilości 180 ml wypitej oliwy. Ten wariant zalecany jest dla osób bardzo słabych lub takich, które w przeszłości miały problemy z woreczkiem żółciowym. Stwierdzono, że pomocne bywa przepłukanie ust napojem na bazie alkoholu, np. sherry, by wyzbyć się pozostałości smaku oliwy. Jeśli napój na bazie alkoholu nie jest dostępny, spróbować naturalnego napoju gazowanego, albo wody sodowej. (Nie połykać napoju alkoholowego ani gazowanego). (Uwaga: Jeśli ktoś zwymiotuje podczas spożycia oliwy i soku, należy kontynuować procedurę do samego końca. Nie ma konieczności uzupełniania ilości, która została zwymiotowana. Nudności odczuwane podczas tego procesu wskazują zwykle na pobudzenie woreczka żółciowego i/lub wątroby).

1. Natychmiast po wypiciu oliwy i soku (albo podczas picia) położyć się do łóżka na prawy bok, przyciągając przed zaśnięciem prawe kolano do brody na 30 minut. Ułatwia to wypływanie oliwy z żołądka i pomaga wpływaniu zawartości woreczka żółciowego i/lub wątroby do jelita cienkiego.

2. Jeśli ktoś w nocy czuje się niedobrze, można wziąć następną mocną lewatywę z kawy z rozpuszczoną w niej jedną czwartą szklanki siarczanu magnezu.

3. Jeśli następnego ranka są silne nudności, spróbować pozostać w łóżku, póki się trochę nie złagodzą. Nie prowokować wymiotów.

4. Po wstaniu z łóżka należy wziąć kolejną mocną lewatywę z kawy z siarczanem magnezu lub też na godzinę przed śniadaniem wypić łyżkę stołową siarczanu magnezu rozpuszczoną w 30-90 ml ciepłej wody mineralnej, wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy lub wody destylowanej.

5. Jeśli nawet po lewatywie w dalszym ciągu odczuwa się nudności albo dużą bolesność w nadbrzuszu, należy przejść na lekką dietę: owoce (surowe lub gotowane na parze), jogurt lub kefir i świeżo wyciśnięte soki warzywne (zwłaszcza z dodatkiem soku z młodych liści buraków).

Pomocne wskazówki:

 1. Jedna tabletka chlorowodorku betainy (np. amerykańskie preparaty Mega-Acid A lub Beta-Z) przed snem pomoże zredukować nudności w nocy.
 2. Jeśli jest stała skłonność do nudności po spożyciu oliwy, wówczas po dawkach oliwy i soku z cytrusów należy wypić dwie łyżki stołowe soku z aloesu.
 3. Nudności w nocy zmniejszają się także po przyłożeniu termoforu na okolicę wątroby (pod prawym łukiem żebrowym).

Uwaga: Nie należy się zrażać powyższymi wzmiankami o nudnościach, wymiotach, bolesności żołądka, ponieważ ostatnie dwa objawy występują bardzo rzadko. Wiele osób znosi tę procedurę z minimalnym dyskomfortem, a po jej zakończeniu prawie każdy czuje się dużo lepiej. Płukanie wątroby i woreczka żółciowego w opisany sposób pobudza i oczyszcza te narządy jak nic innego.

Często osoby cierpiące latami z powodu kamieni żółciowych, braku apetytu, dolegliwości wątrobowych, bólów pleców, nudności i mnóstwa innych objawów następnego dnia po płukaniu znajdują w stolcu kamienie żółciowe. Mają one kolor jasno- do ciemnozielonego, galaretowatą konsystencję i wielkość od „pestek winogron" do „wiśni". Jeśli w stolcu znajduje się ich duża ilość, płukanie należy powtórzyć po dwóch tygodniach.

Post

Po płukaniu wątroby i żołądka można zacząć post. Powinien on trwać dzień do dwóch. Dajemy teraz organizmowi okazję do odpoczynku i oczyszczenia się z odpadów na poziomie poszczególnych komórek. Każdego dnia postu należy wypić litr świeżego soku z marchwi i pół litra soku z selera plus dowolna ilość wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy albo wody destylowanej. Najlepiej jest rozcieńczyć surowy sok taką samą ilością wody filtrowanej metodą odwróconej osmozy albo wody destylowanej.

Ważne jest pamiętać, że jeśli nie przyjmuje się dostatecznej ilości płynów, to toksyny robią się bardziej stężone i nie są usuwane w naturalny sposób.

Źródło: WILLIAM DONALD KELLEY „ONE ANSWER TO CANCER”, 1999 http://www.drkelley.com/CANLIVER55.html

Komentarze do artykułu: Oczyszczanie wątroby wg William Donald Kelley

Nick:
E-mail:


2016-07-10 18:34:08
witam !
Mam pytanie - czy oczyszczanie wątroby wg Williama Donalda Kelley
można stosować u osoby nie mającej woreczka żółciowego? (cholecystectomia laparoskopowa)

Pozdrawiam Joanna

Artykuły podobne do Oczyszczanie wątroby wg William Donald Kelley:
 • Oczyszczanie wątroby wg Hulda Regehr Clark

  Kolejna prosta metoda. Oczyszczanie wątroby jest bardzo bezpieczne. Autorka podaje, że na ponad 500 przypadków, w tym wiele osób po siedemdziesiątym i osiemdziesiątym roku życia, nikt nie trafił do szpitala, nikt nawet nie zgłaszał bólu. Jednak niektóre osoby mogą...
 • Naturalne sposoby oczyszczania krwi

  Tu dowiesz się jak tanio, prosto i naturalnie oczyścić swoją krew.
 • Odblokowywanie Wątroby

  Poniżej przedstawiona kuracja pochodzi z materiałów publikowanych przez Dr. H. Clark. Dotyczy usprawnienia krążenia żółci poprzez częściowe usuwanie złogów zalegających w pęcherzyku żółciowym i w przewodach żółciowych. Najbardziej zdumiewające jest to, że te osoby, które nie odczuwają żadnych szczególnych dolegliwości...
 • Oczyszczanie trzustki

  Wymagająca, ale skuteczna metoda oczyszczania trzustki przy pomocy naturalnych preparatów i sposobów możliwych do wykonania w warunkach domowych.
 • Oczyszczenie organizmu wg Gersona

  To oczyszczenie jest zalecane szczególnie w ciężkich chorobach, bardzo skuteczne przy chorobach nowotworowych.
Filmiki podobne do Oczyszczanie wątroby wg William Donald Kelley:

Oczyszczanie organizmu - DETOX

▼ Szczegółowy opis filmu znajduje się poniżej ▼ ▶ Odtwarzaj w jakości HD! ● OPIS W filmie opowiadam o kilku naturalnych metodach oczyszczania organizmu, ktore sama z (więcej...)

Czysta, zdrowa i żywa woda w ogrodzie - miedziany lej Schaubergera

Krótki filmik demonstrujący pracę miedzianego leja do ożywiania wody, wykonanego według założeń Viktora Schaubergera. Schauberger obserwował niezwykle pozytywne efekty wynikające z zastosowania miedzi nie tylko (więcej...)

Zielony Szejk - Demosnstracja, Cz. 1

Wiecej informacji i jadlospis: http://diety.wp.pl/index.php/mid/49/f... W tym odcinku pokazuje, jak robie zielony szejk. Oto kilka przydatnych linkow: Blendery: Blendtec: http://www.gastroworld.pl/pl/shop/ble... Vitamax: http://szukaj.gastrona.pl/card_firm.p... Victoria Boutenko(krolowa surowej zywnosci) o Zielonych Szejkach: http://www.surawka.republika.pl/rawf1... Na (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Naturalne Zdrowie i Suplementy
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Oczyszczanie Wątroby
11 Podstawowych zasad warunkujących poprawę funkcjonowania wątroby Wątroba to jeden z Naszych najważniejszych organów. Warto zadbać aby była zdrowa i wolna od toksyn. Jak to zrobić? Więcej »
Ostropest plamisty we wspomaganiu wątroby Ziele to znane jest od wieków jako tradycyjny składnik toniku wątrobowego. Istnieje kilkaset publikacji naukowych oma ... Więcej »
Odblokowywanie Wątroby Poniżej przedstawiona kuracja pochodzi z materiałów publikowanych przez Dr. H. Clark. Dotyczy usprawnienia krążenia ... Więcej »
Oczyszczanie wątroby wg Hulda Regehr Clark Kolejna prosta metoda. Oczyszczanie wątroby jest bardzo bezpieczne. Autorka podaje, że na ponad 500 przypadków, w tym ... Więcej »
Oczyszczanie wątroby wg William Donald Kelley Prosta i skuteczna terapia oczyszczanie wątroby. Więcej »
Popularne Artykuły w
Oczyszczanie Wątroby
Oczyszczanie wątroby wg Hulda Regehr Clark Kolejna prosta metoda. Oczyszczanie wątroby jest bardzo bezpieczne. Autorka podaje, że na ponad 500 przypadków, w tym ... Więcej »
Oczyszczanie wątroby wg William Donald Kelley Prosta i skuteczna terapia oczyszczanie wątroby. Więcej »
Odblokowywanie Wątroby Poniżej przedstawiona kuracja pochodzi z materiałów publikowanych przez Dr. H. Clark. Dotyczy usprawnienia krążenia ... Więcej »
11 Podstawowych zasad warunkujących poprawę funkcjonowania wątroby Wątroba to jeden z Naszych najważniejszych organów. Warto zadbać aby była zdrowa i wolna od toksyn. Jak to zrobić? Więcej »
Ostropest plamisty we wspomaganiu wątroby Ziele to znane jest od wieków jako tradycyjny składnik toniku wątrobowego. Istnieje kilkaset publikacji naukowych oma ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.