• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny

Data dodania: 2010-10-12 12:05:04, Dodane przez: Honia
Wyświetlony 38180 razy, Komentarzy: 4
Wrzuć na FacebookWykop!
Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny
Oryginalny obraz: http://www.ciazowy.pl/back/images/art/lead/00000544.jpg
Wejdź do sklepu po zdrowie:
 • COLON C - na zaparcia - granulat 200g
  Tylko: 33.50 zł

  Kup Teraz!

  COLON C - na zaparcia - granulat 200g - Colon C to preparat oparty na naturalnych składnikach ułatwiający perystaltykę jelit bez skutków ubocznych. Jest to jedyny dostępny na rynku preparat zawierający  błonnik, probiotyki i prebiotyki, które zastosowane łącznie dają w pełni zadowalający, trwały efekt zwalczenia zaparcia. Colon C ułatwia perystaltykę jelit, a tym samym skutecznie przeciwdziała zaparciom.
Lewatywa – przez lata uważana w Polsce za dziwactwo. Dziś wraca do łask. To po części wpływ Zachodu, gdzie zabieg oczyszczania jelita traktuje się jak wyprawę do fitness clubu. Do częstego stosowania przyznaje się wiele gwiazd.

Jeden z gabinetów oferujących lewatywę w Zabrzu reklamował się w kinie! To najlepszy dowód na to, że zabiegi tego typu przestały być w Polsce tabu. Jeszcze niedawno było inaczej. O lewatywie praktycznie się nie mówiło, a jak już to wyłącznie źle. W najlepszym przypadku traktowano je jako dziwactwo.

Kojarzyła się z przykrymi doświadczeniami kobiet na porodówkach czy gejowskim podziemiem. Moda na lewatywę rośnie na fali wzrostu popularności zainteresowań wśród kobiet sprawami różnego rodzaju oczyszczania organizmu, detoksu.

Lewatywa usuwa z jelita grubego zalegające tam niepotrzebne (a czasem wręcz szkodliwe) resztki pokarmu, niekorzystnie wpływające na nasz organizm bakterie. Jeśli na ściankach jelita odłoży się zbyt dużo tego typu substancji, poprzez wątrobę i inne części układu pokarmowego, zatruwać będą kolejne części ciała. Po czym można poznać, że mamy w sobie zbyt wiele trucizny? Przyspieszone starzenie się skóry, zamglone oczy o lekko żółtym zabarwieniu, zawroty głowy – to najczęściej spotykane objawy zatrucia pozostałościami z jelita grubego.

W takich sytuacjach pomocna okazuje się lewatywa. Fachowcy od chorób układu trawiennego polecają jej stosowanie także wtedy, gdy żyjemy w stresie, mamy dokuczliwe zaparcia, jesteśmy zmęczeni bez powodu. Lewatywę można wykonać w specjalistycznym gabinecie medycyny naturalnej, ale także w domu.

Jeśli zdecydujemy się zrobić to samemu możemy skorzystać z gotowych urządzeń, które kupimy w aptece bez recepty (koszt: kilkadziesiąt złotych). Sam zabieg polega na wlaniu do organizmu wody w temperaturze 25-35 st. C. przed odbyt. Wlewamy ją powoli, aż do momentu, kiedy uznamy, że więcej już nie zmieścimy. Gdy płyn jest w organizmie, należy wykonać serię ćwiczeń (przechyleń, podnoszeń, itp. – chodzi o to, by woda porządnie wypłukała jelita i dostała się w jak największą liczbę „zakamarków”).

Ich ilość i rodzaj to sprawa indywidualna – na każdego działa co innego. Po kilkudziesięciu sekundach (góra kilku minutach), wypychamy wodę z organizmu (wszystko robimy w toalecie lub w wannie). Czynność można powtarzać 2-5 razy.

Niektórzy przy tego rodzaju zabiegach stosują wodę z roztworem soku z cytryny lub ziołami. Dostępne w aptekach gotowe zestawy do lewatywy mogą zawierać także płyn z różnego rodzaju solami. Lewatywę warto wesprzeć masażami brzucha. To polepszy efekt wypłukiwania.

Dla większości praktyków lewatywy te zabiegi mają na celu oczyszczenie organizmu i walkę z nadwagą. W samym tylko jelicie grubym możemy składować do 5 kilogramów pasożytów, pleśni, resztek pokarmu czy tzw. mas kałowych. Lewatywa pozwoli nam je z siebie usunąć i tym samym zmniejszyć wagę ciała.

Lewatywę stosowano już w starożytności. Od tego czasu stosunek do niej zmieniał się co najmniej kilka razy. W XIX wieku stosowano ją jako karę, głównie na dzieciach. Jednak w wieku XVII oczyszczanie jelit było u elit ulubioną czynnością związaną z higieną. W tamtym czasie ludzie byli na bakier z mydłem, jednak po gruszkę do lewatywy sięgali niezmiernie chętnie. Z różnego rodzaju opisów z tamtej epoki wynika, że kobiety robiło ją sobie codziennie. I to także w czasie oficjalnych spotkań, przy gościach!

Komentarze do artykułu: Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny

Nick:
E-mail:


Medan
2014-09-15 13:53:17
Jednorazowy wlewnik do lewatywy - sklep medyczny Medan
[a="https://www.medansklep.pl/Zestaw-do-lewatywy/461/"]zestaw do lewatywy[/a]Topola
2014-09-15 12:53:12
w aptece znalazłam taką gotową lewatywę rectanal, jest bardzo skuteczna i łatwa w użyciu


Arths
2014-09-02 09:45:51
Niekoniecznie "im dłużej - tym lepiej". Po 15 minutach rozpuszczone złogi kału mogą zacząć się wchłaniać przez ścianki jelit (zależnie od wyjściowej temperatury wody), co oczywiście powoduje wprowadzenie toksyn do krwioobiegu. Nie zaleca się lewatyw dłuższych niż 20 minut


henryk
2013-06-27 22:32:42
siadam na muszli, uprzednio wlewam do pojemnika +-1,5 l wody o temp 35 stop. , zawiszam nad głowa , krótszą (4cm) rurkę wkładam do odbytu , odkręcam zawór i woda spływa mi do jelit. staram sie mocno zaciskać zwieracz odbytu----- aż wszystka woda wypłynie ze zbiornika----- nadal trzymam wode w sobie---- im dłużej tym lepiej---- po kilku minutach sama woda ,,rzygnie'' ale juz ze złogami z jelita-------- i tu ulga

Artykuły podobne do Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny:
 • Siedem mitów o lewatywie

  Przez całą swoją „karierę”, lewatywa zyskiwała zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Mówiono o niej 1000 lat temu i dyskutuje się teraz. Prezentujemy 7 mitów tworzonych przez ludzi na całym świecie, często nie mających z nią styczności.
 • Opinie o lewatywie od uzdrowionych ludzi

  Kilka ciekawych opini ludzi, którym pomogła lewatywa i oczyszczanie jelit. Warto zadbać o czyste jelita, lewatywa to najlepsza droga do tego oraz do zachowania świetnego stanu zdrowia.
 • Oczyszczenie organizmu wg Gersona

  To oczyszczenie jest zalecane szczególnie w ciężkich chorobach, bardzo skuteczne przy chorobach nowotworowych.
 • Oczyszczanie trzustki

  Wymagająca, ale skuteczna metoda oczyszczania trzustki przy pomocy naturalnych preparatów i sposobów możliwych do wykonania w warunkach domowych.
 • Lewatywa z kawy

  Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Zastosowanie tej metody jest szczególnie ważne u pacjentów po chemioterapiach i radioterapiach, u pacjentów z bardzo zaawansowaną chorobą - nasilonymi bólami nowotworowymi oraz przy zajęciu chorobą wątroby i...
Filmiki podobne do Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny:

Dieta Alleluja

Dieta Alleluja działa terapeutycznie, wykorzystując naturalne siły organizmu. Stosowana dokładnie wg zaleceń, uruchamia tzw. odżywianie endogenne, co wpływa na oczyszczanie komórek z toksyn, a także (więcej...)

Ekologiczne warzywa i owoce

Ładne nie zawsze znaczy dobre. Tak jest przede wszystkim w przypadku warzyw i owoców wystawianych na sklepowych półkach. Piękne, dorodne okazy kuszą nas swoją (więcej...)

dieta dr Ewy Dąbrowskiej

http://www.dieta-dabrowska.pl to portal promujący naturalną dietą dr Ewy Dąbrowskiej. Dieta warzywno - owocowa. Post Daniela. Oczyszczanie organizmu z toksyn, odchudzanie, leczenie schorzeń. Wczasy z dietą. (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Oczyszczanie Jelit
Napoje oczyszczające okrężnicę - kilka przykładów Napoje oczyszczające okrężnicę, to takie które tworzą duża masę przemieszczającą się przez przewód pokarmowy ... Więcej »
Siedem mitów o lewatywie Przez całą swoją „karierę”, lewatywa zyskiwała zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Mówiono o niej 1000 ... Więcej »
Opinie o lewatywie od uzdrowionych ludzi Kilka ciekawych opini ludzi, którym pomogła lewatywa i oczyszczanie jelit. Warto zadbać o czyste jelita, lewatywa to ... Więcej »
Opinie lekarzy o lewatywie Temat higieny okrężnicy zniknął z wydziału medycyny i z ortodoksyjnej literatury medycznej od początku XX wieku. D ... Więcej »
Lewatywa z kawy Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Zastosowanie tej metody j ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Oczyszczanie Jelit
Lewatywa z kawy Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Zastosowanie tej metody j ... Więcej »
Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny Lewatywa usuwa z jelita grubego zalegające tam niepotrzebne (a czasem wręcz szkodliwe) resztki pokarmu, niekorzystnie ... Więcej »
Opinie o lewatywie od uzdrowionych ludzi Kilka ciekawych opini ludzi, którym pomogła lewatywa i oczyszczanie jelit. Warto zadbać o czyste jelita, lewatywa to ... Więcej »
Opinie lekarzy o lewatywie Temat higieny okrężnicy zniknął z wydziału medycyny i z ortodoksyjnej literatury medycznej od początku XX wieku. D ... Więcej »
Napoje oczyszczające okrężnicę - kilka przykładów Napoje oczyszczające okrężnicę, to takie które tworzą duża masę przemieszczającą się przez przewód pokarmowy ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.