• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Oczyszczanie Jelit

Jelita to najdłuższa część przewodu pokarmowego zaczynająca się od żołądka i kończącą odbytem. Jelito dzieli się na dwie odmienne części: jelito cienkie i jelito grube. Jelito cienkie jest częścią układu trawiennego, która łączy żołądek z jelitem grubym. W jelicie cienkim wyróżniamy trzy odcinki: dwunastnicę, jelito czcze i jelito kręte. Błonę śluzową jelit podrażnia przyjmowanie naraz zbyt dużych ilości pożywienia czy niedostosowanie pokarmu do możliwości trawiennych układu pokarmowego. Wówczas pokarm zalega w jelitach i hamuje proces trawienia, co sprzyja powstawaniu trucizn i fermentacji. Również lekarstwa podrażniają błonę śluzową (przede wszystkim antybiotyki) i wszelkie chemiczne związki dodawane do środków spożywczych. Jelito grube zanieczyszcza się od nieprawidłowego doboru produktów żywnościowych, pokarmu gotowanego i oczyszczonego, nieprawidłowego wchłaniania płynów i sztucznych napojów.
Zanieczyszcza się od takich pokarmów jak: wszystkie rodzaje mięsa, czekolada, kakao, słodycze, biały cukier, krowie mleko, jaja, biały chleb, ciasta i torty.

Artykuły:

 • Napoje oczyszczające okrężnicę - kilka przykładów

  Napoje oczyszczające okrężnicę - kilka przykładów

  Data dodania: 2013-03-01 15:13:09, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 19705 razy, Komentarzy: 5
  Napoje oczyszczające okrężnicę, to takie które tworzą duża masę przemieszczającą się przez przewód pokarmowy, po drodze wypychając pożywienie z zablokowanych obszarów. Podczas przemieszczania się powiększają swoją objętość i wypełniają zagłębienia i szczeliny, usuwając z nich zalegające pożywienie.
 • Siedem mitów o lewatywie

  Siedem mitów o lewatywie

  Data dodania: 2011-11-25 19:50:35, Dodane przez: Kuba
  Wyświetlony 16824 razy, Komentarzy: 0
  Przez całą swoją „karierę”, lewatywa zyskiwała zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Mówiono o niej 1000 lat temu i dyskutuje się teraz. Prezentujemy 7 mitów tworzonych przez ludzi na całym świecie, często nie mających z nią styczności.
 • Opinie o lewatywie od uzdrowionych ludzi

  Opinie o lewatywie od uzdrowionych ludzi

  Data dodania: 2011-10-16 15:01:06, Dodane przez: Kuba
  Wyświetlony 30044 razy, Komentarzy: 0
  Kilka ciekawych opini ludzi, którym pomogła lewatywa i oczyszczanie jelit. Warto zadbać o czyste jelita, lewatywa to najlepsza droga do tego oraz do zachowania świetnego stanu zdrowia.
 • Opinie lekarzy o lewatywie

  Opinie lekarzy o lewatywie

  Data dodania: 2011-08-15 16:53:27, Dodane przez: Kuba
  Wyświetlony 20114 razy, Komentarzy: 1
  Temat higieny okrężnicy zniknął z wydziału medycyny i z ortodoksyjnej literatury medycznej od początku XX wieku. Dziś większość lekarzy, nie znając irygacji okrężnicy, w konsekwencji jest z góry przeciwna. Medycyna ajurwedyczna głosi, że zdrowie człowieka określa się poprzez zdrowie jelit, zaś lewatywy pomagają zlikwidować do 80% chorób. Większość wielkich nazwisk historii medycyny jak Hipokrates, uznały tą praktykę za niezbędną. Ostatnio Ambroise Paré i Galen opublikowali literaturę na temat korzyści z oczyszczania jelit. Nasuwa się pytanie: skoro zabieg jest taki „zły i niepotrzebny”, to dlaczego od niepamiętnych czasów okrężnica była przedmiotem szczególnej troski?
 • Lewatywa z kawy

  Lewatywa z kawy

  Data dodania: 2010-10-12 12:34:09, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 199929 razy, Komentarzy: 17
  Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Zastosowanie tej metody jest szczególnie ważne u pacjentów po chemioterapiach i radioterapiach, u pacjentów z bardzo zaawansowaną chorobą - nasilonymi bólami nowotworowymi oraz przy zajęciu chorobą wątroby i osłabieniu jej funkcji detoksykacyjnej.
 • Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny

  Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny

  Data dodania: 2010-10-12 12:05:04, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 38259 razy, Komentarzy: 4
  Lewatywa usuwa z jelita grubego zalegające tam niepotrzebne (a czasem wręcz szkodliwe) resztki pokarmu, niekorzystnie wpływające na nasz organizm bakterie. Jeśli na ściankach jelita odłoży się zbyt dużo tego typu substancji, poprzez wątrobę i inne części układu pokarmowego, zatruwać będą kolejne części ciała. Po czym można poznać, że mamy w sobie zbyt wiele trucizny?
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Naturalne Zdrowie i Suplementy
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Oczyszczanie Jelit
Napoje oczyszczające okrężnicę - kilka przykładów Napoje oczyszczające okrężnicę, to takie które tworzą duża masę przemieszczającą się przez przewód pokarmowy ... Więcej »
Siedem mitów o lewatywie Przez całą swoją „karierę”, lewatywa zyskiwała zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Mówiono o niej 1000 ... Więcej »
Opinie o lewatywie od uzdrowionych ludzi Kilka ciekawych opini ludzi, którym pomogła lewatywa i oczyszczanie jelit. Warto zadbać o czyste jelita, lewatywa to ... Więcej »
Opinie lekarzy o lewatywie Temat higieny okrężnicy zniknął z wydziału medycyny i z ortodoksyjnej literatury medycznej od początku XX wieku. D ... Więcej »
Lewatywa z kawy Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Zastosowanie tej metody j ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Oczyszczanie Jelit
Lewatywa z kawy Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Zastosowanie tej metody j ... Więcej »
Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny Lewatywa usuwa z jelita grubego zalegające tam niepotrzebne (a czasem wręcz szkodliwe) resztki pokarmu, niekorzystnie ... Więcej »
Opinie o lewatywie od uzdrowionych ludzi Kilka ciekawych opini ludzi, którym pomogła lewatywa i oczyszczanie jelit. Warto zadbać o czyste jelita, lewatywa to ... Więcej »
Opinie lekarzy o lewatywie Temat higieny okrężnicy zniknął z wydziału medycyny i z ortodoksyjnej literatury medycznej od początku XX wieku. D ... Więcej »
Napoje oczyszczające okrężnicę - kilka przykładów Napoje oczyszczające okrężnicę, to takie które tworzą duża masę przemieszczającą się przez przewód pokarmowy ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.