• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Posty i oczyszczanie cz.1

Data dodania: 2010-12-15 15:12:29, Dodane przez: Kuba
Wyświetlony 8982 razy, Komentarzy: 0
Wrzuć na FacebookWykop!
Posty i oczyszczanie cz.1
Poszczenie i oczyszczanie może być podnoszącym na duchu doświadczeniem, które wzmacnia zdrowie i poprawia nastawienie umysłu. Można pościć nie jedząc nic, spożywając tylko jeden pokarm lub eliminując jeden, bądź kilka pokarmów z diety. Post może trwać od jednego do kilku dni, a nawet kilka tygodni. Prawie wszyscy współcześni ludzie potrzebują postu, który oderwałby ich od trwającego całe życie schematu trzech posiłków dziennie uzupełnianych przekąskami. Niemal każda tradycja lecznicza bądź religijna zaleca post jako metodę przynoszącą korzyści zdrowotne bądź duchowe.

Wielu naszych przodków pościło. W okresie wiosennym, kiedy wyczerpywały się zimowe zapasy, pościli nawet kilka tygodni, żywiąc się jedynie wodą i wiosenną zieleniną. Współczesne poszczenie wiąże się ze spożywaniem dużych ilości soków, jednak może to doprowadzić do poważnego osłabienia metabolizmu i „ognia trawiennego” (wg medycyny chińskiej). Należy dostosować rodzaj postu do konkretnej osoby!

Skuteczność poszczenia wiąże się z przyspieszeniem procesu oczyszczania i odnawiania organizmu. Tak zwane pokarmy „oczyszczające” są zazwyczaj remediami na większość chorób i przypadłości, które są związane ze stanem „nadmiaru” w naszych ciałach. Powszechnie zakłada się, że lepsze jest szybsze oczyszczenie i dlatego większość ludzi ucieka się do „błyskawicznych” metod oczyszczania organizmu, takich jak zastosowanie soków owocowych, bądź warzywnych. Odkryto jednak, że choć szybka metoda może być skuteczna i spektakularna, to dłużej działające posty budują w człowieku wytrzymałość i wiarę w mądrość życia, mogą one stać się podporą u tych, którzy są przepełnieni stresem i potrzebują na co dzień oparcia.

Kiedy osiągnie się stabilność w sposobie odżywiania dzięki zastosowaniu zrównoważonej, pozbawionej skrajności diety, ekstremalne oczyszczanie stanie się mniej atrakcyjne niż wcześniej. Po ograniczeniu przez pewien czas przyjmowania produktów o silnych właściwościach, automatycznie osiąga się pewien poziom równowagi, a najbardziej odpowiednie posty występują w okresach, kiedy przez dzień bądź dwa je się po prostu tylko zboża albo kilka warzyw bądź owoców.

Ponieważ człowiek przez większość swojego życia odżywia się pewnymi określonymi rodzajami pożywienia, to na każdego inaczej będą działały podczas postów rodzaje pokarmów, jakie służą do oczyszczania organizmu. Chodzi o pozostałości jakie w ciele zalegają jako balast, który należy usunąć. Pozostałości te najczęściej pochodzą z pożywienia kwasotwórczego, wysokotłuszczowego i tworzącego śluz (mięso, ryby, drób, jajka, większość nabiału, większość zbóż i roślin strączkowych, cukier, leki i substancje chemiczne).

W wyniku stosowania tych pokarmów dochodzi do zakwaszenia organizmu, rozwijają się choroby i infekcje. Dotyczy to szczególnie stanów artretycznych i reumatycznych. Organizm powinien być lekko zasadowy, aby mógł dysponować alkalicznymi rezerwami na kwasotwórcze warunki, takie jak stres, brak ruchu, złe nawyki żywieniowe. Najbardziej alkalizującymi produktami są owoce, warzywa, kiełki, młode pędy zbóż i zioła.

Dla zdrowia organizmu ważna jest jakość śluzu na błonach śluzowych. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą przyczyniać się do wytwarzania ciężkiego śluzu, który zakłóca oddychanie, blokuje zatoki, układ moczowy i trawienie. Jedzenie późno w nocy również powoduje powstawanie tego typu złogów.

Przeprowadzanie postów w czasie których je się warzywa, owoce i zboża przynosi bardzo dobre i trwałe rezultaty. Nie daje on co prawda tak szybkich i spektakularnych efektów jak bardziej drastyczne posty (na przykład taki, gdy pije się tylko wodę), jest jednak to post całkowicie bezpieczny i mniej stresujący dla osób, których dieta była do tej pory kaloryczna i obfita.

Jeśli u kogoś występują objawy gorąca (czuje, że jest mu gorąco, nie lubi upałów, pije ogromne ilości napojów orzeźwiających, ma czerwoną cerę) lub nadmiaru (osoba krzepka, o mocnym głosie, z silnym pulsem, grubym nalotem na języku) to powinien stosować w czasie postu surowe warzywa, owoce i soki. Ci, u których występują objawy zimna ( dreszcze, bladość, awersja do zimna i upodobanie do ciepła) powinni pościć jedząc gotowane warzywa, zboża, pić rozgrzewające herbatki ziołowe. Ludzie wychudzeni nie powinni pościć.

Kiedy przeprowadza się post tylko z zastosowaniem płynów, drugiego lub trzeciego dnia pojawia się uczucie głodu, a po jakimś czasie ono znika. Jak pojawi się ponownie, jest to znak, że organizm pościł już wystarczająco długo. Z powodu nagromadzenia nadmiaru kwasów, tłuszczów, śluzu, trucizn, pozostałości infekcji, leków i metali ciężkich, które zalegają w organizmie współczesnego człowieka, zaleca się post nie dłuższy niż 7- dniowy na płynach lub 14- dniowy na określonych pokarmach stałych, jeśli przeprowadza się post samemu i nie korzysta z porady doświadczonej osoby. Intensywny proces uwalniania się toksyn może bowiem przewyższać możliwości układów wydalniczych organizmu. Krótsze posty, jednodniowe, lub nawet trwające pół dnia mogą też być bardzo pomocne, jeśli przeprowadza się je co tydzień.

cdn...


Źródło: Paul Pitchford "Odżywianie dla zdrowia", http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_posty_i_oczyszczanie_cz1.html

Komentarze do artykułu: Posty i oczyszczanie cz.1

Nick:
E-mail:

Artykuły podobne do Posty i oczyszczanie cz.1:
 • Posty i oczyszczanie cz.2

  Rodzaje postów oczyszczających, Post na surowych owocach, warzywach lub płynach, Post na warzywach gotowanych na parze, Post na pełnych ziarnach zbóż, Post na mikroalgach, Post całkowity, Co robić, aby dobrze pościć?
 • Joga a dieta

  Odpowiednia dieta jest krokiem na drodze do fizycznej, psychicznej i duchowej harmonii, jaką daje praktyka jogi. Tradycyjna jogiczna literatura wyróżnia pokarmy satwiczne, tamasowe i radżasowe. Pokarmy satwiczne to pokarmy korzystne. Nazywa się je pokarmami czystymi. Pokarmy radżasowe mają charakter...
 • Post - lecznicze oczyszczenie

  Głodówka to terapia polegająca na całkowitym powstrzymaniu się od jedzenia. Ma to na celu oczyszczenie organizmu z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii zalegających w przewodzie pokarmowym. Lekarze - zwolennicy głodówek twierdzą, że podczas takiej terapii organizm najpierw pozbywa się...
 • Oczyszczanie ciała z toksyn - cz2

  Każde oczyszczanie organizmu wpływa dodatnio na ciało. Najlepszą porą jest wiosna i jesień. Można wybrać różne odtruwające kuracje ciała w zależności od potrzeb. Po wybraniu odpowiedniego oczyszczającego programu należy mu się bezwzględnie podporządkować w 100%. Tylko wtedy można osiągnąć pełny...
 • Głodówka Ehreta

  Istnieje wiele różnych głodówek oczyszczających i leczniczych. Przedstawiamy pogląd na głodówkę leczniczą Arnolda Ehreta, który żył w latach 1866 – 1922 i był niemieckim lekarzem, dietetykiem, a przede wszystkim orędownikiem witarianizmu. Sam Arnold Ehret chorował na przewlekłą chorobę nerek –...
Filmiki podobne do Posty i oczyszczanie cz.1:

Oczyszczanie organizmu - DETOX

▼ Szczegółowy opis filmu znajduje się poniżej ▼ ▶ Odtwarzaj w jakości HD! ● OPIS W filmie opowiadam o kilku naturalnych metodach oczyszczania organizmu, ktore sama z (więcej...)

dieta dr Ewy Dąbrowskiej

http://www.dieta-dabrowska.pl to portal promujący naturalną dietą dr Ewy Dąbrowskiej. Dieta warzywno - owocowa. Post Daniela. Oczyszczanie organizmu z toksyn, odchudzanie, leczenie schorzeń. Wczasy z dietą. (więcej...)

Ekologiczne warzywa i owoce

Ładne nie zawsze znaczy dobre. Tak jest przede wszystkim w przypadku warzyw i owoców wystawianych na sklepowych półkach. Piękne, dorodne okazy kuszą nas swoją (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Naturalne Zdrowie i Suplementy
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Oczyszczanie Głodem
Głodówka Ehreta Istnieje wiele różnych głodówek oczyszczających i leczniczych. Przedstawiamy pogląd na głodówkę leczniczą Arno ... Więcej »
Posty i oczyszczanie cz.2 Rodzaje postów oczyszczających, Post na surowych owocach, warzywach lub płynach, Post na warzywach gotowanych na parz ... Więcej »
Posty i oczyszczanie cz.1 Poszczenie i oczyszczanie może być podnoszącym na duchu doświadczeniem, które wzmacnia zdrowie i poprawia nastawien ... Więcej »
Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia" O czym należy pamiętać? Podczas głodówki nie palimy i nie pijemy alkoholu. Mogłoby to być bardzo szkodliwe dla c ... Więcej »
Oczyszczanie - Głodówka - Nerki Stosowana szczególnie przy ciężkich chorobach nerek, jak również w innych ciężkich chorobach. Znam przypadek - k ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Oczyszczanie Głodem
Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia" O czym należy pamiętać? Podczas głodówki nie palimy i nie pijemy alkoholu. Mogłoby to być bardzo szkodliwe dla c ... Więcej »
Oczyszczanie - Głodówka - Nerki Stosowana szczególnie przy ciężkich chorobach nerek, jak również w innych ciężkich chorobach. Znam przypadek - k ... Więcej »
Głodówka Ehreta Istnieje wiele różnych głodówek oczyszczających i leczniczych. Przedstawiamy pogląd na głodówkę leczniczą Arno ... Więcej »
Posty i oczyszczanie cz.2 Rodzaje postów oczyszczających, Post na surowych owocach, warzywach lub płynach, Post na warzywach gotowanych na parz ... Więcej »
Posty i oczyszczanie cz.1 Poszczenie i oczyszczanie może być podnoszącym na duchu doświadczeniem, które wzmacnia zdrowie i poprawia nastawien ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.