• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia"

Data dodania: 2010-11-11 00:50:47, Dodane przez: Honia
Wyświetlony 17055 razy, Komentarzy: 3
Wrzuć na FacebookWykop!
Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia"
Oryginalny obraz: http://www.repka.pl/Sylwetka/Diety/Kategoria-1/Glodowka-oczyszczajaca-organizm.aspx
Wielu z Państwa ten temat z pewnością ominie uznając, że jest on nie do ugryzienia, ale na odważnych czekają zdumiewające rezultaty zdrowotnej głodówki. Jednak pod warunkiem, że zostanie przeprowadzona z głową. Moja koleżanka po 2 tygodniach głodówki połączonej z ćwiczeniami oddechowymi na rok całkowicie pozbyła się astmy. Dzięki głodówce można pozbyć się wielu, nawet najcięższych chorób łącznie z rakiem. Chodzi tu zwłaszcza o długotrwałe, 4 – 5 tygodniowe głodówki z użyciem soków warzywnych i ziół, które zawsze trzeba przeprowadzać pod okiem lekarza bo różne stany mogą przytrafić się naszemu ciału i należy mieć wtedy asekurację. Osoby zainteresowane tematem długich, leczących określoną ciężką chorobę głodówek odsyłam do książki największego fachowca w tym zakresie Rudolfa Breussa: „ Nowotwory, białaczka i inne pozornie nieuleczalne choroby, które są uleczalne przy pomocy środków naturalnych” z tym, że książka ta jest stosunkowo stara i mogą być problemy z jej zdobyciem. Podczas opisanej  w niej 42 dniowej głodówce leczącej raka pije się specjalne zioła i soki z odpowiednich warzyw. Jej skuteczność potwierdziła się przez lata z tym, że teraz możemy dorzucić do niej stosowanie odpowiednich preparatów zwanych antyoksydantami. Usuwają one z ciała wolne rodniki zabierając w ten sposób komórkom rakowym sprzyjające ich rozwojowi, toksyczne środowisko. 

Ja jednak chciałbym omówić teraz profilaktyczną, tygodniową głodówkę, jaką możemy przeprowadzać raz na kilka miesięcy. Oczywiście liczbę dni i częstotliwość zależy od Państwa, ale zasady są zawsze takie same. Nie chciałbym tu zapalać zielonego światła dla ludzi chorych na anoreksję, którzy i tak na codzień przesadzają z tym tematem. Jeśli ktoś naprawdę je za mało i nie jest w stanie nic z tym zrobić, to przynajmniej powinien swoje jedzenie przygotowywać według np. pięciu przemian żeby dostarczyć ciału jak najwięcej energii (czyt. "Gotowanie według pięciu przemian).

O czym należy pamiętać? Podczas głodówki nie palimy i nie pijemy alkoholu. Mogłoby to być bardzo szkodliwe dla ciała a poza tym zahamowałoby proces oczyszczania o który nam chodzi. Głodówkę powinien poprzedzać dzień przygotowawczy, w którym jemy mniej i same lekkostrawne, wegetariańskie potrawy. Najlepiej surówki warzywne i owoce, które świetnie przygotowują jelita do postu.

I taki sam dzień również powinien ją zakończyć. W pierwsze dni po głodówce absolutnie nie można rzucić się od razu na ciężkie, tłuste jedzenie. Może to być za dużym szokiem dla organizmu.

W pierwszy dzień głodówki należy przepłukać jelita solą gorzką w celu oczyszczenia z wszelkich resztek pokarmu. W przeciwnym razie organizm będzie dłużej wykorzystywał pokarm, który się w nich znajduje spowalniając efekt oczyszczania. Podczas głodówki powinniśmy pić w dużych ilościach uzdatnioną wodę, nawet jak nie mamy pragnienia, znakomicie filtruje wtedy organizm. Ja jestem zwolennikiem stosowania podczas głodówki ziół i preparatów oczyszczających (nie mylić z przeczyszczającymi). Ich wsparcie potęguje działanie głodówki. Osoby ze stwierdzonymi pasożytami w jelitach mogą wtedy szybko się ich pozbyć, jeśli zastosują odpowiedni preparat na pasożyty, w pustych jelitach zadziała on błyskawicznie. Należy również codziennie wypić sok z przynajmniej 3 cytryn. Cytrynę należy pić powoli, dokładnie mieszając ze śliną, lub rozrobić wyciśnięty sok z wodą.

Kolejną rzeczą jaką wiele osób lekceważy podczas głodówek to konieczność codziennych lewatyw. Piszę konieczność ponieważ toksyny z całego organizmu zaczną się gromadzić w jelitach a skoro nic nie jemy, nie będą mogły się z nich na zewnątrz wydostać, więc musimy im w tym pomóc. Podczas głodówki lewatywy powinniśmy robić minimum co dwa dni.

Ciało zacznie się również oczyszczać przez skórę, stąd możemy zaobserwować nieprzyjemny zapach potu. Mocz również na początku będzie miał ciemniejszy kolor, świadcząc o obecności wydalonych toksyn. Konieczna jest również podczas głodówki gimnastyka lub lekkie prace fizyczne. Organizm w pierwszej kolejności spala niestety mięśnie a nie tłuszcz, stąd konieczność ćwiczeń. Pracujący fizycznie nie muszą się więc przejmować. Zapewniam, że będziecie mieli siłę do pracy. Zalecam dużo ruchu na świeżym powietrzu, tylko trzeba uważać żeby nie schłodzić organizmu.

Jeśli jakieś zwierzę na coś zachoruje najczęściej kładzie się gdzieś, niczego nie je i nie pije, a jak już to rzadko - zapewniam, że wie co robi. W tym przypadku zwierzęta są z pewnością mądrzejsze od nas.

Jak powinien wyglądać dzień głodówki w skrócie. Rano zaparzamy zioła, ale nie według podanego na opakowaniu przepisu. Zioła należy zalać wrzątkiem i zostawić pod przykryciem na minimum 0.5 godz. W  krótszym czasie, tak jak podają producenci na opakowaniach 10 – 15 min woda nie zdąży wyciągnąć z ziół wszystkich, wartościowych dla nas składników. A już na pewno nie wolno ziół gotować. Gotowanie niszczy te wartościowe składniki.

Gdy już zalejemy zioła powinniśmy się wykąpać aby usunąć wychodzące przez pory skóry toksyny. Następnie praca albo gimnastyka, a wieczorem lewatywa i powtórka z ziół. Warto wtedy po lewatywie obserwować zawartość sedesu. Możemy zobaczyć ile brudu wydostaje się z naszego ciała. Nieraz możemy na własne oczy ujrzeć również jakichś dzikich lokatorów naszych jelit.

Gdy bierzemy dodatkowo preparaty oczyszczające starajmy się nie mieszać ich z pitymi ziołami. Nie wiemy przecież czy są z nimi w synergii (tzn. w zgodności energetycznej). Sok z cytryn również pijemy oddzielnie od ziół.

Chciałbym jeszcze wspomnieć o tym, że różni ludzie różnie znoszą  głodówki. Zależy to oczywiście od kondycji fizycznej i stopnia zatoksycznienia organizmu. Ludziom, którzy pierwszy raz chcą przeprowadzić głodówkę radziłbym aby najpierw sami ocenili swój stan zdrowia. Najtrudniejsze są pierwsze dni głodówki, często występują bóle i zawroty głowy, osłabienie, a u osób z bardzo zanieczyszczonym organizmem mogą wystąpić wymioty żółcią. Należy wtedy położyć się i trochę odpocząć. Ale jeśli reakcje są bardzo złe i nie do wytrzymania dla kogoś, może on przełożyć głodówkę na później. Takie reakcje świadczą o tym, że konieczne jest dłuższe, nawet kilku miesięczne zażywanie preparatów na oczyszczenie organizmu plus picie wody z ADR-4 przed przystąpieniem do głodówki. Nie należy się więc załamywać.

Ja profilaktycznie stosuję również zasadę postów jednodniowych w 11 dzień po pełni księżyca i 11 dzień po nowiu. Są to szczególne dni astrologiczne i naprawdę warto spędzić je na samej wodzie lub przynajmniej na samych owocach i warzywach z kaszą gryczaną.Oczywiście jeszcze złota zasada – głodówkę tygodniową przeprowadzamy tylko przy ubywającym księżycu, ponieważ głodówkę należy traktować jako oczyszczenie organizmu.

Komentarze do artykułu: Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia"

Nick:
E-mail:


Kozako
2015-08-31 11:00:24
Czy zwierzęta też wykonują lewatywy?


anna
2014-07-13 17:39:11
najpierw powolujesz sie na dr Breussa a potem twierdzisz, ze nie wolno ziol gotowac. Czytalas chociaz jedna jego ksiazke????


Seweryn
2013-12-19 09:26:24
Zapewniam, że organizm spala w pierwszej kolejności tłuszcz. Mięśnie chroni długo i skutecznie.

Artykuły podobne do Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia":
 • Post - lecznicze oczyszczenie

  Głodówka to terapia polegająca na całkowitym powstrzymaniu się od jedzenia. Ma to na celu oczyszczenie organizmu z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii zalegających w przewodzie pokarmowym. Lekarze - zwolennicy głodówek twierdzą, że podczas takiej terapii organizm najpierw pozbywa się...
 • Głodówka Ehreta

  Istnieje wiele różnych głodówek oczyszczających i leczniczych. Przedstawiamy pogląd na głodówkę leczniczą Arnolda Ehreta, który żył w latach 1866 – 1922 i był niemieckim lekarzem, dietetykiem, a przede wszystkim orędownikiem witarianizmu. Sam Arnold Ehret chorował na przewlekłą chorobę nerek –...
 • Oczyszczanie ciała z toksyn - cz2

  Każde oczyszczanie organizmu wpływa dodatnio na ciało. Najlepszą porą jest wiosna i jesień. Można wybrać różne odtruwające kuracje ciała w zależności od potrzeb. Po wybraniu odpowiedniego oczyszczającego programu należy mu się bezwzględnie podporządkować w 100%. Tylko wtedy można osiągnąć pełny...
 • Oczyszczenie organizmu wg Gersona

  To oczyszczenie jest zalecane szczególnie w ciężkich chorobach, bardzo skuteczne przy chorobach nowotworowych.
 • Oczyszczanie - Głodówka - Nerki

  Stosowana szczególnie przy ciężkich chorobach nerek, jak również w innych ciężkich chorobach. Znam przypadek - kobieta, którą lekarz już od dawna chciał umieścić na dializach z powodu ciężkiego uszkodzenia nerek oczyszcza swoje ciało 2 x w roku tą metodą...
Filmiki podobne do Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia":

GMO - Gra o życie (część 1/2)

Petycja w sprawie znakowania żywnosci modyfikowanej genetycznie http://www.naturalnegeny.pl/petycja/ Głód na świecie a produkcja mięsa i niepotrzebne GMO http://www.politube.org/show/2653

GMO - Gra o życie (część 2/2)

Głód na świecie a produkcja mięsa i niepotrzebne GMO http://www.politube.org/show/2653 Petycja w sprawie znakowania żywnosci modyfikowanej genetycznie http://www.naturalnegeny.pl/petycja/ Petycja w sprawie wprowadzenia moratorium na GMO w Europie http://www.avaaz.org/en/eu_health_and_biodiversity/98.php?CLICK_TF_TRACK

Koktajl oczyszczający i koktajl na stres wg Doktora Bardadyna

Dr Marek Bardadyn, (www.drbardadyn.com), lekarz i naukowiec, ekspert w dziedzinie żywienia, opracował "DIETĘ STRUKTURALNĄ" polegającą odchudzaniu bez wyrzeczeń oraz efektu jo-jo. Ta dieta odchudzająco - (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Oczyszczanie Głodem
Głodówka Ehreta Istnieje wiele różnych głodówek oczyszczających i leczniczych. Przedstawiamy pogląd na głodówkę leczniczą Arno ... Więcej »
Posty i oczyszczanie cz.2 Rodzaje postów oczyszczających, Post na surowych owocach, warzywach lub płynach, Post na warzywach gotowanych na parz ... Więcej »
Posty i oczyszczanie cz.1 Poszczenie i oczyszczanie może być podnoszącym na duchu doświadczeniem, które wzmacnia zdrowie i poprawia nastawien ... Więcej »
Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia" O czym należy pamiętać? Podczas głodówki nie palimy i nie pijemy alkoholu. Mogłoby to być bardzo szkodliwe dla c ... Więcej »
Oczyszczanie - Głodówka - Nerki Stosowana szczególnie przy ciężkich chorobach nerek, jak również w innych ciężkich chorobach. Znam przypadek - k ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Oczyszczanie Głodem
Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia" O czym należy pamiętać? Podczas głodówki nie palimy i nie pijemy alkoholu. Mogłoby to być bardzo szkodliwe dla c ... Więcej »
Oczyszczanie - Głodówka - Nerki Stosowana szczególnie przy ciężkich chorobach nerek, jak również w innych ciężkich chorobach. Znam przypadek - k ... Więcej »
Głodówka Ehreta Istnieje wiele różnych głodówek oczyszczających i leczniczych. Przedstawiamy pogląd na głodówkę leczniczą Arno ... Więcej »
Posty i oczyszczanie cz.2 Rodzaje postów oczyszczających, Post na surowych owocach, warzywach lub płynach, Post na warzywach gotowanych na parz ... Więcej »
Posty i oczyszczanie cz.1 Poszczenie i oczyszczanie może być podnoszącym na duchu doświadczeniem, które wzmacnia zdrowie i poprawia nastawien ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.