Na tych stronkach znajdziesz słowo kluczowe: Siemie lnianeMacerat bzowy:
1 łyżka suszonych kwiatów z bzu
1 łyżka suszonych liści bzu
1/4 łyżki suszonych kwiatów wrotyczu
Zmieszać wszystkie składniki, zalać 1,5 szklanki wrzątku i zostawić na noc. Rano przecedzić. Na przeziębienia pić po 1/4 szklanki.
Kuracja ziołowa:
2 łyżki siemienia lnianego
2 łyżki kwiatu wrzosu
1 łyżka korzenia omanu
1 łyżka liści melisy
Zalać mieszankę w termosie 1 litrem wrzącej ...
Olej lniany, szczególnie w ostatnim okresie, jest coraz bardziej znanym i rozpoznawalnym naturalnym produktem żywieniowym. Wkracza on coraz intensywniej do naszej świadomości z racji swojego wyjątkowo pozytywnego i kompleksowego oddziaływania na ludzki organizm.Coraz więcej zainteresowania poświęcają mu także sfery naukowe. Niepodważalnym akademickim autorytetem, w zakresie wyjątkowo prozdrowotnych właściwości oleju lnianego, jest doktor Johanna Budwig.Prawie wszyscy wiemy o tym, że najzdrowsze tłuszcze spożywane i przyswajalne przez człowieka to oleje roślinne.
Nasiona lnu, zwyczajowo zwane siemieniem lnianym mają także wysoką wartość ...
Olej lniany jest najbogatszym, naturalnym źródłem kwasu alfa-linolenowego (ALA), który obok kwasów DHA i EPA, należy do grupy kwasów omega-3. Nasz organizm jest w stanie syntetyzować kwasy DHA i EPA z Kwasu ALA, jednak mechanizm ten nie jest zbyt wydajny. Przyjmuje się, że proporcje kwasów Omega-3 i 6 w naszej diecie, powinny wynosić 1:1. Tymczasem w diecie przeciętnego Polaka, proporcje te wynoszą statystycznie 1:10 (w USA – 1:14-25). Kwasy omega-3 i 6 pełnią kluczową rolę w regulacji systemu immunologicznego w naszym organizmie. Nadmierne spożycie omega-6, przy równoczesnych deficytach omega-3, zaburza jego pracę. Co zawiera olej lniany?...