Na tych stronkach znajdziesz słowo kluczowe: DuchW tybetańskiej tradycji bon (i nie tylko) mówi się o doświadczeniu przestrzeni. Dlaczego ma być ono tak ważne? Dlaczego każdy człowiek powinien mieć i rozwijać to doświadczenia.
Z pewnością kilka razy miałeś doświadczenie otwartej przestrzeni, gdy stałeś np. na szczycie góry. Zauważyłeś, że twoje odczuwanie, postrzeganie, myślenie znacznie się zmieniło. Byłeś poza troskami codzienności. Poczucie przestrzeni może być tak duże, że aż zakręci się od niego w głowie.
Tak czy inaczej wywiera ono określony wpływ na ciebie, otwiera cię fizycznie i psychicznie.
W bonie, w ogóle w szamanizmie ch...
Uzdrawiająca, duchowa energia
Uzdrawianie interesuje bardzo wielu ludzi. Gdy spojrzymy na tzw. światek ezoteryczny, to możemy dojść do wniosku, że wielka ilość osób, która się do niego kwalifikuje, wkroczyła weń poprzez jakiś system uzdrawiania lub doświadczenie uzdrowienia. Bioenergoterapia dostarcza bardzo rzetelnych, niewątpliwych dowodów na istnienie pola energetycznego dookoła człowieka, na trafność diagnozy energetycznej i możliwość wyjścia nawet z tzw. nieuleczalnych chorób. Choć wiedza o energii życiowej i sposobach jej wykorzystywania wydaje się dość duża, nadal specjaliści z tej dziedziny zadają pytania ...
Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym, przeznaczonym dla Polaków obozie ewolucji duchowej w Peru w Quillabamba na farmie Sircadia, w magicznych lasach Madre Selva (Matka Dżungla). Pierwsze terminy: od 1 do 15 kwietnia i od 1 do 15 maja 2011 roku.
Ewolucja osobista może nastapić w wyniku poprawy kondycji ciała (siła materialnego ciała – siła elementów: wody, ognia, ziemi i powietrza – tak zwane zdrowie) i kondycji ducha (siła i czystość ducha – szybkość wibracji czakr i siły życiowej). Aby wzmocnić te dwa aspekty, będą używane elementy i techniki z m.in. różnych prastarych tradycji obu Ameryk.
Planowane zajęcia to...
Jedną z wad masowego systemu myślenia, który istnieje poza Naturą i wbrew naturalnemu doświadczeniu, jest tendencja do wydawania sądów, czyli tworzenia twierdzeń. Na twierdzeniach opiera się cała nauka. A na czym opiera się twierdzenie? To oczywiste, że ostatecznie na doświadczeniu. Ale twierdzenie może zniekształcać doświadczenie, biorąc pod uwagę tylko niektóre jego aspekty. Doświadczenie jest o wiele szersze, głębsze, niż można to stwierdzić. Podobnie jak ukryte w nim możliwości. Gdy jednak ciągle twierdzimy i twierdzimy, żyjemy w cieniu twierdzeń, zamykamy się. Skupiamy zanadto uwagę na tych szczegółach, które są nam d...