• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Unikać twierdzeń, po prostu patrzeć

Data dodania: 2013-12-15 02:40:45, Dodane przez: Munin
Wyświetlony 3482 razy, Komentarzy: 0
Wrzuć na FacebookWykop!
Unikać twierdzeń, po prostu patrzeć
Oryginalny obraz: http://www.zycie.pila.pl/informacje/20090606-nastala-cisza/cisza.jpg

Jedną z wad masowego systemu myślenia, który istnieje poza Naturą i wbrew naturalnemu doświadczeniu, jest tendencja do wydawania sądów, czyli tworzenia twierdzeń. Na twierdzeniach opiera się cała nauka. A na czym opiera się twierdzenie? To oczywiste, że ostatecznie na doświadczeniu.
Ale twierdzenie może zniekształcać doświadczenie, biorąc pod uwagę tylko niektóre jego aspekty. Doświadczenie jest o wiele szersze, głębsze, niż można to stwierdzić. Podobnie jak ukryte w nim możliwości.
Gdy jednak ciągle twierdzimy i twierdzimy, żyjemy w cieniu twierdzeń, zamykamy się. Skupiamy zanadto uwagę na tych szczegółach, które są nam dostępne na powierzchni, zatrzymujmy się przy tym i trwonimy czas, czyli życie.
Z twierdzeń tworzymy świętą prawdę, według której żyjemy, podczas gdy twierdzenia mogą być fałszywe, nieprecyzyjne, niejasne itd. Dla tej świętej prawdy prowadzono i prowadzi się święte wojny, ludzie zabijali i zabijają się nawzajem.
Możemy się po prostu mylić w twierdzeniu, źle interpretować zjawisko, nie widzieć go wyraźnie i wydawać górnolotne sądy.
Co jest lekiem? Milczenie. Kahuni głoszą, że do prawdy prowadzi cisza. Prawda przejawia się w ciszy a nie wtedy, gdy coś twierdzimy. Nie w bełkocie umysłu.
Co jest możliwe? Czym jest energia? Jak dalece można dojść w uzdrawianiu? Czy można odtwarzać brakujące narządy? Czy można znać telekinezę, czy można lewitować? Gdy zadajemy te pytania, oczekujemy twierdzeń. Oczekujemy, że ktoś nam na nie odpowie, że ktoś wyrazi swój sąd na ich temat.
Szamańskie podejście jest raczej takie: milczenie, cisza. Przestań gadać, zacznij widzieć. Przestań oczekiwać słów, postrzegaj rzeczywistość. Wejdź w kontakt ze swoim doświadczeniem, połącz się z ciszą.
Religie gadają, ludzie gadają, chcą gadać i gadać. My chcemy gadać. Uważamy, że gadaniem i twierdzeniami uda nam się osiągnąć poznanie prawdy. To nie ta droga.
Tylko milczenie połączy cię z prawdą. Zadajesz pytanie i nie oczekujesz słownej odpowiedzi, którą mógłbyś nakarmić rozum. Zadajesz pytanie i widzisz. To jest kierunek szamanów.
Odpowiedź przynosi świadomość, która związana jest z ciszą, nie gadanie, nie rozgorączkowany umysł, poszukujący twierdzenia.
Gdy wiesz, czy woda jest ciepła czy zimna, z czyjegoś twierdzenia, zawsze może pojawić się wątpliwość. Ale kiedy sam jej dotkniesz, przekonasz się.
Wielkie prawdy poznaje się samodzielnie i bezpośrednio. Cudze poznanie i cudza mądrość nie mogą nas stale prowadzić. Mogą nas zainspirować - zainspirować do sięgnięcia po własną mądrość i własne poznanie, do obudzenia świadomości. Nigdy jednak ich nie zastąpią.
Mógłbym udzielić ci różnych twierdzeń jako odpowiedzi na powyższe pytania, i co z tego? Miałbyś wtedy jeszcze więcej wątpliwości. Bo pojawiłyby się nowe, i to niezwykłe rzeczy, w które musiałbyś szczególnie mocno wierzyć. Szczególnie mocna wiara skutkuje szczególnie mocnym zwątpieniem.
Zamiast tego odpowiedzi ci inaczej - sam sprawdź, czy woda jest ciepła, czy zimna. Jeżeli zadajesz pytanie, zadaj je najpierw sobie, swojemu duchowi, swojemu sercu, swojego wnętrzu. Posłuchaj co ma do powiedzenia, jaka odpowiedź się pojawi z twojego ducha.
Jak często to robisz? Jak często kierujesz się do prawdy w sobie? Przecież prawda o tym, co możesz, jaki jest twój potencjał, kim jesteś znajduje się w tobie, to ty sam.
Dlaczego łudzisz się, że znajdziesz ją na zewnątrz? Że pojawi się ktoś, kto odpowie na wszystkie twoje pytania, kto rozwieje wszystkie twoje wątpliwości, kto udzieli ci twierdzeń na wszystko?
Wczuwaj się w siebie, w byt. Tak, jak umiesz. Nie musisz znać metody. po prostu to rób. Rób to tak, jak robisz coś odwrotnego - odwracasz się od siebie i szukasz prawdy na zewnątrz.
Spójrz uważnie, jak wiele prawdy w ten sposób odkryłeś, ile odpowiedzi uzyskałeś, co takiego osiągnąłeś idąc ta drogą? Czy warto podążać nią dalej, skoro nadal trzyma cię w niewiedzy, w strachu, w poczuciu bezradności?
Pada za dużo twierdzeń, które są tylko pustosłowiem. A brakuje doświadczeń. Brakuje nauki o zdobywaniu i rozwijaniu doświadczenia. Mamy za to krocie nauk o niczym, krocie teorii, które nie pozbawiają cię strachu przez życiem i śmiercią, które nie przynoszą żadnej prawdy.
Bo twierdzenie, teoria nie przyniesie ci nigdy prawdy, której szukasz. Możesz ją znaleźć tylko w byciu.
Sanskryckie słowo "satya", czyli "prawda" pochodzi od "sat", czyli "byt". Prawda jest aspektem bytu a nie sposobu myślenia. Myślami nigdy nie ogarniesz prawdy a słowami nigdy jej nie wyrazisz.
Słowa są jak palec wskazujący na księżyc. Gdy mędrzec pokazuje księżyc, głupiec patrzy na palec.


Autor:
Munin - usługi szamańskie na dystans metodami huny i nie tylko. Bezpłatne diagnozy energetyczne  ze zdjęcia, tygodniowe sesje haipule i tiki, inne - www.muninszaman.blogspot.com

 

Komentarze do artykułu: Unikać twierdzeń, po prostu patrzeć

Nick:
E-mail:

Artykuły podobne do Unikać twierdzeń, po prostu patrzeć:
 • Najgorszy z błędów i jego naprawa

  Zatroszcz się o swoje doświadczenie wewnętrzne. Huna jest wspaniała, bo można stosować ją praktycznie że wszędzie. Przez cały dzień możesz wzmacniać nie tylko doświadczenie na zewnątrz, ale wewnątrz. W końcu integrują się oba doświadczenia i przejawiasz moc w problemach.
 • Doświadczaj otwartej przestrzeni swojej natury

  W tybetańskiej tradycji bon (i nie tylko) mówi się o doświadczeniu przestrzeni. Dlaczego ma być ono tak ważne? Dlaczego każdy człowiek powinien mieć i rozwijać to doświadczenia. W bonie przestrzeń i świadomość idą w parze. Gdy doświadczamy przestrzeni, doświadczamy świadomości...
 • Haipule dla zdrowia

  Uzdrawianie szamańskie pomaga przede wszystkim przybliżyć się do swojej istoty, doświadczyć ducha i świata duchowego. Poza tym skuteczność na poziomie chorób fizycznych, w zwykłych warunkach, jest porównywalna z efektami, jakie osiąga wykwalifikowany bioenergoterapeuta lub duchowy uzdrowiciel.
 • Samouzdrawianie oddechem pranicznym

  Wykonywanie powyższego ćwiczenia powinno opierać się na naturalnym doświadczeniu. Nie myśl wtedy, że coś ćwiczysz. Pobieraj czystą, jasną energię z przestrzeni i wprowadzaj ją do ciała, a wyprowadzaj do przestrzeni szary dym chorób, stresów i innych negatywnych właściwości. By...
 • Huna i haipule

  Wielu z nas marzy by prowadzić życie, które będzie robieniem tego, co naprawdę kochamy robić. Brakuje nam jednak odwagi, wiedzy i mocy, aby to zrealizować. Dlatego pomóc nam w tym momencie może ceremonia haipule. Nie wychodząc z domu możesz zorganizować...
Filmiki podobne do Unikać twierdzeń, po prostu patrzeć:

Wywiad z Clemensem Kuby o (samo)uzdrawianiu, władzy i pieniądzu [PL] (poprawione napisy)

W filmie poruszone zależności między przemysłem zdrowotnym, lekarzami a władzą nad ludźmi. A wszystko to przedstawione przez pryzmat ego, które jest przyczyną tych zjawisk. Podstawową (więcej...)

Medytacja dobra na ADHD ADD AADD [napisy PL kliknij na CC]

NIE WIDZISZ NAPISÓW - WŁĄCZ JE KLIKAJĄC IKONĘ CC NA PASKU ODTWARZACZA. Film dla rodziców dzieci nadpobudliwych i nie tylko. Ukazuje on, jakie można osiągnąć (więcej...)

Witamina B17-Ukrywane Lekarstwo Na Raka-Film Dokumentalny

Autor przedstawia dowody świadczące o tym, iż rak jest chorobą wynikającą głównie z braku w diecie ludzi współczesnych podstawowego składnika pokarmowego, podobnie jak w przypadku (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Zdrowie w Różnych Kulturach
Unikać twierdzeń, po prostu patrzeć Możemy się po prostu mylić w twierdzeniu, źle interpretować zjawisko, nie widzieć go wyraźnie i wydawać górnolo ... Więcej »
Najgorszy z błędów i jego naprawa Zatroszcz się o swoje doświadczenie wewnętrzne. Huna jest wspaniała, bo można stosować ją praktycznie że wszędz ... Więcej »
Doświadczaj otwartej przestrzeni swojej natury W tybetańskiej tradycji bon (i nie tylko) mówi się o doświadczeniu przestrzeni. Dlaczego ma być ono tak ważne? Dla ... Więcej »
Samouzdrawianie oddechem pranicznym Wykonywanie powyższego ćwiczenia powinno opierać się na naturalnym doświadczeniu. Nie myśl wtedy, że coś ćwicz ... Więcej »
Haipule dla zdrowia Uzdrawianie szamańskie pomaga przede wszystkim przybliżyć się do swojej istoty, doświadczyć ducha i świata duchow ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Zdrowie w Różnych Kulturach
Medycyna chińska Jak blisko człowieka jest ta „egzotyczna” dla wielu medycyna. Jak innym językiem mówi o człowieku, jego ... Więcej »
Samouzdrawianie oddechem pranicznym Wykonywanie powyższego ćwiczenia powinno opierać się na naturalnym doświadczeniu. Nie myśl wtedy, że coś ćwicz ... Więcej »
Filozofia zdrowia za czasów Imperium Inków w Peru W starożytnym Peru porządek kosmiczny był widziany z perspektywy cztero-częściowej. Aby zagwarantować swoje własn ... Więcej »
Podstawy Tradycyjnej Chińskiej Medycyny oraz znaczenie emocji W diagnozowaniu i leczeniu podstawowe znaczenie ma wewnętrzna energia życiowa Chi (zwana również żywiącym oddechem ... Więcej »
Chińskie bańki akupunkturowe W tradycji chińskiej, bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości. Najczęstsze z nich to ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.