• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Filozofia zdrowia za czasów Imperium Inków w Peru

Data dodania: 2011-02-28 00:28:23, Dodane przez: Tomasz Szybki Wilk
Wyświetlony 7353 razy, Komentarzy: 0
Wrzuć na FacebookWykop!
Filozofia zdrowia za czasów Imperium Inków w Peru
Oryginalny obraz: http://www.colegiofriburgo.com.br/projetos_2010/fund1/4_ano/povos/ricardo/inca3.gif
W starożytnym Peru porządek kosmiczny był widziany z perspektywy cztero-częściowej.
Aby zagwarantować swoje własne zdrowie i relacje ze światem zewnętrznym, każda osoba musiała zachować harmonię z takim właśnie porządkiem. Zgodnie z tą filozofią, życie zależy od czynników z Nieba i z Ziemi, aspektów męskich i żeńskich; czynników powietrza i ziemi oraz czynników ciepła i zimna.
Ten koncept był znany jako 4 wiatry życia. Termin "wiatr" w starożytnym Peru nie był wyłącznie określeniem fenomenów fizycznych, analogicznie używany był do określenia krążących sił lub energii, które tkają życie i manifestują się, jako harmonia lub nadrzędny balans sił kosmosu. Dlatego też, w dzisiejszych czasach szamani i znachorzy w Peru, mówią o 4 wiatrach, które spowodowały chorobę (nieład) i przywołują odpowiednie wiatry, aby wprowadzić ponownie ład lub zdrowie.
Cała tradycja medyczno-religijna była ukierunkowana, aby zachować harmonię 4 wiatrów życia, bo tylko wtedy każda osoba może zachować swoją wewnętrzną harmonię (tak jak to robi kosmos i każdy element, który jest jego częścią) i porozumieć się z życiodajną siłą kosmosu.
Chorobą była też dysharmonia między siłami wewnętrznymi i zewnętrznymi. I tutaj pielgrzymka odgrywa bardzo ważną rolę w przywróceniu tego nieładu i wspomożeniu płynięcia energii z zewnątrz do wewnątrz i vice versa.
Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowie jako fizyczny, mentalny oraz socjalny stan zdrowia na poziomie satysfakcjonującym. Z takim podejściem medycyna współczesna zrobiła duże kroki ewolucyjne, przede wszystkim jeśli chodzi o specjalizacje medyczne. Niemniej jednak porównując te dwa modele koncepcji zdrowia, ten starożytny model jest o wiele bardziej zaawanasowany.
Według rozumienia Indian z Amazonii, zdrowie jest to balans miedzy jedenastką oraz jej otoczeniem ekologicznym i socjo-kulturowym, w którym zawarty jest świat przyrody i duchowy. Istnieje pewnego rodzaju równoległość miedzy ekologią wewnętrzną i zewnętrzną przyrody.
Według rozumienia Indian człowiek, zanim zaczął niszczyć przyrodę w stopniu, który obserwujemy dzisiaj, najpierw zardzewiał duchowo.
Lekarze tradycyjni znani jako szamani lub znachorzy, potrafią pomóc osobie powrócić do harmonii wewnętrznej i wewnętrzno-zewnętrznej, aby zreperować zniszczenia osobiste i socjalne w otaczającym nas środowisku naturalnym i we własnym ciele. Przywrócenie całkowitej harmonii jest jedyną metodą, aby przywrócić pełną radość życia oraz zagwarantować jak najlepszą przyszłość osobistą sobie, swojej rodzinie i dzieciom.

Komentarze do artykułu: Filozofia zdrowia za czasów Imperium Inków w Peru

Nick:
E-mail:

Artykuły podobne do Filozofia zdrowia za czasów Imperium Inków w Peru:
 • Definicja zdrowia według Majów

  W kulturze Majów człowiek zdrowy to ten który żyje w harmonii ze sobą i z całym swoim otoczeniem i 8 elementów jego życia są w harmonii. Taką samą filozofię stosowali również Chińczycy.
 • Obóz ewolucji duchowej w Peru w Quillabamba

  Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym, przeznaczonym dla Polaków obozie ewolucji duchowej w Peru w Quillabamba na farmie Sircadia, w magicznych lasach Madre Selva (Matka Dżungla). Pierwsze terminy: od 1 do 15 kwietnia i od 1 do 15 maja 2011...
 • Haipule dla zdrowia

  Uzdrawianie szamańskie pomaga przede wszystkim przybliżyć się do swojej istoty, doświadczyć ducha i świata duchowego. Poza tym skuteczność na poziomie chorób fizycznych, w zwykłych warunkach, jest porównywalna z efektami, jakie osiąga wykwalifikowany bioenergoterapeuta lub duchowy uzdrowiciel.
 • Oddychaj dla zdrowia

  W dobie telewizorów i komputerów kiedy ludzie mniej spacerują ważne są dwie rzeczy: oddychanie i odżywianie się. W chwili kiedy prowadzimy siedzący tryb życia nasze ciało staje się zubożałe psychicznie i fizycznie. Ze względu na brak tlenu i niesystematycznego odżywiania,...
 • Podstawy Tradycyjnej Chińskiej Medycyny oraz znaczenie emocji

  W diagnozowaniu i leczeniu podstawowe znaczenie ma wewnętrzna energia życiowa Chi (zwana również żywiącym oddechem, tchnieniem życia, pierwotną siłą), która jest przyczyną wszelkich procesów zachodzących w organizmach żywych i w przyrodzie. Chi ma wpływ na myśli, emocje, odbieranie bodźców, ruch,...
Filmiki podobne do Filozofia zdrowia za czasów Imperium Inków w Peru:

Szczepionki - ostateczna prawda !

Trudno uwierzyc aby nawet najwiekszy sceptyk, po obejrzeniu tego materialu TV jeszcze watpil w szkodliwosc szczepionek. To jest kwestia zycia i zdrowia naszych dzieci oraz (więcej...)

DrZielonka i DrKulisz - komentarz do ustawy o szczepionkach

DR Zielonka http://www.optivitanutrition.pl / http://www.facebook.com/optivitanutrition http://burneikasports.com/pl/ Wsparcie marketingowe - http://www.chariot.pl / http://www.facebook.com/chariotpl Dr Andrzej Kulisz http://kulisz.com/ Kategorycznie zabrania się przeklinania oraz używania słów i zwrotów (więcej...)

Lifewave - czy jest w stanie pomóc na reumatyzm i RZS? | Opinia Video

Więcej informacji: www.Lifewave.com/erazdrowia SZCZEGÓŁY: Wideo zostało nakręcone w trakcie otwartej prezentacji na temat Technologii Lifewave w Katowicach. W trakcie omawiania produktu Icewave do demonstracji zgłosiła się (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Zdrowie w Różnych Kulturach
Unikać twierdzeń, po prostu patrzeć Możemy się po prostu mylić w twierdzeniu, źle interpretować zjawisko, nie widzieć go wyraźnie i wydawać górnolo ... Więcej »
Najgorszy z błędów i jego naprawa Zatroszcz się o swoje doświadczenie wewnętrzne. Huna jest wspaniała, bo można stosować ją praktycznie że wszędz ... Więcej »
Doświadczaj otwartej przestrzeni swojej natury W tybetańskiej tradycji bon (i nie tylko) mówi się o doświadczeniu przestrzeni. Dlaczego ma być ono tak ważne? Dla ... Więcej »
Samouzdrawianie oddechem pranicznym Wykonywanie powyższego ćwiczenia powinno opierać się na naturalnym doświadczeniu. Nie myśl wtedy, że coś ćwicz ... Więcej »
Haipule dla zdrowia Uzdrawianie szamańskie pomaga przede wszystkim przybliżyć się do swojej istoty, doświadczyć ducha i świata duchow ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Zdrowie w Różnych Kulturach
Medycyna chińska Jak blisko człowieka jest ta „egzotyczna” dla wielu medycyna. Jak innym językiem mówi o człowieku, jego ... Więcej »
Samouzdrawianie oddechem pranicznym Wykonywanie powyższego ćwiczenia powinno opierać się na naturalnym doświadczeniu. Nie myśl wtedy, że coś ćwicz ... Więcej »
Filozofia zdrowia za czasów Imperium Inków w Peru W starożytnym Peru porządek kosmiczny był widziany z perspektywy cztero-częściowej. Aby zagwarantować swoje własn ... Więcej »
Podstawy Tradycyjnej Chińskiej Medycyny oraz znaczenie emocji W diagnozowaniu i leczeniu podstawowe znaczenie ma wewnętrzna energia życiowa Chi (zwana również żywiącym oddechem ... Więcej »
Chińskie bańki akupunkturowe W tradycji chińskiej, bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości. Najczęstsze z nich to ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.