• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Oddychaj dla zdrowia

Data dodania: 2011-02-11 11:21:58, Dodane przez: Kuba
Wyświetlony 5593 razy, Komentarzy: 2
Wrzuć na FacebookWykop!
Oddychaj dla zdrowia
W dobie telewizorów i komputerów kiedy ludzie mniej spacerują ważne są dwie rzeczy: oddychanie i odżywianie się.

W chwili kiedy prowadzimy siedzący tryb życia nasze ciało staje się zubożałe psychicznie i fizycznie. Ze względu na brak tlenu i niesystematycznego odżywiania, szczególnie dzisiaj kiedy młodzież zastępuje posiłki tzw. „junk food” (chipsy, prażona kukurydza … etc.), mamy coraz większy problem z naszą gospodarką tłuszczową.

Sztuka dobrego zdrowia to zdrowy oddech i zdrowa żywność.

Dzisiaj rozważmy oddech

Zdrowy oddech budzi ukryte moce duchowego uzdrowienia. Zdrowy oddech był używany przez duchowych ludzi od stuleci. Jest doskonałym lekarstwem na usuwanie strachu, niepokoju, i innych emocji. Zwiększa aktywność naszego ciała, zdolności umysłowe i rozwój duchowy - jest uzdrawiającą mocą natury.

Aby przywrócić swoją dobrą kondycję musimy dotlenić wszystkie nasze narządy: płuca, serce, wątrobę, jelita, nerki, mózg, a tutaj najważniejszy jest oddech - najlepsze lekarstwo duchowe, poprawi nie tylko naszą kondycję ale będzie leczył ze wszystkich chorób, szczególnie z astmy, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, zaparć, a nawet pomoże w otłuszczaniu ciała. Kto spędza chociaż 10 minut dziennie ćwicząc oddechy nie szuka pomocy lekarza. Zdrowy oddech to nie tylko źródło tlenu, ale i element duchowy ukryty w naturze. Gdy jesteśmy w głębokiej medytacji uzdrawiająca moc oddechu przenika głęboko w nasze wnętrze, porusza umysłem, a nawet sumieniem, oczyszcza energię myśli w naszych umysłach, oczyszcza nas ze stresu i poprawia pamięć. Ciało i duch stają się bardziej świadome.

Obecnie mamy wiele szkół, kursów, głębokich oddechowych medytacji „Pranayama”, ale tutaj należy być ostrożnym i pamiętać; głęboko zaawansowane techniki oddechowe powinny się odbywać przy pomocy doświadczonych terapeutów. W przypadku kiedy w ciele znajduje się choroba, mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Natomiast polecam kilka ćwiczeń oddechowych, bardzo prostych, można je wykonywać indywidualnie, ćwiczyć w domu. Mają na celu utrzymanie prawidłowego oddechu i zdrowia. Zapewniają dobrą kondycję ciału i duchowi. Muszą być przeprowadzane regularnie, a na pewno w krótkim czasie wpłyną korzystnie na nasze fizyczne i psychiczne życie.

1. Ustaw się do ćwiczenia oddechowego w pozycji stojącej z rękami nad głową. Dobrze jeśli możemy ćwiczyć przy otwartym oknie, a nawet na świeżym powietrzu. Nabieraj powietrze nosem cały czas trzymając ręce nad głową, zatrzymaj w sobie strumień nabranego powietrza licząc do trzech: 1,2, 3 … powoli wydychaj przez usta. Trwaj w tym ćwiczeniu przez 5 minut. Później powoli opuszczaj ręce robiąc skłon na nogach lekko zgiętych w kolanach, przenieś ręce jak najbliżej ziemi i tak pozostań parę sekund. Następnie wyprostuj się.

Z początku to ćwiczenie lekko cię przytłoczy, ponieważ pojawi się dużo tlenu w płucach, sercu i w komórkach krwi. To ćwiczenie doskonale pali tłuszcz i kalorie w ciele fizycznym.

2. Usiądź w najbardziej komfortowej pozycji. Oddychaj: wciągasz powietrze przez nozdrza, powoli i głęboko aż do samych pachwin. Zatrzymujesz strumień powietrza licząc do trzech, 1,2,3 ... i powoli wydychasz przez usta, tutaj zaczynasz wizualizować, że usuwasz z siebie wszystkie obciążające cię emocje i toksyny. Wykonuj następne oddechy i trwaj tak około 3 minut. W tym czasie może się pojawić spontaniczny śmiech, płacz, smutek, strach, złość … właśnie te emocje opuszczają ciało. To ćwiczenie mocno dotlenia układ nerwowy. Jest pomocne w lękach, depresji, bezsenności. Głęboko przebudza układ nerwowy, pomaga gospodarce hormonalnej niezbędnej do utrzymania dobrego zdrowia i życia bez lęku.

3. W tym ćwiczeniu zwróć przede wszystkim uwagę na serce i żołądek. Złóż własne nozdrza jak przy kichaniu. Ale zanim rozpoczniesz oddechy odmów modlitwę, każdy ma swój sposób modlitwy i każdy powinien chociaż 5 minut dziennie poświęcić czas na regularną modlitwę. Następnie przejdź do oddechów – pamiętaj o nozdrzach, w ten sposób wprowadzasz więcej tlenu do serca, żołądka, jelit, nerek … oddychaj około 5 minut (podobnie jak wyżej), to ćwiczenie zapewnia dużo siły fizycznej, chroni organizm przed chorobami.

4. Oddychanie ze wspomaganiem muzyki. Usiądź w jakiejkolwiek wygodnej pozycji. Podczas odpoczynku zachowaj swój regularny oddech. Wsłuchaj się w muzykę (medytacyjną, relaksującą). Uważnie i z szacunkiem przepuszczaj każdy dźwięk przez swoje ciało. Powoli ureguluj oddech i nadal słuchaj, co najmniej przez 5 minut wchłaniając muzykę razem z oddechem. Poczuj w sobie, że całe twoje życie jest miłością. Później możesz kontynuować dalej w trybie – szczęście.

Uwierz: to niewinne medytacyjne oddychanie jest WIELKIE, powinno obudzić w tobie ukryte moce uzdrawiania duchowego.

Te ćwiczenia oddechowe wykonane z wiarą dają prawidłowe wyniki i są całkowicie bezpieczne, i można je wykonywać samemu.

2 Feb. 2011
WIESŁAWA

Komentarze do artykułu: Oddychaj dla zdrowia

Nick:
E-mail:


Kuba
2011-03-12 14:57:26
zgadzam się! a zobaczcie ten projekt - można na tej stronie wspólnie z ludźmi z całego świata oddychać, śmiać się i wiele więcej : http://doasone.com/BreathingRooms.aspx?RoomID=1a


Honia
2011-02-28 15:01:00
Szkoda, że nasza kultura od małego nie wpajała nam, że oddech to życie, ale naprawdę porządny oddech. Żyliśmy i czasem nadal żyjemy nieświadomi swojego ciała, odrywamy się od niego i szybujemy w umyśle, stosach niepotrzebnych myśli. Odkąd zaczęłam bardziej skupiać się na oddechu (nie tylko w sytuacjach trudnych) zaczęłam czuć, że żyję, to taki wzrost pozytywnej energii, spokoju, radości. Możesz rozpuścić w głębokim, spokojnym oddechu wszystkie negatywne emocje. To świetny lek na nasze trudne czasy.

Artykuły podobne do Oddychaj dla zdrowia:
 • Oddech to życie

  Zdaniem lekarzy dalekiego wschodu prawidłowe oddychanie stanowi ważny element oczyszczania organizmu z toksyn, leczenia schorzeń, a także jest drogą do osiągnięcia wyższego poziomu rozwoju duchowego. Głęboki sens naszego oddychania polega na harmonii ciała i umysłu, na umiejętności czerpania energii do...
 • Sundao – przepis na młodość i długowieczność

  Sundao to sposób na kompleksowe doskonalenie ciała, oddychania i umysłu. Nauczyciele Sundao wierzą, że prawidłowe wykonywanie ćwiczeń oraz kontrola oddechu prowadzą do długowieczności a nawet nieśmiertelności.
 • Medytacja - łatwiejsza niż myślisz!

  Żyjąc w świecie pełnym stresu, ciągłej gonitwy, niepewni swojej przyszłości coraz więcej ludzi zaczyna odczuwać zwiększające się znużenie. Stopniowo doświadczają, że samo otaczanie się różnymi materialnymi dobrami i przyjemnościami nie daje tak pożądanego wewnętrznego spokoju, poczucia bezpieczeństwa czy harmonii. Lekarstwem...
 • Ćwiczenia Mikulina

  Aleksander Mikulin był rosyjskim konstruktorem silników samolotowych. Gdy miał 50 lat zachorował na niewydolność układu krążenia, lekarze dawali mu 2- 3 lata życia i wskazówki, aby unikał ruchu. Nie pogodził się on jednak z takim "wyrokiem" ani tez nie zastosował...
 • QIGONG, czyli zdrowie po Chińsku. Czym są chińskie ćwiczenia medytacyjne i kto powinien je ćwiczyć

  Qigong uczy, w jaki sposób wykorzystywać ruchy ciała i wzorce oddechowe, by polepszyć krążenie płynów ustrojowych i energii, podtrzymać żwawość umysłu i – przy odpowiednim nauczaniu – rozwinąć samoświadomość na wszystkich poziomach.
Filmiki podobne do Oddychaj dla zdrowia:

Medytacja dobra na ADHD ADD AADD [napisy PL kliknij na CC]

NIE WIDZISZ NAPISÓW - WŁĄCZ JE KLIKAJĄC IKONĘ CC NA PASKU ODTWARZACZA. Film dla rodziców dzieci nadpobudliwych i nie tylko. Ukazuje on, jakie można osiągnąć (więcej...)

Szkodliwość alkoholu - co się dzieje w organizmie

Jeżeli ktoś przekazuje nam informacje, że alkohol to toksyna, która zabija bezpowrotnie nasze neurony, upośledza organizm i wyniszcza nasze ciało to i tak nie do (więcej...)

Toksyny i oczyszczanie organizmu lewatywą

Cała krew przepływa przez jelito grube,spełnia ono wiele innych funkcji odżywczych w ciele człowieka,jeśli jest ono zanieczyszczone siłą rzeczy zatruwa powoli cały organizm prowadząc do (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Utrzymanie Zdrowia
Sposób na zgagę Zgaga inaczej refluks żołądka to częsta i nieprzyjemna dolegliwość, na którą uskarżają się zarówno osoby sta ... Więcej »
Pytania do dietetyka. Dziś o nowalijkach, żelazie, B12 i diecie wysokobiałkowej Pani Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia radzi, jak rozwiązać p ... Więcej »
10 powodów dla których warto pić herbatkę z czystka Czystek jest jedną z najsilniej działających roślin wzmacniających układ immunologiczny u człowieka, będąc przy ... Więcej »
Naturalne leki na stres Wykorzystaj leki roślinne, które uspokoją Twoje nerwy oraz kąpiele i ćwiczenia oddechowe. Poznaj moc waleriany, rum ... Więcej »
5 domowych sposobów na zmęczone oczy 5 sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci cieszyć się zdrowo wyglądającymi oczami w każdej sytuacji – po dług ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Utrzymanie Zdrowia
5 domowych sposobów na zmęczone oczy 5 sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci cieszyć się zdrowo wyglądającymi oczami w każdej sytuacji – po dług ... Więcej »
10 powodów dla których warto pić herbatkę z czystka Czystek jest jedną z najsilniej działających roślin wzmacniających układ immunologiczny u człowieka, będąc przy ... Więcej »
Szczaw - niedoceniona roślina W medycynie chińskiej zaleca się go stosować w skurczach żołądka, czyrakach, grzybicy, a także jako środek regul ... Więcej »
Złoto Azteków, czyli cudowne nasiona chia Szałwia hiszpańska, czyli nasiona chia pomoga pozbyć się zbędnych kilogramów. Ponadto pomaga w leczeniu cukrzycy, ... Więcej »
Zdrowotne właściwości olejku tymiankowego Olejek tymiankowy wskazany jest przy katarze, kaszlu, astmie, przeziębieniu, zapaleniu migdałku i zatok, ociężałoś ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.