• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Oddech to życie

Data dodania: 2013-04-06 23:58:57, Dodane przez: Doren
Wyświetlony 6034 razy, Komentarzy: 0
Wrzuć na FacebookWykop!
Oddech to życie
Oryginalny obraz: http://www.swiat-zdrowia.pl/app/webroot/uploads/images/luty_2010/warto-wiedziec-oddech_300.jpg

Właściwe oddychanie to jeden z głównych filarów leczenia człowieka w medycynie wschodniej, jest ono traktowane jako skomplikowany proces przemian energetycznych i chemicznych w organizmie, który stanowi warunek zdrowia, wpływa na witalność, nastrój, metabolizm przemian w poszczególnych narządach. Zdaniem lekarzy dalekiego wschodu prawidłowe oddychanie stanowi ważny element oczyszczania organizmu z toksyn, leczenia schorzeń, a także jest drogą do osiągnięcia wyższego poziomu rozwoju duchowego.
Wiele osób uważa, że głównym źródłem energii dla naszego organizmu są produkty żywnościowe, nic bardziej mylnego. Bez jedzenia możemy się obyć nawet kilka tygodni, bez wody kilka dni, a bez tlenu zaledwie kilka minut. Dlatego właściwe oddychanie to najkrótsza droga do zdrowia.
Doktor Jadwiga Górnicka w jednej ze swoich książek wyjaśnia w jaki sposób opracowana w Japonii metoda odwróconego oddychania wpływa na zdrowie człowieka. Okazało się, że tą właśnie techniką można wyleczyć nowotwory płuc, ponieważ wysokie stężenie tlenu niszczy komórki nowotworowe.
Według pani doktor głębokie oddychanie pozwala schudnąć, kontrolować pracę serca, wątroby i innych narządów, a także daje realną szansę na uruchomienie mięśni twarzy lub innych części ciała u osób po mikrowylewach. Ćwiczenia oddechowe są ważne dla palaczy, ponieważ pozwalają łatwiej oczyścić płuca i oskrzela z zalegającego latami toksycznego śluzu i dotlenić cały organizm.

Oddychanie przeponowe - klucz do zdrowia.......

Właściwym sposobem oddychania jest oddychanie tzw. przeponowe, którym oddychają naturalnie małe dzieci. Przy wdechu brzuch się podnosi, rozszerza przepona, nasze płuca wypełniają się max. ilością powietrza. Płucom daje się dużo przestrzeni. Im więcej tlenu dostanie się do płuc przy wdechu, tym lepsza jest wentylacja i większa ilość erytrocytów otrzyma energię i tlen.
Procesy utleniania będą odbywały się bez toksycznych produktów dla organizmu. Jeśli nauczymy się oddychać przeponowo i na dodatek zwolnimy tempo oddychania,
to w znacznym stopniu zahamujemy procesy starzenia, staniemy się energiczni, radośni, damy potężny oręż organizmowi do walki z chorobami.

Prawidłowy oddech a oczyszczanie organizmu.......

Ponieważ wszystkie funkcje organizmu człowieka są ze sobą ściśle powiązane, nawet kilku minutowa przerwa w dostawie tlenu do mózgu powoduje nieodwracalne obumieranie komórek nerwowych, a to zaburza sprawne działanie całego organizmu. Przy braku dostatecznej ilości tlenu nie jest możliwe właściwe przyswojenie substancji odżywczych przez tkanki i komórki, brakuje energii na procesy odnowy i oczyszczania. Tlen jest konieczny do usunięcia wszelkich szkodliwych produktów przemiany materii i sprawnej wymiany gazowej w płucach. Gazowe toksyny, na późniejszym etapie przemian, w postaci trwałej odkładają się w różnych organach, np. w jelicie grubym, czy stawach.

Prawidłowy oddech a odchudzanie.......

Włączając do dietetycznego programu odchudzania ćwiczenia oddechowe dajemy naszemu organizmowi szansę na szybsze pozbycie się zbędnych kilogramów, ponieważ proces oddychania i trawienia są ze sobą ściśle powiązane, znacząco wzrasta tempo naszego metabolizmu i spalania komórkowego.
Jeśli chcemy zrzucić kilka kilogramów to należy kilkakrotnie w ciągu dnia zatrzymywać oddech na 30 sekund.

Oddychanie zdrowotne........

Jest skomplikowanym procesem energetycznym. Łatwo zauważyć, że sposób naszego oddychania jest zależny od naszych myśli, emocji, wysiłku fizycznego, temperatury otoczenia. Kiedy nękają nas sytuacje stresowe oddychamy szybko i krótko, gdy jesteśmy spokojni nasz oddech staje się powolny, spokojny i wydłużony.
Udowodniono naukowo, że oddychając w ten pierwszy sposób szybciej zapadamy na wszelkie choroby, żyjemy krócej, jeśli wykonujemy głęboki wdech i długo wypuszczamy powietrze odzyskujemy wewnętrzny spokój i odprężenie.
Naśladujmy sposób oddychania małych dzieci, bo oddychając w ten właśnie sposób uzyskamy maksimum korzyści zdrowotnych.

Oddychanie a stres........

Świadome oddychanie jest w stanie pomóc nam w walce ze stresem dnia codziennego. Określone techniki oddychania są najlepszym sposobem odzyskania równowagi psychicznej bez sięgania po toksyczne środki farmakologiczne. Nie jest tajemnicą, że joggini potrafiący kierować procesem oddychania zachowują świetną kondycję i jasność umysłu do późnej starości. Pracę z oddechem docenia również współczesna psychoterapia.
Michał Tombak na łamach swoich książek zachęca do codziennej gimnastyki oddechowej:

-oddychanie zdrowotne

wdech przez nos 2 sekundy - wstrzymanie oddechu 8 sekund - wydech 4 sekund nosem / cykl oddechowy 2-8-4/,
ćwiczenie wykonujemy w pozycji najlepiej leżącej przez 2 minuty rano i wieczorem

-oddychanie pełne

Ten rodzaj oddychania pozwala równomiernie rozprowadzić energię po ciele, przyspiesza procesy utleniania, stymuluje pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego, przyspiesza przemianę materii. Jest to sposób oddychania małych dzieci; należy powoli wciągać powietrze przez nos zaczynając od dolnej części płuc, /przepona/ stopniowo wypełniając środkową /klatka piersiowa/ i górną /pierś uniesiona z górnymi żebrami, ramiona lekko uniesione/, oddech powolny, jednostajny.

-oddychanie oczyszczające

Ten sposób oddychania oczyszcza płuca , stymuluje funkcje oddechowe, odmładza komórki organizmu

wdech nosem przez 2 sekundy-wstrzymanie oddechu na 3 sekundy-wypuszczanie powietrza przez zwężone usta /można użyć słomkę/ przez 12 sekund lub do całkowitego opróżnienia płuc. Ćwiczenia należy wykonujemy po 2 minuty rano i wieczorem.

-wietnamski typ oddechowy

jest wspaniałym masażem całego układu pokarmowego, wątroby, trzustki

wdech nosem /bardzo powolny/ przez 2 sekundy-wstrzymanie oddechu 2 sekundy- wydech w ciągu 4 sekund-pauza 2 sekundy. W ciągu pierwszego tygodnia ćwiczenia wykonywać 10 razy, drugiego-15 razy, trzeciego-20razy. Po tym czasie wykonywać 30-60 powtórzeń oddechowych każdego dnia w zależności od stanu
zdrowia i samopoczucia.

Głęboki sens naszego oddychania polega na harmonii ciała i umysłu, na umiejętności czerpania energii do życia naszych wszystkich komórek. Jeśli prawidłowo nauczymy się ją pobierać damy szansę organizmowi na sprawne funkcjonowanie i życie w zdrowiu przez długie lata.

Komentarze do artykułu: Oddech to życie

Nick:
E-mail:

Artykuły podobne do Oddech to życie:
 • Oddychaj dla zdrowia

  W dobie telewizorów i komputerów kiedy ludzie mniej spacerują ważne są dwie rzeczy: oddychanie i odżywianie się. W chwili kiedy prowadzimy siedzący tryb życia nasze ciało staje się zubożałe psychicznie i fizycznie. Ze względu na brak tlenu i niesystematycznego odżywiania,...
 • Sundao – przepis na młodość i długowieczność

  Sundao to sposób na kompleksowe doskonalenie ciała, oddychania i umysłu. Nauczyciele Sundao wierzą, że prawidłowe wykonywanie ćwiczeń oraz kontrola oddechu prowadzą do długowieczności a nawet nieśmiertelności.
 • Chi Kung

  Ćwiczenia Chi Kung mają za zadanie pomóc nam wejść głęboko w siebie, rozluźnić napięcia, zharmonizować umysł i poprawić dzięki temu przepływ energii w ciele, uzdrawiając organizm na wielu poziomach. Poprzez właściwe oddychanie, poruszanie ciałem i pracę umysłu gromadzimy energię...
 • Ćwiczenia Mikulina

  Aleksander Mikulin był rosyjskim konstruktorem silników samolotowych. Gdy miał 50 lat zachorował na niewydolność układu krążenia, lekarze dawali mu 2- 3 lata życia i wskazówki, aby unikał ruchu. Nie pogodził się on jednak z takim "wyrokiem" ani tez nie zastosował...
 • QIGONG, czyli zdrowie po Chińsku. Czym są chińskie ćwiczenia medytacyjne i kto powinien je ćwiczyć

  Qigong uczy, w jaki sposób wykorzystywać ruchy ciała i wzorce oddechowe, by polepszyć krążenie płynów ustrojowych i energii, podtrzymać żwawość umysłu i – przy odpowiednim nauczaniu – rozwinąć samoświadomość na wszystkich poziomach.
Filmiki podobne do Oddech to życie:

Toksyny i oczyszczanie organizmu lewatywą

Cała krew przepływa przez jelito grube,spełnia ono wiele innych funkcji odżywczych w ciele człowieka,jeśli jest ono zanieczyszczone siłą rzeczy zatruwa powoli cały organizm prowadząc do (więcej...)

Wegetarianizm - zdrowa dieta dla dziecka? [ Przedszkole Wegetariańskie ]

Lekarze i dietetycy przekonują, że menu zawierające przede wszystkim warzywa, uzupełnione pełnoziarnistym pieczywem, kaszami, ryżem, orzechami i owocami jest optymalne. Taka dieta dostarcza naszemu organizmowi (więcej...)

Żywność GMO zmienia funkcje narządów - Mike Adams

Cóż więc się dzieje, gdy zjadamy rośliny, które zostały zmienione, sztucznie spreparowane w laboratorium przez naukowców motywowanych zyskiem, dla najbardziej złowrogiej korporacji na świecie? Otrzymujemy (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Utrzymanie Zdrowia
Sposób na zgagę Zgaga inaczej refluks żołądka to częsta i nieprzyjemna dolegliwość, na którą uskarżają się zarówno osoby sta ... Więcej »
Pytania do dietetyka. Dziś o nowalijkach, żelazie, B12 i diecie wysokobiałkowej Pani Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia radzi, jak rozwiązać p ... Więcej »
10 powodów dla których warto pić herbatkę z czystka Czystek jest jedną z najsilniej działających roślin wzmacniających układ immunologiczny u człowieka, będąc przy ... Więcej »
Naturalne leki na stres Wykorzystaj leki roślinne, które uspokoją Twoje nerwy oraz kąpiele i ćwiczenia oddechowe. Poznaj moc waleriany, rum ... Więcej »
5 domowych sposobów na zmęczone oczy 5 sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci cieszyć się zdrowo wyglądającymi oczami w każdej sytuacji – po dług ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Utrzymanie Zdrowia
5 domowych sposobów na zmęczone oczy 5 sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci cieszyć się zdrowo wyglądającymi oczami w każdej sytuacji – po dług ... Więcej »
10 powodów dla których warto pić herbatkę z czystka Czystek jest jedną z najsilniej działających roślin wzmacniających układ immunologiczny u człowieka, będąc przy ... Więcej »
Szczaw - niedoceniona roślina W medycynie chińskiej zaleca się go stosować w skurczach żołądka, czyrakach, grzybicy, a także jako środek regul ... Więcej »
Złoto Azteków, czyli cudowne nasiona chia Szałwia hiszpańska, czyli nasiona chia pomoga pozbyć się zbędnych kilogramów. Ponadto pomaga w leczeniu cukrzycy, ... Więcej »
Zdrowotne właściwości olejku tymiankowego Olejek tymiankowy wskazany jest przy katarze, kaszlu, astmie, przeziębieniu, zapaleniu migdałku i zatok, ociężałoś ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.