• Era Zdrowia
  • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
  • »
  • Preparaty Invex Remedies

Naturalne leczenie łuszczycy cz.2

Data dodania: 2010-09-30 09:34:50, Dodane przez: Kuba
Wyświetlony 20725 razy, Komentarzy: 1
Wrzuć na FacebookWykop!
Naturalne leczenie łuszczycy cz.2

Naturalne leczenie łuszczycy cz.1

 

Aby wyleczyć łuszczycę należy doprowadzić do bardzo dobrego funkcjonowania organizmu. A także przywrócić doskonałą funkcje nerek. Dobra filtracja krwi przez nerki to pewny sukces w zwalczaniu choroby.

 

Można tego dokonać poprzez:


1. Ograniczenie do minimum używek.
2. Wyleczenie stanów zapalnych.
3. Stosowanie odpowiednich ziół.
4. Unikanie stresów.
5. Zmianę diety.


Zioła:

Zioła  w naturalnym leczeniu łuszczycy

Są podstawą regeneracji i odtrucia organizmu. Istnieje wiele ziół usuwających toksyny. Jednak ich prawidłowa kompozycja jest niezwykle trudna do realizacji. Musi oddziaływać na kilka różnych organów równocześnie i nie zaburzać prawidłowej pracy organizmu, który u osób chorych na łuszczycę jest już i tak niezwykle czuły i czasami substancje, mające leczyć mogą powodować zaostrzenie choroby. Dlatego lepszy skutek przynoszą słabe napary, tzn. płaska łyżeczka od herbaty na 1/2 litra wrzątku. Parzenie należy przeprowadzać przez kilkanaście godzin w dobrym termosie. Jest to zgodne z filozofią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, która twierdzi - na choroby głęboko ukryte w organizmie zioła parzy się długo. A że toksyny ukryte są głęboko w tkankach ciała, zioła w przypadku łuszczycy parzymy długo. Osoby drobne powinny wypijać takiego naparu 0,5-1,0 litra dziennie. Cięższe nawet 2 litry. Napar pić małymi porcjami w ciągu dnia. Duża ilość płynu potrzebna jest do skutecznego odtrucia organizmu przez układ moczowy. Napar pobudza do pracy także inne organy - wątrobę, skórę. Wykazuje również działanie aseptyczne i tonizujące. W przypadku chorych cierpiących na nerki potrzebna jest konsultacja z lekarzem.


Najlepsza receptura ziołowa składa się tylko z paru ziół:

Rzewień w naturalnym leczeniu łuszczycy

 


Rzewień

Rzewienia, liści brzozy, skrzypu, perzu, fasoli, akacji.

Zioła mieszamy w identycznych ilościach i mielimy. Najlepiej dokonać tego w ręcznym młynku lub w młynku żarnowym elektrycznym do kawy. Młynki wirnikowe niszczą trochę
zioła ale można je użyć. Mielenie pozwoli lepiej wykorzystać właściwości lecznicze choć zadziałają i nie mielone. Mieszankę parzy się w termosie przez kilka -kilkanaście godzin. Na litr wody używamy płaską łyżeczkę od herbaty proszku. Mieszanka jest doskonała. Nie dopuszcza do zaparć, które są podstawową przyczyną łuszczycy. Oczyszcza także organizm z toksyn. Funkcja rzewienia w tym zestawie jest najważniejsza. Jako zioło dodatkowe poleca się janowiec, który może być stosowany jednak w małych ilościach.

Balsam do smarowania zmian:

Maści kortyzonowe stosowane długo mogą być szkodliwe. Na początkowym etapie kuracji można dodatkowo zażywać witamine A, E i B-complex.


Dieta:

Według Chińczyków, naturalne zdrowie istnieje tylko do ok. 15. roku życia. Później organizm zaczyna się starzeć. I my poprzez niefrasobliwe zachowanie proces ten wspomagamy. Podstawową funkcją organizmu jest wchłanianie i wydalanie. To co przyswajamy ma ogromne znaczenie dla zdrowia i przedłużenia młodości. Inaczej mówiąc, prawidłowe pożywienie i czyste powietrze to podstawowe czynniki opóźniające proces starzenia. O czystym powietrzu napisano tomy dokumentów a o różnych dietach następne tomy. W informacjach bardzo mało miejsca poświęca się bilansowi kwasowo-zasadowemu. Organizm dąży do optymalnego, z punktu widzenia prawidłowości procesów biologicznych, stanu pH ustroju. Optymalnym wskaźnikiem pH dla całego organizmu jest pH 7,2. Jest to odczyn alkaliczny.

Aby taki odczyn pH uzyskać i go utrzymać musimy stosować odpowiednią dietę - alkalizującą. Przeważnie u ludzi badanych w większości wskaźnik pH oscyluje w okolicach 6,2 - 6,5 co oznacza silne zakwaszenie organizmu rzadko dochodzi do 7 pH. Przyczyną jest zła dieta. Spożywanie zakwaszających pokarmów a szczególnie skrobi i mięsa prowadzi do takiego stanu organizmu i ostatecznie do chorób. Kwaśne środowisko w organiżmie człowieka osłabia funkcje życiowe i sprzyja rozwojowi bakterii i innych drobnoustrojów. Gdy zakwaszenie jest długotrwałe to obniża się wydolność organizmu, skóra takiego człowieka jest blada ze skłonnością do pryszczy i plam. Jest przyśpieszone starzenie. Oczywiście zdarzają się osoby o doskonałych mechanizmach regulacyjnych i nawet zła dieta wydaje się im służyć. Ale wszystko jest do czasu. Pierwszą oznaką długotrwałego zakwaszenia ciała jest u mężczyzn osłabienie popędu płciowego. Obroną przed nadmiernym zakwaszeniem jest - ciężka praca fizyczna lub treningi sportowe. Powodują one odczyn alkaliczny ale równocześnie mają również negatywne skutki.

Jak w przypadku większości chorób dieta ma decydujący wpływ na powstanie i rozwój choroby. W przypadku łuszczycy dieta była trudna do ustalenia, gdyż pokarmy dla wielu
osób zupełnie nieszkodliwe u części populacji stają się źródłem choroby. Gdyby jeszcze podejrzany o chorobę pokarm działał na organizm tak jak alergen - intensywnie, problem byłby znacznie prostszy. Przy pomocy testu uczuleniowego szybko byłyby wyeliminowane szkodliwe pokarmy. Dopiero długoletnia obserwacja pozwala ustalić listę szkodliwych pokarmów odpowiedzialnych za łuszczycę i prawdopodobnie za wiele innych chorób.

 

Kawa:

Kawa w naturalnym leczeniu łuszczycy

Spalone ziarna kawy zawierające kofeinę oraz mnóstwo spalonych elementów organicznych. Kawa palona zawiera ogromne ilości toksyn szkodzących wątrobie i dostające się do krwi, co przy osłabionej pracy nerek objawia się zaostrzeniem choroby.

 

Mleko: Mleko w naturalnym leczeniu łuszczycy

Z produktów mlecznych można jeść tylko - masło, śmietanę, sery twarde (tzw. sery żółte) reszta powinna być maksymalnie ograniczona. Zakaz obejmuje mleko surowe i gotowane, ser biały, jogurty, kefir, mleko zsiadłe i w proszku, lody, zupy mleczne, budynie i inne. Jeśli zakaz picia kawy jest zrozumiały, to zakaz spożywania mleka jest zaskakujący. Jeden z najczęściej polecanych przez dietetyków pokarm może być szkodliwy? Łuszczyca jest tak tajemniczą chorobą, że tak zaskakująca wiadomość nie powinna nikogo dziwić. Prawdopodobnie pewne składniki mleka nie są do końca strawione i zatruwają organizm lub działają alergicznie.

 

Skrobia:

Jest główny podejrzany, musi być ograniczona we wszystkich postaciach - ponownie zaskakująca wskazówka, lecz ma pewne uzasadnienie. Skrobia działa silnie zakwaszająco na organizm a taki stan jest szkodliwy. Skrobia spożywana w dużych ilościach jest główną przyczyną zakwaszenia. Do produktów skrobiowych należą: mąka i jej produkty - chleb, inne pieczywo, makarony, ciasta, ziemniaki, kasze, ryż, kukurydza i ogólnie produkty zawierające gluten. Prawdopodobnie działa on alergicznie i pewnym rozwiązaniem jest dieta bezglutenowa. Ograniczenia dotyczą także produktów z pełnego przemiału. Natomiast zaleca się kaszę jaglaną o dużej zawartości białka i soli mineralnych.

 

Tłuszcze i białko zwierzęce:

Mleko w naturalnym leczeniu łuszczycy

 

Typowe ograniczenia dla współczesnej dietetyki ograniczającej nadmierne spożywanie mięsa. Z produktów tego typu polecić można kurczaki, ryby i owoce morza.

 

Potrawy smażone:

Produkty rozkładu powstające przy podgrzaniu oleju, masła i innych do wysokiej temperatury są bardzo szkodliwe i dlatego chorzy na łuszczycę powinni unikać smażonych potraw. Zamiast smażenia należy stosować gotowanie i pieczenie bez tłuszczu.

 

Cukier:

Należy ograniczyć, gdyż zawiera puste kalorie i zakwasza organizm.

 

Ocet:

Zastąpić sokiem z cytryny.

Prawidłowa dieta:Dieta w naturalnym leczeniu łuszczycy

To dieta alkalizująca. Oznacza to spożywanie głównie warzyw i owoców. Białko roślinne i zwierzęce powinno być tylko dodatkiem.

 

Warzywa:

Wszystkie rodzaje i w każdej postaci z wyłączeniem ziemniaków. Tradycyjna dieta opiera się o pieczywo i ziemniaki. Większość potraw w polskiej kuchni komponuje się z tych produktów. Można je zastąpić kaszą jaglaną lub gotowanymi lub pieczonymi warzywami korzeniowymi. Przewagę w diecie powinny mieć warzywa liściaste.

 

Owoce:Owoce w naturalnym leczeniu łuszczycy

Traktować je należy jako drugi według masy produkt. Nie ma specjalnych zaleceń. Banany zawierające dużą ilość skrobi należy jednak ograniczyć.

 

Białko roślinne:

Fasola, groch, soja (uwaga! obniża potencję), orzechy, słonecznik, dynię, sezam itp.

 

Białko zwierzęce:

Kurczaki, ryby, owoce morza, króliki, jagnięcina.

 

Oleje:

Stosować oleje tłoczone na zimno w procesie bez używania temperatury. Najlepiej kupić kilka rodzajów i zmieszać. Uzyskana mieszanka zawiera wszystkie bardzo ważne nienasycone kwasy tłuszczowe. Używamy jej jak doskonały olej sałatkowy, ale do potraw dodajemy już po obróbce termicznej.


Optymalna dieta powinna składać się z 35% warzyw, 25% owoców, 18% białka, 10% tłuszczy, 12% węglowodanów (skrobia) i dodatków jak otręby, przyprawy i inne. Podane wielkości proszę traktować jako orientacyjne i dotyczą wagi produktów przygotowanych do spożycia.


Do potraw należy używać ziół i przypraw:

 

Ostrożnie z ostrymi. Ważnym elementem diety powinny być otręby, ale dodawane do potraw w umiarkowanej ilości. Przedstawiona dieta doprowadza organizm do odczynu alkalicznego. Jest lekko strawna i oczyszczająca organizm. Dieta ta odmładza i daje dużo wigoru.

 

TECHNIKA JEDZENIA:

 

O tym kiedy i jak często jeść:

Ilość pożywienia jak i częstotliwość posiłków to indywidualny problem. Rozbieżności mogą być ogromne. Jedni muszą jeść kilka razy dziennie, a inni zadawalają się jednym posiłkiem. Generalnie można stwierdzić, że podstawowy posiłek raczej powinien przypadać na środek dnia a śniadanie powinno być stosunkowo lekkie i najlepiej gdy zawiera dużo mikroelementów i witamin. Dlaczego? Organizm rano po okresie snu musi mieć trochę czasu na rozkręcenie się. A dobry start zapewniają właśnie mikroelementy i witaminy. A więc na śniadanie najlepiej zjeść warzywa, owoce, ser twardy ewentualnie z odrobiną kaszy jaglanej. Wszystkie sałatki bardzo wskazane. Rano zakazane jest obciążanie żołądka ciężkimi potrawami. Zalecaną często owsiankę na mleku lepiej unikać. Podobnie jajka na twardo i wędliny. W chłodne i mroźne dni dopuszczalne jest jedzenie skrobi - razowej. Posiłki spożywane po godzinie 17-18 mogą być przyczyną kłopotów gastrycznych gdyż organizm wieczorem jest już nastawiony na regeneracje i wypoczynek. Duże ilości pokarmu mogą mu szkodzić. Może to powodować zaostrzenie choroby.

 

Dieta optymalna:

Modna ostatnio dieta optymalna polegająca na zastąpieniu skrobi tłuszczem zwierzęcym wymaga osobnego omówienia. Jej zaletą jest zmniejszenie zakwaszenia organizmu gdyż ta sama ilość kalorii uzyskanych z tłuszczu zamiast ze skrobi mniej zakwasza organizm. Jednak taki system powoduje zatrucie organizmu resztkami trawiennymi pochodzenia zwierzęcego. W przypadku łuszczycy i innych chorób dieta mało wskazana.


NATURALNE LECZENIE


Noni juice:

Sok Noni w naturalnym leczeniu łuszczycy

Z powodzeniem jest stosowany do leczenia chorób skóry, np; łuszczycy, trądziku, grzybic, gronkowca złocistego, róży, półpaśca, oparzeń. Noni juice wspiera funkcjonowanie gruczołów nadnerczy w okresie wytężonego wysiłku, stymuluje produkcję interferonu i wzmacnia działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne białych krwinek. Noni jest odpowiedzialny za działanie naprawcze genetycznych kodów w komórkach. Magazynuje się w wątrobie i w razie potrzeby zamienia się w kseroninę. Cennym magazynem kseroniny jest skóra. Skóra ciągle potrzebuje kseroniny, ponieważ ciągle się złuszcza i odbudowuje. Kseronina pomaga w tworzeniu kolagenu, który odpowiednio nawilża skórę. Szybkie oznaki starzenia się są przyczyną złego nawilżenia skóry. Dobrze jest nawilżyć skórę dobrym balsamem albo oliwką, nawet kilka razy dziennie.

 

Evening Primrose Oil:

Olejek z wiesiołka doskonale regeneruje skórę, można go stosować do użytku zewnętrznego.

Olejek z wiesiołka doskonale regeneruje skórę, można go stosować do użytku zewnętrznego.

 

Olejek Pichtowy:

Z jodły syberyjskiej, dostarcza olejek eteryczny pichtowy, który jest ruchliwą cieczą o silnym balsamiczno-cytynowo-miętowym zapachu i terpentynowo-gorzkawym smaku, barwy żółtawo-zielonkawej lub cieczą bezbarwną. Olejek pichtowy działa immunostymulująco (pobudza układ odpornościowy ustroju), Wykazuje silny wpływ przeciwgrzybiczy, przeciwroztoczowy (zabija roztocze pasożytujące na skórze), w tym także nużeńca Demodex; do zwalczania roztoczy w skórze polecamy zmieszać olejek pichtowy z olejkiem sandałowym w proporcji 1:1 – skórę zakażoną smarować 4 razy dziennie. Odświeża skórę i oddech.


Olejek pichtowy działa przeciwłuszczycowo, przeciwtrądzikowo, zapobiega wypadaniu włosów, likwiduje łupież skóry owłosionej i pokrzywkę. Można stosować w leczeniu wyprysków u dzieci pod warunkiem, że dziecko nie jest uczulone na ten olejek.

Stosowany do wcierań przeciwłuszczycowych i przeciwtrądzikowych: 10 ml olejku pichtowego na 5 ml tranu ciekłego, oleju rycynowego, olejku migdałowego lub oleju winogronowego.

 

Vilcacora – koci pazur:

Środek wspomagający przy leczeniu łuszczycy, łojotoku, wspomaga leczenie ran, utrudnia podział złośliwych komórek (nowotwory).

 

Zielona Herbata:

Metoda nakładania papki z zielonej herbaty – liściastej; zalać wrzątkiem kilka łyżeczek zielonej herbaty( nie z torebki), przykryć i wystudzić. Następnie odcedzić i przyłożyć na chore miejsce samą papkę z liści herbaty. Głowę przykryć np, ręcznikiem, trzymać dłuższy czas, naawet kilka godzin w zależności od stanu chorej skóry. Po umyciu głowy chore miejsca posmarować np, oliwą z oliwek.

 

Liście brzozy:

Zebrać świeże liście brzozy, wysuszyć i zmieszać ze słomą. Myć chore miejsca.


Wspomagające leczenie:

 

Omega 3:

Budulec dla każdej komórki w organizmie – stanowi jakość błony komórkowej co ma ogromne znaczenie w przypadku chorób nowotworowych, w chorobach serca i naczyń krwionośnych, w chorobach reumatycznych.

 

Witamina C:

Niedobór powoduje spadek liczby limfocytów T, na których opiera się działanie układu immunologicznego. Najlepszym źródłem wit. C jest sok z żurawin, sok z cytryn, czarne porzeczki...

 

Witamina E:

Antyoksydant regenerujący komórki. Pomocne przy leczeniu łuszczycy okazało się wprowadzenie pochodnych witaminy D3, które mają korzystny wpływ na dojrzewanie komórek naskórka. Dzięki temu możliwe jest skracanie okresu objawowego.

Jeśli zapchane toksynami są nerki i wątroba to skóra przejmuje częściowo funkcje oczyszczania organizmu - stąd wysypki, pokrzywki, trądziki, łuszczyce itp. Reakcja alergiczna jest po prostu reakcją obronną organizmu. Aby leczyć łuszczycę należy oczyścić cały organizm, smarowanie skórnych objawów nie wyleczy tej choroby. Będą tylko chwilowe ulgi. Nieoczyszczony organizm ponownie się odezwie.

Komentarze do artykułu: Naturalne leczenie łuszczycy cz.2

Nick:
E-mail:


Grażyna
2015-03-23 22:04:30
Bardzo dobry artykuł..polecam .

Artykuły podobne do Naturalne leczenie łuszczycy cz.2:
  • Naturalne leczenie łuszczycy cz.1

    Już w starożytnej Grecji donoszono o objawach tej choroby, której nazwa pochodzi od greckiego słowa psora (łuska). Znana jest więc od czasów Hipokratesa. Często była mylona z innymi schorzeniami skóry, np. trądem. Nawet dziś przez mniej doświadczonych lekarzy, jest błędnie...
  • Nano-złoto koloidalne w kosmetologii

    Nano-złoto koloidalne stosuje się w kosmetologii do zabiegów upiększania: złoto zmniejsza powstawanie zmarszczek regeneruje już istniejące, a ponadto nawilża skórę i likwiduje przebarwienia skórne…..Nano-złoto koloidalne działa na zasadzie pompy jonowej: przyspiesza migrację składników aktywnych, wymianę jonową (głównie mikroelementy), stymuluje proces...
  • Dieta balansująca i oczyszczająca organizm

    W obecnym czasie obserwuj się niemal epidemię zachorowań na wszystkie odmiany raka. Czas najwyższy abyśmy wszyscy nauczyli się walczyć z tą chorobą innymi metodami niż tylko chemia i etc... Niektóre z tych metod są zupełnie nieskomplikowane, trzeba tylko wprowadzić w...
  • Co jeść, by utrudnić życie pasożytom?

    Wszystkie pasożyty, grzyby i bakterie są bezwzględnymi łupieżcami, ponieważ do życia jest im niezbędny żywy organizm. Bez niego nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.
  • Joga a dieta

    Odpowiednia dieta jest krokiem na drodze do fizycznej, psychicznej i duchowej harmonii, jaką daje praktyka jogi. Tradycyjna jogiczna literatura wyróżnia pokarmy satwiczne, tamasowe i radżasowe. Pokarmy satwiczne to pokarmy korzystne. Nazywa się je pokarmami czystymi. Pokarmy radżasowe mają charakter...
Filmiki podobne do Naturalne leczenie łuszczycy cz.2:

Terapie naturalne w SM - Agnieszka Biernat - 12.02.2015

Stwardnienie rozsiane. Jedna z chorób autoimmunologicznych według medycyny klasycznej polegająca na zaniku osłonek mielinowych atakowanych przez nasz własny układ odpornościowy. Inne z teorii: niektórzy naukowcy (więcej...)

Native American Spiritual Music 2

A selection of graphics and the great music of oliver shanti combine in this 2nd video of native american spiritual music. Indian spirituality centers on a (więcej...)

Ekologiczne warzywa i owoce

Ładne nie zawsze znaczy dobre. Tak jest przede wszystkim w przypadku warzyw i owoców wystawianych na sklepowych półkach. Piękne, dorodne okazy kuszą nas swoją (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Naturalne Zdrowie i Suplementy
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Naturalne Leczenie Łuszczycy
Naturalne leczenie łuszczycy cz.1 Już w starożytnej Grecji donoszono o objawach tej choroby, której nazwa pochodzi od greckiego słowa psora (łuska). ... Więcej »
Naturalne leczenie łuszczycy cz.2 Aby wyleczyć łuszczycę należy doprowadzić do bardzo dobrego funkcjonowania organizmu. A także przywrócić doskona ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Naturalne Leczenie Łuszczycy
Naturalne leczenie łuszczycy cz.1 Już w starożytnej Grecji donoszono o objawach tej choroby, której nazwa pochodzi od greckiego słowa psora (łuska). ... Więcej »
Naturalne leczenie łuszczycy cz.2 Aby wyleczyć łuszczycę należy doprowadzić do bardzo dobrego funkcjonowania organizmu. A także przywrócić doskona ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.