• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Dyskusja: Medycyna naturalna zamiast konwencjonalnej?

Data dodania: 2012-11-13 00:00:00, Dodane przez: Honia
Wyświetlony 6866 razy, Komentarzy: 9
Wrzuć na FacebookWykop!
Dyskusja: Medycyna naturalna zamiast konwencjonalnej?
Czy można rezygnować z leków medycyny konwencjonalnej na rzecz preparatów i terapii medycyny naturalnej/niekonwencjonalnej?
Co uważacie na ten temat? Czy medycyna naturalna/niekonwencjonalna jest wystarczająca w przypadku leczenia przeróżnych chorób? A może jest wystarczająca tylko w przypadku niektórych chorób? Jeśli tak, to dlaczego?
Czy medycyna naturalna jest wystarczająca w przypadku cięższych chorób? A może jest możliwa tylko jako wsparcie medycyny akademickiej? Czy macie doświadczenia rezygnacji z medycyny akademickiej na rzecz naturalnej? Podzielcie się nimi.

Zapraszamy do żywej dyskusji na ten temat.

Przypominamy też, że wśród uczestników dyskusji rozlosujemy nagrody. Szczegóły tutaj.

Jednocześnie informujemy, że podane tu informacje nie są i nie mogą być poradą lekarską, a jedynie są wymianą poglądów, otwartą dyskusją. Informacje zawarte tu mają jedynie charakter edukacyjny.

Komentarze do artykułu: Dyskusja: Medycyna naturalna zamiast konwencjonalnej?

Nick:
E-mail:


Znafca
2015-05-11 23:24:50
Co za głupie pytanie.Zamiast medycyny konwencjonalnej może być medycyna niekonwencjonalna.A zamiast medycyny naturalnej nienaturalna.
Jednak najważniejszy podział to pomiędzy medycyną skuteczna i nieskuteczną a raczej metodami skutecznymi i nieskutecznymi.Natomiast napisano-konwencjonalna najbardziej przydaje się w przypadkach chirurgicznych.Natomiast reszta-w przypadku większości innych.


Zakon Cysterski Neuwedell
2014-12-29 17:31:44
Witajcie, chciałbym tylko poinformować że reumatyzm , glejak mózgu , stwrdnienie rozsiane , nadciśnienie tętnicze , otyłość ,
cukrzyca , rak jelita grubego itp choroby są absolutnie wyleczalne , i bardzo łatwo je wyleczyć dzięki kąpielą świętojańskim
w wodzie artyzyjskiej w Drawnie. Kolega mój nie mógł się ruszać a znów gra w piłkę po 14 dniach kąpieli w specialnych mieszankach zakonnych ,
kamieni szlachetnych , ziół , natronu , jego stan zdrowia poprawił sie o 40 % ( możliwy wgląd do badań ) , więcej informacji otrzymają państwo
na stronie www.facebook.com/DrawnoCystersi lub pod numerem telefonu Br.Józefa .

Dom Zakonny
Br. Józef OPR
+48 607 466 502
Neuwedell 73-220


Doren
2013-04-20 22:42:22
Moim zdaniem konwencjonalne metody leczenia powinny mieć zastosowanie tylko w przypadkach ostrych stanów chorobowych, w ratownictwie medycznym, czy leczeniu uporczywego bólu. W tych przypadkach ratują życie i zdrowie. Medycyna konwencjonalna powinna mieć funkcję kontrolną lub diagnostyczną. Sposób odżywiania i styl życia zgodny z prawami natury zabezpiecza człowieka przed chorobami i ogranicza do niezbędnego minimum kontakt z lekarzem.
Współczesna medycyna ma komercyjny charakter i nie jest zgodna z prawami przyrody.
Na stronach portalu można znaleźć wiele ciekawych i skutecznych metod, czy środków pozwalających samemu zadbać o własne zdrowie. Skorzystajmy z tej skarbnicy wiedzy.


Iwona
2012-11-29 18:31:43
Możemy wybierać: jedni idą do przypadkowego, dyżurnego lekarza, gdy choroba wyskoczy i liczą na pozytywne załatwienie sprawy. Liczą, że obcy człowiek przejmie odpowiedzialność za nich i zrobi porzadek w ich życiu. Ale to tylko pobożne życzenie. Efekty leczenia zależą od przypadku.
Inni regularnie robią coś dla siebie np. ćwiczą, dbają o odpowiednią dietę i kondycję psychiczną zanim choroba się pojawi. Ja, po przeczytaniu kilku artykułów z ery zdrowia, mam pomysły i motywację by być w tej drugiej grupie społeczeństwa. Dziękuję za inspiracje


Mika
2012-11-29 13:43:38
Tak postawione pytanie jest bardzo ogólne. Wszystko zależy od przypadku. Moim zdaniem nie można powiedzieć: albo taka albo taka medycyna, bo obie nam pomagają. Konwencjonalna medycyna w wielu wypadkach ratuje życie, np. za pomocą szybkiej interwencji chirurgicznej czy przy pomocy leków. Medycyna naturalna może działać wolniej (np. przy suplementacji trzeba spożywać preparaty systematycznie, przez dłuższy okres czasu). Ja jestem zdania, że powinniśmy korzystać z dobrodziejstwa obydwu rodzajów medycyny. Trzeba mieć świadomość, że leki farmaceutyczne w większości mają skutki uboczne- na jedną rzecz pomogą, na inną zaszkodzą. A skutki mogą być widoczne po kilku latach. Im bardziej człowiek jest świadomy swojego organizmu i tego co do niego wkłada, tym lepiej umie o siebie zadbać. Medycyna naturalna jest bardzo dobra w prewencji. Wielu, nawet najgroźniejszych chorób można uniknąć, jeśli się o siebie zadba odpowiednio wcześnie. Mam tu oczywiście na myśli choroby cywilizacyjne i sezonowe, nie uwarunkowane genetycznie. Jestem zwolenniczką medycyny naturalnej. Tam, gdzie można powinniśmy ją stosować, bo jest, jak sama nazwa wskazuje, naturalna i mniej nas truje. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze pomaga. Znam przypadki osób, które ślepo zawierzyły naturalnym metodom leczenia poważnych chorób i niestety już ich nie ma na tym świecie. Z drugiej strony słyszałam też o różnych terapiach naturalnych, które wyleczyły raka w ostatnim stadium. Jak zawsze ważny jest umiar i zdrowy rozsądek.


baska
2012-11-27 13:11:18
Z drugiej jednak strony, tyle teraz jest tradycyjnej medycyny i tylko ona a o naturze się zapomina


Eliza
2012-11-27 09:27:13
No to zależy. Może warto spróbować od drobnych dolegliwości typu przeziębienie czy jakaś infekcja. Na tym potestować tylko naturalne leczenie, by móc przekonać się dalej.


baska
2012-11-23 15:28:19
Ja bym sie bała na takie ryzyko wystawić własne dzieci. Chyba się z tym nie zgodzę ;/ Myśle że można częsc rzeczy zastąpić naturalnymi ale zeby całkiem rezygnować ze zwykłego lekarza ?


Honia
2012-11-18 00:20:05
Ja uważam, że leki medycyny konwencjonalnej można w pełni zastąpić medycyną naturalną. Jeśli chodzi o mnie mam pozytywne doświadczenie w przypadku drobnych chorób typu infekcje. U dzieci z poważniejszych chorób leczona była naturalnie ospa i zapalenie ucha. Na temat wyleczenia w całkowicie naturalny sposób z chorób cięższych np. nowotwory wiem ze słyszenia i popieram. Wszystko jednak zależy od nastawienia naszego umysłu. Jeśli ktoś zdecyduje się na leczenie naturalne, nie będąc o tym w pełni przekonanym, a będąc w lękach, może z tego nic nie wyjść.

Artykuły podobne do Dyskusja: Medycyna naturalna zamiast konwencjonalnej?:
 • Dyskusja: Dieta wegetariańsko-wegańska

  Co sądzicie na temat diety wegetariańsko-wegańskiej? Czy jest lepsza od tradycyjnej? Zapraszamy do dyskusji na ten temat wszystkich wegetarian, ale nie tylko. Zapraszamy również osoby odżywiające się tradycyjnie.
 • Medycyna akademicka...medycyną ograniczonego zaufania

  Współczesna medycyna akademicka uznaje Hipokratesa, lekarza żyjącego ponad 2400 lat temu, za prekursora nowoczesnej sztuki leczenia. Medycyna ta, według założeń twórcy, oparta była na racjonalnych przesłankach, traktowała chorego człowieka jako jedność duchowo-cielesną, dostrzegała zależność pomiędzy jego stanem zdrowia a sposobem...
 • Opinie: Oczyszczanie wątroby wg Hulda Regehr Clark

  Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat oczyszczania wątroby wg Hulda Regehr Clark. My - autorzy strony sami używaliślmy tej metody niejednokrotnie i efekty były zadowalające.
 • Opinie: Spirulina

  Wiemy, że spirulina jest dość popularnym suplementem, zapewne wielu z Was stosowało ten cudowny glon. Podzielcie się z nami swoimi opiniami na ten temat.
 • Wykład dr A. Niedzwiedzki - Medycyna komórkowa

  Zapraszamy na wykłady dr Aleksandy Niedzwiedzki: Medycyna komórkowa - Naturalna droga do zachowania zdrowia kobiet - 18. 10. 2010, Medycyna komórkowa - Nowe zrozumienie podłoża chorób chronicznych i perspektywa ich naturalnej kontroli - 20. 10. 2010
Filmiki podobne do Dyskusja: Medycyna naturalna zamiast konwencjonalnej?:

Cud Terapii Gersona 1/9

Lekarstwo na raka zostało wynalezione! ...w 1928 roku! Oto film o terapii, którą nazwać można Świętym Graalem leczenia nowotworów. Ale nie tylko. Terapia ta, z powodzeniem leczy 57 (więcej...)

Cud Terapii Gersona 2/9

Lekarstwo na raka zostało wynalezione! ...w 1928 roku! Oto film o terapii, którą nazwać można Świętym Graalem leczenia nowotworów. Ale nie tylko. Terapia ta, z powodzeniem leczy 57 (więcej...)

Cud Terapii Gersona 3/9

Lekarstwo na raka zostało wynalezione! ...w 1928 roku! Oto film o terapii, którą nazwać można Świętym Graalem leczenia nowotworów. Ale nie tylko. Terapia ta, z powodzeniem leczy 57 (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Dyskusje
Dyskusja: Dieta wegetariańsko-wegańska Co sądzicie na temat diety wegetariańsko-wegańskiej? Czy jest lepsza od tradycyjnej? Zapraszamy do dyskusji na ... Więcej »
Dyskusja: Medycyna naturalna zamiast konwencjonalnej? Czy można rezygnować z leków medycyny konwencjonalnej na rzecz preparatów i terapii medycyny naturalnej/niekonwencjo ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Dyskusje
Dyskusja: Medycyna naturalna zamiast konwencjonalnej? Czy można rezygnować z leków medycyny konwencjonalnej na rzecz preparatów i terapii medycyny naturalnej/niekonwencjo ... Więcej »
Dyskusja: Dieta wegetariańsko-wegańska Co sądzicie na temat diety wegetariańsko-wegańskiej? Czy jest lepsza od tradycyjnej? Zapraszamy do dyskusji na ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.