• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies
Redaktor(ka) Honia sam(a) o sobie:

Witajcie Drodzy Czytelnicy,

Jestem Honia, promotorka naturalnego stylu życia i wegetariańskiego sposobu odżywiania. Zachęcam do niekorzystania ze szczepionek i środków farmakologicznych. Interesują mnie terapie naturalne i wszystko co ma uczynić człowieka zdrowym i szczęśliwym bez szkody dla przyrody i efektów ubocznych dla samego człowieka:-) Mam nadzieję, że umieszczane przeze mnie artykuły są dla Was pomocne i interesujące. Jeśli jednak macie jakieś uwagi i wskazówki - jestem na nie otwarta i chętna by coś zmienić, tak aby czytelnik czuł się usatysfakcjonowany.


Artykuły wstawione przez czytelnika Honia:
 • Borelioza - jak skutecznie i naturalnie się wyleczyć?

  Borelioza - jak skutecznie i naturalnie się wyleczyć?

  Data dodania: 2017-07-25 11:02:04, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7289 razy, Komentarzy: 1
  Przedstawiamy charakterystykę i całą specyfikę choroby zwanej boreliozą oraz naturalne i skuteczne sposoby na jej wyeliminowanie.
 • Metale ciężkie - jak się oczyścić?

  Metale ciężkie - jak się oczyścić?

  Data dodania: 2017-07-17 13:27:54, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5013 razy, Komentarzy: 1
  Do najniebezpieczniejszych metali cięzkich należą m.in. rtęć, kadm, arsen, tal, ołów, aluminium i nikiel. Te metale osadzają się w narządach wewnętrznych, komórkach i są bardzo trudne do zmetabolizowania. Ponadto wywołują wiele powikłań zdrowotnych i schorzeń, które niekiedy trudno sklasyfikować, a także trudno zobaczyć przyczyny tych schorzeń. Opisujemy naukowo popartą detoksykację z metali ciężkich za pomocą chlorelli i kolendry.
 • Moringa - roślina pełna miłości

  Moringa - roślina pełna miłości

  Data dodania: 2017-07-03 13:26:32, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3672 razy, Komentarzy: 0
  Richard Okuniewicz rozpoczął w północno-wschodniej Brazylii uprawę Moringi. Jego znajomi i osoby, które zaczęły przyjmować Moringę podobnie jak on zaczęły osiągać wspaniałe efekty. Moringa jest w stanie wyleczyć ok. 300 chorób.
 • Spirulina - niezwykły zdrowotny potencjał

  Spirulina - niezwykły zdrowotny potencjał

  Data dodania: 2017-06-17 05:56:08, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2943 razy, Komentarzy: 0
  Ta super alga nazywana jest “mlekiem Matki Ziemi” ze względu na bardzo wysokie stężenie rzadkiego kwasu gammalinolenowego, który jest ważnym składnikiem kobiecego pokarmu. Ponadto mówi się o spirulinie "zielone mięso" z powodu niespotykanie wysokiego udziału wysokowartościowego białka, którego jest blisko trzykrotnie więcej niż białka w mięsie.
 • Polecamy książkę: "Wylecz się sam. Megadawki witamin"

  Polecamy książkę: "Wylecz się sam. Megadawki witamin"

  Data dodania: 2017-02-03 12:01:35, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3323 razy, Komentarzy: 0
  Niezwykle ważna książka, stanowi encyklopedię naturalnego zdrowia. Niezbędna na półce świadomego zdrowia człowieka. Wiedza w niej zawarta bazuje na medycynie ortomolekularnej opartej na megadawkach witamin.
 • Jod - przywrócić uniwersalny składnik odżywczy medycynie

  Jod - przywrócić uniwersalny składnik odżywczy medycynie

  Data dodania: 2016-12-16 11:34:35, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4573 razy, Komentarzy: 1
  Jod jest wykryty w każdym organie i tkance Twojego ciała. Jod jest istotny dla życia, a jego niedobory powodują cierpienie z powodu rożnych schorzeń ( w tym raka) które są trudne w śledzeniu z powodu tego śladowego minerału. Przynajmniej 20 lat wstecz jod był uznawany za o wiele bardziej ważny, do tego stopnia że dodawano go rutynowo do chleba jako suplement.
 • Dr Jerzy Jaśkowski: Odra – 0 zgonów po chorobie, 108 zgonów po szczepionce.

  Dr Jerzy Jaśkowski: Odra – 0 zgonów po chorobie, 108 zgonów po szczepionce.

  Data dodania: 2016-12-06 23:42:33, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2458 razy, Komentarzy: 0
  "Fałszowanie prac naukowych w medycynie, od czasu ustanowienia rynku zdrowia na początku lat 80-tych jest nagminne. Takie firmy szczepionkarskie jak Merck, posunęły się nawet do tego, że przez 6 lat wydawały specjalny biuletyn, rzekomo medyczny, Australian Medical Journal, reklamujący to, co potrzeba. Chodziło o sprzedaż jednego leku, zwanego Vioxx. Lek ten spowodował od 60 000 do 100 000 zgonów. Firma Merck wypłaca rodzinom odszkodowanie w wysokości około 4 850 000 000 dolarów." - A to tylko jeden cytat, przeczytaj więcej.
 • Zdrowie drzemie w krzemie!

  Zdrowie drzemie w krzemie!

  Data dodania: 2016-11-16 19:05:19, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4740 razy, Komentarzy: 0
  Krzem najbardziej jest potrzebny naszej tkance łącznej (najwięcej mamy go w takich narządach jak węzły chłonne, płuca, śledziona, paznokcie, kości, aorta, skóra, ścięgna, krew). Krzem jest nam przede wszystkim niezbędny przede wszystkim do wytwarzania głównego białka naszej tkanki łącznej czyli kolagenu . Krzem jest silnym antagonistą glinu. Krzem to nasz obrońca przed toksycznymi metalami jak glin, ale również rtęć, ołów czy kadm.
 • Vita Biosa - opinie

  Vita Biosa - opinie

  Data dodania: 2016-10-15 20:08:33, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6180 razy, Komentarzy: 0
  Vita Biosa® to efekt wieloletnich badań duńskiego ekologa Erika Nielsena. Zalecany przez lekarzy i terapeutów na całym świecie. Regularnie stosowany przez setki tysięcy ludzi w Europie, Azji, Ameryce i Australii. Vita Biosa® wspomaga leczenie chorób układu pokarmowego, reumatyzm, osteoporozę, alergie i wiele innych. Intensywnie wzmacnia system odpornościowy, dlatego wskazana jest dla osób ze skłonnościami do przeziębień oraz po kuracjach antybiotykowych i chemioterapii. Dla osób przewlekle zmęczonych. Doskonale odżywia i regenreuje organizm.
 • Krzem i bor - niezbędni sprzymierzeńcy

  Krzem i bor - niezbędni sprzymierzeńcy

  Data dodania: 2016-10-06 12:18:04, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3816 razy, Komentarzy: 0
  Ok. 90% populacji ludzkiej cierpi na niedobór krzemu i zakwaszenie organizmu. Silor+B z borem to innowacyjny suplement, który zapewnia aż 70% przyswajalności krzemu. Polecamy!
 • Nieszczepione dzieci są zdrowsze – wyniki badań

  Nieszczepione dzieci są zdrowsze – wyniki badań

  Data dodania: 2016-10-06 02:36:02, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3689 razy, Komentarzy: 0
  Wyniki badania na 11.921 uczestników pokazują, że nieszczepione dzieci są zdrowsze, mniej chorują niż ich szczepieni rówieśnicy. Wśród dzieci nieszczepionych odnotowano zdecydowanie mniej przypadków innych chorób takich jak alergie, astma infekcje i wiele innych chorób – wyniki przestawia wykres – choroby wśród dzieci szczepionych (niebieski) i nieszczepionych (czerwony).
 • Wczasy ajurwedyjskie

  Wczasy ajurwedyjskie

  Data dodania: 2015-02-10 04:32:57, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6113 razy, Komentarzy: 1
  Pełna kuracja ajurwedyjska obejmuje tzw. Panchakarmę, czyli terapię oczyszczającą, polegającą na pozbyciu się toksyn i pobudzeniu trawienia (agni). Podczas Panchakarmy pacjent otrzymuje środki przeczyszczające, utrzymuje ścisłą, wegetariańską dietę i dużo się relaksuje. Przygotowaniem do Panchakarmy jest Poorvakarma, czyli szereg olejowych zabiegów przyspieszających pocenie, dzięki czemu szybciej przeprowadza się oczyszczanie. Ponadto kąpiele parowe i mineralne, zażywanie lekarstw ziołowych czy okłady ziołowe. Po zakończeniu oczyszczania następuje faza odbudowy i relaksu, z zabiegami odmładzającymi.
 • Dlaczego warto przytulać dziecko?

  Dlaczego warto przytulać dziecko?

  Data dodania: 2015-02-10 02:22:27, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3483 razy, Komentarzy: 0
  Bliskość emocjonalna, okazywanie czułości ma ogromne znaczenie w budowaniu w przyszłości związków przez dziecko. Dlatego przytulanie malucha pozwala mu nauczyć się sposobów okazywania uczucia. Z tych samych powodów istotne jest, by maluch widział, jak uczucia okazują sobie rodzice. Dzieci często przytulane są pewne siebie, stabilne emocjonalnie, łatwiej przystosowują się do zmian i zasad.
 • Korzeń mniszka lekarskiego skuteczniejszy od chemioterapii

  Korzeń mniszka lekarskiego skuteczniejszy od chemioterapii

  Data dodania: 2015-02-02 05:01:10, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 92428 razy, Komentarzy: 14
  Badanie wykryło, że herbata z mniszka wpływa na komórki rakowe w taki sposób, że rozpadają się w ciągu 48 godzin, zaś zdrowe pozostają w całości. Stałe stosowanie korzenia mniszka może zniszczyć większość komórek rakowych.
 • Polecamy książkę: "Superżywność" - David Wolfe

  Polecamy książkę: "Superżywność" - David Wolfe

  Data dodania: 2015-01-19 01:25:46, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5283 razy, Komentarzy: 0
  Dawid Wolf, guru surowej diety i pomysłodawca super zdrowej czekolady w wersji raw, stworzył błyskotliwy przegląd pysznych i pożywnych produktów, które wzmacniają zdrowie i przedłużają życie. Nie tylko opisuje zawarte w nich mikroelementy, ale podaje też realne korzyści, jakie płyną z włączenia tego typu jedzenia do swojej diety.
 • Jedzenie jednego awokado dziennie likwiduje powstawanie złego cholesterolu

  Jedzenie jednego awokado dziennie likwiduje powstawanie złego cholesterolu

  Data dodania: 2015-01-12 02:40:55, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 20111 razy, Komentarzy: 0
  Jeśli uwielbiasz awokado to świetnie, ponieważ jak pokazuje nowe badanie, jedzenie jednego awokado dziennie może poprawić poziom złego cholesterolu - przynajmniej u osób z nadwagą i otyłością. Awokado zdobyło złą reputację w przeszłości, bo ma dużo kalorii i tłuszczu. Ale to ich bogactwo w jednonienasycone kwasy tłuszczowe daje awokado zdolność do obniżenia złego cholesterolu.
 • Resort zdrowia oficjalnie: Dieta wegetariańska może być stosowana u dzieci

  Resort zdrowia oficjalnie: Dieta wegetariańska może być stosowana u dzieci

  Data dodania: 2015-01-02 00:31:25, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2475 razy, Komentarzy: 0
  "Wegetarianizm praktykowany w prawidłowy sposób jest zdrowy na wszystkich etapach życia" - ogłasza Ministerstwo Zdrowia. To odpowiedź na petycję Magdaleny Sikoń z wegemaluch.pl o "umożliwienie rodzicom wyboru diety wegetariańskiej lub wegańskiej w publicznych placówkach oświatowych". Jak było wcześniej? - Usłyszałam nawet, że moje dziecko nie zostanie przyjęte do przedszkola, bo tutaj chodzą dzieci zdrowe - opowiadała w TOK FM Sikoń.
 • Oczyszczanie organizmu metodą płukania jamy ustnej olejem kokosowym

  Oczyszczanie organizmu metodą płukania jamy ustnej olejem kokosowym

  Data dodania: 2014-12-31 03:27:48, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 12955 razy, Komentarzy: 2
  Prosta i skuteczna metoda na oczyszczenie organizmu, krwi i poprawę stanu dziąseł, zębów, skóry, włosów, paznokci. Odzyskanie witalności i pożeganienie się z wieloma dolegliwościami.
 • Ryż - ziarenko życia

  Ryż - ziarenko życia

  Data dodania: 2014-12-31 01:18:31, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5999 razy, Komentarzy: 0
  Ryż jest nie tylko smaczny i zdrowy, ale oprócz tego, że posiada szereg właściwości leczniczych okazuje się, że może być pomocny w leczeniu nowotworów.
 • Ten „niewinny” napój zagraża twojemu życiu

  Ten „niewinny” napój zagraża twojemu życiu

  Data dodania: 2014-12-19 02:26:14, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5009 razy, Komentarzy: 3
  Szwedzcy naukowcy chcieli dowiedzieć się czy mleko naprawdę jest „dobre dla organizmu”, a szczególnie chcieli odkryć związek między piciem mleka i ryzykiem złamań… i umieralnością. Przyjrzeli się historiom ponad 100.000 osób w wieku 39-79 lat. Badali kobiety przez 20 lat, a mężczyzn mogli zbadać tylko przez około 10 lat. I oto co się dowiedzieli...
 • Awokado – w kosmetyce i kuchni

  Awokado – w kosmetyce i kuchni

  Data dodania: 2014-12-15 16:37:12, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2138 razy, Komentarzy: 0
  Owoc awokado to jedno z najbogatszych źródeł witamin i minerałów – zawiera między innymi witaminy A, B1, B2, C, E, K, kwas foliowy i pantotenowy, a także wapń, fosfor i potas. Ze względu na zawartość nienasyconych tłuszczów, łatwo przyswajalnych przez organizm, jest doskonałym substytutem masła.
 • Zdrowie z beczki – warto docenić kapustę kiszoną

  Zdrowie z beczki – warto docenić kapustę kiszoną

  Data dodania: 2014-12-12 00:09:17, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2003 razy, Komentarzy: 0
  Kapusta kiszona jest bogatym źródłem witaminy C, witamin z grupy B, witaminy K, A i E. Witaminy A, C i E to przeciwutleniacze, które oczyszczają organizm z nadmiaru wolnych rodników. Kapusta kiszona bogata jest też w związki manganu, cynku, wapnia, potasu, żelaza i siarki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wytworzony w trakcie fermentacji kwas mlekowy ma dobroczynny wpływ na przewód pokarmowy.
 • Jak oddychać? Proste ćwiczenie czyni cuda

  Jak oddychać? Proste ćwiczenie czyni cuda

  Data dodania: 2014-12-11 22:56:28, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3164 razy, Komentarzy: 0
  Każdy oddycha, ale mało kto wie, jak oddychać prawidłowo. Tymczasem to bardzo ważne, bo świadomie pracując z oddechem, można odmienić swoje samopoczucie, stan umysłu i emocji. Kabat Zinn, założyciel Kliniki Redukcji Stresu przy Akademii Medycznej Uniwersytetu w Massachusetts, twierdzi, że oddech to skarb, który mamy tuż pod nosem.
 • Polecamy książkę: "Zsokowani" - Amely Greeven, Eric Helms

  Polecamy książkę: "Zsokowani" - Amely Greeven, Eric Helms

  Data dodania: 2014-12-09 08:06:15, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3511 razy, Komentarzy: 0
  Nowoczesna, świetna, z przepięknymi zdjęciami książka o najnowszym trendzie picia soków. Dzięki zastosowaniu się do zamieszczonych w niej wskazówek poczujesz się lżej i zdrowiej, a Twoje ciało zajaśnieje cudownym pięknem.
 • … dwutlenek siarki … kontrowersyjny dodatek …

  … dwutlenek siarki … kontrowersyjny dodatek …

  Data dodania: 2014-12-05 06:27:09, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 1527 razy, Komentarzy: 0
  Z badań naukowych wynika, że nadmiar dwutlenku siarki w spożywanych produktach może obniżać ciśnienie tętnicze, a także wywoływać zapalenie oskrzeli. Związek niszczy również wiele witamin, które dostarczamy z pożywieniem. Przeczytaj, zwłaszcza przed świętami, kiedy w kuchni pojawia się zazwyczaj więcej owoców suszonych. Choć to nie tylko środek dodawany do suszonych owoców.
 • Krzem niezbędny dla życia, niezbędny dla zdrowej skóry

  Krzem niezbędny dla życia, niezbędny dla zdrowej skóry

  Data dodania: 2014-11-19 08:20:21, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5086 razy, Komentarzy: 2
  Przeczytaj o bezcennych właściwościach krzemu, zarówno w stosowaniu zewnętrznym jak wewnętrznym. "(...) Życie w organizmie człowieka ucicha, gdy zawartość krzemu się zmniejsza i nie jest na bieżąco uzupełniana w pokarmie".
 • Wykłady otwarte - dr Partap Chauhan o ajurwedzie - 15-18.11.2014 - Warszawa, Kraków, Szczecin

  Wykłady otwarte - dr Partap Chauhan o ajurwedzie - 15-18.11.2014 - Warszawa, Kraków, Szczecin

  Data dodania: 2014-11-10 15:51:02, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3432 razy, Komentarzy: 0
  Zapraszamy na wykłady dr Partapa Chauhana - jednego z najbardziej znanych w Indiach lekarzy ajurwedy, łączącego z powodzeniem akademickie wykształcenie z tradycyjną ajurwedą.
 • Witamina C chroni przed osteoporozą

  Witamina C chroni przed osteoporozą

  Data dodania: 2014-10-31 13:30:29, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3293 razy, Komentarzy: 1
  Badacze z Mount Sinai School of Medicine (USA) przeprowadzili eksperyment, który wykazał, że witamina C może zapobiegać osteoporozie u myszy. Dzieje się tak za sprawą wpływu witaminy C na aktywność osteoblastów (komórek kościotwórczych), przyczynianie się do dojrzewania niedojrzałych komórek kostnych i zapewnianie odpowiedniej mineralizacji.
 • RAK – cudowna mieszanka: cytryna + soda oczyszczona

  RAK – cudowna mieszanka: cytryna + soda oczyszczona

  Data dodania: 2014-09-18 03:35:24, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 48385 razy, Komentarzy: 7
  Cytryna niszczy komórki rakotwórcze 12 rodzajów nowotworów. Cytryna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek rakotwórczych i ma 10.000 razy silniejsze działanie niż leki takie jak Adriamycyna, chemioterapia i produkty narkotyczne.
 • Substancje antyodżywcze w diecie

  Substancje antyodżywcze w diecie

  Data dodania: 2014-09-18 02:44:06, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2676 razy, Komentarzy: 0
  Okazuje się, że natura "dodała" do tkanek roślinnych i zwierzęcych związki, które negatywnie wpływają na organizm ludzki. Otrzymały one miano "substancji antyodżywczych". Zaliczają się do nich wybrane enzymy, kwasy, taniny, które ograniczają lub blokują wchłanianie niektórych witamin i minerałów w naszym układzie pokarmowym. Przeczytaj więcej o niektórych tylko substancjach.
 • Koktajl wyborny

  Koktajl wyborny

  Data dodania: 2014-09-05 07:05:21, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4808 razy, Komentarzy: 0
  Wychodzi naprawdę spora ilość. Smak jest bardzo ciekawy, a jeśli chodzi o wartość odżywczą, to jest eksplozja witamin i minerałów. Dla nas to był eksperyment i wyszedł na szóstkę z plusem :-)
 • Anti-aging z LifeWave i okazja dla Ciebie

  Anti-aging z LifeWave i okazja dla Ciebie

  Data dodania: 2014-08-26 15:59:44, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7833 razy, Komentarzy: 0
  LifeWave przygotował OGÓLNOPOLSKI PROJEKT który ma na celu ODMŁADZANIE WYGLĄDU I COFANIU EFEKTÓW STARZENIA SKÓRY. Na zgłoszenia jest czas tylko do 31 sierpnia! A co za atrakcje szykuje LifeWave?
 • Polecamy książkę: "Dlatego nie jemy zwierząt"

  Polecamy książkę: "Dlatego nie jemy zwierząt"

  Data dodania: 2014-08-21 16:27:53, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4337 razy, Komentarzy: 1
  „To wpływowa i ważna książka. Zwierzęta hodowlane mają emocje podobne do naszych pupili i jest to przekazane przez urzekające ilustracje autorki książki Ruby Roth. To skłoni dzieci (i ich rodziców) do refleksji i zastanowienia się. Nie będzie jednak prowadziło do koszmarów sennych, a raczej do kształtowania postawy szacunku i współczucia dla istot, których dobro spoczywa w naszych rękach”. – dr Jane Goodall, odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego, założycielka The Jane Goodall Institute i Posłanniczka Pokoju ONZ
 • Tofu smażone z żurawiną i ziołami

  Tofu smażone z żurawiną i ziołami

  Data dodania: 2014-07-17 07:19:54, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5665 razy, Komentarzy: 0
  Szybki, pyszny i zdrowy pomysł na śniadanko. Dzisiaj wypróbowaliśmy. Odżywcze i lekkie. Polecamy.
 • Polecamy książkę: "Zdrowy maluch"

  Polecamy książkę: "Zdrowy maluch"

  Data dodania: 2014-06-13 04:47:41, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4877 razy, Komentarzy: 0
  Książka "Zdrowy maluch" Magdaleny Sikoń i Moniki Skowron to bardzo ciekawa propozycja poradnika żywieniowego dla rodziców nie tylko wegetarian, ale też dla tych, którzy po prostu zdrowo chcą odżywiać swoje pociechy.
 • Naturalne leki na stres

  Naturalne leki na stres

  Data dodania: 2014-04-25 01:51:01, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8342 razy, Komentarzy: 2
  Wykorzystaj leki roślinne, które uspokoją Twoje nerwy oraz kąpiele i ćwiczenia oddechowe. Poznaj moc waleriany, rumianku, melisy oraz olejeków eterycznych.
 • 5 domowych sposobów na zmęczone oczy

  5 domowych sposobów na zmęczone oczy

  Data dodania: 2014-02-26 13:17:52, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 57418 razy, Komentarzy: 27
  5 sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci cieszyć się zdrowo wyglądającymi oczami w każdej sytuacji – po długim siedzeniu przed komputerem, po czytaniu książki przez kilku godzin, czy nawet po nieprzespanej nocy.
 • Spotkanie promocyjne książki "Zdrowy maluch" w Warszawie, 12 lutego

  Spotkanie promocyjne książki "Zdrowy maluch" w Warszawie, 12 lutego

  Data dodania: 2014-02-08 03:58:02, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5570 razy, Komentarzy: 0
  Cudowne mamy zdrowych maluchów łączcie się i przybywajcie tłumnie na spotkanie z Magdą Sikoń - autorką książki Zdrowy maluch już 12.02.2014 o godzinie 18:00 w salonie Empik Junior, w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 104/122. Maluchy mile widziane:)
 • Warsztaty "Nie daj się rakowi. Dieta w profilaktyce antynowotworowej" w Krakowie, start 12 lutego

  Warsztaty "Nie daj się rakowi. Dieta w profilaktyce antynowotworowej" w Krakowie, start 12 lutego

  Data dodania: 2014-02-08 03:43:21, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5652 razy, Komentarzy: 0
  Zapraszamy na cykl warsztatów „Nie daj się rakowi. Dieta w profilaktyce antynowotworowej”, które odbędą się w Krakowie, ul. Dajwór 20 (Kazimierz). Pierwsze warsztaty będą poświęcone roli kwasu foliowego w organizmie oraz znaczenia zielonych warzyw i owoców w profilaktyce antynowotworowej. Spotkanie odbędzie się 12 lutego o godz. 18.30.
 • Zielona herbata na poprawienie pamięci

  Zielona herbata na poprawienie pamięci

  Data dodania: 2014-01-16 03:08:03, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7782 razy, Komentarzy: 0
  Chińscy badacze potwierdzili nie aż tak nowy fakt dotyczący właściwości chemicznych zielonej herbaty. Ma tendencję do wpływania na komórki mózgowe, które odpowiadają za rozwój pamięci oraz uczenia przestrzennego.
 • Warsztaty pt. "Naturalne olejki, czyli aromaterapia w praktyce", 14 stycznia w Krakowie

  Warsztaty pt. "Naturalne olejki, czyli aromaterapia w praktyce", 14 stycznia w Krakowie

  Data dodania: 2014-01-10 15:34:25, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5161 razy, Komentarzy: 0
  Zapraszamy na warsztaty pt. "Naturalne olejki, czyli aromaterapia w praktyce", 14 stycznia w Krakowie. W programie sporo wiedzy na temat olejków eterycznych, tworzenie własnej oryginalnej kompozycji zapachowej oraz mnóstwo zabawy z zapachem. Zapisy do 12 stycznia!
 • Nie szczepimy? Pokaż mi swój plan B!

  Nie szczepimy? Pokaż mi swój plan B!

  Data dodania: 2014-01-02 16:02:36, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7801 razy, Komentarzy: 3
  Zdrowie jest proste i jest naszym naturalnym stanem. Szanując prawa natury możemy być zatem całkowicie spokojni o losy nasze i naszych dzieci ufając vis medicatrix naturae. Ta siła w przeciwieństwie do środków będących wytworem ludzkim nie potrzebuje ani reklamy ani marketingu, nie niesie też za sobą efektów niepożądanych.
 • Złoto Azteków, czyli cudowne nasiona chia

  Złoto Azteków, czyli cudowne nasiona chia

  Data dodania: 2013-12-15 12:12:06, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 20687 razy, Komentarzy: 0
  Szałwia hiszpańska, czyli nasiona chia pomoga pozbyć się zbędnych kilogramów. Ponadto pomaga w leczeniu cukrzycy, arytmii serca, chorób jelit. Wspiera pracę mózgu, obniża poziom złego cholesterolu. Nasiona chia są bogatym źródłem składników odżywczych m.in omega-3 i omega-6.
 • Warsztaty Zielarskie w Krakowie, 17 grudnia

  Warsztaty Zielarskie w Krakowie, 17 grudnia

  Data dodania: 2013-12-15 02:59:14, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4073 razy, Komentarzy: 0
  Zapraszamy na cykl warsztatów zielarskich, które odbędą się na krakowskim Kazimierzu, w lokalu "Łąka" (Kraków, ul. Dajwór 20 lokal 6). W programie: spora dawka wiedzy na temat ziół, wspólne przyrządzanie zdrowych potraw i napojów z dodatkiem ziół. Zrobimy smakołyki do zabrania do domu.
 • Zioła - proste kompozycje na zdrowie

  Zioła - proste kompozycje na zdrowie

  Data dodania: 2013-12-11 12:20:31, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5266 razy, Komentarzy: 0
  Spożywanie ziół to bardzo cenny i prosty sposób na zdrowie. Przedstawiam kilka ziół, które używane są jako przyprawy w naszych kuchniach, a także kilka przepisów jak wykorzystać do potraw mieszanki różnych ziół w celach leczniczych.
 • Jak przedłużyć życie świeżego soku?

  Jak przedłużyć życie świeżego soku?

  Data dodania: 2013-11-28 06:37:19, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6718 razy, Komentarzy: 0
  Wiemy, że sokoterapia, czy po prostu picie świeżych soków bardzo korzystnie wpływa na zdrowie, aby miało to sens dobrze poznać zasady właściwego przechowywania soku. Oto kilka z nich.
 • Zdrowie bez przyjemności?

  Zdrowie bez przyjemności?

  Data dodania: 2013-11-26 10:11:19, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3155 razy, Komentarzy: 0
  Na nasze zdrowie nie tylko składają się np. suplementy, zdrowa dieta, naturalne terapie, świeże powietrze, ruch, życie bez nałogów. Trzeba czegoś od wewnątrz, bowiem choroby rodzą się z naszego nastawienia na życie, nastawienia na siebie samych. Dostarczenie sobie przyjemności może być dużą dawką bycia na TAK życiu, a takie właśnie pozytywne, pogodne nastrojenie, ma w sobie moc wypromieniowującą wspaniałe zdrowie.
 • Spirulina 2000 spiruletek w ozdobnej puszce świątecznej! - Idealny pomysł na prezent!

  Spirulina 2000 spiruletek w ozdobnej puszce świątecznej! - Idealny pomysł na prezent!

  Data dodania: 2013-11-23 02:30:09, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4195 razy, Komentarzy: 0
  Zbliżają się Mikołajki i święta Bożonarodzeniowe! Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej Ci osoby? Spirulina 2000 sztuk w pięknym świątecznym opakowaniu to świetny pomysł na podarunek. Spraw też sobie prezent i ciesz się mocą Spiruliny przez cały rok!
 • Warsztaty Zielarskie w Krakowie, 26 listopada

  Warsztaty Zielarskie w Krakowie, 26 listopada

  Data dodania: 2013-11-23 01:29:32, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4038 razy, Komentarzy: 0
  Zapraszamy na cykl warsztatów zielarskich, które odbędą się na krakowskim Kazimierzu, w lokalu "Łąka" (Kraków, ul. Dajwór 20 lokal 6). W programie: trochę wiedzy na temat ziół, tworzenie własnych mieszanek oraz spora dawka zabawy i degustacja pysznych naparów.
 • 6 produktów, które leczą żołądek

  6 produktów, które leczą żołądek

  Data dodania: 2013-11-01 23:23:10, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2446 razy, Komentarzy: 0
  Wzdęcia, zgaga, biegunki, zaparcia, bóle brzucha – to dolegliwości znane niemal każdemu. Problemy ze strony układu pokarmowego aż o sześć razy częściej występują u pań niż u mężczyzn. Choć na rynku dostępnych jest wiele preparatów, pomagających walczyć z uciążliwymi objawami, warto najpierw sięgnąć po naturalne metody. Oto kilka produktów, które przyniosą ulgę żołądkowi.
 • Trawa jęczmienna – Zalety i właściwości zdrowotne

  Trawa jęczmienna – Zalety i właściwości zdrowotne

  Data dodania: 2013-11-01 22:26:42, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 17787 razy, Komentarzy: 4
  Trawa jęczmienna to fontanna enzymów antyutleniających, skuteczna ochrona antyrakowa, poskromienie alergii pokarmowych i skórnych oraz wzmocnienie układu krążenia. Młody jęczmień to walka z otyłością, poprawa nastroju i doskonała koncentracja oraz równowaga kwasowo-zasadowa.
 • Grzyby na zdrowie!

  Grzyby na zdrowie!

  Data dodania: 2013-10-29 01:22:36, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6855 razy, Komentarzy: 0
  Wielu ludzi odrzuca grzyby określając je jako ciężkostrawne i bez walorów odżywczych. Ale nic bardziej mylnego! Podajemy kilka powodów dla których warto jeść grzyby.
 • Delikatne placki dyniowe i o tym dlaczego dynię warto jeść

  Delikatne placki dyniowe i o tym dlaczego dynię warto jeść

  Data dodania: 2013-10-18 01:58:45, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6036 razy, Komentarzy: 0
  Ostatnio odkrywam dynię na wiele różnych sposobów, no i jestem pod wrażeniem. Pyszna była smażona dynia z leśnymi grzybami, ale te placki przeszły same siebie - delikatne, leciutkie i po prostu przepyszne. A ile właściwości odżywczych i leczniczych - po prostu rewelacja!
 • Prezentacja nanoplastrów LifeWave w Ciechocinku, 22 sierpnia 2013 roku

  Prezentacja nanoplastrów LifeWave w Ciechocinku, 22 sierpnia 2013 roku

  Data dodania: 2013-08-20 22:35:32, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4874 razy, Komentarzy: 0
  Zapraszamy 22 sierpnia br. na prezentację nanoplastrów w Ciechocinku przy ul. Zdrojowej 19, o godz. 16. Przyjdź, aby pokonać swój ból i zetknąć się z dobrodziejstwami jakie niesie LifeWave.
 • Śliwki - smaczne i proste lekarstwo

  Śliwki - smaczne i proste lekarstwo

  Data dodania: 2013-08-13 22:54:14, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4787 razy, Komentarzy: 1
  Śliwki mają silne działanie antyoksydacyjne i dzięki temu zmniejszają ryzyko rozwoju nowotworu. Zalecane są dla osób z problemami jelitowymi. Zapobiegają nowotworom jelita grubego. Śliwki działają także przeciwmiażdżycowo, hamują wchłanianie cholesterolu, działają zbawiennie na nasz układ nerwowy dzięki zawartości magnezu i witaminy B6 oraz regulują ciśnienie krwi.
 • Imbir - na zdrowie i na urodę

  Imbir - na zdrowie i na urodę

  Data dodania: 2013-08-13 12:18:23, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 10161 razy, Komentarzy: 0
  Imbir używany jest od ok. 5000 lat jako przyprawa, jak również w lecznictwie i do zabiegów upiększających. Poprawa trawienie, usuwa stany zapalne, poprawia krążenie krwi, przeciwdziała nudnościom i wymiotom, działa przeciwobrzękowo, a także pomocny jest w przeziębieniach.
 • Relacja z prezentacji nanoplastrów LifeWave w Ciechocinku na Targach Medycyny Naturalnej

  Relacja z prezentacji nanoplastrów LifeWave w Ciechocinku na Targach Medycyny Naturalnej

  Data dodania: 2013-07-04 03:22:24, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5093 razy, Komentarzy: 0
  W dniach 21-23 czerwca 2013 roku w Ciechocinku prezentowaliśmy nanoplastry LifeWave w ramach Targów Medycyny Naturalnej. Pomogliśmy w bólach naprawdę wielu osobom i to było dla nich dużym i pozytywnym zaskoczeniem.
 • Dip (majonez) z kaszy jaglanej

  Dip (majonez) z kaszy jaglanej

  Data dodania: 2013-06-30 21:36:56, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4911 razy, Komentarzy: 0
  Właśnie skończyliśmy się zajadać na kolację. Smakowało z chlebem i surówką, a w dipie moczyliśmy młody zielony groszek (wraz ze strączkami) prosto z naszego ogródka. Kasza jaglana jest źródłem krzemu, witaminy E, witamin z grupy B i wielu składników mineralnych.
 • Jogurt owsiany

  Jogurt owsiany

  Data dodania: 2013-06-07 00:28:05, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4704 razy, Komentarzy: 1
  Świetna i zdrowa alternatywa dla jogurtu z mleka krowiego
 • Głodówka Ehreta

  Głodówka Ehreta

  Data dodania: 2013-06-06 21:30:47, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 10311 razy, Komentarzy: 1
  Istnieje wiele różnych głodówek oczyszczających i leczniczych. Przedstawiamy pogląd na głodówkę leczniczą Arnolda Ehreta, który żył w latach 1866 – 1922 i był niemieckim lekarzem, dietetykiem, a przede wszystkim orędownikiem witarianizmu. Sam Arnold Ehret chorował na przewlekłą chorobę nerek – kłębuszkowe zapalenie nerek, które prowadzi do kurczenia się nerek i śmierci w wyniku ich niewydolności. Miał wówczas 35 lat. Wyleczył się przy pomocy diety.
 • Osobiste doświadczenia z nanoplastrami LifeWave

  Osobiste doświadczenia z nanoplastrami LifeWave

  Data dodania: 2013-05-27 23:55:10, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 29744 razy, Komentarzy: 10
  Jak zadziałały te niesamowite plastry? Tu przeczytasz o naszych doświadczeniach i innych osób, które już wypróbowały te wspaniałości. Doświadczenia będą co jakiś czas aktualizowane, więc zapraszamy do tego artykułu co jakiś czas.
 • Koktajl szczawiowo - bananowy

  Koktajl szczawiowo - bananowy

  Data dodania: 2013-05-24 11:37:26, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5538 razy, Komentarzy: 0
  Dziwne połączenie? Ale tylko na pierwszy rzut oka. Bardzo smakowity - wczoraj mieliśmy okazję go spróbować. Nie czuć kwaskowatego smaku, a dzięki bananom ma słodkawy posmak, do tego mega zdrowy!
 • Szczaw - niedoceniona roślina

  Szczaw - niedoceniona roślina

  Data dodania: 2013-05-24 00:42:36, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 26151 razy, Komentarzy: 1
  W medycynie chińskiej zaleca się go stosować w skurczach żołądka, czyrakach, grzybicy, a także jako środek regulujący wypróżnienia. Jest wykorzystywany jako lek homeopatyczny, służy do odtruwania organizmu, szczególnie wiosną. Uważa się, że flawonoidy występujące w szczawiu niszczą komórki nowotworowe i przyczyniają się do wzmocnienia systemu odpornościowego w organizmie.
 • Międzynarodowy Marsz Przeciwko Monsanto - 25 maja 2013 r.

  Międzynarodowy Marsz Przeciwko Monsanto - 25 maja 2013 r.

  Data dodania: 2013-05-23 22:35:52, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2116 razy, Komentarzy: 0
  W najbliższą sobotę 25 maja 2013 r. odbędzie się międzynarodowy Marsz Przeciwko Monsanto. Miliony ludzi wyjdzie na ulicę protestować przeciwko zachłannym trucicielom naszej planety, nas samych i naszych dzieci, o czym informuje m.in. organizacja pozarządowa Instytut Spraw Obywatelskich. Przeczytaj o tym jak Monsanto truje i jak wiele koncernów jest pod jego wpływem.
 • Oregano i olejek z oregano

  Oregano i olejek z oregano

  Data dodania: 2013-05-20 21:57:45, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 15805 razy, Komentarzy: 3
  Olejek z oregano ma właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwpasożytnicze, ma też wiele innych właściwości, wykorzystywany m.in. w chorobach układu oddechowego i trawiennego. Pomocny w bólach zębów i przy bolących stawach.
 • Glutation - potęga organizmu

  Glutation - potęga organizmu

  Data dodania: 2013-05-17 04:04:09, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5696 razy, Komentarzy: 0
  Glutation to niezbędna dla organizmu, powstająca w ciele niewielka proteina spełniająca bardzo ważne funkcje jako: antyutleniacz, stymulator odporności, detoksykant. Dzięki glutationowi możesz powiedzieć stop takim chorobom jak m.in. choroby nerek, płuc, układu pokarmowego, choroby neurologiczne, nowotwory, cukrzyca, zapalenie wątroby, starzenie się, a nawet autyzm, choroba Parkinsona czy Alzheimera.
 • Chińskie bańki akupunkturowe

  Chińskie bańki akupunkturowe

  Data dodania: 2013-05-17 03:16:40, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6514 razy, Komentarzy: 0
  W tradycji chińskiej, bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości. Najczęstsze z nich to: przeziębienia, grypa, astma, nadciśnienie tętnicze, dolegliwości żołądkowe, impotencja, prostata, czyraki, hemoroidy, schorzenia stawów oraz bóle mięśniowe. Bańki stosuje się również do usuwania obcych ciał, pasożytów skóry (np. kleszczy), pozostałości jadu po ukąszeniach owadów i węży.
 • Jod - pierwiastek życia

  Jod - pierwiastek życia

  Data dodania: 2013-05-16 23:48:08, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7195 razy, Komentarzy: 0
  Pozytywny wpływ jodu na kondycję fizyczną i psychiczną oraz urodę powinny przekonać nas o tym, iż powinien on znajdować się w czołówce biopierwiastków, które dostarczamy do organizmu. Choć mało rozpowszechniony w przyrodzie, jest dla nas bardzo cenny. Nie zapominajmy więc o jodzie. Dbając o bogatą w jod dietę, dbamy o siebie samych, a czy nie to powinno być najważniejsze.
 • Kapusta na wrzody

  Kapusta na wrzody

  Data dodania: 2013-05-10 11:00:20, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4925 razy, Komentarzy: 0
  Świeży sok z kapusty i kwas z kapusty - naturalne rozwiązanie problemów z wrzodami żołądka i dwunastnicy
 • Prezentacja nanoplastrów LifeWave, 11-12 maja w Bydgoszczy

  Prezentacja nanoplastrów LifeWave, 11-12 maja w Bydgoszczy

  Data dodania: 2013-05-06 22:54:05, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4509 razy, Komentarzy: 1
  W dniach 11-12 maja 2013 roku w Bydgoszczy w ramach Targów Medycyny Naturalnej ("Łuczniczka", ul. Toruńska 59) będziemy prezentować nanoplastry LifeWave. Zapraszamy! Przyjdź na darmowe testowanie! A spotkać Cię może natychmiastowa REDUKCJA nawet najbardziej uporczywych BÓLÓW i stanów zapalnych oraz przywracanie mobilności stawów w 2, 3 minuty! Nanoplastry likwidują bóle: kręgosłupa, stawów, mięśni, RZS, miesiączkowe, głowy, migreny, kolana, łokieć tenisisty, kostki, pleców, skurcze kończyn, sztywność szyi, bóle organów oraz zębów. Zamrożone ramię, brak czucia czy niedowład.
 • Nanoplastry Energy Enhancer - energia, wytrzymałość i koncentracja

  Nanoplastry Energy Enhancer - energia, wytrzymałość i koncentracja

  Data dodania: 2013-04-30 00:43:50, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5497 razy, Komentarzy: 0
  Badania pokazały, że dzięki zastosowaniu przełomowej nanotechnologii LifeWave nanoplastry Energy Enhancer zwiększają poziom odczuwalnej energii, wytrzymałości i koncentracji. Ale to nie tylko to, plastry te odblokowują często pozaburzane kanały energetyczne, dzięki czemu moze dochodzić do likwidacji różnego rodzaju schorzeń.
 • Brzoza - źródło odżywczego nektaru

  Brzoza - źródło odżywczego nektaru

  Data dodania: 2013-04-29 22:42:10, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3983 razy, Komentarzy: 0
  Świeży sok z brzozy w medycynie ludowej był uważany za napój boski, który daje siłę i urodę Jest niezwykle cennym źródłem wielu składników mineralnych i witamin.
 • Parafina w kosmetykach

  Parafina w kosmetykach

  Data dodania: 2013-04-29 22:04:52, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7609 razy, Komentarzy: 0
  Parafina, hamując procesy wymiany gazowej, sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych, tworząc świetny grunt pod trądzik. Dłuższe stosowanie produktów kosmetycznych, których skład oparty jest na „oleju mineralnym”, doprowadza do przesuszenia tkanki skórnej i przyśpiesza proces starzenia się skóry.
 • Nanoplastry SP6 Complete - skuteczne, zdrowe odchudzanie

  Nanoplastry SP6 Complete - skuteczne, zdrowe odchudzanie

  Data dodania: 2013-04-21 00:48:39, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6122 razy, Komentarzy: 1
  Czy duży apetyt lub wieczorne łaknienia nie pozwalają Ci zrzucić wagi? Dotychczasowe metody nie przynosiły oczekiwanych rezultatów, lub wiązały się z katowaniem siebie dietami i wyrzeczeniami? Będziesz zachwycona/-y rezultatami nanotechnologii LifeWave SP6 Complete.
 • Nanoplastry Carnosine - eliksir młodości

  Nanoplastry Carnosine - eliksir młodości

  Data dodania: 2013-04-20 00:05:31, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5737 razy, Komentarzy: 3
  Od setek lat ludzie szukają eliksiru młodości, czyli tajemniczej, substancji która pozwoliłaby zachować nam młodość, energię i witalność. Dziś coraz więcej naukowców jest zdania, że odpowiedź na to pytanie kryje się w komórkach naszego ciała, które same produkują substancję zwaną Karnozyną!
 • Super właściwości oleju kokosowego

  Super właściwości oleju kokosowego

  Data dodania: 2013-04-19 01:19:48, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6064 razy, Komentarzy: 0
  Poznaj super właściwości oleju kokosowego. Wspiera nawet leczenie chorób cywilizacyjnych!
 • Nanoplastry Aeon - wygraj ze stresem!

  Nanoplastry Aeon - wygraj ze stresem!

  Data dodania: 2013-04-11 00:04:44, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6388 razy, Komentarzy: 0
  AEON jest najsilniejszym z produktów Lifewave. Reguluje pracę układu nerwowego, poprawia samopoczucie, redukuje stan zapalny, obniża poziom stresu, spowalnia procesy starzenia, rozluźnia mięśnie jak po dobrym masażu, zwiększa koncentrację i przyspiesza działanie innych produktów.
 • Nanoplastry Silent Nights MD - lek na bezsenność

  Nanoplastry Silent Nights MD - lek na bezsenność

  Data dodania: 2013-04-08 14:41:02, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5862 razy, Komentarzy: 2
  To nowa technologia poprawy jakości snu zapewniająca głębszy i bardziej regenerujący sen.Silent Nights został opracowany za pomocą nano technologii LifeWave specjalnie dla osób, które mają problemy z bezsennością, płytkim snem, nocnym wierceniem się, nadaktywnością umysłową lub stanami związanymi ze stresem (takimi jak niepokój czy nerwowość).
 • Spirulina + Wapń + Magnez - dla kości, mięśni i serca

  Spirulina + Wapń + Magnez - dla kości, mięśni i serca

  Data dodania: 2013-04-08 08:38:57, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5303 razy, Komentarzy: 0
  Spirulina + Wapń + Magnez to doskonały suplement dla dobrej kondycji kości, mięśni i serca. Dwie niezbędne do życia substancje mineralne spotkały się w tym produkcie w naturalnej formie i w idealnych proporcjach. Wapń pozyskany został z morskiej algi Lithothamnium calcareum, natomiast magnez jest pochodzenia organicznego, przez co jest dobrze wykorzystywany przez organizm.
 • Nanoplastry Glutathione - najlepszy detoks

  Nanoplastry Glutathione - najlepszy detoks

  Data dodania: 2013-04-08 00:55:25, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9424 razy, Komentarzy: 0
  Nanoplastry Glutathione w naturalny sposób stymulują ciało w produkcji Glutationu najsilniejszego ze znanych naukowcom antyutleniaczy! Od poziomu Glutationu zależy siła naszego układu odpornościowego do zwalczania komórek przedrakowych, szybkość usuwania toksyn i metali ciężkich, poziom naszej energii i wytrzymałości, szybkość gojenia się ran oraz szybkość z jaką się starzejemy na poziomie komórkowym.
 • Właściwości natki pietruszki

  Właściwości natki pietruszki

  Data dodania: 2013-04-07 01:36:11, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5285 razy, Komentarzy: 0
  Czy wiesz, że natka pietruszki wzmacnia kości i zęby? Oczyszcza organizm z toksyn, głównie wątrobę i nerki. Usuwa przykry zapach z ust i rozpuszcza cholesterol. Ułatwia wchłanianie do organizmu innych wartości odżywczych.
 • Naturalne sklepy

  Naturalne sklepy

  Data dodania: 2013-04-04 02:05:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 51134 razy, Komentarzy: 4
  Współczesny rynek zalany jest suplementami diety i zdrowymi produktami żywnościowymi. Niekiedy trudno zdecydować, aby wybrać coś, co będzie atrakcyjne cenowo, ale też wysokiej jakości jeśli chodzi o składniki i skuteczne, w pełni spełniające nasze oczekiwania. My kilkoma naprawdę dobrymi sklepami z obszernym wyborem produktów wysokiej klasy współpracujemy z Ziemią na rzecz Was:) Można by rzec, że spiskujemy na rzecz Waszego zdrowia;-) Polecamy zakupy w kilku zaprezentowanych poniżej sklepach.
 • Polecamy: CCA - naturalne przeciwutleniacze

  Polecamy: CCA - naturalne przeciwutleniacze

  Data dodania: 2013-04-02 21:17:35, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4306 razy, Komentarzy: 0
  Jedyny w swoim rodzaju skład każdej jednej kapsułki CCA wkrótce katapultuje produkt na bezspornie pierwsze miejsce na liście przeciwutleniaczy. Recepturę czyta się jak obsadę filmu nagrodzonego wieloma Oskarami: ziele herbaciane Cistus, owoc granatu, OPC, likopina, polifenole z zielonej herbaty, melony, korzeń lukrecji, polifenole z pestek winogron, oregano, ekstrakt z kawy bogaty w kwas chlorogenowy, kwas alfa-liponowy, koenzym Q10, proszek z cebuli, trawa jęczmienna, witamina C, witamina E, cynk, selen, beta-karoten i Bioflawonoidy cytrusowe
 • Kurkuma - niezwykła przyprawa

  Kurkuma - niezwykła przyprawa

  Data dodania: 2013-03-28 12:32:52, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4918 razy, Komentarzy: 0
  Czy wiesz, że istnieje blisko 300 publikacji dowodzących, że kurkuma ma właściwości antynowotworowe? Ponadto jej działanie jest bardzo rozległe.
 • Wielkanocny rabat 20% w sklepie Preparaty Invex Remedies

  Wielkanocny rabat 20% w sklepie Preparaty Invex Remedies

  Data dodania: 2013-03-28 09:41:11, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3344 razy, Komentarzy: 0
  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sklep Preparaty Invex Remedies zaprasza do skorzystania z 20% rabatu na zakupy w dniach 28-29 marzec 2013r. Sklep oferuje unikalne produkty na bazie monoatomowego złota i srebra oraz krzemu organicznego. A także biochelaty z doskonale przyswajalnymi niezbędnymi minerałami.
 • Mój pięciodniowy detoks z nanoplastrami LifeWave

  Mój pięciodniowy detoks z nanoplastrami LifeWave

  Data dodania: 2013-03-20 14:36:56, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 17030 razy, Komentarzy: 7
  Zafascynowana nanoplastrami LifeWave rozpoczęłam wczoraj pięciodniowy program detoksyfikacyjny rozplanowany przez specjalistów LifeWave. Co ma dać takie oczyszczanie? Odtruć organizm z toksyn, metali ciężkich i zregenerować go, przeczyścić wszystkie zablokowane kanały energetyczne. Już pierwszego dnia efekty były niezwykłe.
 • Nanoplastry Icewave - koniec bólu!

  Nanoplastry Icewave - koniec bólu!

  Data dodania: 2013-03-20 00:42:46, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6528 razy, Komentarzy: 1
  Przedstawiamy Ci nową skuteczną technologię usuwania bólu - produkt IceWave - przełomowa nanotechnologia LifeWave. Nanoplaster IceWave wspomaga ciało w naturalnej redukcji bólu oraz stanu zapalnego przyspieszając tym samym procesy samoleczenia organizmu często w kilka minut od momentu nałożenia.
 • Różana pielęgnacja skóry

  Różana pielęgnacja skóry

  Data dodania: 2013-03-18 00:05:48, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3785 razy, Komentarzy: 0
  Własności terapeutyczne olejku znane są od stuleci. Stosowany jest przy pękających naczynkach krwionośnych, rozstępach, dermatozach, przesuszeniu skóry i rozmaitych podrażnieniach.
 • Cebula - płacz na zdrowie

  Cebula - płacz na zdrowie

  Data dodania: 2013-03-13 23:13:50, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5825 razy, Komentarzy: 2
  Czy wiesz, że codzienne zjadanie główki cebuli przez trzy miesiące wyraźnie poprawia wygląd włosów? Sprawia to duża zawartość cynku, siarki i krzemu.
 • Rabat 20% z okazji Dnia Kobiet w sklepie Preparaty Invex Remedies!

  Rabat 20% z okazji Dnia Kobiet w sklepie Preparaty Invex Remedies!

  Data dodania: 2013-03-07 18:07:47, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3170 razy, Komentarzy: 0
  Zapraszamy Panów i Panie na zakupy z okazji Dnia Kobiet do sklepu Preparaty Invex Remedies. Tylko na zakupy wykonane 8 marca oferujemy rabat w wysokości 20% na wszystkie produkty nieobjęte innymi promocjami. Przypominamy, że sklep oferuje unikalne produkty na bazie monoatomowego złota i srebra oraz krzemu organicznego. A także biochelaty z doskonale przyswajalnymi niezbędnymi minerałami.
 • Polecamy książkę: "Zachcianki pod kontrolą. Jak opanować pokusę jedzenia?"

  Polecamy książkę: "Zachcianki pod kontrolą. Jak opanować pokusę jedzenia?"

  Data dodania: 2013-03-06 14:59:36, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4060 razy, Komentarzy: 0
  Co to takiego emocjonalne jedzenie? Ku zaskoczeniu niektórych emocjonalne jedzenie jest dość powszechnym zjawiskiem. Jednym słowem zajadamy swoje problemy. Jest to najprostszy i najszybszy sposób na "odreagowanie" smutku, samotności, stresu i wielu innych emocji. Niestety opłakany w skutkach.
 • Napoje oczyszczające okrężnicę - kilka przykładów

  Napoje oczyszczające okrężnicę - kilka przykładów

  Data dodania: 2013-03-01 15:13:09, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 19549 razy, Komentarzy: 5
  Napoje oczyszczające okrężnicę, to takie które tworzą duża masę przemieszczającą się przez przewód pokarmowy, po drodze wypychając pożywienie z zablokowanych obszarów. Podczas przemieszczania się powiększają swoją objętość i wypełniają zagłębienia i szczeliny, usuwając z nich zalegające pożywienie.
 • Orzechy na zdrowie i pyszny obiadek

  Orzechy na zdrowie i pyszny obiadek

  Data dodania: 2013-02-25 22:51:19, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3805 razy, Komentarzy: 0
  Orzechy wzmacniają serce i układ krążenia. Obniżają cholesterol i mają działanie antyutleniające i antynowotworowe. Jeśli zjadamy je w niezbyt dużych ilościach - wpływa to na nasz organizm niezwykle pozytywnie. Wzmacniają śledzionę, żołądek i trzustkę, pobudzają produkcję płynów wewnętrznych i odżywiają głównie lewą nerkę. A czemu tak mi się wspomniało o orzechach? Dziś na obiad zrobiłam pyszne i odżywcze krokiety ziemniaczano - orzechowe. Polecam! A oto przepis:
 • Nanoplastry LifeWave – warto wiedzieć

  Nanoplastry LifeWave – warto wiedzieć

  Data dodania: 2013-02-25 22:26:31, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 16480 razy, Komentarzy: 9
  Plastry LifeWave mogą być wspaniałym, zdrowym, bezpiecznym rozwiązaniem dla osób, które niejednokrotnie "przejechały się" na specyfikach z apteki, ale też dla tych, którzy na serio chcą zainwestować w swoje zdrowie, bez długich kuracji z małymi, lub średnimi efektami. Wiemy jak to jest z nowinkami zdrowotnymi - budzą wątpliwości, niedowierzania - wszak dociera do nas wiele różnych reklam, środków, które nie zawsze spełniają nasze oczekiwania - sami też tego doświadczyliśmy i nagle po tylu latach naszych poszukiwań pojawiły się nanoplastry LifeWave - to jest po prostu przełom!
 • Uwaga! Konkurs z okazji Dnia Kobiet!

  Uwaga! Konkurs z okazji Dnia Kobiet!

  Data dodania: 2013-02-18 11:05:13, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4526 razy, Komentarzy: 2
  Witamy w konkursie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Mamy coś wyjątkowego co może wspaniale poinstruować Panie jak mogą zadbać o siebie, o swoją urodę, zdrowie, wewnętrzną równowagę i kondycję psycho-fizyczną.
 • Na silne przeziębienie

  Na silne przeziębienie

  Data dodania: 2013-02-17 23:19:24, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4741 razy, Komentarzy: 0
  Niezwykle prosty i skuteczny przepis na mocne przeziębienie - gorąca kąpiel dla stóp z dodatkiem jednej, lub dwóch garści imbiru bądź gorczycy.
 • Walentynkowy rabat 15% w sklepie Preparaty Invex Remedies

  Walentynkowy rabat 15% w sklepie Preparaty Invex Remedies

  Data dodania: 2013-02-13 17:53:37, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3040 razy, Komentarzy: 0
  Zapraszamy na Walentynkowe zakupy do naszego sklepu partnerskiego Invex Remedies. Tylko na zakupy wykonane 14 lutego oferujemy rabat w wysokości 15% na wszystkie produkty. Przypominamy, że sklep oferuje unikalne produkty na bazie złota i srebra oraz krzemu organicznego. A także biochelaty z doskonale przyswajalnymi niezbędnymi minerałami.
 • Nanoplastry LifeWave – przełom w nanotechnologii medycznej

  Nanoplastry LifeWave – przełom w nanotechnologii medycznej

  Data dodania: 2013-02-13 00:11:39, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 13684 razy, Komentarzy: 8
  Niezwykłe nanoplastry LifeWafe to rewolucja w nanotechnologii medycznej. W ciągu kilkunastu sekund do kilku minut rozbrajają każdy ból, dodają energii, usuwają stres. Z nimi możesz schudnąć, doskonale oczyścić i zregenerować organizm. Z nimi możesz wreszcie się porządnie wyspać. Działają jak bioelektrody, nic z nich nie wnika do organizmu, są zdrowe i rozwiązują przyczynę dolegliwości. Nanoplastry to połączenie nanotechnologii i akupunktury.
 • Jarmuż - super warzywo

  Jarmuż - super warzywo

  Data dodania: 2013-02-11 23:42:40, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4079 razy, Komentarzy: 0
  Czy wiesz, że jarmuż jest bogatym źródłem witaminy K, witaminy C i karotenoidów (β-karotenu, luteiny, zeaksantyny), a także prowitaminy A? Zawiera też sulforafan, związek posiadający właściwości przeciwnowotworowe. Sulforafan ma również działanie antybakteryjne i niszczy bakterie Helicobacter pylori.
 • Olej z Czarnego Kminku i jego skład

  Olej z Czarnego Kminku i jego skład

  Data dodania: 2013-02-07 14:44:04, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7481 razy, Komentarzy: 0
  Olej z Czarnego Kminku zawiera aż 84% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nasz organizm zbudowany jest z 70 bilionów komórek, a każdego dnia umiera i powstaje ich ponad 600 miliardów. Za sprawne działanie tego procesu odpowiadają między innymi nienasycone kwasy tłuszczowe.
 • Zapachy na romantyczny walentynkowy wieczór

  Zapachy na romantyczny walentynkowy wieczór

  Data dodania: 2013-01-29 11:03:08, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4507 razy, Komentarzy: 0
  Na Walentynki najlepsze będą substancje, które pomogą nam zrelaksować się, i jednocześnie poprawią nastrój. Skorzystaj też z olejków działających jak łagodne afrodyzjaki, do których zaliczamy: goździkowy z pąków, kopru włoskiego, rozmarynowy, różany, ylangowy i sandałowy.
 • Ostropest na wątrobę

  Ostropest na wątrobę

  Data dodania: 2013-01-25 11:57:47, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5392 razy, Komentarzy: 0
  Olejem, który na pewno warto jest mieć w kuchni, jest olej z ostropestu. Jest to chyba jedyny olej, który w tak kompleksowy sposób oddziałuje na naszą wątrobę.
 • A może nagietek?

  A może nagietek?

  Data dodania: 2013-01-25 11:37:51, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7578 razy, Komentarzy: 0
  Nagietek działa oczyszczająco, pobudza krążenie i przyspiesza gojenie się ran. Herbatka ma zastosowanie w schorzeniach przewodu pokarmowego, skurczach i wrzodach żołądka, w zapaleniu jelita grubego, w obrzękach i krwiomoczu. Poczytaj o wielu innych właściwościach.
 • Polecamy książkę: "Ajurwedyjska książka kucharska"

  Polecamy książkę: "Ajurwedyjska książka kucharska"

  Data dodania: 2013-01-24 12:50:41, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5503 razy, Komentarzy: 0
  "Ajurwedyjska książka kucharska" to książka niezwykła, niepodobna innym książkom kucharskim ponieważ jest nastawiona na leczenie. Zawiera ponad 250 przepisów i jest rewelacyjnym przewodnikiem dietetycznym.
 • Tajemnice naszego organizmu cz. 2

  Tajemnice naszego organizmu cz. 2

  Data dodania: 2013-01-03 14:18:39, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3996 razy, Komentarzy: 0
  Czy wiesz, że wapń spożywany w nadmiarze przyczynia się do zniszczenia narządów, do alergii, wysypek, kaszlu, kataru, pobudliwości nerwowej.
 • Tajemnice naszego organizmu cz. 1

  Tajemnice naszego organizmu cz. 1

  Data dodania: 2012-12-19 03:10:50, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3875 razy, Komentarzy: 0
  Czy wiesz, że nasz system odpornościowy jest zależny od magnezu, cynku, żelaza i selenu? Przy niedoborach magnezu, cynku i witamin z grupy B rośnie poziom cholesterolu w naszym organizmie. Czytaj jeszcze więcej.
 • Wdychanie chrzanu oraz czosnku

  Wdychanie chrzanu oraz czosnku

  Data dodania: 2012-12-14 00:01:44, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5941 razy, Komentarzy: 0
  Zimą zwiększa się ryzyko przeziębień. Gdy męczy Cię nieustanny intensywny katar połączony z bólem zatok, skutecznym sposobem jest wdychanie chrzanu.
 • Uwaga! Konkurs z prezentami pod choinkę!

  Uwaga! Konkurs z prezentami pod choinkę!

  Data dodania: 2012-12-11 08:42:56, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3099 razy, Komentarzy: 1
  Zapraszamy na świąteczny konkurs, w którym do wygrania są wspaniałe książki o ajurwedyjskim ziołolecznictwie i ajurwedyjskim odżywianiu się z bogatymi przepisami na pyszne, zdrowe potrawy. Masz czas tylko do 17 grudnia! Pośpiesz się, by gwiazdor zdążył na święta!
 • Jabłko - rewelacja nie tylko do zjedzenia

  Jabłko - rewelacja nie tylko do zjedzenia

  Data dodania: 2012-12-10 23:33:23, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4223 razy, Komentarzy: 0
  Działają ujędrniająco na zmęczoną skórę. Poprawiają jej napięcie i kolor. Zawierają naturalny alkohol - sorbitol (podobnie jak gruszki i śliwki) łagodzący podrażnienia skóry i wypryski. Sok jabłkowy likwiduje łupież.
 • Domowe sposoby na walkę z zaparciem

  Domowe sposoby na walkę z zaparciem

  Data dodania: 2012-12-10 22:44:15, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 18043 razy, Komentarzy: 9
  Zaparcie to jedna z najpowszechniejszych dolegliwości układu pokarmowego. Jej przyczyna tkwi głównie w niewłaściwej diecie. Pozbycie się zaparcia, jest jednak stosunkowo proste i możemy to zrobić, za pomocą wyłącznie tego, co znajdziemy w naszym własnym domu.
 • Toksyczne składniki kosmetyków

  Toksyczne składniki kosmetyków

  Data dodania: 2012-12-10 22:09:27, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11126 razy, Komentarzy: 0
  Większość toksycznych składników wcieracie codziennie w skórę i włosy, wdychacie je używając dezodorantów i lakierów do włosów w aerozolu. Proces regularnego wchłaniania toksyn trwa z reguły przez całe nasze życie. Ma to zgubne skutki w postaci zapalenia skóry, wyprysków, przewlekłych stanów trądzikowych, łupieżu, łuszczenia się małżowiny usznej, wypadania włosów, zaburzeń miesiączkowania, zaburzeń potencji, kłopotów z zajściem w ciążę oraz problemów z jej utrzymaniem, zaburzeń hormonalnych, itp.
 • Rooibos – właściwości zdrowotne

  Rooibos – właściwości zdrowotne

  Data dodania: 2012-12-08 21:52:26, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 20548 razy, Komentarzy: 0
  Czerwona herbata rooibos ma liczne właściwości zdrowotne. Łagodzi alergię i astmę, korzystnie wpływa na nasze samopoczucie gdyż zawiera flawonoidy, które wpływają na wydzielanie hormonu szczęścia, tak bardzo nam potrzebnego. Wspomaga układ odpornościowy, przemianę materii, opóźnia procesy starzenia i działa antynowotworowo.
 • Jesienno - zimowa herbatka

  Jesienno - zimowa herbatka

  Data dodania: 2012-12-08 00:00:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4119 razy, Komentarzy: 0
  Polecamy rozgrzewającą herbatkę z dodatkiem kolendry, która jest bogata w witaminę C, wzmacnia system odpornościowy, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgorączkowo. Smaczna i doskonale wzmacniająca w grudniowe zimowe dni i wieczory.
 • Mleczko migdałowo - słonecznikowe

  Mleczko migdałowo - słonecznikowe

  Data dodania: 2012-12-05 00:00:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4127 razy, Komentarzy: 0
  Polecamy przepis na pożywne, smakowite mleczko bogate w minerały takie jak wapń, cynk, żelazo, magnez, miedź, witamina A, E i C, B1, B2, B3 oraz kwas foliowy. W sam raz na jesień i zbliżającą się zimę by odżywić nasze organizmy.
 • Jak działają emocje?

  Jak działają emocje?

  Data dodania: 2012-12-02 00:00:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3874 razy, Komentarzy: 0
  Emocje mają wpływ na nasze zdrowie. Są czystą energią, która kumuluje się w naszych ciałach tworząc np. nowotwory.
 • Ostrożnie z produktami zbożowymi

  Ostrożnie z produktami zbożowymi

  Data dodania: 2012-11-29 00:00:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3613 razy, Komentarzy: 0
  Drożdże z mąką i wodą (w ciastkach) produkują kwas fitynowy, który kradnie minerały z organizmu. Najlepiej jadać chleb na zakwasie.
 • Uwaga! Szybki Konkurs Mikołajkowy!

  Uwaga! Szybki Konkurs Mikołajkowy!

  Data dodania: 2012-11-27 00:00:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3295 razy, Komentarzy: 8
  Tym razem organizujemy konkurs, bo chcemy zrobić Ci prezent mikołajkowy. Myślisz, że się nie uda wygrać? Myślisz, że brak Ci na to czasu? Spróbuj, naprawdę masz szansę na wygraną. A warto, bo nagrody są naprawdę świetne.
 • Sposób na sińce i opuchlizny

  Sposób na sińce i opuchlizny

  Data dodania: 2012-11-26 00:00:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3973 razy, Komentarzy: 0
  Masz problem z sińcami i opuchliznami? Polecamy okłady z kostek lodu i liścia świeżej kapusty.
 • Przepis na sałatkę z mandarynek z czerwoną kapustą

  Przepis na sałatkę z mandarynek z czerwoną kapustą

  Data dodania: 2012-11-23 00:00:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3677 razy, Komentarzy: 0
  Prosta, smaczna i pożywna sałatka - połączenie owoców i warzyw. Naprawdę palce lizać!
 • Zdrowotne kąpiele na jesienne dolegliwości

  Zdrowotne kąpiele na jesienne dolegliwości

  Data dodania: 2012-11-22 14:34:19, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4349 razy, Komentarzy: 0
  Zdrowotne kąpiele na jesienne dolegliwości wg receptur z użyciem olejków eterycznych Dr Beta. Życzymy relaksującej, przyjemnej kąpieli w chłodne jesienne dni :-)
 • Żelazo w diecie wegetariańskiej

  Żelazo w diecie wegetariańskiej

  Data dodania: 2012-11-22 01:11:36, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8432 razy, Komentarzy: 0
  Żelazo niehemowe zawarte w pożywieniu roślinnym jest przyswajalne dla nas w mniejszym stopniu, ale także przydatne. Co więcej, można bardzo łatwo zwiększyć wchłanialność. Jak? Jest na to bardzo prosty sposób – wraz z pokarmem bogatym w żelazo należy spożywać taki, który ma w sobie witaminę C. Witamina ta może zwiększyć przyswajanie żelaza nawet 10-krotnie! Badania dowiodły, że osoby, którym podawano witaminę C, wychodziły z anemii mimo braku suplementowania żelaza!
 • Być w spokoju i w harmonii swych emocji

  Być w spokoju i w harmonii swych emocji

  Data dodania: 2012-11-20 00:00:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3608 razy, Komentarzy: 0
  Wiersz o tym jak w prosty sposób osiągnąć równowagę swych emocji, jednym słowem szczęście. Jak tylko dopadnie nas coś negatywnego, działajmy na odwrót, nie bacząc na to co nam nasz ograniczony umysł szepcze.
 • Jak walczyć ze stresem?

  Jak walczyć ze stresem?

  Data dodania: 2012-11-19 19:09:59, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6504 razy, Komentarzy: 4
  Nie bez powodu o stresie mówi się jako o chorobie cywilizacyjnej – według badania TNS OBOP z 2011 roku, aż 85% Polaków odczuwa go codziennie. A tymczasem sposoby radzenia sobie ze stresem są proste. Poznaj je i zastosuj!
 • Okłady z ziemniaków na ból gardła i migdałków

  Okłady z ziemniaków na ból gardła i migdałków

  Data dodania: 2012-11-17 00:00:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9463 razy, Komentarzy: 0
  Prosty, naturalny, tani i nieinwazyjny sposób na ból gardła i migdałków
 • Jagody Acai - energia i witalność

  Jagody Acai - energia i witalność

  Data dodania: 2012-11-15 13:54:39, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7614 razy, Komentarzy: 0
  Jagoda acai zawiera ogromne ilości pełnowartościowych protein, niezbędnych tłuszczy (Omega 3, 6 i 9), a także witamin (A, C, E, B1, B2, B3) oraz potasu, wapnia, magnezu, miedzi, cynku i fosforu. Jedna jagódka zawiera 18 aminokwasów, 29 kwasów tłuszczowych, 21 cennych pierwiastków śladowych. Oczyszczają organizm z toksyn i są doskonałym przeciwutleniaczem.
 • Konkurs! Zabierz głos w naszych dyskusjach i opiniach i wygraj nagrodę!

  Konkurs! Zabierz głos w naszych dyskusjach i opiniach i wygraj nagrodę!

  Data dodania: 2012-11-13 23:06:20, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3866 razy, Komentarzy: 3
  Witamy w czwartym konkursie dla aktywnych. Mamy dla Ciebie coś interesującego - do wygrania są 2 suplementy ufundowane przez Ajurveda Line. Wystarczy, że weżmiesz udział w którejś z naszych dwóch piewszych dyskusji, lub wyrazisz swoją opinię w którymś z zaproponowanych przez nas tematów.
 • Opinie: Oczyszczanie wątroby wg Hulda Regehr Clark

  Opinie: Oczyszczanie wątroby wg Hulda Regehr Clark

  Data dodania: 2012-11-13 22:55:55, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 16352 razy, Komentarzy: 15
  Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat oczyszczania wątroby wg Hulda Regehr Clark. My - autorzy strony sami używaliślmy tej metody niejednokrotnie i efekty były zadowalające.
 • Dyskusja: Dieta wegetariańsko-wegańska

  Dyskusja: Dieta wegetariańsko-wegańska

  Data dodania: 2012-11-13 22:17:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6628 razy, Komentarzy: 7
  Co sądzicie na temat diety wegetariańsko-wegańskiej? Czy jest lepsza od tradycyjnej? Zapraszamy do dyskusji na ten temat wszystkich wegetarian, ale nie tylko. Zapraszamy również osoby odżywiające się tradycyjnie.
 • Opinie: Spirulina

  Opinie: Spirulina

  Data dodania: 2012-11-13 18:31:36, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6811 razy, Komentarzy: 1
  Wiemy, że spirulina jest dość popularnym suplementem, zapewne wielu z Was stosowało ten cudowny glon. Podzielcie się z nami swoimi opiniami na ten temat.
 • Dyskusja: Medycyna naturalna zamiast konwencjonalnej?

  Dyskusja: Medycyna naturalna zamiast konwencjonalnej?

  Data dodania: 2012-11-13 00:00:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6713 razy, Komentarzy: 9
  Czy można rezygnować z leków medycyny konwencjonalnej na rzecz preparatów i terapii medycyny naturalnej/niekonwencjonalnej? Zapraszamy do dyskusji
 • Cud owocu Noni

  Cud owocu Noni

  Data dodania: 2012-11-06 12:50:11, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7277 razy, Komentarzy: 0
  Sok z Noni gwarantuje silny system odpornościowy, likwidację wolnych rodników, neutralizację toksyn. Posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jest silnym przeciwutleniaczem i naturalnym środkiem przeczyszczającym.
 • Vita Biosa - ziołowy eliksir zdrowia

  Vita Biosa - ziołowy eliksir zdrowia

  Data dodania: 2012-11-01 19:53:33, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 31460 razy, Komentarzy: 3
  Preparat ziołowy Vita Biosa to 19 ziół i ekstraktów roślinnych oraz ekwadorska trzcina cukrowa poddane procesowi fermentacji bakteriami kwasu mlekowego. Zawiera cenne olejki eteryczne, ponad 40 mikroelementów oraz pożyteczne mikroorganizmy. Reguluje pracę układu trawiennego. Wspiera leczenie wielu schorzeń. Chcesz poznać jakich? Przeczytaj cały artykuł.
 • Zalety Chlorelli jako dodatku do codziennej diety

  Zalety Chlorelli jako dodatku do codziennej diety

  Data dodania: 2012-10-29 22:37:11, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9026 razy, Komentarzy: 0
  Chlorella stanowi jedyną w swoim rodzaju substancję wszechstronnie oczyszczającą. Walory zdrowotne, jakie zapewnia nam Chlorella można wymieniać bez końca. Jest ona obecnie najczęściej stosowanym suplementem, m.in. jako dodatek do, zup, koktajli, smoothies, itp. Niemal natychmiast po spożyciu Chlorelli odczuwamy, wzmocnienie, przypływ energii i doskonałe samopoczucie, a ogromną zaletą pokarmów bogatych w Chlorellę jest to, że wymienione efekty zdrowotne utrzymują się przez długi czas.
 • Polecamy: Spirulina z trawą jęczmienną

  Polecamy: Spirulina z trawą jęczmienną

  Data dodania: 2012-10-29 19:32:03, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6248 razy, Komentarzy: 0
  Gorąco polecamy niebanalny suplement diety Spirulina z Trawą Jęczmienną. Cóż w nim takiego niezwykłego? Spirulina sama w sobie jest niesamowitym źródłem zdrowia. Trawa jęczmienna to najbardziej aktywne połączenie substancji witalnych. Wzmacnia system odpornościowy, spowalnia procesy starzenia, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka. Wspomaga leczenie cukrzycy, pomaga w problemach sercowo-żylnych, w niedokrwistości, zaparciach i problemach skórnych.
 • Ach ten kminek!

  Ach ten kminek!

  Data dodania: 2012-10-27 20:08:25, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6547 razy, Komentarzy: 0
  Te maleńkie ziarenka od wieku uważane były przez medycynę ludową za przyprawę, środek aromatyzujący i leczniczy w schorzeniach gastrycznych, a nawet zwiększający wydzielanie mleka u karmiących matek. Działa przeciwskurczowo, polepsza trawienie, jest środkiem wiatropędnym, likwidującym wzdęcia i kolki. Kminek odświeża oddech, wpływa korzystnie na apetyt, łagodzi dolegliwości menstruacyjne.
 • Cała prawda o kosmetykach naturalnych

  Cała prawda o kosmetykach naturalnych

  Data dodania: 2012-10-27 17:56:36, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7020 razy, Komentarzy: 4
  Syntetyczne konserwanty najczęściej nie mają miejsca bytu w kosmetykach naturalnych. To samo dotyczy olejów i wosków, takich jak silikon czy parafina, pozyskiwanych z oleju mineralnego. Powód? Według własnych deklaracji producenci kosmetyków naturalnych nie stosują niczego, co jest zbędne. Również syntetyczne barwniki i substancje zapachowe to dla nich tabu.
 • Kolendra – aromat, smak i doskonałe samopoczucie!

  Kolendra – aromat, smak i doskonałe samopoczucie!

  Data dodania: 2012-10-21 01:58:35, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9245 razy, Komentarzy: 0
  Owoce kolendry, zgodnie z poradą dr Henryka Różańskiego można parzyć w mleku z dodatkiem miodu i pić kilka razy dziennie przy złym samopoczuciu, kaszlu, przeziębieniu, grypie, depresji i osłabieniu. Olejek kolendrowy ma działanie antyseptyczne oraz uspokajające, usuwające zmęczenie i stres, a także przeciwbólowe i rozgrzewające.
 • Konkurs! Odpowiedz na proste pytania i wygraj naturalny suplement!

  Konkurs! Odpowiedz na proste pytania i wygraj naturalny suplement!

  Data dodania: 2012-08-22 16:39:12, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4164 razy, Komentarzy: 1
  Witamy w trzecim konkursie dla aktywnych. Mamy dla Ciebie coś interesującego - do wygrania są 2 nagrody ufundowane przez Ajurveda Line Wystarczy, że odpowiesz na 4 bardzo proste pytania, których odpowiedzi znajdziesz na stronie Ajurveda Line i masz szansę na wygraną.
 • Zapachy latem

  Zapachy latem

  Data dodania: 2012-08-21 23:09:14, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4465 razy, Komentarzy: 0
  Jakie zapachy i olejki eteryczne latem? Najlepsze dla odświeżenia, relaksu i ukojenia
 • Warsztaty dla kobiet w Międzyrzeczu 24-26 sierpnia

  Warsztaty dla kobiet w Międzyrzeczu 24-26 sierpnia

  Data dodania: 2012-08-21 19:08:10, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3336 razy, Komentarzy: 0
  Zapraszamy Was serdecznie na weekendowe warsztaty pod koniec lata. 24-26 sierpnia 2012 w Międzyrzeczu. To ty kształtujesz swoją rzeczywistość - musisz tylko sobie to uświadomić.
 • Jagody Goji - źródło witalności i doskonałego zdrowia

  Jagody Goji - źródło witalności i doskonałego zdrowia

  Data dodania: 2012-08-21 19:07:02, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11997 razy, Komentarzy: 2
  Jagody Goji są jednym z najbardziej odżywczych produktów na świecie. Zawierają one szereg karotenoidów, witamin, minerałów oraz fitoskładników. Oprócz tego, wiele ludzi uważa, że są one jednym z najlepszych źródeł antyoksydantów. Jagody Goji zawierają również ważne składniki odżywcze dla zdrowych oczu. Są to zeaksantyna oraz luteina.
 • Post - lecznicze oczyszczenie

  Post - lecznicze oczyszczenie

  Data dodania: 2012-08-21 19:06:17, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 17725 razy, Komentarzy: 1
  Głodówka to terapia polegająca na całkowitym powstrzymaniu się od jedzenia. Ma to na celu oczyszczenie organizmu z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii zalegających w przewodzie pokarmowym. Lekarze - zwolennicy głodówek twierdzą, że podczas takiej terapii organizm najpierw pozbywa się tego, co niepotrzebne: tłuszczu, chorych komórek, złogów cholesterolowych. Ponadto głodówka to wspaniały urlop dla zazwyczaj przeciążonego na co dzień układu pokarmowego.
 • Niezdrów jak ryba

  Niezdrów jak ryba

  Data dodania: 2012-08-21 19:05:24, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2458 razy, Komentarzy: 0
  Ryby uznaje się za nieodzowny element zdrowej diety ze względu na wysoką zawartość niezbędnych kwasów tłuszczowych. Coraz więcej lekarzy, dietetyków i toksykologów ostrzega jednak, że są one również źródłem wielu toksyn, w tym bardzo niebezpiecznej dla kobiet w ciąży i dzieci rtęci.
 • Konkurs! Do wygrania elegancki prezent!

  Konkurs! Do wygrania elegancki prezent!

  Data dodania: 2012-07-30 23:22:20, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5213 razy, Komentarzy: 1
  Zapraszamy do konkursu, w którym można wygrać elegancki zestaw naturalnych kosmetyków na bazie olejku z opuncji figowej ufundowany przez Skarby Maroka.
 • Perfect Aging - uroda i młodość pochodzą z wnętrza

  Perfect Aging - uroda i młodość pochodzą z wnętrza

  Data dodania: 2012-07-30 23:00:22, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4030 razy, Komentarzy: 0
  Perfect Aging to zestaw aż 29 upiekszających bioskładników zintegrowanych w jednej kapsułce. Młodzieńczy wygląd jest możliwy, nawet w późnym wieku, należy tylko naturalnie wspierać swój organizm.
 • Polecamy książkę: "Choroba Twoim przyjacielem"

  Polecamy książkę: "Choroba Twoim przyjacielem"

  Data dodania: 2012-07-13 18:35:02, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4814 razy, Komentarzy: 0
  "Choroba Twoim przyjacielem" to książka dwóch specjalistów, psychologa i psychoterapeuty dr Thorwalda Dethlefsena i lekarza oraz specjalisty od terapii naturalnych dr Ruedigera Dahlke. Autorzy bardzo precyzyjnie przedstawiają jakie są prawdziwe przyczyny chorób. I to nie właśnie czynniki zewnętrzne i wirusy czy bakterie, które po prostu ot tak sobie do nas przychodzą. Przyczyną chorób są zaburzenia wewnętrznej równowagi. Chcesz uleczyć swoje ciało? Zrób to najpierw ze swoją duszą. Nie ma skuteczniejszej metody.
 • Olejek kwiatu pomarańczy gorzkiej

  Olejek kwiatu pomarańczy gorzkiej

  Data dodania: 2012-07-11 13:55:06, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6378 razy, Komentarzy: 1
  Olejek neroli ma działanie uspokajające, tonizujące, przeciwdepresyjne i odmładzające skórę. Może być stosowany przy wszelkiego rodzaju napięciach nerwowych oraz zaburzeniach pracy serca.
 • Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny?

  Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny?

  Data dodania: 2012-06-12 20:35:19, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 10916 razy, Komentarzy: 0
  Trujący ołów w szminkach kilku bardzo popularnych marek! Substancje rakotwórcze w dziecięcych szamponach! Silne alergeny w wodach toaletowych! A to nie wszystko...
 • Otwarcie sklepu partnerskiego Invex Remedies - 1 czerwca 2012

  Otwarcie sklepu partnerskiego Invex Remedies - 1 czerwca 2012

  Data dodania: 2012-06-01 16:19:56, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 12425 razy, Komentarzy: 4
  1 czerwca 2012 powstaje sklep partnerski Invex Remedies. Tu kupisz innowacyjne, wyjątkowe kosmetyki na bazie złota, srebra i krzemu organicznego, a także bardzo dobrze przyswajalne suplementy mineralne.
 • Nie wpadnijcie w insulinową pułapkę

  Nie wpadnijcie w insulinową pułapkę

  Data dodania: 2012-05-07 23:13:50, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6380 razy, Komentarzy: 0
  Trzustka boi się, gdy nadchodzą obce i szybkie cukry: wysyła wtedy zastrzyk insuliny do krwi. Jest to właśnie hormon, który powoduje, że tyjemy.
 • Zdrowotne właściwości olejku tymiankowego

  Zdrowotne właściwości olejku tymiankowego

  Data dodania: 2012-05-07 09:46:55, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 19881 razy, Komentarzy: 0
  Olejek tymiankowy wskazany jest przy katarze, kaszlu, astmie, przeziębieniu, zapaleniu migdałku i zatok, ociężałości umysłowej, lękach i depresji. Pomaga w infekcjach bakteryjnych i wirusowych, reumatyzmie, zaburzeniach krążenia, niskim ciśnieniu krwi, podrażnieniach skóry i wypadaniu włosów.
 • Ajurweda - konsultacje, warsztaty z dr Partapa Chauhan w Warszawie, 30 maja - 15 lipca 2012

  Ajurweda - konsultacje, warsztaty z dr Partapa Chauhan w Warszawie, 30 maja - 15 lipca 2012

  Data dodania: 2012-05-05 11:32:16, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5243 razy, Komentarzy: 0
  31 maja rozpoczynają się w Warszawie konsultacje i warsztaty z wybitnym, lekarzem ajurwedyjskim dr Partapa Chauhan. Wraz z nim osiągniesz równowagę na poziomie fizycznym, mentalnym i duchowym.
 • Piękne ciało po zimie

  Piękne ciało po zimie

  Data dodania: 2012-04-17 12:16:58, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4332 razy, Komentarzy: 0
  Brak słońca, ruchu na świeżym powietrzu i co najważniejsze niezbędnych dla zdrowia witamin powodują, że przedwiośnie i wczesna wiosna kojarzą się nam nie tylko z rozkwitającą roślinnością, ale także z ogólnym zmęczeniem ciała i umysłu. Jak z tego wybrnąć?
 • Joga – wyjątkowy sposób na harmonię i spokój w życiu

  Joga – wyjątkowy sposób na harmonię i spokój w życiu

  Data dodania: 2012-04-16 14:08:48, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6095 razy, Komentarzy: 0
  Dzięki regularnej praktyce jogi oddziałujemy na cały organizm i jego funkcje poprawiając kondycję, odporność i wagę. Dzięki jodze poprawimy również stan układu krążenia, wyrównamy ciśnienie i ulżymy kręgosłupowi poprzez rozciąganie i wzmocnienie mięśni szkieletowych. Joga ma zbawienny wpływ na stan układu nerwowego.
 • Polecamy książkę: "Oczyszczanie organizmu dla kobiet"

  Polecamy książkę: "Oczyszczanie organizmu dla kobiet"

  Data dodania: 2012-04-16 11:56:11, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7949 razy, Komentarzy: 0
  Jak oczyścić swoje ciało i przywrócić mu jędrność, smukłość i witalność w bardziej spokojny, zrównoważony, sposób? Bez drastycznych szarpnięć, czerpiąc przy tym wiele radości i przyjemności? Spróbuj to, właśnie z Natalią Rose!
 • Petycja w sprawie zakazu rejestrowania nasion, obrotu i upraw roślin GMO w Polsce

  Petycja w sprawie zakazu rejestrowania nasion, obrotu i upraw roślin GMO w Polsce

  Data dodania: 2012-03-17 23:18:45, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2616 razy, Komentarzy: 0
  Koalicja Polski Wolnej od GMO zaprasza do podpisania petycji w sprawie zakazu rejestrowania nasion, obrotu i upraw roślin GMO w Polsce. Petycja jest dostępna zarówno w wersji internetowej: http://alert-box.org/petycja/rozporzadzenie-zakazujace-gmo/ jak i drukowanej: http://alert-box.org/wp-content/uploads/petycja_zakazGMO.pdf
 • Produkty typu Light – nie dajmy się nabrać

  Produkty typu Light – nie dajmy się nabrać

  Data dodania: 2012-02-23 14:19:05, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6925 razy, Komentarzy: 2
  Czy produkty o obniżonej zawartości cukru lub tłuszczu są faktycznie mniej kaloryczne i zdrowsze od tych pełnowartościowych? Czy sięgając po produkty tak nachalnie zachwalane przez reklamę faktycznie pomagasz swojemu zdrowiu?
 • Sole aluminium w kosmetykach

  Sole aluminium w kosmetykach

  Data dodania: 2012-02-23 13:58:39, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 13161 razy, Komentarzy: 0
  SOLE ALUMINIUM – to substancje toksyczne. Są to sole tego samego metalu, z którego produkowane są puszki, folie i… samoloty! Znajdziesz je w kremach do opalania oraz dezodorantach i innych produktach blokujących gruczoły potowe. Ich zadaniem jest niwelowanie pocenia się i neutralizacja nieprzyjemnego zapachu. Pot i jego odór nie mogąc wydostać się z organizmu zostają w nim i zatruwają go od środka. Sole aluminium przenikają przez skórę i kumulują się w organizmie.
 • Mały weganin pod lupą

  Mały weganin pod lupą

  Data dodania: 2012-02-06 18:09:12, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 1874 razy, Komentarzy: 0
  Oficjalne zalecenia co do żywienia dzieci wegańskich w Polsce nie istnieją. Do tej pory niewiele również dyskutowało się na temat pozytywnego wpływu diety roślinnej na zdrowie. Pierwsze polskie badanie na wegedzieciach może sprowokować taką dyskusję. Rozmawiamy o tym z Małgorzatą Desmond, współautorką badania.
 • Parabeny - niebezpieczne substancje

  Parabeny - niebezpieczne substancje

  Data dodania: 2012-02-06 18:02:10, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 122037 razy, Komentarzy: 28
  W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, w których odkryto, że guzy nowotworów zlokalizowane w klatce piersiowej u wielu pacjentek zawierały parabeny. Wyniki badań doprowadziły do postawienia tezy, że parabeny mogą powodować raka piersi. Zwłaszcza jeśli znajdują się w produktach takich jak antyperspiranty i dezodoranty.
 • Konkurs! Odpowiedz na proste pytania i wygraj atrakcyjną nagrodę!

  Konkurs! Odpowiedz na proste pytania i wygraj atrakcyjną nagrodę!

  Data dodania: 2012-01-31 14:40:33, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3518 razy, Komentarzy: 3
  Witamy w drugim konkursie dla aktywnych. Mamy dla Ciebie coś interesującego - do wygrania jest 1 nagroda - do wyboru spośród 3 ufundowanych przez Ajurveda Line Wystarczy, że odpowiesz na 5 bardzo prostych pytań, których odpowiedzi znajdziesz na stronie Ajurveda Line i masz szansę na wygraną.
 • Superbakterie w amerykańskim mięsie

  Superbakterie w amerykańskim mięsie

  Data dodania: 2012-01-28 12:55:08, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2489 razy, Komentarzy: 0
  Dostępne na amerykańskim rynku produkty mięsne zawierają znacznie więcej bakterii gronkowca złocistego niż dotychczas uważano. Gronkowiec (Staphylococcus ureus) jest odporny na większość antybiotyków - wynika z badań prowadzonych na University of Iowa.
 • Sundao – przepis na młodość i długowieczność

  Sundao – przepis na młodość i długowieczność

  Data dodania: 2012-01-27 14:06:12, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7909 razy, Komentarzy: 0
  Sundao to sposób na kompleksowe doskonalenie ciała, oddychania i umysłu. Nauczyciele Sundao wierzą, że prawidłowe wykonywanie ćwiczeń oraz kontrola oddechu prowadzą do długowieczności a nawet nieśmiertelności.
 • QIGONG, czyli zdrowie po Chińsku. Czym są chińskie ćwiczenia medytacyjne i kto powinien je ćwiczyć

  QIGONG, czyli zdrowie po Chińsku. Czym są chińskie ćwiczenia medytacyjne i kto powinien je ćwiczyć

  Data dodania: 2012-01-26 11:26:37, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9976 razy, Komentarzy: 0
  Qigong uczy, w jaki sposób wykorzystywać ruchy ciała i wzorce oddechowe, by polepszyć krążenie płynów ustrojowych i energii, podtrzymać żwawość umysłu i – przy odpowiednim nauczaniu – rozwinąć samoświadomość na wszystkich poziomach.
 • Ulecz sam siebie! Zbawienna moc chińskich ćwiczeń w profilaktyce zdrowotnej

  Ulecz sam siebie! Zbawienna moc chińskich ćwiczeń w profilaktyce zdrowotnej

  Data dodania: 2012-01-26 10:58:24, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6327 razy, Komentarzy: 0
  Najwyższe zadanie, jakie stawia przed sobą tradycyjna chińska medycyna to sprawić, by ludzie byli w wystarczającym stopniu świadomi swoich ciał i procesów energetycznych, by byli odpowiedzialni za swoje zdrowie i dobre samopoczucie. To z kolei ma ich uchronić przed kontaktem z internistą, czyli osobą, której zadaniem jest „naprawiać” pacjentów. Ćwiczenie qigong są środkiem tak do zwiększania świadomości ćwiczących, jak i do polepszania ich zdrowia.
 • Mięśnie bez mięsa

  Mięśnie bez mięsa

  Data dodania: 2012-01-23 14:30:07, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 1961 razy, Komentarzy: 0
  Rosnąca popularność weganizmu – po części będąca następstwem fali dokumentów poświęconych żywności, takich jak "Super Size Me", "Food, Inc." czy "Forks Over Knives" – jest zauważalna w mediach i w modzie. Widać ją także w kulturystyce, postrzeganej przez większość z nas jako domenę napakowanych pożeraczy mięsa i sztucznych odżywek. [...] Kulturyści weganie, których w USA jest kilka tysięcy, "pakują" i zdobywają nagrody w zawodach.
 • Co to jest SLS?

  Co to jest SLS?

  Data dodania: 2012-01-13 13:03:05, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8809 razy, Komentarzy: 0
  SLS i SLES to tanie detergenty syntetyczne stosowane od dawna w przemyśle do odtłuszczania i mycia urządzeń oraz pomieszczeń. Dziś możemy je znaleźć w prawie każdym szamponie, żelu myjącym, czy płynie do kąpieli. To najbardziej niebezpieczne składniki stosowane w pielęgnacji skóry i włosów.
 • Kto je długo, wolniej tyje!

  Kto je długo, wolniej tyje!

  Data dodania: 2012-01-11 11:29:23, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2003 razy, Komentarzy: 0
  Czas przyswajania pokarmu ma wpływ na naszą wagę. Szybkie spożywanie posiłków sprzyja nadmiernemu tyciu” - twierdzi portugalska uczona prof. Julia Galhardo. Badaczka na podstawie serii doświadczeń na grupie ponad pół tysiąca brytyjskich dzieci i młodzieży z nadwagą wykazała, że długość konsumpcji posiłków ma decydujący wpływ na otyłość.
 • Iberis Amara – niepozorna roślina łagodząca ból brzucha

  Iberis Amara – niepozorna roślina łagodząca ból brzucha

  Data dodania: 2012-01-11 11:20:16, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7458 razy, Komentarzy: 0
  Wyciąg ze świeżej rośliny Iberis amara – zwiększa napięcie mięśni żołądka i jelit w niepobudzonych lub słabo pobudzonych odcinkach przewodu pokarmowego, przez co łagodzi objawy uczucia pełności i wzdęcia, zmniejsza też objawy zespołu jelita drażliwego.
 • Praktyczny Warsztat Makrobiotyki - Gotowanie dla Zdrowia, 22 stycznia 2012 roku w Toruniu

  Praktyczny Warsztat Makrobiotyki - Gotowanie dla Zdrowia, 22 stycznia 2012 roku w Toruniu

  Data dodania: 2012-01-10 14:07:57, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4125 razy, Komentarzy: 0
  W programie teoria i wiele praktyki. Degustacja i przygotowanie posiłków oraz wykłady. Każdy uczestnik otrzyma przepisy posiłków przygotowywanych podczas warsztatów.
 • Mangostan najlepiej działający antyoksydant!

  Mangostan najlepiej działający antyoksydant!

  Data dodania: 2012-01-10 13:40:24, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 28731 razy, Komentarzy: 2
  Badania pokazują iż mangostan można podawać jako lek aż w 138 indywidualnych schorzeniach. Wśród nich takie choroby jak: choroby reumatyczne, przewlekłe bóle, cukrzyca, silna depresja, nadciśnienie, wahania nastroju po klimakterium, infekcje bakteryjne, infekcje jamy ustnej, poważne reakcje alergiczne.
 • Polecamy książkę: "Twoje ciało wie jak cię wyleczyć"

  Polecamy książkę: "Twoje ciało wie jak cię wyleczyć"

  Data dodania: 2012-01-09 13:11:32, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6426 razy, Komentarzy: 1
  Choroba jest zdrową biologiczną reakcją na wydarzenie, z którym nie potrafimy poradzić sobie emocjonalnie, i działa na rzecz przetrwania organizmu. Autor proponuje nową metodę, polegającą na odczytywaniu kodu biologicznego choroby, czyli przyczyn psychicznych, emocjonalnych, które ją wywołały. Docierając do nich i rozpoznając je, możemy leczyć ich skutki.
 • Dzięgiel chiński - pomocny nie tylko kobietom

  Dzięgiel chiński - pomocny nie tylko kobietom

  Data dodania: 2012-01-09 11:37:41, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 16113 razy, Komentarzy: 0
  Dzięgiel chiński wpływa korzystnie na pracę macicy. Rozszerza naczynia krwionośne, łagodzi bóle przedmiesiączkowe, objawy menopauzy, reguluje hormony, zapobiega stanom zapalnym narządów rodnych. Ma właściwości uspokajające. Ale nie tylko.
 • Pokrzywa - pospolita roślina o ważnych właściwościach

  Pokrzywa - pospolita roślina o ważnych właściwościach

  Data dodania: 2012-01-07 22:14:06, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9738 razy, Komentarzy: 0
  Pokrzywa poprawia trawienie, jest bogata w żelazo, korzystnie wpływa na trzustkę, wątrobę oraz żołądek. Obniża również poziom cukru we krwi, ale to nie koniec zalet.
 • Podstawy Tradycyjnej Chińskiej Medycyny oraz znaczenie emocji

  Podstawy Tradycyjnej Chińskiej Medycyny oraz znaczenie emocji

  Data dodania: 2012-01-07 21:29:22, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6553 razy, Komentarzy: 0
  W diagnozowaniu i leczeniu podstawowe znaczenie ma wewnętrzna energia życiowa Chi (zwana również żywiącym oddechem, tchnieniem życia, pierwotną siłą), która jest przyczyną wszelkich procesów zachodzących w organizmach żywych i w przyrodzie. Chi ma wpływ na myśli, emocje, odbieranie bodźców, ruch, trawienie, rozmnażanie się, itd., a więc na wszystkie aspekty życia.
 • Leczenie dźwiękiem - misy tybetańskie i gongi

  Leczenie dźwiękiem - misy tybetańskie i gongi

  Data dodania: 2012-01-03 15:25:43, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 17011 razy, Komentarzy: 0
  Działanie na człowieka drgającymi, wysokimi tonami zalicza się do skutecznych metod pozwalających wkroczyć na drogę harmonii i doskonałego zdrowia. Dźwięk mis tybetańskich i gongów dociera do komórek ciała i uwalnia pamięć zapisanych tam emocji.
 • Przejadanie się postarza mózg

  Przejadanie się postarza mózg

  Data dodania: 2011-12-27 11:51:55, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 1848 razy, Komentarzy: 0
  Przejadanie się przyspiesza starzenie się mózgu, natomiast ograniczenie jedzenia aktywuje cząsteczkę, która może pomóc zachować jego młodość - wynika z badań, które publikuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".
 • Konkurs dla aktywnych - wygraj zdrowy brzuszek!

  Konkurs dla aktywnych - wygraj zdrowy brzuszek!

  Data dodania: 2011-12-27 09:30:16, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3682 razy, Komentarzy: 2
  Rozpoczynamy na Erze Zdrowia cykl konkursów. Zbieraj punkty za dodawanie filmików, ciekawych linków i komentarzy. Zaproponuj Nam ciekawy artykuł i/lub bądź aktywny na Facebooku! Wygraj ciekawą nagrodę!
 • Winogrona - niezwykłe właściwości

  Winogrona - niezwykłe właściwości

  Data dodania: 2011-12-19 18:47:29, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 29729 razy, Komentarzy: 5
  Medycyna naturalna do dziś odkrywa nowe właściwości lecznicze winogron. Od wieków winorośl miała wielorakie zastosowanie. Hipokrates porównywał ją do miodu, a uczeń Hipokratesa, Claudius Galenus, osobisty lekarz cesarza rzymskiego, wykorzystywał wino w swych praktykach medycznych, zaliczając je do pokarmów „gorących i suchych”, co oznaczało, iż miało według niego pobudzać miały wydzielanie żółtej żółci, a redukować wydzielanie flegmy.
 • Mikstura Oczyszczająca

  Mikstura Oczyszczająca

  Data dodania: 2011-12-17 16:29:15, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 22107 razy, Komentarzy: 3
  Mikstura oczyszczająca opracowana przez Słoneckiego nie jest lekiem, bowiem sama żadnych chorób nie leczy, natomiast po pierwsze zapobiega im, a po drugie – stwarza systemowi odpornościowemu warunki, by już istniejące choroby mógł usunąć samodzielnie. Mikstura oczyszczająca likwiduje nadżerki jelit i oczyszcza przewód pokarmowy.
 • Korzeń kobiet

  Korzeń kobiet

  Data dodania: 2011-12-14 11:27:28, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8696 razy, Komentarzy: 1
  W 1956 roku po raz pierwszy wyciąg z rośliny zostaje wprowadzony do sprzedaży w Niemczech. W niedługim czasie opublikowane zostają sprawozdania z doświadczeń ze standaryzowanym wyciągiem, które dokumentują skuteczność i tolerancję w leczeniu objawów towarzyszących menopauzie.
 • Masło Ghee

  Masło Ghee

  Data dodania: 2011-12-13 17:28:03, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 19704 razy, Komentarzy: 0
  Masło ghee posiada niezwykłe właściwości. Jest dobre na oparzenia, poprawia trawienie, zwiększa odporność, posiada antyoksydanty i działa antywirusowo, zwiększa wtalność. Ale to jeszcze nie wszystko. Przechowuje się nawet kilkanaście miesięcy i może być poddawane bardzo wysokim temperaturom.
 • Freud kontra melatonina, czyli jak zwalczyć zimową depresję

  Freud kontra melatonina, czyli jak zwalczyć zimową depresję

  Data dodania: 2011-12-13 12:37:52, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4308 razy, Komentarzy: 3
  Zima to trudny czas na prowadzenie bujnego życia towarzyskiego. Mało kto ma ochotę brnąć przez zaspy, by odwiedzić przyjaciela czy marznąć w tramwaju, żeby wypić kawę na Rynku. Ważne jednak, aby dostrzec granicę między zwykłym rozleniwieniem a depresją. Gdzie leży granica?
 • Cztery Nowe Grupy Pokarmowe w leczeniu cukrzycy

  Cztery Nowe Grupy Pokarmowe w leczeniu cukrzycy

  Data dodania: 2011-12-12 13:53:24, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 12405 razy, Komentarzy: 6
  W badaniu przeprowadzonym na pacjentach z cukrzycą insulinozależną, pozostających na niskotłuszczowej diecie skrobiowej i regularnie ćwiczących, okazało się, że spośród grona 21 na 23 osób stosujących leki doustne oraz 13 z 17 osób na insulinie mogło zrezygnować z tradycyjnego leczenia w okresie krótszym niż cztery tygodnie.
 • Polecamy książkę: "Encyklopedia szlachetnych minerałów"

  Polecamy książkę: "Encyklopedia szlachetnych minerałów"

  Data dodania: 2011-12-12 12:18:54, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4668 razy, Komentarzy: 0
  Kamienie szlachetne mają właściwości lecznicze dzięki swojemu promieniowaniu, ale również kolorowi. W medycynie alternatywnej wykorzystuje je się do leczenia dolegliwości ciała i umysłu. Dzięki wiedzy zgromadzonej w Encyklopedii Cunninghama możesz zacząć świadomie wykorzystywać moc kryształów, kamieni i metali szlachetnych. Znajdziesz tu wszelkie informacje na temat minerałów i ich wpływie na Twoje życie.
 • Żelazo - obalamy mit

  Żelazo - obalamy mit

  Data dodania: 2011-12-09 13:20:21, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11315 razy, Komentarzy: 6
  Powszechnie uważa się, że najbogatszym źródłem żelaza jest mięso. Jednak takie przekonanie może łatwo wprowadzić pewne zamieszanie. Dlaczego? Otóż mięso zawiera tzw. żelazo hemowe, które jest bardzo łatwo przyswajalne przez organizm, niezależnie od tego czy istnieje jego niedobór czy też nie. Często prowadzi to do przedawkowania żelaza, ponieważ organizm ludzki nie posiada żadnych aktywnych zdolności usuwania nadmiaru żelaza.
 • Owoc granatu - Punica granatum

  Owoc granatu - Punica granatum

  Data dodania: 2011-12-09 11:19:04, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 16038 razy, Komentarzy: 3
  Opublikowane dane naukowe i badania wskazują na jego korzystne dla naszego organizmu wlaściwości fizjologiczne, oczyszczające organizm z toksyn. Dostarczane organizmowi składniki o właściwościach przeciwutleniających zapobiegają powstawaniu wolnych rodnikówi działają korzystnie na układ odpornościowy. Ponadto odkryto, że sok z owoców granatu przeciwdziała zmniejszaniu flawonoidów, dzięki temu korzystnie wpływa na ochronę naczyń krwionośnych. Ale to nie koniec tych cudownych właściwości.
 • Festiwal Zdrowe ciało zdrowej duszy, 10 grudnia 2011 w Płocku

  Festiwal Zdrowe ciało zdrowej duszy, 10 grudnia 2011 w Płocku

  Data dodania: 2011-12-08 15:00:43, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3816 razy, Komentarzy: 0
  W programie m.in. muzykoterapia, tai chi, terapia kryształami, joga, start: godzina 10:20
 • Co nam może grozić, gdy nie będziemy kupować lekarstw

  Co nam może grozić, gdy nie będziemy kupować lekarstw

  Data dodania: 2011-12-05 15:39:30, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7440 razy, Komentarzy: 7
  Naukowcy udowodnili też, że Aspiryna jest nie tyle szkodliwa, co nawet śmiertelnie niebezpieczna! U spożywających ją dzieci odnotowano 50% wzrost śmiertelności. Zażywanie tabletek wywołuje u ludzi w tak młodym wieku schorzenie zwane Zespołem Reya. Co do leków, to na polskim rynku bardzo głośno było reklamowane lekarstwo o nazwie Etopiryna. Tylko nikt nie mówił, że po jej zażywaniu można dostać nawet śmierć kliniczną lub martwicę mózgu, a także raka mózgu.
 • Sok likopenowy do walki z nowotworami

  Sok likopenowy do walki z nowotworami

  Data dodania: 2011-12-05 14:43:53, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 10984 razy, Komentarzy: 1
  Głównym składnikiem soku jest likopen, jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Według licznych badań naukowych likopen powstrzymuje proces degeneracji komórek i pomaga w walce z nowotworami.
 • Warsztaty "Cztery kroki do radości, sukcesu i samorealizacji", Mazury, od 9 grudnia 2011

  Warsztaty "Cztery kroki do radości, sukcesu i samorealizacji", Mazury, od 9 grudnia 2011

  Data dodania: 2011-11-30 11:30:16, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4818 razy, Komentarzy: 0
  Zapraszamy na trwające już warsztaty pod hasłem "Cztery kroki do radości, sukcesu i samorealizacji". Od 9 grudnia na Mazurach. W programie m.in.: hatha joga, wycieczki, warsztaty taneczne i wokalne, medytacje, wykłady z dziedziny ezoteryki i rozwoju osobistego.
 • Darmowa dostawa i inne atrakcje w naszym sklepie partnerskim! Tylko 30 listopada

  Darmowa dostawa i inne atrakcje w naszym sklepie partnerskim! Tylko 30 listopada

  Data dodania: 2011-11-30 00:14:21, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5021 razy, Komentarzy: 1
  30 listopada - darmowa wysyłka w Naszym sklepie partnerskim! Ponadto wiele niespodzianek, rabatów i prezentów. Wszystko to z okazji Dnia Darmowej Dostawy. Zajrzyj do Naszego zaprzyjaźnionego sklepu!
 • Grypa - zapobiegać czy nie?

  Grypa - zapobiegać czy nie?

  Data dodania: 2011-11-29 17:38:07, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4558 razy, Komentarzy: 0
  Grypa nie jest chorobą prozdrowotną bezwarunkowo, a jedynie potencjalnie. Niemniej jednak jest chorobą, a więc równie dobrze może wyjść na zdrowie, jak i przysporzyć kłopotów zdrowotnych. Sztuka polega na tym, by maksymalnie wykorzystać jej potencjał prozdrowotny oraz zminimalizować związane z nią zagrożenia.
 • Mędzynarodowa Konferencja "Najnowsze techniki i perspektywy rozwoju medycyny ludowej", 22 - 24 czerwca 2012

  Mędzynarodowa Konferencja "Najnowsze techniki i perspektywy rozwoju medycyny ludowej", 22 - 24 czerwca 2012

  Data dodania: 2011-11-29 12:47:15, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3961 razy, Komentarzy: 0
  Europejska Akademia Medycyny Ludowej organizuje drugą międzynarodową, naukowo – praktyczną konferencję pod hasłem "Najnowsze techniki i perspektywy rozwoju medycyny ludowej" w dniach od 22.06.2012 do 24.06.2012 roku w Białobrzegach (30 km od Warszawy) .
 • Aspartam osłabia komórki i receptory odpowiedzialne za układ odpornościowy człowieka

  Aspartam osłabia komórki i receptory odpowiedzialne za układ odpornościowy człowieka

  Data dodania: 2011-11-29 11:05:16, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6561 razy, Komentarzy: 1
  Aspartam dostając się do układu pokarmowego przenika do komórek odpowiedzialnych za nasz układ odpornościowy. W pierwszym efekcie atakuje mózg, czyniąc go neutralnym na ważne bodźce odpornościowe. Jeżeli większa dawka przytłumi sygnał, że coś jest w naszym organizmie nie tak, to mózg nie będzie miał podstaw by użyć w swojej obronie anty ciał dla danego zaistniałego schorzenia, tak więc nie Aspartam osłabiając receptory bezpieczeństwa ciała, umożliwia np. składowanie się chemikaliów w ciele człowieka.
 • Festiwal "KULTURA i NATURA. STOP GMO! OCALIĆ POLSKIE NASIONA !" - 9 - 10 grudnia 2011

  Festiwal "KULTURA i NATURA. STOP GMO! OCALIĆ POLSKIE NASIONA !" - 9 - 10 grudnia 2011

  Data dodania: 2011-11-28 13:29:49, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3693 razy, Komentarzy: 0
  Kilka dni temu został podany do wiadomości ''nowy'', rządowy projekt ustawy o nasiennictwie, która otwiera Polskę na uprawy GMO. Brak w niej zapisów o zakazie obrotu nasion GMO i o zakazie wpisywania do katalogu krajowego odmian genetycznie zmodyfikowanych, co otworzy Polskę całkowicie na uprawy GMO. Jeśli nie chcesz być zmodyfikowany - działaj teraz! Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji pt.: FESTIWAL "KULTURA i NATURA. STOP GMO! OCALIĆ POLSKIE NASIONA". TERMIN: 9-10 GRUDNIA 2011
 • Borówka spowalnia proces starzenia się

  Borówka spowalnia proces starzenia się

  Data dodania: 2011-11-25 21:56:24, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6346 razy, Komentarzy: 0
  Borówki redukują cholesterol, spowalniają rozwój marskości wątroby, chronią przed infekcjami układu moczowego, poprawiają jakość wzroku, spowalniają procesy starzenia.
 • Kuracje na kaszel

  Kuracje na kaszel

  Data dodania: 2011-11-25 21:55:53, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6333 razy, Komentarzy: 2
  Przepisy na pomocne napary ziołowe w przeziębieniach i przy uporczywym kaszlu.
 • Co kryje się w oknach i drzwiach

  Co kryje się w oknach i drzwiach

  Data dodania: 2011-11-25 21:15:21, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4169 razy, Komentarzy: 0
  Dzisiejsze PCV jest znacznie częściej wykorzystywane w produkcji niż kilkadziesiąt lat temu. Dzięki łatwej obróbce oraz możliwości barwienia, polichlorek winylu znajduje wiele zastosowań. Jednak materiał ten niesie ze sobą realne zagrożenie dla ludzi, już na etapie produkcji, gdzie wykorzystywane są różne związki chemiczne działające destrukcyjnie na organizm człowieka.
 • Hibiskus i jeżówka – niezawodna broń w walce z przeziębieniem

  Hibiskus i jeżówka – niezawodna broń w walce z przeziębieniem

  Data dodania: 2011-11-25 21:14:39, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5742 razy, Komentarzy: 3
  Ziół w medycynie używa się od wieków. Ziołolecznictwo w domowym wydaniu wcale nie wymaga posiadania wiedzy tajemnej. Aby zwiększyć odporność organizmu i przetrwać mało przyjazną, jesienno-zimową aurę, wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad.
 • Woda alkaliczna

  Woda alkaliczna

  Data dodania: 2011-11-25 21:14:14, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 38243 razy, Komentarzy: 18
  WODA ALKALICZNA to woda, która odkwasza organizm. W środowisku alkalicznym nie rowija się żadna choroba. Jednym z podstawowych zadań wody alkalicznej jest neutralizowanie i usuwanie toksyn, kwaśnych substancji (resztek z metabolizmu posiłków i napojów) z organizmu, co powoduje przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.
 • Człowiek, istota pełna trucizn

  Człowiek, istota pełna trucizn

  Data dodania: 2011-11-25 21:11:03, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6268 razy, Komentarzy: 0
  W Polsce około 1,4 mln ludzi żyje w pasie śmierci, czyli na terenach klęski ekologicznej. Jedna trzecia to dzieci. Jakie będą? Naukowcy poddali badaniom dwie grupy ludzi: mieszkańców terenów zanieczyszczonych i zdegradowanych oraz żyjących w czystym środowisku, z dala od hut i zakładów przemysłowych. W organizmach osób z obu testowanych grup stwierdzili obecność około pięćdziesięciu trucizn, w tym piętnastu dioksyn i furanów, z najbardziej toksyczną stworzoną przez człowieka - TCDD - włącznie. W moczu i krwi badanych wykryli ołów, fenol, węglowodory policykliczne, rtęć, owadobójczy lindan i grzybobójczy pięciochlorofenol, arsen i kadm. Listę trucizn zamyka DDT i polichlorek dwufenylu.
 • Immuno przegoni grypę i wzmocni twoją odporność

  Immuno przegoni grypę i wzmocni twoją odporność

  Data dodania: 2011-11-25 21:09:03, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5039 razy, Komentarzy: 1
  Nowy, rewolucyjny produkt, zapobiegający infekcjom, wzmacniający mechanizmy obronne organizmu. Zawiera szereg naturalnych składników o niezwykle silnych właściwościach, które blokują dostęp bakterii i wirusów oraz wzmacniają cały organizm.
 • Oczyszczająca dieta dr Gersona

  Oczyszczająca dieta dr Gersona

  Data dodania: 2011-11-25 20:23:02, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 16868 razy, Komentarzy: 3
  Kiedy Gerson opracował swój własny program żywieniowy, na pewno nie spodziewał się, że uratuje tym setki ludzi z nowotworami, chorobami zwyrodnieniowymi, serca, niewydolnością nerek, cukrzycą, zapaleniem stawów czy gruźlicą skóry. W ten oto sposób wyleczył w Instytucie w Teksasie ponad 50 osób z różnymi odmianami raka: skóry, kości, płuc, okrężnicy, prostaty, piersi, trzustki, mózgu czy jajnika.
 • Fluor i aspartam

  Fluor i aspartam

  Data dodania: 2011-11-01 19:33:33, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2119 razy, Komentarzy: 0
  Dr Zbigniew Hałat: "Od dawna wiadomo, że aspartam jest rakotwórczy. Jeśli EFSA to potwierdzi, to przewróci na łopatki cały przemysł zdrowej żywności, gdzie cukier zastępuje się sztucznym słodzikiem. Ja od dawna radziłem pacjentom skarżącym się na bóle głowy, rozdrażnienie, stany lękowe, żeby zrezygnowali z produktów zawierających aspartam. I pomagało."
 • Cudowny Olej Syberyjski i wyroby z cedru syberyjskiego

  Cudowny Olej Syberyjski i wyroby z cedru syberyjskiego

  Data dodania: 2011-10-14 11:00:15, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 14642 razy, Komentarzy: 2
  Olej cedrowy to unikalny produkt otrzymywany z orzechów cedru syberyjskiego. Jest łatwo przyswajalny przez organizm, posiada dużą wartość odżywczą, zawiera unikalny skład witamin i mikroelementów. Przewyższa pod względem swoich właściwości najlepsze oleje roślinne (rokitnikowy, z oliwek, kokosowy, migdałowy itp.) i nie ma przeciwwskazań co do jego stosowania. Stwierdzono, że olej z orzecha cedrowego zawiera różnorodne substancje sprzyjające utrzymaniu zdolności do pracy człowieka na długie lata. Olej cedrowy poprawia skład krwi, zapobiega rozwojowi gruźlicy i niedokrwistości. Stosowany jest w celach leczniczych w przypadku miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, marskości watroby, w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w chorobach układu oddechowego, pylicy krzemowej, białaczki.
 • Abhayanga - tradycyjny masaż indyjski

  Abhayanga - tradycyjny masaż indyjski

  Data dodania: 2011-10-10 00:50:46, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5243 razy, Komentarzy: 0
  Abhayanga to wspaniały, ajurwedyjski masaż stosowany w medycynie holistycznej już od ponad pięciu tysięcy lat. Doceniony został już w starożytności przez ...wojowników i żołnierzy, którzy poddawali się temu zabiegowi podczas treningów przed walką. Masaż usprawniał ich koordynację, zwinność, wytrzymałość i ruchliwość kończyn. Oczywiście masaże Abhayanga nie są wskazane jedynie przed bitwą. Jest to znakomita forma relaksowania oraz oczyszczenia ciała i sposób na przywrócenie równowagi energetycznej organizmu dla każdego.
 • Dom bez chemii - naturalne środki czystości

  Dom bez chemii - naturalne środki czystości

  Data dodania: 2011-10-01 22:28:16, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 12683 razy, Komentarzy: 2
  Przepisy na naturalne do wykonania samemu środki czystości takie jak płyn do mycia naczyń, płyn do mycia szyb i luster, płyn do polerowania mebli, proszek do czyszczenia dywanów i inne.
 • Medytacja - łatwiejsza niż myślisz!

  Medytacja - łatwiejsza niż myślisz!

  Data dodania: 2011-10-01 21:34:53, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7160 razy, Komentarzy: 1
  Żyjąc w świecie pełnym stresu, ciągłej gonitwy, niepewni swojej przyszłości coraz więcej ludzi zaczyna odczuwać zwiększające się znużenie. Stopniowo doświadczają, że samo otaczanie się różnymi materialnymi dobrami i przyjemnościami nie daje tak pożądanego wewnętrznego spokoju, poczucia bezpieczeństwa czy harmonii. Lekarstwem na tego typu przykre doświadczenia jest właśnie medytacja.
 • Czarnuszka - panaceum na choroby

  Czarnuszka - panaceum na choroby

  Data dodania: 2011-10-01 20:23:20, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 34028 razy, Komentarzy: 1
  Od wieków czarnuszka (czarny kminek) była używana w rejonach Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu jako remedium na przeróżne choroby. Czarny kminek zalecano przede wszystkim przy obniżonej odporności organizmu, podatności na infekcje, przeziębieniach, alergiach i stanach zapalnych, astmie i problemach z układem oddechowym, problemach trawiennych i zatruciach.
 • Wywiad z mgr Małgorzatą Desmond na temat wpływu diet wegetariańskich na zdrowie człowieka

  Wywiad z mgr Małgorzatą Desmond na temat wpływu diet wegetariańskich na zdrowie człowieka

  Data dodania: 2011-10-01 01:46:04, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 13157 razy, Komentarzy: 5
  Jak współczesna medycyna żywienia zapatruje się na żywienie wegetariańskie bądź wegańskie? Czy to rzeczywiście geny są odpowiedzialne za wiele chorób cywilizacyjnych? Czy to tylko jeden z wielu mitów? Czy rzeczywiście wiele chorób cywilizacyjnych można wyleczyć przy pomocy diety roślinnej? Na te pytania jak i wiele innych odpowiada dla Was specjalista od medycyny żywienia.
 • Dom bez chemii - soda oczyszczona

  Dom bez chemii - soda oczyszczona

  Data dodania: 2011-09-22 09:27:56, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 16530 razy, Komentarzy: 0
  Sodę stosuje się w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym (na przykład w paście do zębów), jest dodawana do pasz dla zwierząt, znajduje się w barwnikach, środkach wybuchowych i gaśnicach. Używa się jej do czyszczenia, w gotowaniu, ale nie tylko - poznaj jej różnorodne właściwości.
 • Prysznic czy kąpiel - jaki mają wpływ na nasze ciało

  Prysznic czy kąpiel - jaki mają wpływ na nasze ciało

  Data dodania: 2011-09-19 21:56:02, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 12903 razy, Komentarzy: 1
  Prysznic czy kąpiel – wydawałoby się, że nie ma większej różnicy. Ich wpływ na nasze ciało jest jednak różny. Jakie jest oddziaływanie prysznica, a jakie kąpieli? Prysznic ma działanie zdecydowanie energetyzujące na nasz organizm oraz umysł. Kąpiel z kolei, szczególnie jeśli jest gorąca, spowalnia rytm serca, dlatego osoby mające problemy sercowe, powinny unikać gorących kąpieli. Gorące kąpiele są za to nieocenione w przypadku dolegliwości z zasypianiem i bezsennością.
 • Przeziębienie - naturalne metody leczenia

  Przeziębienie - naturalne metody leczenia

  Data dodania: 2011-09-19 15:45:26, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11856 razy, Komentarzy: 3
  Tu znajdziesz wiele przepisów na naturalne środki likwidujące typowe objawy przeziębienia jak gorączka, kaszel, katar i ból gardła. Przepisy bardzo proste, do wykonania samemu. Poznaj właściwości lecznicze kory z brzozy, goździków, kaliny i wielu innych darów natury.
 • Szczepić czy nie?

  Szczepić czy nie?

  Data dodania: 2011-09-12 01:17:36, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4629 razy, Komentarzy: 1
  Czy wstrzyknęlibyśmy sobie dobrowolnie truciznę? A naszemu nowo narodzonemu dziecku? Odpowiedź w obydwu wypadkach wydaje się oczywista. Dlatego tak wielkie poruszenie wywołał list Marii Doroty Majewskiej, znanego neurobiologa, do Zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii. W swoim piśmie oświadczyła ona, że w wielu powszechnie stosowanych szczepionkach znajduje się thiomersal – bardzo toksyczny związek chemiczny zawierający rtęć. Profesor Majewska podaje, że można go znaleźć w preparatach stosowanych także w Polsce.
 • Ocet jabłkowy - uzdrawiający środek

  Ocet jabłkowy - uzdrawiający środek

  Data dodania: 2011-09-12 00:37:06, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 22013 razy, Komentarzy: 4
  Ocet jest ceniony za jego właściwości lecznicze. Zawiera duże ilości potasu, który pełni w naszym organizmie wiele funkcji: pomaga w pozbyciu się zbędnej ilości wody, likwiduje obrzęki, nadmierne łzawienie oczu, łagodzi kaszel spowodowany nadwyżką śluzu. Kiedy nasz organizm ma niewystarczająco dużo potasu mogą pojawić się: drganie powiek i mięśni, skurcze mięśniowe, osłabienie odporności, osłabienie i bezsenność.
 • Odkryto prosty sposób na walkę z cholesterolem

  Odkryto prosty sposób na walkę z cholesterolem

  Data dodania: 2011-09-12 00:08:18, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2238 razy, Komentarzy: 0
  Na obniżenie poziomu złego cholesterolu lepiej działa jedzenie orzechów, soi czy owsianki niż zmniejszanie ilości tłuszczu w pożywieniu - wynika z najnowszych badań na Uniwersytecie Toronto (UofT). Dokładny opis badań prowadzonych w czterech dużych kanadyjskich miastach, w tym - Toronto, ukazał się w minioną środę w prestiżowym Journal of the American Medical Association (JAMA).
 • Jak stosować oleje naturalne do pielęgnacji włosów?

  Jak stosować oleje naturalne do pielęgnacji włosów?

  Data dodania: 2011-09-06 09:25:27, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 13224 razy, Komentarzy: 0
  Kuchnia to nie tylko miejsce, w którym możemy przygotować coś dla wzmocnienia naszego ciała i zaspokojenia głodu, ale możemy tam też znaleźć wiele kosmetyków, które doskonale nadają się do pielęgnacji ciała. Są nimi między innymi oleje spożywcze, które stosuje się do pielęgnacji włosów. Wbrew panującym opiniom produkty te odpowiednio stosowane nie obciążają i nie usztywniają włosów.
 • Tai Chi - gimnastyka dla ciała i ducha

  Tai Chi - gimnastyka dla ciała i ducha

  Data dodania: 2011-09-06 03:25:35, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4790 razy, Komentarzy: 0
  Według chińskiej filozofii i medycyny, każdy człowiek posiada bioenergię, której odpowiedni przepływ jest gwarantem zdrowia i dobrego samopoczucia. Tak jak krew krąży w żyłach, tak energia podróżuje po całym ciele swoimi kanałami. Z zakłócenia tego procesu wynikają wszelkie schorzenia i dolegliwości. Tai Chi wymyślono po to, by usprawnić przepływ energii wewnętrznej i dzięki temu zapewnić sobie zdrowe oraz długie życie. Przez dwa wieki istnienia Tai Chi, powstało jego wiele odmian. Jedne uprawiane są w szybszym tempie, drugie w wolniejszym. Ogólnie na tę gimnastykę składa się ponad 100 różnych ruchów i pozycji. Są one tak uniwersalne, że mogą być praktykowane przez każdego, bez względu na wiek, płeć czy tez kondycję.
 • Leczenie kąpielą - balneologia

  Leczenie kąpielą - balneologia

  Data dodania: 2011-09-02 14:45:09, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7013 razy, Komentarzy: 0
  Leczenie wodą i torfem ma swoje korzenie jeszcze w starożytności. Uzdrawiające kąpiele były znane już w starożytnym Egipcie, ten rodzaj kuracji znano i stosowano także w antycznej Grecji i Rzymie. Balneologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem schorzeń za pomocą wód podziemnych oraz borowin - szczególnego rodzaju torfu.
 • Czekoladowe zdrowie - wszystko o czekoladoterapii

  Czekoladowe zdrowie - wszystko o czekoladoterapii

  Data dodania: 2011-09-01 15:10:40, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5027 razy, Komentarzy: 0
  Czekolada coraz chętniej wykorzystywana jest także w kosmetologii. W drogeriach pojawiają się całe serie produktów o zapachu czekoladowym. Ich działanie jest przeważnie ujędrniające oraz modelujące sylwetkę. Kremy i inne preparaty do twarzy z linii czekoladowej, przeznaczone są dla cery dojrzałej oraz dla osób, które mają problem ze zwiotczałą i przesuszoną skórą. Zastosowanie to wynika w dużej mierze z niezwykle efektywnego działania odżywczego produktów na bazie czekolady.
 • Dbasz o środowisko? Zapomnij o schabowym

  Dbasz o środowisko? Zapomnij o schabowym

  Data dodania: 2011-08-31 00:26:25, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 1890 razy, Komentarzy: 0
  Chcesz chronić środowisko? Ogranicz spożycie mięsa - radzą naukowcy z Austrii i pokazują, jak wielkie są ekologiczne korzyści z dobrze zbilansowanej diety. Badacze dodają, że przestawienie się na żywność organiczną nie daje aż takich efektów, jak zastąpienie większości posiłków mięsnych - warzywami. Większość z nas dobrze się orientuje, jak powinna wyglądać zdrowa dieta. Najlepiej, żeby zawierała mnóstwo warzyw, nieco produktów zbożowych, ziemniaków i ryżu, i tylko trochę mięsa. Tymczasem większość ludzi Zachodu zjada nadmierne ilości mięsiwa. Ich dieta szkodzi nie tylko im samym, ale i środowisku - ostrzega prof. Matthias Zessner z Technische Universitat Wien.
 • Dom bez chemii - ocet

  Dom bez chemii - ocet

  Data dodania: 2011-08-11 19:38:59, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 12468 razy, Komentarzy: 0
  Ocet nie tylko służy w kuchni. Jest również świetnym środkiem czyszczącym, usuwa plamy, osady, jest dobrym środkiem dezynfekującym.
 • Najlepsze kosmetyki masz w lodówce - kosmetyki naturalne

  Najlepsze kosmetyki masz w lodówce - kosmetyki naturalne

  Data dodania: 2011-08-11 19:20:28, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7257 razy, Komentarzy: 0
  Kosmetyki, które otrzymamy z naturalnych składników będą tańsze, niż produkty kupione w sklepie, a mają w swym składzie te same substancje. Z różnych źródeł historycznych wynika, że np. w starożytnym Egipcie znane były kąpiele w miodzie i mleku (składnikach będących częstym elementem kosmetyków obecnie). Szukając więc sposobów na polepszenie kondycji naszej cery warto zwrócić się do darów natury, znanych od wieków.
 • Sok z brzozy

  Sok z brzozy

  Data dodania: 2011-07-28 15:35:30, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9791 razy, Komentarzy: 0
  Świeży sok z brzozy bardzo ceniono w medycynie ludowej. Był uważany za napój boski, który daje siłę i urodę. Picie soku z brzozy jest naturalnym sposobem wzmacniania organizmu przed czynnikami zwiększającymi ryzyko infekcji.
 • Płatki

  Płatki

  Data dodania: 2011-07-27 23:01:02, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8107 razy, Komentarzy: 3
  Najzdrowsze płatki to te wyprodukowane z pełnego ziarna, bo zachowują pełne wartości odżywcze. Są zdrowe, pełne witamin i składników mineralnych. Znakomite na śniadanie, czy jako wyśmienity dodatek do zup czy deserów.
 • Joga a dieta

  Joga a dieta

  Data dodania: 2011-07-27 22:44:50, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5917 razy, Komentarzy: 0
  Odpowiednia dieta jest krokiem na drodze do fizycznej, psychicznej i duchowej harmonii, jaką daje praktyka jogi. Tradycyjna jogiczna literatura wyróżnia pokarmy satwiczne, tamasowe i radżasowe. Pokarmy satwiczne to pokarmy korzystne. Nazywa się je pokarmami czystymi. Pokarmy radżasowe mają charakter pobudzający, a pokarmy klasyfikowane jako tamasowe uznawane są za skażone. Pokarmów z tych kategorii należy unikać.
 • Truskawki

  Truskawki

  Data dodania: 2011-07-26 13:05:18, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5884 razy, Komentarzy: 0
  Truskawki mają działanie bakteriobójcze, wspomagają zwalczanie stanów zapalnych. Dodatkowo regulują poziom kwasów, wydzielanie żółci, wspomagają pracę serca, wątroby i nerek, a także są polecane osobą cierpiącym na reumatyzm. Owoce mają dobroczynny wkład w obniżaniu poziomu cholesterolu i ciśnienia.
 • Jak cofnąć cukrzycę? Drastyczna metoda

  Jak cofnąć cukrzycę? Drastyczna metoda

  Data dodania: 2011-07-01 12:10:54, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2187 razy, Komentarzy: 0
  Badani spożywali tylko dietetyczne napoje i te warzywa, które nie zawierają skrobi. Otrzymywali 600 kilokalorii dziennie. Kolejny przykład tego, że uboga dieta może doprowadzić do uzdrowień.
 • Otręby

  Otręby

  Data dodania: 2011-06-24 23:19:20, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9582 razy, Komentarzy: 0
  Otręby zawierają witaminy z grupy A i E, makro- i mikroelementy, fosfor, wapń, potas, cynk oraz magnez. Mają rewelacyjne działanie w diecie antycholesterolowej, odchudzającej i regulującej przemianę materii.
 • Czy znacie właściwości Aronii i jej wpływ na organizm?

  Czy znacie właściwości Aronii i jej wpływ na organizm?

  Data dodania: 2011-06-17 14:43:12, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 21667 razy, Komentarzy: 2
  Spożywanie tego owocu to same plusy: obecność antocyjanów opóźnia proces starzenia, usprawnia przemianę materii i poprawia gospodarkę tłuszczami, uodparnia skórę na szkodliwe działanie słonecznych promieni UV… Jednym słowem stosowana powinna być w szeroko pojętej profilaktyce wielu chorób, w szczególności tzw. chorób cywilizacyjnych. Regularne spożywanie poprawia pamięć i procesy uczenia się!
 • Kasza jaglana

  Kasza jaglana

  Data dodania: 2011-06-14 00:58:04, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 27330 razy, Komentarzy: 2
  Kasza jaglana, kiedyś jeden z podstawowych produktów w domach naszych przodków, współcześnie stała się potrawą niemal egzotyczną. A szkoda, bo to najzdrowsza z kasz, znana od tysięcy lat.
 • Morele

  Morele

  Data dodania: 2011-06-14 00:21:09, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8657 razy, Komentarzy: 0
  Morele swój słoneczny kolor zawdzięczają beta-karotenowi, silnemu przeciwutleniaczowi, chroniącemu nas przed wolnymi rodnikami. Działają również antynowotworowo i wspomagają układ oddechowy, toteż zaleca się je szczególnie osobom palącym.
 • Rakotwórcza substancja

  Rakotwórcza substancja

  Data dodania: 2011-06-09 10:51:13, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5664 razy, Komentarzy: 3
  W roku 1983 wprowadzono na rynek do powszechnej sprzedaży nową substancję - aspartam, która nigdy wcześniej nie była obecna w diecie ludzi. Już rok później gwałtownie wzrosła, i systematycznie wzrasta dalej, liczba zachorowań na nowotwory mózgu, cukrzycę, stwardnienie rozsiane jak również zaburzenia neurologiczne i migrenowe bóle głowy.
 • Toniki i napary

  Toniki i napary

  Data dodania: 2011-05-23 12:32:38, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6775 razy, Komentarzy: 1
  Toniki i napary z wykorzystaniem ziół, warzyw i owoców. Zrób to sam.
 • Malachit

  Malachit

  Data dodania: 2011-05-18 11:10:43, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 17070 razy, Komentarzy: 0
  "Malachit ma zdolność "wyciągania" z organizmu chorób i pobudzania przepływu energii. Węglan miedzi zawarty w tym minerale niszczy bakterie chorobotwórcze. Oczyszcza i otwiera wszystkie czakry, przynosi równowagę i harmonię, otwiera serce na bezwarunkową miłość.
 • Herkimer

  Herkimer

  Data dodania: 2011-05-17 12:54:54, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9610 razy, Komentarzy: 0
  Diamenty Herkimer oczyszczają aurę, przywracają równowagę pomiędzy naszymi ciałami subtelnymi, a także harmonizują pracę półkul mózgowych. To kryształowa „minielektrownia”, jest w stanie znacznie podwyższyć poziom energii swojego właściciela. Efektem takiego oddziaływania jest nie tylko szybszy rozwój duchowy, ale również likwidacja blokad energetycznych w ciele.
 • Qigong odmienił moje życie - leczenie gimnastyką

  Qigong odmienił moje życie - leczenie gimnastyką

  Data dodania: 2011-05-17 10:56:54, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3334 razy, Komentarzy: 0
  Ćwiczenia qigong służą przywróceniu harmonii i gromadzeniu energii. Według Chińczyków ta forma ruchu gwarantuje zachowanie zdrowia do późnej starości. Uspokajają się emocje, pogodniejemy, a umysł po jakimś czasie rozjaśnia się. To zaledwie kilka z wielu dobroczynnych efektów. Przeczytaj więcej.
 • Trujące mięso

  Trujące mięso

  Data dodania: 2011-05-17 10:36:13, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2346 razy, Komentarzy: 0
  Naukowcy, bakteriolodzy w Stanach Zjednoczonych zajęli się tematem mięsa. Po raz pierwszy skorzystali ze statystyk w całych Stanach na temat zatruć pokarmowych. I wbrew powszechnym opiniom na temat zatruć, ich efektami są nie tylko biegunka czy przymus jednodniowej głodówki, ale choroby z poważnymi objawami niekiedy mogącymi prowadzić do śmierci.
 • Toksyczne składniki kosmetyków

  Toksyczne składniki kosmetyków

  Data dodania: 2011-05-13 20:00:37, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 2183 razy, Komentarzy: 0
  Za wieloma nazwami składników kosmetyków kryje się często niebezpieczeństwo. Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak ryzykujemy zdrowie kupując dany kosmetyk. A wszystko to przecież przenika przez naszą skórę do organizmu. W niniejszym artykule przeczytasz szczegółowo o wielu takich składnikach. Jest to opracowanie dr Henryka S. Różańskiego, który od 1996 roku prowadzi badania eksperymentalne nad właściwościami toksycznymi składników kosmetyków.
 • Energia drzew

  Energia drzew

  Data dodania: 2011-05-13 19:45:45, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 3278 razy, Komentarzy: 0
  Drzewa potrafią wspierać. Jedne mają działanie uspokajające inne pobudzające. Wspierają leczenie wielu chorób. Systematyczne zasilanie energią drzew zwiększa odporność organizmu, polepsza samopoczucie, przywraca optymizm, wpływa na twórczą aktywność. Wzmacnia człowieka, wspiera jego rozwój i dodaje mu zdrowia. A więcej na ten temat, które drzewa jak działają i jak wzmocnić siebie przy drzewie, dowiesz się w tym artykule.
 • Naturalna pielęgnacja skóry

  Naturalna pielęgnacja skóry

  Data dodania: 2011-05-06 10:51:10, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9231 razy, Komentarzy: 0
  Czy twoja skóra jest uboga w wodę i składniki natłuszczające? Magazynuje tylko niewielkie ilości wody? Ma drobne pory i wykazuje skłonności do zmarszczek? Sucha skóra łatwo ulega napięciom. Wynika z tego, że twoja cera jest zwiotczała i wrażliwa. Jak w takim przypadku pielęgnować skórę? Stosuj chłodną wodę i mydło natłuszczające. Oto kilka propozycji ziołowych kosmetyków, które możesz zastosować.
 • Ekologiczne środki czystości - zrób je sama

  Ekologiczne środki czystości - zrób je sama

  Data dodania: 2011-05-05 09:33:24, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 20743 razy, Komentarzy: 0
  Poznaj proste przepisy na naturalne środki czystości. Nie niszczą środowiska, są w zgodzie z naturą. Nie wydzielają szkodliwych dla zdrowia i atmosfery gazów, nie zanieczyszczają wód gruntowych. Posiadają taką samą moc czyszczenia jak pełne chemii środki czyszczące ze sklepowej półki. Z tą różnicą, że są o wiele mniej kosztowne dla portfela, a drogocenne dla środowiska naturalnego i naszego zdrowia.
 • Czy nasze leki są skuteczne?

  Czy nasze leki są skuteczne?

  Data dodania: 2011-05-04 15:48:37, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5368 razy, Komentarzy: 1
  W Stanach Zjednoczonych rocznie u 2 milionów pacjentów opieki zdrowotnej (szpitali) wdają się infekcje, które powodują od 60 do 80 tysięcy zgonów. Niestety, mimo iż nowotworom wytoczono wojnę na wszystkich frontach, łącznie z tak drastycznymi metodami jak zabiegi chirurgiczne, naświetlania i chemioterapia, liczba wyleczeń w 90 procentach odmian raka nie wzrosła w okresie minionego ćwierćwiecza. Wiele leków jest wręcz niebezpiecznych, wiele jest nieskutecznych nawet w schorzeniach, na które zostały przepisane.
 • Czy choroba jest naszym nauczycielem?

  Czy choroba jest naszym nauczycielem?

  Data dodania: 2011-04-27 23:16:35, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6242 razy, Komentarzy: 0
  Czego dana choroba ma naszego pacjenta nauczyć? Czego dana osoba nie chce się nauczyć? Czy terapia musi zastępować proces uczenia się, który stanowi cel choroby? Jeśli tak, to uzdrowienie nie jest możliwe. Leczenie, uzdrawianie oznacza uwalnianie informacji z choroby. Zakłada to, że stawiamy pytanie o sens choroby. Tutaj objawia się nam niebezpieczeństwo tkwiące w dzisiejszej medycynie, która próbuje wyjaśnić chorobę w sposób funkcjonalny, i udzielając pacjentowi pozornych odpowiedzi zapobiega jego pytaniom o przyczynę choroby.
 • Cudowna moc ludzkiej myśli

  Cudowna moc ludzkiej myśli

  Data dodania: 2011-04-23 22:46:49, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8034 razy, Komentarzy: 0
  Jaką moc ma nasza wiara i optymizm? Czego możemy dokonać, gdy tylko w to uwierzymy? Sami potrafimy sobie szkodzić, ale możemy się też uzdrowić. Jesteśmy w stanie zaprogramować nasze życie tak, aby stało się czymś wielkim. A wszystko to za sprawą pozytywnego myślenia – wyjaśnia amerykański biochemik, Joe Dispenza w niezwykle inspirującym wywiadzie.
 • Lecznicze działanie umeboshi

  Lecznicze działanie umeboshi

  Data dodania: 2011-04-08 12:07:27, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8846 razy, Komentarzy: 0
  Zapobiega zmęczeniu, które jest zazwyczaj spowodowane nagromadzeniem się kwasów (mlekowego i pirogronowego), które organizm nie rozkłada wystarczająco szybko. Jak wspomniano wyżej, umeboshi zawiera substancje, które zapewniają rozkład nadmiaru kwasów znajdujących się w ciele. Zapobiega starzeniu się, który to proces, najprościej mówiąc, polega na utlenianiu. Umeboshi działa przeciwutleniająco na krew. Działa odtruwająco. Ponieważ umeboshi wspomaga metabolizm, dopływ energii do bezustannie aktywnych komórek nerek i wątroby jest pewny. Ich działanie oczyszczające jest więc bardziej wydajne.
 • Ajurweda

  Ajurweda

  Data dodania: 2011-04-07 22:34:28, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6177 razy, Komentarzy: 0
  Ajurweda traktuje ciało i umysł jako całość. Ajurwedyjska wiedza medyczna ujmuje człowieka holistycznie. Jest to nauka o nas samych, pozwala nam zrozumieć naszą naturę i odkryć nasze potrzeby. Zawiera nie tylko wskazówki dotyczące leczenia chorób ale i przepisy na to – co jeść, jak dbać o siebie, jak żyć by pozostać w harmonii, szczęściu, zachowując zdrowie i długie życie. Według nauk ajurwedyjskich życie czyli "Ajus" to nierozerwalny związek: umysłu, ciała i duszy. Dlatego medycyna ajurwedyjska nie ogranicza się do leczenia fizycznych (cielesnych) objawów chorób ale dostarcza wszechstronnej wiedzy o zdrowiu duchowym, mentalnym i emocjonalnym.
 • Bursztyn - nie tylko ozdoba

  Bursztyn - nie tylko ozdoba

  Data dodania: 2011-03-31 00:24:04, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8746 razy, Komentarzy: 1
  W starożytności Rzymianki ufały, że bursztyn chroni przed zapaleniem migdałków i gardła. Miał też ponoć zastosowanie w problemach związanych z układem moczowym, a także łagodzić napady szału i gorączkę. Z kolei w wiekach średnich, Arabowie uznawali bursztyn za swego rodzaju cudowne panaceum – środek dosłownie na wszystko.
 • Woda to życie

  Woda to życie

  Data dodania: 2011-03-29 02:22:47, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8111 razy, Komentarzy: 0
  Czy wiesz, dlaczego woda to życie? Ile powinniśmy jej wypijać i na co zwracać uwagę wybierając wodę? Woda jest niezbędna dla funkcjonowania naszego organizmu. 80% chorób ma związek ze złą jakością wody i nie dotyczy to tylko brudnej wody ale również tej butelkowanej ubogiej w związki mineralne (Badania Światowej Organizacji Zdrowia).
 • Lecznicze działanie ryżu

  Lecznicze działanie ryżu

  Data dodania: 2011-03-28 05:32:26, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 26089 razy, Komentarzy: 0
  Pomimo lekkiej budowy ryż sprzyja powstaniu silnej energii, daje wytrwałość i przyczynia się do długowieczności. Swoją witalność zachowuje niemal bez końca. Są ziarna, które zakiełkowały po wielu tysiącach lat. W porównaniu z innymi ziarnami ryż ma zwartą budowę i nie posiada żadnego pęknięcia ani linii dzielącej na połowę, jak to jest w ziarnach pszenicy, owsa, jęczmienia i innych zbóż. Ta właściwość wpływa na trawienie, oddychanie i jednoczy myślenie.
 • Dlaczego warto jeść miso

  Dlaczego warto jeść miso

  Data dodania: 2011-03-25 16:03:26, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 14916 razy, Komentarzy: 0
  Miso jest doskonałym źródłem białka. Według dr. Akizuki miso zawiera także zrównoważoną ilość wysokiej jakości tłuszczu. Miso zapobiega zatruciu organizmu, którego przyczyną jest zarówno palenie tytoniu, jak i spożywanie alkoholu. Miso zawiera dość znaczną ilość glukozy, prostego cukru, który dostarcza bardzo szybko energii.
 • Dlaczego warto medytować

  Dlaczego warto medytować

  Data dodania: 2011-03-11 15:24:16, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7997 razy, Komentarzy: 0
  Medytacja skutecznie (efektywnie) przeciwdziała szkodliwym psychologicznym i fizjologicznym efektom naszego zurbanizowanego społeczeństwa. Osoby praktykujące medytację łatwiej sobie radzą z sytuacjami stresowymi, trudnymi sytuacjami i są bardziej zrównoważone. Są bardziej elastyczne i łatwiej dostosowują się do zmieniającej się sytuacji. Medytacja daje lepsze zdrowie fizyczne i emocjonalne, harmonię ciała i umysłu, pewność siebie.
 • Mleko ukryta trucizna - reportaż

  Mleko ukryta trucizna - reportaż

  Data dodania: 2011-03-09 22:20:20, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9313 razy, Komentarzy: 0
  Reportaż pokazujący co tak naprawdę zawiera mleko i jego przetwory. Ile w mleku natury, a ile chemii? Czy tak naprawdę mleko jest potrzebne człowiekowi, czy jest dla niego wskazane? Reporterzy TVN i ich rozmówcy poruszają kilka istotnych kwestii pod kątem mleka. Warte do obejrzenia i rozważenia.
 • Suplementy na zdrowie

  Suplementy na zdrowie

  Data dodania: 2011-03-09 16:17:24, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5326 razy, Komentarzy: 0
  Nie jest problemem wyprodukować malutką pigułkę, która zawiera związki odżywcze uzyskane syntetycznie. Natomiast sztuką jest takie przygotowanie naturalnych składników, by po przekształceniu w tabletkę nie straciły swych dobroczynnych właściwości. Suplementy naturalne zostały zaprojektowane i skonstruowane przez samą naturę, dlatego tak świetnie dopasowują się i tak doskonale uzupełniają z naszym organizmem.
 • Vilcacora w medycynie andyjskiej

  Vilcacora w medycynie andyjskiej

  Data dodania: 2011-03-03 17:30:17, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 12800 razy, Komentarzy: 1
  Wyniki badań sugerują, że vilcacora może być pomocna w leczeniu wielu poważnych problemów zdrowotnych, w tym: raka, artretyzmu, zapalenia kaletek maziowych, reumatyzmu, wszystkich rodzajów opryszczki, zakażeń drożdżakowych, tocznia, cukrzycy, hipoglikemii, zespołu chronicznego zmęczenia i wielu innych, o których mowa w artykule.
 • Trzydniowa dieta oczyszczająca

  Trzydniowa dieta oczyszczająca

  Data dodania: 2011-02-22 19:23:57, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 28586 razy, Komentarzy: 2
  Tę krótkotrwałą dietę możesz zastosować np. po świątecznym przejedzeniu, po urlopie, kiedy często jada się nieregularnie i byle co, kiedy czujesz się ociężały, zmęczony, ospały. Stosuj ją przez trzy dni (najlepiej wolne od nauki i pracy). W tym czasie niewskazane jest palenie papierosów, picie alkoholu, kawy i herbaty, a także używanie soli i cukru.
 • Trzydniowa kuracja z serwatką

  Trzydniowa kuracja z serwatką

  Data dodania: 2011-02-11 14:12:10, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 20571 razy, Komentarzy: 1
  To menu podziała jak najlepszy "sprzątacz" - oczyści twój organizm z toksyn i nadmiaru wody, które nagromadziły się przez kilka miesięcy ciężkiej zimowej diety i braku ruchu. Głód będzie trochę doskwierać, ale tylko dzięki temu organizm sięgnie po "rezerwy" i spali niepotrzebny tłuszcz.
 • Ksylitol - jak słodko i... zdrowo!

  Ksylitol - jak słodko i... zdrowo!

  Data dodania: 2011-02-10 20:06:26, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7202 razy, Komentarzy: 0
  Ksylitol jest bezpieczny dla diabetyków, nie fermentuje w przewodzie pokarmowym. Reguluje gospodarkę mikroelementami - m. in. przywraca właściwą konsystencję kości, jest antybakteryjny, wzmacnia odporność, poprawia stan uzębienia i dziąseł, jest skuteczny w walce przeciwko bakteriom jelit.
 • Dieta warzywno-owocowa z dodatkiem sfermentowanych napojów mlecznych i zbóż

  Dieta warzywno-owocowa z dodatkiem sfermentowanych napojów mlecznych i zbóż

  Data dodania: 2011-02-09 15:01:15, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 10514 razy, Komentarzy: 0
  Pierwsze efekty oczyszczania są już zauważalne w trakcie kuracji, uczucie lekkości i przypływ sił witalnych pojawiają się trzeciego, czwartego dnia diety. Po tygodniu pojawi się jeszcze więcej korzyści. Można liczyć na wyregulowanie pracy przewodu pokarmowego (jeśli były zaparcia, teraz problem powinien zniknąć) i poprawę stanu skóry- twoja cera stanie się jaśniejsza i gładsza.
 • Szkodliwa chemia w napojach

  Szkodliwa chemia w napojach

  Data dodania: 2011-02-03 16:17:24, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6125 razy, Komentarzy: 0
  Krótki film na temat szkodliwych dodatków E znajdujących się w napojach
 • Pijmy na zdrowie

  Pijmy na zdrowie

  Data dodania: 2011-02-03 12:23:05, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6455 razy, Komentarzy: 0
  Nasz organizm niezbyt dobrze radzi sobie z gromadzeniem wody. Nieustannie ją zużywa, choćby do oddychania. Nasze ciało dziennie zużywa dwa litry lub więcej wody. Płyny opuszczają je wraz z uryną i stolcem, potem oraz wydychanym powietrzem. To, czego organizm się pozbył, musimy od razu uzupełnić.
 • Na tropie GMO

  Na tropie GMO

  Data dodania: 2011-01-12 14:57:21, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6271 razy, Komentarzy: 0
  Czy zawsze wiemy, jaką żywność jemy tak naprawdę: modyfikowaną czy nie? Problem w tym, że organizmy genetycznie modyfikowane rozprzestrzeniają się po cichu. Pyłki transgenicznej kukurydzy lub rzepaku wiatr może przenieść na pole sąsiadów i zapylić ich konwencjonalne uprawy. Inaczej rzecz ma się jednak z soją.
 • Co tkwi w rodzynku?

  Co tkwi w rodzynku?

  Data dodania: 2011-01-12 14:56:01, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 16878 razy, Komentarzy: 1
  Jeden z pestycydów występuje w rodzynkach szczególnie często – flufenoksuron stosowany w winnicach do zwalczania owada o wdzięcznej nazwie przędziorek. Aflatoksyny to zaś trucizny wytwarzane przez pleśń. Są one bardzo silnie toksyczne, a gołym okiem nie dostrzeżemy, czy znajdują się w owocu.
 • 10 mitów na temat polskiej żywności

  10 mitów na temat polskiej żywności

  Data dodania: 2011-01-04 13:43:07, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11548 razy, Komentarzy: 1
  Polak razem z chlebem, wędlinami i nabiałem zjada w ciągu roku dwa kilogramy środków chemicznych, czyli trzy pudełka proszków do prania. Na górnych półkach z drogimi majonezami, jogurtami czy czekoladami nie brakuje towarów, które wprawdzie nieźle smakują, ale są produkowane na skalę przemysłową i jak wszystkie tego rodzaju produkty są efektem kompromisu między wyglądem, zapachem a długim terminem przydatności do spożycia. Ulubiony chwyt producentów żywności klasy premium to tradycyjne receptury. Ile w tych zabiegach prawdy, pokazała decyzja UOKiK z lipca tego roku w sprawie prestiżowej sieci Krakowski Kredens, która dostała 5,6 tys. zł kary.
 • Wigilijny stół na zdrowie

  Wigilijny stół na zdrowie

  Data dodania: 2010-12-20 23:33:36, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8247 razy, Komentarzy: 0
  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas który spędzamy ze swoimi najbliższymi przy wigilijnym stole. Era Zdrowia jak zawsze zachęcająca do zdrowego stylu życia poleca w tym roku 12 wigilijnych naprawdę zdrowych potraw, w oparciu o tylko składniki pochodzenia roślinnego, bez dodatku cukru, a przy tym naprawdę pysznych, wyśmienitych, sytych, a jednocześnie nie obciążających Naszych układów pokarmowych. Życzymy smacznego!
 • Świątecznie i zdrowo - zapraszamy do sklepu

  Świątecznie i zdrowo - zapraszamy do sklepu

  Data dodania: 2010-12-15 11:11:57, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4641 razy, Komentarzy: 1
  Chlorella i spirulina - dwie magiczne rośliny z podwodnego świata, algi wyglądem i zapachem może niezbyt przyciągające, ale jednak zbawienne dla ludzkiego organizmu. Z myślą również o Was odkryliśmy sklep, a w nim te wartościowe algi, oraz wiele innych zdrowotnych skarbów, które mogą posłużyć na świąteczno - noworoczny prezent.
 • Chlorella i jej zalety

  Chlorella i jej zalety

  Data dodania: 2010-12-10 22:32:21, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 33434 razy, Komentarzy: 6
  Wspomaga rozwój pożytecznej mikroflory jelit oraz ich normalną perystaltykę. Chlorelin zawarty w chlorelli działa jak antybiotyk, niszczy bakterie patogenne, wspomagając jednocześnie wzrost i rozprzestrzenianie się przyjaznej flory bakteryjnej. Lactobacilus, najbardziej pożądana w jelitach bakteria namnaża się cztery razy szybciej. A to tylko jeden z wielu niesamowitych działań tej niezwykłej algi. Po więcej zapraszamy do artykułu.
 • ABC zdrowia a dieta wegańska

  ABC zdrowia a dieta wegańska

  Data dodania: 2010-12-10 14:43:34, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6197 razy, Komentarzy: 1
  Wykład Agnieszki Biernat, dietetyczki i terapeutki, specjalisty ds. profilaktyki zdrowotnej.
 • Czy dieta wegańska ma oparcie w nauce?

  Czy dieta wegańska ma oparcie w nauce?

  Data dodania: 2010-12-08 21:37:20, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5886 razy, Komentarzy: 1
  Wykład mgr Małgorzaty Desmond, absolwentki kierunku Medycyna Żywienia na Uniwersytecie Thames Valley w Londynie. Małgorzata Desmond jest wieloletnią weganką. Na co dzień zajmuje się poradnictwem dietetycznym w Dublinie, obecnie prowadzi badania w Klinice Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka, weryfikujące wpływ diet roślinnych na rozwój dzieci.
 • Dwutlenek siarki

  Dwutlenek siarki

  Data dodania: 2010-12-08 14:12:20, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 42598 razy, Komentarzy: 4
  Dwutlenek siarki może też wywoływać astmę, skurcze i zapalenie oskrzeli. Obniża ciśnienie, a także niszczy w pokarmach witaminy A i B1. Jest mutagenny dla zwierząt.
 • Desiree Rover - Szczepionki Broń Masowej Zagłady

  Desiree Rover - Szczepionki Broń Masowej Zagłady

  Data dodania: 2010-12-05 14:28:38, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5448 razy, Komentarzy: 0
  Wykład Désirée Röver, holenderskiej dziennikarki medycznej, wygłoszony 1 sierpnia 2009, na konferencji "State of The planet" w Amsterdamie. Wykład pokazuje bardzo szczegółowo negatywny wpływ szczepionek na organizm ludzki. Dziennikarka opowiada o manipulacjach medycyny zachodniej. Przedstawia liczne fakty z historii jak i współczesności.
 • Niebezpieczeństwa związane ze szczepionkami

  Niebezpieczeństwa związane ze szczepionkami

  Data dodania: 2010-12-05 13:16:06, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 4999 razy, Komentarzy: 1
  Film dokumentalny na temat wpływu szczepionek na rozwój autyzmu. Relacje rodziców na temat szkód jakie poczyniły ich dzieciom szczepionki. Rząd amerykański zapłacił do tej pory już 1300 odszkodowań za powikłania poszczepienne, a lista przypadków cały czas rośnie.
 • Jak przejść na surową dietę wg A journal in Raw

  Jak przejść na surową dietę wg A journal in Raw

  Data dodania: 2010-11-12 22:26:17, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7467 razy, Komentarzy: 0
  Krótki, ale bardzo wspierający przewodnik składający się ze wskazówek jak przejść na surową dietę, jak stopniowo zrywać ze szkodliwymi przyzwyczajeniami żywieniowymi i bez zbyt wielkiego bólu przemienić swój sposób odżywiania, dla dobra własnego zdrowia, wyglądu i samopoczucia.
 • Surowa dieta Tima van Ordena

  Surowa dieta Tima van Ordena

  Data dodania: 2010-11-12 21:51:10, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5892 razy, Komentarzy: 0
  Tim van Orden, sportowiec odżywiający się surową dietą roślinną, bez orzechów, nasion i roślin strączkowych przedstawia fakty obalające dotychczasowy mit na temat białka, które jest zupełnie zbędne, aby dostarczać je organizmowi.
 • Go raw vegan now! (Zostań surowym weganinem!)

  Go raw vegan now! (Zostań surowym weganinem!)

  Data dodania: 2010-11-12 21:42:03, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7385 razy, Komentarzy: 0
  Pełen entuzjazmu film zachęcający do przejścia na surową dietę roślinną. Relacje wielu ludzi, którzy po zmianie diety doświadczyli powrotu do zdrowia, trwałego przypływu sił witalnych, poczuli się młodsi zarówno fizycznie jak i psychicznie, a ich ciało fizyczne uległo znacznej poprawie zarówno w wyglądzie, jak i samopoczuciu.
 • Oczyszczanie naczyń krwionośnych i krwi

  Oczyszczanie naczyń krwionośnych i krwi

  Data dodania: 2010-11-11 11:16:31, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 35648 razy, Komentarzy: 4
  Domowy sposób na oczyszczenie naczyń krwionośnych za pomocą octu jabłkowego.
 • Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia"

  Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia"

  Data dodania: 2010-11-11 00:50:47, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 16912 razy, Komentarzy: 3
  O czym należy pamiętać? Podczas głodówki nie palimy i nie pijemy alkoholu. Mogłoby to być bardzo szkodliwe dla ciała a poza tym zahamowałoby proces oczyszczania o który nam chodzi. Głodówkę powinien poprzedzać dzień przygotowawczy, w którym jemy mniej i same lekkostrawne, wegetariańskie potrawy. Najlepiej surówki warzywne i owoce, które świetnie przygotowują jelita do postu.
 • Oczyszczanie trzustki

  Oczyszczanie trzustki

  Data dodania: 2010-11-09 21:53:13, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 32629 razy, Komentarzy: 0
  Wymagająca, ale skuteczna metoda oczyszczania trzustki przy pomocy naturalnych preparatów i sposobów możliwych do wykonania w warunkach domowych.
 • O Nas

  O Nas

  Data dodania: 2010-11-07 02:49:48, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 38212 razy, Komentarzy: 0
  Kilka informacji o autorach stronki Era Zdrowia
 • Po zdrowie w głębiny morskie

  Po zdrowie w głębiny morskie

  Data dodania: 2010-11-05 21:44:47, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9256 razy, Komentarzy: 0
  Morszczyn ma działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwbakteryjne, przeczyszczające. Pomaga przy zaparciach. Usuwa z organizmu metale ciężkie i radionuklidy.
 • Soda oczyszczona w leczeniu nowotworów

  Soda oczyszczona w leczeniu nowotworów

  Data dodania: 2010-11-03 14:00:31, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 140239 razy, Komentarzy: 28
  Przyjmując regularnie wodny roztwór sody oczyszczonej, można w przeciągu kilku dni doprowadzić do znacznego zwiększenia PH w naszym ciele, który przez następne miesiące utrzymamy możliwie najbardziej alkaliczną dietą. Poprzez zwiększenie ph, nowotwory ulegają zniszczeniu. Jednak aby soda mogła przeniknąć w głąb nowotworu potrzebna jest do tego glukoza.
 • Goji - recepta na zdrowie i długowieczność

  Goji - recepta na zdrowie i długowieczność

  Data dodania: 2010-10-24 01:10:10, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11360 razy, Komentarzy: 1
  Jagody Goji poprawiają wzrok, spowalniają procesy starzenia się organizmu, wspomagają leczenie cukrzycy, są jednym z największych "dostarczycieli" antyoksydantów. Chińczycy wierzą, że ten owoc może znacząco przedłużyć życie. Wiąże się z tym legenda związana ze słynnym Li Qing Yen, który spopularyzował jagody goji oraz żeń szeń.
 • Zapomniane zboża

  Zapomniane zboża

  Data dodania: 2010-10-24 01:04:51, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8005 razy, Komentarzy: 0
  Pełnoziarniste zboża zmniejszają ryzyko zachorowania na astmę, są wskazane dla astmatyków. Zmniejszają ryzyko zachorowania na raka przewodu pokarmowego. Regulują ciśnienie krwi. Pomagają usunąć złogi cholesterolu w układzie krwionośnym. Wzmacniają dziąsła, pomagają zapobiegać chorobom dziąseł. Są bogatym źródłem błonnika, który wspiera oczyszczanie jelit. Są prawdziwymi "magazynami" witamin i minerałów – są bogatym źródłem fosforu, żelaza, magnezu, kwasu foliowego, niacyny, witamin z grupy B oraz protein.
 • Kilka porad aby zwyciężyć grypę

  Kilka porad aby zwyciężyć grypę

  Data dodania: 2010-10-22 13:05:23, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6352 razy, Komentarzy: 1
  Twoją odporność podniesie zielę jeżówki purpurowej. Stosuj kwiat lipy i czarnego bzu. Działają przeciwgrypowo, na bazie tych ziół tworzone są wszelkie jesienno-zimowe zestawy przeciwgrypowe. Dobrym środkiem napotnym jest lipa. Godne polecenia są też olejki: eukaliptusowy - przeciwbakteryjny, przeciwwirusowy, sosnowy - antyseptyczny, dobry przy anginie, grypie, zapaleniu zatok.
 • Masaru Emoto - Wieści z wody

  Masaru Emoto - Wieści z wody

  Data dodania: 2010-10-22 10:57:44, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9059 razy, Komentarzy: 0
  W ciągu 12 lat pracy naukowej japońskiemu badaczowi Masaru Emoto udało się zdobyć dowody na to, że woda może magazynować nie tylko informacje, ale również uczucia i stany świadomości. Jej struktura krystaliczna zmienia się pod wpływem otoczenia, wypowiadanych słów, a nawet myśli. Negatywne myśli dają brzydki kryształ (lub wcale), pozytywne myśli - piękny kryształ.
 • Odkrycie Masaru Emoto

  Odkrycie Masaru Emoto

  Data dodania: 2010-10-22 10:20:34, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8400 razy, Komentarzy: 3
  Japoński naukowiec Masaru Emoto udowodnił, że woda może magazynować nie tylko informacje, lecz również uczucia i stany świadomości. Masaru jako pierwszemu udało się doświadczalnie potwierdzić możliwość energetyzowania tzw. "materii nieożywionej" za pomocą naszych myśli. Wszystko jest wibracją, energia jest wibracją. Czym jest wibracja? Wibracja jest życiem.
 • Syrop z agawy

  Syrop z agawy

  Data dodania: 2010-10-20 22:13:59, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 44306 razy, Komentarzy: 2
  Syrop z agawy to bardzo odżywczy, zdrowy zastępnik białego cukru. Jest łatwiej przyswajalny niz sacharoza i glukoza. Agawa zawiera także spore ilości inuliny – naturalnego probiotyku, który powoduje wzrost korzystnej flory przewodu pokarmowego.
 • Woda: Wielka tajemnica

  Woda: Wielka tajemnica

  Data dodania: 2010-10-20 14:19:44, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8770 razy, Komentarzy: 0
  Przypuszczenia na temat rzeczywistych, a jednocześnie cudownych właściwości wody wykraczają daleko poza układ słoneczny, dowodząc, że dzięki tej substancji można przesyłać informacje szybciej od prędkości światła. Tu dowiesz się o wielu nowatorskich odkryciach m.in. takich jak zastosowanie konstrucji wodnych w rolnictwie, czy wykorzystanie wody w leczeniu najgroźniejszych chorób..
 • Aloes i jego lecznicze właściwości

  Aloes i jego lecznicze właściwości

  Data dodania: 2010-10-19 13:49:10, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 152398 razy, Komentarzy: 15
  Aloes jest skuteczny w uszkodzeniach i owrzodzeniach skóry. Podnosi odporność organizmu oraz ilość limfocytów we krwi. Pomaga w leczeniu chorób alergicznych i schorzeń układu oddechowego.
 • Napoje gazowane przyczyną raka trzustki

  Napoje gazowane przyczyną raka trzustki

  Data dodania: 2010-10-13 14:41:48, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 12472 razy, Komentarzy: 3
  Związek pomiędzy spożywaniem dużej ilości słodzonych napojów, a choroba nowotworową, wynika z faktu, że powodują one podwyższenie poziomu insuliny w organizmie. Trzustka jest organem wydzielniczym, komórki beta, zlokalizowane w tzw. wyspach Langerhansa, produkują ten hormon. Działanie insuliny polega na obniżaniu poziomu cukru we krwi, kierowaniu zapasami energetycznymi organizmu.
 • Przeciwnowotworowa herbata

  Przeciwnowotworowa herbata

  Data dodania: 2010-10-13 13:34:54, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8701 razy, Komentarzy: 0
  Ziele to wśród wielu witamin posiada najcenniejszą - witaminę P (zwaną inaczej C2), która wspomaga przyswajanie witaminy C. Zwłaszcza sprzyja kumulowaniu się jej w wątrobie, nerkach, nadnerczu i śledzionie, dzięki czemu chroni te organy przed nowotworami. Napar herbaciany jest lekiem regulującym pracę całego przewodu pokarmowego - ułatwia proces trawienia, działa bakteriobójczo, oczyszcza jelita z toksycznych złogów, co zapobiega nowotworom jelit.
 • Dalekowschodnia dieta i aloes

  Dalekowschodnia dieta i aloes

  Data dodania: 2010-10-13 13:14:28, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 13139 razy, Komentarzy: 1
  Roślina ta zawiera karizynę - wielocukier (czyli polisacharyd) wzmacniający system odpornościowy (immunologiczny). W jej skład wchodzą także "antyrakowe witaminy": A, C i E. Aloes jest również bogaty w inny cenny polisacharyd, jakim jest celuloza zwana w żywieniu błonnikiem (niezwykle cenny w diecie przeciwrakowej), który jest materiałem budulcowym ścian komórkowych roślin.
 • Lewatywa z kawy

  Lewatywa z kawy

  Data dodania: 2010-10-12 12:34:09, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 199394 razy, Komentarzy: 17
  Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Zastosowanie tej metody jest szczególnie ważne u pacjentów po chemioterapiach i radioterapiach, u pacjentów z bardzo zaawansowaną chorobą - nasilonymi bólami nowotworowymi oraz przy zajęciu chorobą wątroby i osłabieniu jej funkcji detoksykacyjnej.
 • Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny

  Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny

  Data dodania: 2010-10-12 12:05:04, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 38043 razy, Komentarzy: 4
  Lewatywa usuwa z jelita grubego zalegające tam niepotrzebne (a czasem wręcz szkodliwe) resztki pokarmu, niekorzystnie wpływające na nasz organizm bakterie. Jeśli na ściankach jelita odłoży się zbyt dużo tego typu substancji, poprzez wątrobę i inne części układu pokarmowego, zatruwać będą kolejne części ciała. Po czym można poznać, że mamy w sobie zbyt wiele trucizny?
 • Lista 5 najgorszych produktów żywnościowych

  Lista 5 najgorszych produktów żywnościowych

  Data dodania: 2010-10-12 11:30:19, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 16916 razy, Komentarzy: 1
  Pączki, kolorowa woda gazowana, frytki, chipsy, smażone owoce morza to wg dr Josepha Mercoli produkty, których nie należy spożywać.
 • Brokuły - zielony kwiat młodości

  Brokuły - zielony kwiat młodości

  Data dodania: 2010-10-04 16:04:11, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9040 razy, Komentarzy: 3
  Naukowcy uważają, że brokuły mogą chronić układ odporności przed wieloma częstymi towarzyszami starości, jak choroby układu krążenia, nowotwory, zwyrodnienie stawów czy cukrzyca typu II. Wstrzyknięty do komórek dendrytycznych (grupa komórek odporności) w skórze starych myszy, sulforafan uruchamiał zestaw genów i enzymów odpowiedzialnych za zwalczanie wolnych rodników tlenowych.
 • Roślinne zastępniki serków i jajecznych potraw - pycha!

  Roślinne zastępniki serków i jajecznych potraw - pycha!

  Data dodania: 2010-10-04 13:52:45, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11852 razy, Komentarzy: 0
  Tu znajdziesz przepisy na roślinne wersje serków, serów, twarogów, sernika, jajecznicy, majonezu i...A wszystko pycha. Chcesz jadać smacznie i zdrowo? Zerknij tutaj.
 • Cukier, słodka trucizna

  Cukier, słodka trucizna

  Data dodania: 2010-10-04 00:48:48, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11397 razy, Komentarzy: 0
  Cukier, trzeci w kolejce po alkoholu i papierosach, środek silnie uzależniający co do szybkości i ilości, czyniący poważne zaburzenia w organizmie, a mimo to używany przez dzieci, powszechnie dostępny i społecznie akceptowalny. Zadziwiające...Tu dowiesz sie o 59 dowodach na to jakie to spustoszenie czyni w naszych oragnizmach cukier.
 • Czy aby na pewno wiesz co jesz?

  Czy aby na pewno wiesz co jesz?

  Data dodania: 2010-10-03 13:06:26, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 10022 razy, Komentarzy: 1
  Często przeglądając skład produktu za którego konsumowanie zamierzamy sie zabrać, nie zdajemy sobie sprawy co kryje sie za "tajemniczą" nazwą. Niekiedy wydaje nam się, że jakiś dodatek wygląda całkiem niewinnie. Niestety często tak nie jest. Warto wejść w temat głębiej - dla własnego dobra. Zachęcamy do przeczytania analizy przedstawionych tutaj 15 przykładowych produktów.
 • Wyższość surowego pożywienia

  Wyższość surowego pożywienia

  Data dodania: 2010-10-01 23:39:36, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 8257 razy, Komentarzy: 5
  W naturalnym środowisku wszystkie zwierzęta jedzą żywy pokarm, taki jakiego dostarcza im natura. Tylko ludzie gotują pożywienie i tylko ludzie cierpią na szeroko rozpowszechnione choroby i dolegliwości. Te osoby, które odżywiają się głównie żywym pożywieniem, są bardziej czujne, myślą jaśniej i bardziej logicznie i stają się bardziej aktywne. A co najbardziej istotne, osoby odżywiające się żywym pożywieniem stają się często wolne od chorób.
 • Interwencja w sprawie stosowania niebezpiecznych szczepień ochronnych noworodków

  Interwencja w sprawie stosowania niebezpiecznych szczepień ochronnych noworodków

  Data dodania: 2010-10-01 19:41:58, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6267 razy, Komentarzy: 1
  Polskie niemowlęta w pierwszych 18 miesiącach życia otrzymują 16 obowiązkowych szczepień przeciw 10 chorobom. Nawet zdrowe organizmy żołnierzy amerykańskich nie wytrzymały zmasowanych szczepień i zostały trwale okaleczone chorobą autoimmunologiczną zwaną Syndromem Wojny Zatokowej. Liczenie, że duża kondensacja szczepień będzie bezpieczna dla małych dzieci przeczy logice i doświadczeniom medycyny.
 • Niebezpieczne, ukrywane fakty na temat szczepionek

  Niebezpieczne, ukrywane fakty na temat szczepionek

  Data dodania: 2010-10-01 19:08:53, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7382 razy, Komentarzy: 1
  W Stanach Zjednoczonych FDA (US Food and Drug Administration) naliczła 54.072 odwrotnych reakcji poszczepiennych w okresie od lipca 1990 do listopada 1993 r.. FDA przyznała również, że liczba ta odzwierciedla jedynie 10 proc. wszystkich przypadków, ponieważ większość lekarzy nie wykonuje raportów takiej sytuacji. Innymi słowy odwrotne reakcje poszczepienne miało w tym czasie pół miliona dzieci! (National Vaccine Information Centre, Marrzec 2, 1994) W czasopiśmie The New England Journal of Medicine (lipiec 1994) wykazano, że ponad 80 proc. dzieci do lat 5, które zachorowały na krztusiec były wcześniej poprawnie zaszczepionych. 2 listopada 2000 r. amerykańskie stowarzyszenie lekarzy i chirurgów AAPS ogłosiło, że na 57. corocznym spotkaniu członków w St. Louis głosowano nad rezolucją wzywającą do zakończenia obowiązkowych szczepień. Rezolucja przepadła tylko jednym głosem sprzeciwu. (Report by Michael Devitt)
 • Toksyczne składniki w kosmetykach

  Toksyczne składniki w kosmetykach

  Data dodania: 2010-09-30 09:41:33, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 13520 razy, Komentarzy: 0
  Spis niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego substancji zawartych w kosmetykach.
 • Niebezpieczna pyralgina

  Niebezpieczna pyralgina

  Data dodania: 2010-09-29 00:38:33, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 93646 razy, Komentarzy: 41
  Pierwszymi objawami agranulocytozy, choroby, którą może wywołać pyralgina, są dreszcze i podwyższona gorączka. Chory czuje się rozbity, wydaje mu się, że ma grypę. Później boli go gardło. Gorączka rośnie. Pojawia się martwica tkanek. W najcięższych przypadkach pacjent umiera z powodu ogólnego zakażenia. - To jest choroba przypominająca AIDS, chory traci odporność - mówi prof. Witold Gomułka.
 • Mikstury dla nerek

  Mikstury dla nerek

  Data dodania: 2010-09-28 22:54:42, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 58071 razy, Komentarzy: 3
  Naturalne, smaczne i proste sposoby na oczyszczenie i uzdrowienie nerek.
 • Wybierz Naturę, zostaw tradycyjne leki

  Wybierz Naturę, zostaw tradycyjne leki

  Data dodania: 2010-09-28 12:40:14, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7516 razy, Komentarzy: 0
  Co przemawia za tym, aby unikać środków farmakologicznych i wykonać krok ku Naturze? Są trzy znane mi argumenty przemawiające za tym. Pamiętajmy tylko, że "leczenie" ziołami i innymi "naturalnymi" medykamentami to jedynie zdrowa alternatywa wobec "leków" syntetycznych. Owe "leki" również usuwają (czy próbują usunąć) objawy, lub też przynoszą ulgę, a nie likwidują przyczyny choroby. Hipokrates, ojciec medycyny powiedział: "Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Symptomy są naturalną ochroną organizmu. Nazywamy ją chorobami, lecz w rzeczywistości leczą choroby."
 • Amoniak

  Amoniak

  Data dodania: 2010-09-27 15:27:29, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 27422 razy, Komentarzy: 0
  Amoniak to substancja szkodliwa, działa silnie drażniąco na błony śluzowe dróg oddechowych, oczu i na skórę. Prowadzi do uszkodzenia oka. Wywołuje przykre uczucie pieczenia w gardle, kaszel, ślinotok, nudności, łzawienie, bóle głowy.
 • Woda czy Coca Cola?

  Woda czy Coca Cola?

  Data dodania: 2010-09-27 14:10:03, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 18816 razy, Komentarzy: 12
  Kość w szklance z Coca Colą rozpuści sie w 2 dni. Coca Colą można wyczyścić rdzę i tłuste plamy. Dystrybutorzy Coca Coli używają ją do czyszczenia motorów ich ciężarówek od ponad 20 lat. Czy to jest napój dla człowieka?
 • Toksyczne składniki w wyrobach chemii gospodarczej

  Toksyczne składniki w wyrobach chemii gospodarczej

  Data dodania: 2010-09-26 23:25:09, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 10214 razy, Komentarzy: 0
  Spis niebezpiecznych dla zdrowia substancji znajdujących się w wyrobach chemii gospodarczej.
 • Przestroga przed Gardasilem, szczepionką przeciw rakowi szyjki macicy

  Przestroga przed Gardasilem, szczepionką przeciw rakowi szyjki macicy

  Data dodania: 2010-09-26 13:25:36, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 17523 razy, Komentarzy: 4
  W rzeczywistości wirus HPV jest bardzo pospolity i można go znaleźć u 80 procent kobiet i mężczyzn. Większość z nas z całą pewnością zetknęła się z nim w swoim życiu przy jakiejś okazji i większości z nas nie zaszkodził on, i nie umarliśmy na raka szyjki macicy. Prawdę mówiąc, rak szyjki macicy rozwija się tylko u l procenta kobiet. Peter Duesberg i Jody Schwartz wskazali na możliwość, że „głównymi sprawcami nienormalnej proliferacji komórek są raczej kancerogeny a nie HPV". Oczywista odpowiedź brzmi, że ktoś chce na Gardasilu sporo zarobić. Gardasil ma być głównym źródłem dochodów firmy Merck i przewiduje się, że jego sprzedaż osiągnie wartość co najmniej 2 miliardów dolarów. To dochód, którego Merck bardzo potrzebuje po skandalu z Vioxxem. Aby osiągnąć taki dochód, Gardasil będzie musiał być wprowadzony do szkół.
 • Aluminium powszechnie stosowany w szczepionkach zabija komórki mózgowe

  Aluminium powszechnie stosowany w szczepionkach zabija komórki mózgowe

  Data dodania: 2010-09-24 13:40:59, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11006 razy, Komentarzy: 1
  Shaw odkrywa związek między stosowanym w szczepionkach wodorotlenkiem aluminium, a symptomami wskazującymi na chorobę Parkinsona, stwardnienie zanikowe boczne (ALS lub choroba Lou Gehriga) i chorobę Alzheimera. Shaw jest bardzo zdziwiony, że nie przeprowadzono wcześniej tego typu badań, zwłaszcza że lekarze już od 80 lat wstrzykują pacjentom wodorotlenek aluminium jako środek wspomagający reakcję immunologiczną.
 • Leki na receptę przyczyną zgonów w USA

  Leki na receptę przyczyną zgonów w USA

  Data dodania: 2010-09-24 12:53:56, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5719 razy, Komentarzy: 0
  Jak podaje raport amerykańskich Ośrodków Kontroli Chorób i Prewencji (Centers for Disease Control and Prevention; w skrócie CDC), zatrucia spowodowane zażywaniem leków sprzedawanych na receptę urosły w Stanach Zjednoczonych do poziomu, który stawia je na drugim miejscu w kategorii przyczyn niezamierzonych zgonów.
 • Mleko zwierzęce - mity i fakty

  Mleko zwierzęce - mity i fakty

  Data dodania: 2010-09-18 12:33:26, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11955 razy, Komentarzy: 1
  Człowiek jest jedynym zwierzęciem, które spożywa mleko w wieku dorosłym, na dodatek mleko należące do innego gatunku! Skład mleka jest różny dla każdego gatunku, mleko krowie zawiera znacznie więcej białka niż mleko ludzkie, jest swoim składem dostosowane do zupełnie innych potrzeb rozwijającego się zupełnie przecież odmiennego organizmu, które znacznie szybciej przecież rozwija się fizycznie niż organizm człowieka. Mówi się, że spożywanie mleka krowiego gwarantuje mocne kości i jest niezbędne w rozwoju zdrowych kości dzieci. Mleko rzeczywiście zawiera sole wapnia, ale spożywanie jego nie gwarantuje zdrowych kości w dzieciństwie, ani nie chroni kośćca osób dorosłych. Mleko zawiera dużo białka zwierzęcego, co sprawia, że organizm wydala więcej wapnia.
 • Mleczka roślinne - pyszny i zdrowy wynalazek

  Mleczka roślinne - pyszny i zdrowy wynalazek

  Data dodania: 2010-09-18 11:42:21, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11060 razy, Komentarzy: 0
  Bardzo smaczne są mleczka robione z surowych wcześniej namoczonych orzechów. Orzechy choć są bardzo bogatym źródłem białka, witamin i mikroelementów. Mleczko migdałowe i kokosowe są najlepszymi substytutami kobiecego pokarmu. Orzech kokosowy zawiera prawie wszystkie wymagane przez człowieka składniki odżywcze. Natomiast migdał zawiera 18 z 20 potrzebnych człowiekowi aminokwasów, zawiera więcej fosforu niż jakikolwiek inny pokarm roślinny, sporo wapnia i dużo żelaza. Tu poznasz kilka przepisów na domowej roboty mleczko roslinne.
 • Benzoesan sodu - E211

  Benzoesan sodu - E211

  Data dodania: 2010-09-17 21:31:33, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 34813 razy, Komentarzy: 2
  Benzoesan sodu niszczy materiał genetyczny znajdujący się w mitochondrium i pojawia się cały szereg chorób związanych z niszczeniem DNA, m.in. choroba Parkinsona, cały proces starzenia, nowotwory.
 • Glutaminian sodu (E621) w większości produktów – bardzo szkodliwy!

  Glutaminian sodu (E621) w większości produktów – bardzo szkodliwy!

  Data dodania: 2010-09-17 12:56:40, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 15300 razy, Komentarzy: 7
  W odróżnieniu od innych narkotyków nie powoduje on żadnych halucynacji czy stanów „high”, tylko wywołuje „tylko” sztuczny apetyt, zakłócając funkcjonowanie rdzenia mózgowego, który (układ limbiczny) reguluje podstawowe funkcje naszego ciała a także odczucia a zatem i poczucie głodu. Poprzez wpływanie na układ limbiczny glutaminian powoduje nadmierne pocenie się, reakcje stresowe jak bóle żołądka, podwyższone ciśnienie krwi, kołatanie serca oraz migreny. Percepcja zmysłowa oraz zdolność uczenia się i koncentracji po konsumpcji glutaminianu jest wyraźnie ograniczona przez kilka godzin. U alergików glutaminian może wywołać atak epileptyczny a nawet paraliż układu oddechowego.
 • Sól - wróg czy przyjaciel?

  Sól - wróg czy przyjaciel?

  Data dodania: 2010-09-17 12:49:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 12879 razy, Komentarzy: 2
  Dieta bogata w sól kuchenną podnosi ciśnienie i prowadzi do chorób układu krwionośnego. Sól jest rafinowana poprzez suszenie w bardzo wysokiej temperaturze, która niszczy wszelkie inne substancje w niej zawarte. Do soli używanej w przemyśle spożywczym dodaje się też fluorki, jodek potasu, substancje anty-zbrylające. Dodatek tych substancji powoduje zmianę koloru soli, więc żeby uzyskać ponownie śnieżno-białą barwę, traktuje się sól wybielaczami.
 • Aspartam - historia pewnej trucizny

  Aspartam - historia pewnej trucizny

  Data dodania: 2010-09-17 10:55:43, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6234 razy, Komentarzy: 0
  W 1971 Ann Reynolds – pracownik laboratorium G.D Searle potwierdziła neurotoksyczność aspartamu podawanego myszom. Badania te także zostały zignorowane. W 1974 (przed wypuszczeniem Aspartamu na rynek) Dr. John Olney, James Turner i Label, Inc. (Legal Action for Buyers' Education and Labeling) złozyli oficjalny protest twierdząc, że w ich przekonaniu aspartam może powodować uszkodzenia mózgu, szczególnie u dzieci.
 • Olej lniany na zdrowie!

  Olej lniany na zdrowie!

  Data dodania: 2010-09-17 10:42:30, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 16279 razy, Komentarzy: 0
  Rezultaty kilkunastu badań nad fitoestrogenami pozwalają przypuszczać, że lignany pomagają zapobiegać nowotworom piersi u kobiet i prostaty u mężczyzn, oraz pomagają w ich leczeniu. Szczególnie dobre rezultaty uzyskano u kobiet po menopauzie, kiedy to ryzyko zachorowania na raka piersi znacząco wzrasta.
 • "Pij mleko, będziesz kaleką!"

  "Pij mleko, będziesz kaleką!"

  Data dodania: 2010-09-16 22:09:50, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9400 razy, Komentarzy: 0
  W promocję napoju od polskiej krowy włączyła się nawet część lekarzy. Zagrzmieli, że dzieci piją mleka za mało i że to źle się skończy. Ale nie wszyscy medycy tak myślą. Jednym z nich jest doktor Eugeniusz Zbigniew Siwik, autorytet w dziedzinie ginekologii i położnictwa, twórca pierwszej w Polsce Kliniki i Szkoły Porodu Naturalnego. Z zamiłowania dietetyk. - Medycyna bierze dziś udział w jednym z największych oszustw ostatniego stulecia - twierdzi. - Jest na usługach koncernów, którym nie zależy na zdrowiu dzieci, tylko na pieniądzach. Lekarze nabrali wody w usta, bo tak jest bezpieczniej. Siwik używa mocnych słów. Twierdzi, że zawarte w mleku składniki powodują uszkodzenie wielu narządów wewnętrznych człowieka, nieodwracalne zmiany w układzie naczyniowym, sercowym i kostnym.
 • Olej z czarnuszki

  Olej z czarnuszki

  Data dodania: 2010-09-16 18:06:07, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 173769 razy, Komentarzy: 10
  Olej z czarnuszki ma działanie hipoglikemiczne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, silnie antybiotyczne (antybakteryjne, antywirusowe, przeciwgrzybicze), przeciwpasożytnicze, silnie żółciotwórcze, żółciopędne, rozkurczowe, odkażające układ pokarmowy i oddechowy, moczopędne, przeciwobrzękowe, odtruwające, uspokajające, immunostymulujące. Czarnuszka należy do nielicznej grupy roślin mających zastosowanie w terapii chorób autoimmunologicznych, np. toczeń, łuszczyca, reumatyzm, alergie.
 • Olej arganowy

  Olej arganowy

  Data dodania: 2010-09-15 15:46:08, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 31385 razy, Komentarzy: 2
  Olej arganowy ma niezwykłe właściwości. Stosowany w przemyśle spożywczym, kosmetycznym oraz w medycynie naturalnej, ma m.in. działanie grzybo i bakteriobójcze. Pomocny m.in. w reumatyzmie, chorobie Alzheimera i Parkinsona, w leczeniu nowotworów i chorób skórnych.
 • Stevia - słodka natura

  Stevia - słodka natura

  Data dodania: 2010-09-10 11:20:11, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7840 razy, Komentarzy: 1
  Stevia (Stevia rebaudiana) to roślina o wyjątkowo słodkich liściach. Używana jako naturalny słodzik. Ma korzystne działanie przy nadciśnieniu i cukrzycy.
 • Witamina B 17 lekarstwem na raka

  Witamina B 17 lekarstwem na raka

  Data dodania: 2010-09-09 12:31:47, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 15864 razy, Komentarzy: 5
  Pomimo, że wiele alternatywnych kuracji rakowych odniosło sukces w ostatnich latach, niewiele było dyskusji na temat możliwych sposobów zapobiegania, czy też tłumienia raka w zarodku, zanim jeszcze ma on szanse zaatakować, ani też efektywnego kontrolowania go już po ataku. Istnieje również pytanie dlaczego z każdym kolejnym rokiem stajemy się coraz to bardziej podatni na wszelkie odmiany raka. Czy istnieje bezpośrednia więź pomiędzy łatwymi do wykrycia i wciąż narastającymi ilościami chemikaliów i dodatków w naszej żywności i zapasach wody, czy też należy winić za ten stan rzeczy usuniecie pewnych zasadniczych składników z naszych rafinowanych zachodnich diet. Faktem jest i istnieje przytłaczająca ilość dowodów na to, że usunięcie witaminy B 17 z naszej diety odegrało jedną z najistotniejszych ról w zwiększonej podatności na zachorowanie na raka.
 • Letril - odpowiedź na raka

  Letril - odpowiedź na raka

  Data dodania: 2010-09-09 00:02:01, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 44031 razy, Komentarzy: 1
  Wyniki Binzela są imponujące. Niektórzy pacjenci opisani w jego książce wciąż żyją (i mają się dobrze!) – 15-18 lat od rozpoczęcia leczenia letrilem. Binzel zauważa też, że żadna diagnoza raka nie była postawiona przez niego (małe miasteczko, lekarz rodzinny) – wszyscy pacjenci zostali zdiagnozowani przez innych lekarzy. Wielu już wycierpiało z powodu standardowego lekarstwa ‘nóż-poparzenia-trucizna’ (operacja/naświetlanie/chemioterapia), zanim ortodoksyjni lekarze zostawili ich jako beznadziejne przypadki. Inni lekarze, którzy pracowali z letrilem, również opisywali korzystne wyniki stosowania go.
 • Oczyszczanie układu limfatycznego metodą dr Ashkara

  Oczyszczanie układu limfatycznego metodą dr Ashkara

  Data dodania: 2010-09-07 11:12:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 100176 razy, Komentarzy: 86
  Kurację cieciorką można stosować dla oczyszczenia organizmu z zanieczyszczeń chemicznych (które wchłaniamy codziennie wraz z żywnością i powietrzem), profilaktycznie, chroniąc się w ten sposób przed nowotworami i reumatoidalnym zapaleniem stawów, także równolegle z leczeniem (lub po jego zakończeniu) zatruwającym organizm, takim jak chemioterapia.
 • Układ limfatyczny i jego działanie

  Układ limfatyczny i jego działanie

  Data dodania: 2010-09-06 22:39:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 66559 razy, Komentarzy: 4
  Limfa poprzez drobne kanaliki odżywia nawet komórki kostne. Kiedy produkty uboczne przemiany materii opuszczają komórki organizmu, to zabierane są przez krew i limfę. Układ limfatyczny zbiera toksyny ze wszystkich komórek organizmu, dlatego jego prawidłowe funkcjonowanie jest niezwykle ważne dla zdrowia całego organizmu.
 • Naturalne sposoby oczyszczania krwi

  Naturalne sposoby oczyszczania krwi

  Data dodania: 2010-09-04 01:50:42, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 46840 razy, Komentarzy: 3
  Tu dowiesz się jak tanio, prosto i naturalnie oczyścić swoją krew.
 • Nalewka na bóle stawów

  Nalewka na bóle stawów

  Data dodania: 2010-09-04 01:41:45, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 37430 razy, Komentarzy: 0
  Tu znajdziesz najprostszy sposób pozbycia się bólu stawów.
 • Liść laurowy w oczyszczaniu kości i stawów

  Liść laurowy w oczyszczaniu kości i stawów

  Data dodania: 2010-09-03 14:00:12, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 339537 razy, Komentarzy: 80
  Niestrawione posiłki gniją tworząc toksyny, które osadzają się w stawach. Stawy tracą elastyczność i zaczynamy odczuwać bóle. Toksyny "wędrują" wzdłuż kręgosłupa do ramion, szyi, barków i palców rąk. Spróbujcie pokręcić głową a usłyszycie chrupanie - to kryształki toksycznych kwasów, które, usadowiły się w kręgosłupie. Tutaj dowiesz się jak pozbyć się tego obciążenia w sposób bardzo prosty.
 • Młody jęczmień

  Młody jęczmień

  Data dodania: 2010-08-28 00:55:21, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 83428 razy, Komentarzy: 18
  Proszek z młodego jęczmienia zawiera wszystkie witaminy, minerały, pierwiastki śladowe oraz antyoksydanty. Zawiera również chlorofil, kwasy nukleinowe,(DNA, RNA), enzymy, kwasy tłuszczowe i wiele innych dla zdrowia pożytecznych substancji, które w wyniku stale przebiegających badań aż teraz zostają odkrywane. Do spożycia proszek zmiesza się z wodą w wyniku czego powstanie zielony sok - żywy napój. Ten napój jest zasadotwórczy. Po około 20 min. napój zostaje strawiony i wszystkie wartościowe składniki dodadzą Wam dużą porcję energii i sił. Odżywczo jedna łyżeczka tego proszku odpowiada kilku sztukom warzyw np. wartości odżywczej dwóch głów brokuł. Ten zielony sok może być spożyty zamiast jednego dziennego dania. Jest również dużym pomocnikiem podczas postu. Przeszkodzi odżywczemu deficytowi i przyśpieszy procesy oczyszczające w organizmie.
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Naturalne Zdrowie i Suplementy
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 15
Ostatnie Artykuły
Borelioza - jak skutecznie i naturalnie się wyleczyć? Przedstawiamy charakterystykę i całą specyfikę choroby zwanej boreliozą oraz naturalne i skuteczne sposoby na jej w ... Więcej »
Metale ciężkie - jak się oczyścić? Do najniebezpieczniejszych metali cięzkich należą m.in. rtęć, kadm, arsen, tal, ołów, aluminium i nikiel. Te meta ... Więcej »
Moringa - roślina pełna miłości Richard Okuniewicz rozpoczął w północno-wschodniej Brazylii uprawę Moringi. Jego znajomi i osoby, które zaczęły ... Więcej »
Spirulina - niezwykły zdrowotny potencjał Ta super alga nazywana jest “mlekiem Matki Ziemi” ze względu na bardzo wysokie stężenie rzadkiego kwasu gammalino ... Więcej »
Polecamy książkę: "Wylecz się sam. Megadawki witamin" Niezwykle ważna książka, stanowi encyklopedię naturalnego zdrowia. Niezbędna na półce świadomego zdrowia człowi ... Więcej »
Popularne Artykuły
Liść laurowy w oczyszczaniu kości i stawów Niestrawione posiłki gniją tworząc toksyny, które osadzają się w stawach. Stawy tracą elastyczność i zaczynamy ... Więcej »
Lewatywa z kawy Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Zastosowanie tej metody j ... Więcej »
Oczyszczanie wątroby wg Hulda Regehr Clark Kolejna prosta metoda. Oczyszczanie wątroby jest bardzo bezpieczne. Autorka podaje, że na ponad 500 przypadków, w tym ... Więcej »
Olej z czarnuszki Olej z czarnuszki ma działanie hipoglikemiczne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, silnie antybiotyczne (antybakteryjne, a ... Więcej »
Aloes i jego lecznicze właściwości Aloes jest skuteczny w uszkodzeniach i owrzodzeniach skóry. Podnosi odporność organizmu oraz ilość limfocytów we k ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.