• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Toksyczne substancje w szamponach, płynach i piankach po goleniu

Data dodania: 2010-12-21 14:47:09, Dodane przez: Kuba
Wyświetlony 13261 razy, Komentarzy: 0
Wrzuć na FacebookWykop!
Toksyczne substancje w szamponach, płynach i piankach po goleniu
Dzisiaj temat poświęcony substancjom toksycznym masowo wykorzystywanym w przemyśle kosmetycznym i chemicznym od lat czterdziestych XX wieku. Pierwsze pod młotek idą kosmetyki, bo z nich najczęściej korzystamy- zdarza się nawet kilkanaście razy dziennie w różnych kombinacjach, dawkując sobie powolną śmierć, nie zdając sobie jednocześnie sprawy jakie zagrożenia niosą one ze sobą. Każdego dnia wcieramy, połykamy, wdychamy setki jak nie tysiące szkodliwych dla zdrowia chemikaliów i to w obrębie swojej własnej łazienki, a później dziwimy się że mimo wydanych pieniędzy ( nie małych w skali roku) mamy łamliwe włosy lub nawet zaczęły wypadać, łupież, paznokcie sie rozdwajają, pogłębione alergie skórne- powszechne ostatnio nawet u noworodków lub osób starszych, chorujemy częsciej na choroby serca, nowotwory i tym podobne. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sami sobie to fundujemy poddając się modzie, sugestywnym – agresywnym reklamom ogromnych koncernów kosmetycznych, które za przeproszeniem mają w nosie nasze zdrowie- dla nich liczy się tylko iwyłacznie zysk. Konsumenci płacą nie za jakość produktów ( większość jest mierna) tak jak im się mogłoby wydawać, ale za reklamę na którą wspomniane koncerny wydają wiele mln lub mld $$$ w skali roku, kwartału- podobnie zresztą funkcjonuje mechanizm w spożywce.

Jak wygląda wasz poranek spędzony w łazience- w skrócie on: myje zęby, płucze jamę ustną płukanką, bierze szybki prysznic, myje twarz, goli zarost, wklepuje płyn po goleniu, myje włosy, wklepuje żel lub inne mazidło do stylizacji włosów, następnie smaruje się anty-perspirantem, psika perfumami lub dezodorantem a ona podobnie jak on myje zęby, płucze jamę ustną płynem,bierze prysznic, myje włosy w które wklepuje odżywkę, następnie piankę do włosów lub inne magiczne substancje, suszy włosy, lakieruje lub wciera żele/ woski, myje twarz mydłem lub wyciera tonikiem / mleczkiem, nakłada krem, podkład, pomadkę na usta, do tego maluje oczy, pudruje twarz etc … wychodzi.

Przestaliśmy się zastanawiać nad tym jakie substancje i w jakim stężeniu dziennie aplikujemy sobie – a najgorsze nie jesteśmy kompletnie świadomi jakie konsekwencje zdrowotne one mogą wywoływać. Nie jesteśmy świadomi, bo nikt nas nie informuje o efektach ubocznych a często też nie chcemy uwierzyć w to, że mogą one wywoływać groźne dla zdrowia konsekwencje, nie wczytujemy się w naklejki na produktach na których występują obco brzmiące nawet dla chemików nazwy związków chemicznych ( które się do tego mnożą w ilości w jakimkolwiek jednym produkcie- porównajcie skład chemiczny mydła 30 lat temu z tym samym mydłem dzisiaj), a na niektórych nawet nie ma składu natomiast występuje ” trade mark” ( „tajemnica producenta”)- zresztą bardzo wygodne rozwiązanie, oczywiście dla producenta. Później nagle dziwimy sie dlaczego tylu moich znajomych choruje na alergie- kiedyś na przykład alergie  skóry nie występowały- a jak występowały to bardzo rzadko- dzisiaj mam wrażenie, że nie ma człowieka bez alergii jak nie skóry to pokarmowej jak ni epokarmowej to innej- nawet małe dzieci mają już je. Dlaczego w prawie każdym domu ktoś choruje na nowotwory, przewlekłe egzemy, choroby układu oddechowego, serca etc. Poskładajcie sobie wszystko w całość a odpowiedź staje się bardzo prosta- dlatego, że nigdy wcześniej przed 1940 rokiem nie istaniało tyle związków chemicznych w naszym codziennym życiu. Może jeszcze nie jest wszystko stracone, może nie wszyscy, ale większość będzie potrafiła wprowadzić zmiany w swoim życiu, zwłaszcza że póki co za swoje własne pieniądze fundujecie sobie śmierć, choroby, cierpienie.

Dzisiaj opiszę przykładowy skład popularnych płynów po goleniu i szamponów- jak nie wierzycie to po przeczytaniu sprawdźcie jakie z tych substancji, które wymienię poniżej wchodzą w skład waszych stojących na półkach/ toaletkach w łazience.

Płyny/ Kremy po goleniu- na większości nie znajdziecie pełnego lub wogóle żadnego składu chemicznego produktu. Bo gdybyście znali prawdziwy skład chemiczny produktu to prawdopodobnie przestalibyście kupować- albo włosy dęba by stanęły na waszej głowie ( jeśli je jeszcze posiadacie – bo może już powypadały od szamponów, ale o nich za chwilę). Jeśli jednak znajduje się na nich skład chemiczny to poszukajcie czy nie ma wśród nich; izobutenu, propanu, zapachów syntetycznych, barwników, glikolu propylenowego – to tylko niektóre z bardzo długiej listy toksycznych chemikaliów wywołujących podrażnienia skóry, uczulenia, łupież skórny, osłabiających wątrobę, pracę serca, układu oddechowego i nerwowego – jak to możliwe ? proste- produkt jest wcierany w skórę, skąd przedostaje się w krwioobiegu do organów, komórek, waszych kości,tkanek- a jest często bardzo trudny do metabolizowania a więc odkłada się w organiźmie latami – bo codziennie dodajesz sobie nową dawkę i wkońcu wybucha w postaci najróżniejszych schorzeń.

Szczególnie łatwo przedostają się do organizmu w chwili zacięcia skóry - z krwią przenika do organizmu i rozprzestrzenia się po nim. A co większośc robi? Nakłada sobie na twarz kolejne świństwa dolewając przysłowiową oliwę do ognia.

Szampony i odżywki do włosów - któż nie lubi kolorowo opakowanych szamponów pachnących cukierkami, truskawkami, melonem, czekoladą, przyciągających wzrok i nęcących nasze powonienie. Czy aby jednak są one zdrowe dla naszego organizmu. Za chwilę kilka faktów.

Powszechnym źródłem dla wielu składnikow zawartych w szamponach i odżywkach masowo produkowanych przez wasze ulubione marki są produkty uboczne powstałe w wyniku destylacji ropy naftowej ( brzmi zachęcająco), smoły weglowej ( jeszcze lepiej – wykorzystuje się ją do robienia asfaltu- to może lepiej od razu włożyc sobie głowę do wiadra ze smołą a nie dozować ją w pachnących, małych ale częstych dawkach) lub tłuszczów zwierzęcych. Dla przykładu podam tylko kilka substancji:

 •    1. SLS / SLES – Sodium Lauryl Sulfate/Sodium Laureth Sulfate - Pozostaje w ciele przez 5 dni przy jednorazowym stosowaniu. Są to bardzo silne detergenty syntetyczne używane również w przemyśle chemicznym do odtłuszczania i mycia trudnych substancji z urządzeń, hal i magazynów przemysłowych. Obecnie używane do produkcji niemal wszystkich szamponów i odżywek do włosów, powód- pienią się na potęgę. Powodują wysuszanie się włosów, łupież, alergie, egzemy- czy nie zdarzyło się Wam chociaż raz szorować głowy po kilku godzinach od umycia. Do tego zaburzają wydzielanie łoju i potu, przyczyniają się do powstawania guzków zapalnych, cyst, podrażniają oczy, spojówki. Przy częstnym używaniu podrażniają układ nerwowy, odpornościowy i nawet oddechowy. Obniżają poziom estrogenów i mogą wzmacniać objawy uboczne menopauzy u kobiet. Powodują osłabienie włosów- ich łamliwość a nawet doprowadzają do ich wypadania. Szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób chorych na nowotwory.  SLES/ SLE  zazwyczaj są zanieczyszczone rakotwórczymi dioksanami. SLS uszkadzają materiał genetyczny przy częstym stosowaniu.
 •    2. Mineral Oil, Petroleum, Paraffinol – produkty destylacji ropy naftowej, Zatykają pory i absorbują kurz i bakterie. Hamują proces metabolizowania toksyn ze skóry, inicjują powstawanie krost, zaskórników, utrudniają regenerację skóry, przyśpieszają proces starzenia się skóry, powodują kumulację substancji toksycznych w skórze. Parafiny stanowią powszechnie używany wypełniacz zwiększający objętość szamponu.
 •    3. EDTA – pełni rolę stabilizatora, jest bardzo często zanieczyszczony i ma dzialanie rakotwórcze. Podrażnia skórę, oczy, spojówki, błony śluzowe.
 •    4. Barwnik Blue 1 ( jasnoniebieski) , Red 40 – wykorzystywane do produkcji farb do włosów, w badaniach labolatoryjnych wywoływały powstwania guzów i cyst.
 •    5. Zapachy syntetyczne (Fragrances)- obecne nie tylko w szamponach, ale prawie w każdym rodzaju kosmetyków od mydła po pachnidła. Zawierają do 4000 różnych związków chemicznych podrażniających układ oddechowy, przenikających przez naszą skórę do krwi a z nią do wątroby, serca, płuc, kości, komórek. Wywołują alergie, egzemy, podrażnienie spojówek i śluzówek.
 •    6. Phenol ( FENOLE)- pochodna smoły węglowej, nawet małe ilości mogą wywoływać nudności, problemy z oddychaniem, zawroty glowy, konwulsje, alergie skórne
 •    7. Ammonium Chloride- W przemyśle używany do produkci baterii, ale świetnie sprawdza się również w produkcji szamponów. W większej ilości przyczynia się do problemów ze skórą, łupieżu, alergii. Jego spożycie- nawet przypadkowe wywołuje natychmiastowe mdłości, zawroty głowy, torsje etc.
Źródło: Źródło: Toksyczne składniki kosmetyków- Dr Henryk Różański, Toxic Ingredients in cosmetics – praca zbiorcza, Chemical Warfare Hits Home, http://amigdalina.com.pl/?p=703

Komentarze do artykułu: Toksyczne substancje w szamponach, płynach i piankach po goleniu

Nick:
E-mail:

Artykuły podobne do Toksyczne substancje w szamponach, płynach i piankach po goleniu:
 • Co to jest SLS?

  SLS i SLES to tanie detergenty syntetyczne stosowane od dawna w przemyśle do odtłuszczania i mycia urządzeń oraz pomieszczeń. Dziś możemy je znaleźć w prawie każdym szamponie, żelu myjącym, czy płynie do kąpieli. To najbardziej niebezpieczne składniki stosowane...
 • Toksyczne składniki kosmetyków

  Większość toksycznych składników wcieracie codziennie w skórę i włosy, wdychacie je używając dezodorantów i lakierów do włosów w aerozolu. Proces regularnego wchłaniania toksyn trwa z reguły przez całe nasze życie. Ma to zgubne skutki w postaci zapalenia skóry, wyprysków, przewlekłych...
 • Toksyczne składniki w kosmetykach

  Spis niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego substancji zawartych w kosmetykach.
 • Parafina w kosmetykach

  Parafina, hamując procesy wymiany gazowej, sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych, tworząc świetny grunt pod trądzik. Dłuższe stosowanie produktów kosmetycznych, których skład oparty jest na „oleju mineralnym”, doprowadza do przesuszenia tkanki skórnej i przyśpiesza proces starzenia się skóry.
 • Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny?

  Trujący ołów w szminkach kilku bardzo popularnych marek! Substancje rakotwórcze w dziecięcych szamponach! Silne alergeny w wodach toaletowych! A to nie wszystko...
Filmiki podobne do Toksyczne substancje w szamponach, płynach i piankach po goleniu:

Zielony Szejk - Demosnstracja, Cz. 1

Wiecej informacji i jadlospis: http://diety.wp.pl/index.php/mid/49/f... W tym odcinku pokazuje, jak robie zielony szejk. Oto kilka przydatnych linkow: Blendery: Blendtec: http://www.gastroworld.pl/pl/shop/ble... Vitamax: http://szukaj.gastrona.pl/card_firm.p... Victoria Boutenko(krolowa surowej zywnosci) o Zielonych Szejkach: http://www.surawka.republika.pl/rawf1... Na (więcej...)

Medytacja dobra na ADHD ADD AADD [napisy PL kliknij na CC]

NIE WIDZISZ NAPISÓW - WŁĄCZ JE KLIKAJĄC IKONĘ CC NA PASKU ODTWARZACZA. Film dla rodziców dzieci nadpobudliwych i nie tylko. Ukazuje on, jakie można osiągnąć (więcej...)

Szczepionki - ostateczna prawda !

Trudno uwierzyc aby nawet najwiekszy sceptyk, po obejrzeniu tego materialu TV jeszcze watpil w szkodliwosc szczepionek. To jest kwestia zycia i zdrowia naszych dzieci oraz (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Naturalne Zdrowie i Suplementy
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Trujące Kosmetyki
Parafina w kosmetykach Parafina, hamując procesy wymiany gazowej, sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych, tworząc świetny grunt pod trądzi ... Więcej »
Toksyczne składniki kosmetyków Większość toksycznych składników wcieracie codziennie w skórę i włosy, wdychacie je używając dezodorantów i l ... Więcej »
Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny? Trujący ołów w szminkach kilku bardzo popularnych marek! Substancje rakotwórcze w dziecięcych szamponach! Silne ale ... Więcej »
Sole aluminium w kosmetykach SOLE ALUMINIUM – to substancje toksyczne. Są to sole tego samego metalu, z którego produkowane są puszki, folie i ... Więcej »
Parabeny - niebezpieczne substancje W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, w których odkryto, że guzy nowotworów zlokalizow ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Trujące Kosmetyki
Parabeny - niebezpieczne substancje W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, w których odkryto, że guzy nowotworów zlokalizow ... Więcej »
Amoniak Amoniak to substancja szkodliwa, działa silnie drażniąco na błony śluzowe dróg oddechowych, oczu i na skórę. Pro ... Więcej »
Toksyczne składniki w kosmetykach Spis niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego substancji zawartych w kosmetykach. Więcej »
Sole aluminium w kosmetykach SOLE ALUMINIUM – to substancje toksyczne. Są to sole tego samego metalu, z którego produkowane są puszki, folie i ... Więcej »
Toksyczne substancje w szamponach, płynach i piankach po goleniu Jak wygląda wasz poranek spędzony w łazience- w skrócie on: myje zęby, płucze jamę ustną płukanką, bierze szy ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.