• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny?

Data dodania: 2012-06-12 20:35:19, Dodane przez: Honia
Wyświetlony 11112 razy, Komentarzy: 0
Wrzuć na FacebookWykop!
Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny?
Oryginalny obraz: http://1.bp.blogspot.com/-f70VpnX5nkQ/T0wjvMIA-0I/AAAAAAAABBs/LL-Sxr5bDAQ/s320/make-up.jpg
Czy szminka znanej marki może być trująca? Jak w rzeczywistości działają kosmetyki, których używamy na co dzień? Jedna z amerykańskich organizacji przyjrzała się bliżej praktykom koncernów kosmetycznych.

Amerykańska organizacja non-profit, zajmująca się bezpieczeństwem kosmetyków (safecosmetics.org) tropi i odkrywa to, czego nigdy nie dowiemy się z kolorowych reklam, a mianowicie - co w rzeczywistości zawierają "upiększacze", których używamy na co dzień. Czy ich skład prezentuje się równie doskonale jak atrakcyjne opakowanie?

Okazuje się, że nie do końca, a grzechy i przewinienia o dalekosiężnych konsekwencjach zdarzają się największym koncernom kosmetycznym. Przykłady?


• Trujący ołów w szminkach kilku bardzo popularnych marek!
• Substancje rakotwórcze w dziecięcych szamponach!
• Silne alergeny w wodach toaletowych!


Strona organizacji Campaign for Safe Cosmetics pęka w szwach od raportów ukazujących "brzydszą stronę urodowego przemysłu".

Stacy Malkan, dyrektor ds. komunikacji światowej organizacji Health Care Without Harm ujawnia sekrety wielkich, amerykańskich koncernów kosmetycznych i odkrywa tajemnice zamiatane pod dywan dzięki działalności lobbystów.

Wylicza:

- zaledwie 11% substancji chemicznych stosowanych w kosmetykach na terenie USA było przebadanych pod kątem oddziaływania na zdrowie, pozostałe 89% - wpływ na zdrowie nieznany lub nieujawniony

- ponad 70% specyfików przeznaczonych do dbania o higienę osobistą może zawierać pochodne kwasu ftalowego, które mogą mieć wpływ na uszkodzenia płodu lub związek z bezpłodnością

- wiele mydeł dla dzieci skażonych jest substancją przyczyniającą się do powstawania komórek rakowych (1,4 dioxane)

Producenci kosmetyków zobligowani są do umieszczania na etykietach swoich produktów ich składu. Chemiczne terminy są jednak dla przeciętnego konsumenta zupełnie niezrozumiałe.

Zazwyczaj nie czytamy treści wydrukowanej na opakowaniu, skupiamy się wyłącznie na właściwościach kosmetyku. A to w jaki sposób produkt nawilża, wygładza, oczyszcza, rozjaśnia - już nas nie interesuje.

Nie zdajemy sobie sprawy jak szkodliwe substancje może zawierać nasz krem do twarzy lub lakier do paznokci. Takich związków chemicznych jest cała masa. W efekcie długotrwałego ich stosowania zaczynamy odczuwać wiele nieprzyjemnych dolegliwości takich jak: łupież, wypryski, trądzik, łuszczenie się małżowiny usznej, łamliwość i wypadanie włosów, alergie skórne czy zaczerwienienia.

Codzienne używanie kosmetyków naszpikowanych niebezpieczną chemią może doprowadzić do jeszcze poważniejszych schorzeń takich jak: zakłócenia w gospodarce hormonalnej, zaburzenia menstruacji, problemy z potencją, trudności związane z zajściem w ciąże i jej utrzymaniem.
Podejrzewa się także niektóre chemikalia o skutki teratogenne i wywoływanie raka.

Zanim zakupicie produkt bez uprzedniego zapoznania się z jego składem, dowiedzcie się jak bardzo ryzykowne jest narażanie swojego ciała na kontakt z tymi niezdrowymi substancjami.

Reakcje jakie mogą powodować zawarte w kosmetykach parabeny, sole aluminiowe, parafina i inne to: alergie, zapalenie skóry, pokrzywki, wypryski, rumienie, świąd.

Konserwanty uszkadzają „dobrą” florę bakteryjną na naszej skórze, która chroni nas z zewnątrz przed najróżniejszymi zarazkami.

Parabeny mogą doprowadzać do rozszerzania się naczyń krwionośnych i powodować wysięki. To szczególne zmartwienie dla osób z cerą trądzikową.

Pojawiły się również badania dowodzące wpływu parabenów na rozwój raka piersi. Konserwanty bardzo łatwo wnikają w warstwę tłuszczową podskórną i kumulują się w niej. Stosowanie antyperspirantów i balsamów w okolicach piersi powoduje gromadzenie się parabenów w okolicy gruczołów sutkowych.

Bezdyskusyjny jest również fakt, że parabeny wykazują działanie estrogenne, zaburzając gospodarkę hormonalną naszego organizmu.

Nie ma się co cieszyć z tego, że peeling kupiony w dużej tubce wystarczy nam „na lata”. Nie liczmy też na to, że skoro nie zakazuje się używania parabenów, to nie mamy się czego bać.

Wycofanie tak powszechnie stosowanych związków chemicznych z wielkiego rynku kosmetycznego i spożywczego przyniosłoby niewyobrażalne straty finansowe, których przemysł mógłby nie wytrzymać, za to nasze zdrowie - wręcz przeciwnie...

Producenci nie muszą umieszczać na opakowaniach kosmetyków informacji o skutkach ubocznych i ewentualnych zagrożeniach, jakie niesie za sobą stosowanie poszczególnych substancji chemicznych.

Czy jest szansa, że nadejdzie czas, kiedy firma kosmetyczna będzie musiała dokładnie wytłumaczyć klientowi, co sprzedaje?

Na razie sami musimy stać się świadomymi konsumentami i kontrolować to, co jemy, czym się smarujemy i czego używamy robiąc codzienny makijaż…

Komentarze do artykułu: Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny?

Nick:
E-mail:

Artykuły podobne do Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny?:
 • Parabeny - niebezpieczne substancje

  W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, w których odkryto, że guzy nowotworów zlokalizowane w klatce piersiowej u wielu pacjentek zawierały parabeny. Wyniki badań doprowadziły do postawienia tezy, że parabeny mogą powodować raka piersi. Zwłaszcza jeśli znajdują się...
 • Sole aluminium w kosmetykach

  SOLE ALUMINIUM – to substancje toksyczne. Są to sole tego samego metalu, z którego produkowane są puszki, folie i… samoloty! Znajdziesz je w kremach do opalania oraz dezodorantach i innych produktach blokujących gruczoły potowe. Ich zadaniem jest niwelowanie...
 • Toksyczne składniki kosmetyków

  Większość toksycznych składników wcieracie codziennie w skórę i włosy, wdychacie je używając dezodorantów i lakierów do włosów w aerozolu. Proces regularnego wchłaniania toksyn trwa z reguły przez całe nasze życie. Ma to zgubne skutki w postaci zapalenia skóry, wyprysków, przewlekłych...
 • Parafina w kosmetykach

  Parafina, hamując procesy wymiany gazowej, sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych, tworząc świetny grunt pod trądzik. Dłuższe stosowanie produktów kosmetycznych, których skład oparty jest na „oleju mineralnym”, doprowadza do przesuszenia tkanki skórnej i przyśpiesza proces starzenia się skóry.
 • Cała prawda o kosmetykach naturalnych

  Syntetyczne konserwanty najczęściej nie mają miejsca bytu w kosmetykach naturalnych. To samo dotyczy olejów i wosków, takich jak silikon czy parafina, pozyskiwanych z oleju mineralnego. Powód? Według własnych deklaracji producenci kosmetyków naturalnych nie stosują niczego, co jest zbędne. Również syntetyczne...
Filmiki podobne do Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny?:

GMO: Lobbing na rzecz GMO

Żywność ekologiczna może się stać towarem deficytowym, jeżeli polskie rolnictwo otworzy się na uprawy roślin genetycznie modyfikowanych. Takiego scenariusza obawiają się rolnicy ekologiczni. Od kilku (więcej...)

Ekologiczne warzywa i owoce

Ładne nie zawsze znaczy dobre. Tak jest przede wszystkim w przypadku warzyw i owoców wystawianych na sklepowych półkach. Piękne, dorodne okazy kuszą nas swoją (więcej...)

Korporacje i żywność PL 2_9

Film odkrywa tajemnice stojące za masową produkcją żywności. Twierdzi, że producenci umyślnie ukrywają przed konsumentami najważniejsze informacje dotyczące pochodzenia, składników i procesów produkcji. Produkcja żywności (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Trujące Kosmetyki
Parafina w kosmetykach Parafina, hamując procesy wymiany gazowej, sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych, tworząc świetny grunt pod trądzi ... Więcej »
Toksyczne składniki kosmetyków Większość toksycznych składników wcieracie codziennie w skórę i włosy, wdychacie je używając dezodorantów i l ... Więcej »
Dlaczego nas trują? Co ukrywają wielkie koncerny? Trujący ołów w szminkach kilku bardzo popularnych marek! Substancje rakotwórcze w dziecięcych szamponach! Silne ale ... Więcej »
Sole aluminium w kosmetykach SOLE ALUMINIUM – to substancje toksyczne. Są to sole tego samego metalu, z którego produkowane są puszki, folie i ... Więcej »
Parabeny - niebezpieczne substancje W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, w których odkryto, że guzy nowotworów zlokalizow ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Trujące Kosmetyki
Parabeny - niebezpieczne substancje W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania, w których odkryto, że guzy nowotworów zlokalizow ... Więcej »
Amoniak Amoniak to substancja szkodliwa, działa silnie drażniąco na błony śluzowe dróg oddechowych, oczu i na skórę. Pro ... Więcej »
Toksyczne składniki w kosmetykach Spis niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego substancji zawartych w kosmetykach. Więcej »
Sole aluminium w kosmetykach SOLE ALUMINIUM – to substancje toksyczne. Są to sole tego samego metalu, z którego produkowane są puszki, folie i ... Więcej »
Toksyczne substancje w szamponach, płynach i piankach po goleniu Jak wygląda wasz poranek spędzony w łazience- w skrócie on: myje zęby, płucze jamę ustną płukanką, bierze szy ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.