• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Szkodliwa żywność

Fakty o dostarczanej nam żywności. Czy wszystko co się nam podaje jest zdrowe i pożyteczne? Jakie są prawdziwe kulisy produkcji jedzenia w obecnych szybkich czasach? I nie zawsze musi to być tylko coca-cola czy inne kolorowe napoje gazowane, nie musi to być tylko wysoko przetworzone pożywienie z ogromną ilością konserwantów, wyprodukowane przy udziale dużej ilości pestycydów. Ta szkodliwa żywność to również sól, cukier, mleko, mięso, owoce morza, produkty smażone i pieczone, a także wiele, wiele innych.
Tagi podkategorii: szkodliwa, zywnosc, prawda, fakty

Artykuły:

 • Ten „niewinny” napój zagraża twojemu życiu

  Ten „niewinny” napój zagraża twojemu życiu

  Data dodania: 2014-12-19 02:26:14, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5178 razy, Komentarzy: 3
  Szwedzcy naukowcy chcieli dowiedzieć się czy mleko naprawdę jest „dobre dla organizmu”, a szczególnie chcieli odkryć związek między piciem mleka i ryzykiem złamań… i umieralnością. Przyjrzeli się historiom ponad 100.000 osób w wieku 39-79 lat. Badali kobiety przez 20 lat, a mężczyzn mogli zbadać tylko przez około 10 lat. I oto co się dowiedzieli...
 • Jedz, pij, żuj i cho-ruj! (Ty i Twoje dzieci)

  Jedz, pij, żuj i cho-ruj! (Ty i Twoje dzieci)

  Data dodania: 2013-05-10 10:23:36, Dodane przez: maskarade
  Wyświetlony 11566 razy, Komentarzy: 1
  W składzie gumy Orbit mamy niemal same chemikalia – substancje silnie zakwaszające ustrój. A gumy Orbit dla dzieci? Z substancji słodzących dodano działający antybakteryjnie na zęby ksylitol zamiast izomaltu. Ksylitol ma przekonać mamusie jaka guma jest zdrowa dla ząbków ich pociech. Wywalono sól aspartamu acesulfam (też mi ulga!) ale zostawiono aspartam, acelsulfam K i rakotwórczy przeciwutleniacz BHA! Przeczytaj więcej!
 • Lody - smaczne zagrożenie dla naszego zdrowia

  Lody - smaczne zagrożenie dla naszego zdrowia

  Data dodania: 2013-04-04 00:20:37, Dodane przez: Doren
  Wyświetlony 13542 razy, Komentarzy: 0
  Produkowane na przemysłową skalę lody to mieszanina wody, niewielkich ilości białek, tłuszczu i najzwyklejszych trucizn i odpadów z różnych gałęzi przemysłu spożywczego. Poza tym w lodach znajdują się środki bakterio- i owadobójcze, koloranty, rozpuszczalniki, stabilizatory, emulgatory, neutralizatory, olbrzymie ilości cukru lub środki słodzące, takie jak np. sacharyna, która ma udowodnione własności kancerogenne.
 • Przestroga dla odchudzających się

  Przestroga dla odchudzających się

  Data dodania: 2013-02-28 00:43:58, Dodane przez: maskarade
  Wyświetlony 5439 razy, Komentarzy: 0
  Wiele osób dbających o zdrowie i chcących unikać złogów tłuszczu w naczyniach krwionośnych, a co za tym idzie chorób serca, postanawia zrzucić zbędne kilogramy wykluczając z diety cukier rafinowany (i słusznie) zastępując go sztucznym słodzikiem – aspartamem (niesłusznie). Dlaczego? - przeczytaj całość.
 • Sól kuchenna

  Sól kuchenna

  Data dodania: 2012-05-05 11:47:05, Dodane przez: Justyna Kłaput
  Wyświetlony 7444 razy, Komentarzy: 0
  Nadmiar soli powoduje obciążenie nerek, przyczynia się do rozwoju miażdżycy tętnic, podwyższa ciśnienie krwi, przyczynia się do otyłości i cukrzycy.
 • Produkty typu Light – nie dajmy się nabrać

  Produkty typu Light – nie dajmy się nabrać

  Data dodania: 2012-02-23 14:19:05, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 7100 razy, Komentarzy: 2
  Czy produkty o obniżonej zawartości cukru lub tłuszczu są faktycznie mniej kaloryczne i zdrowsze od tych pełnowartościowych? Czy sięgając po produkty tak nachalnie zachwalane przez reklamę faktycznie pomagasz swojemu zdrowiu?
 • Jedzenie z McDonald's wsadzone do słoików

  Jedzenie z McDonald's wsadzone do słoików

  Data dodania: 2011-04-11 18:09:14, Dodane przez: Kuba
  Wyświetlony 8101 razy, Komentarzy: 0
  Krótki ale ciekawy eksperyment przeprowadzony na jedzeniu z McDonald'a. Zobaczcie jak działa czas na to co często zjadamy.
 • Lista najbardziej szkodliwych dla nas pokarmów

  Lista najbardziej szkodliwych dla nas pokarmów

  Data dodania: 2011-02-17 15:28:01, Dodane przez: Tomasz Szybki Wilk
  Wyświetlony 23489 razy, Komentarzy: 1
  Oto kilka produktów, których powinniśmy unikać dla lepszego zdrowia
 • 10 mitów na temat polskiej żywności

  10 mitów na temat polskiej żywności

  Data dodania: 2011-01-04 13:43:07, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11744 razy, Komentarzy: 1
  Polak razem z chlebem, wędlinami i nabiałem zjada w ciągu roku dwa kilogramy środków chemicznych, czyli trzy pudełka proszków do prania. Na górnych półkach z drogimi majonezami, jogurtami czy czekoladami nie brakuje towarów, które wprawdzie nieźle smakują, ale są produkowane na skalę przemysłową i jak wszystkie tego rodzaju produkty są efektem kompromisu między wyglądem, zapachem a długim terminem przydatności do spożycia. Ulubiony chwyt producentów żywności klasy premium to tradycyjne receptury. Ile w tych zabiegach prawdy, pokazała decyzja UOKiK z lipca tego roku w sprawie prestiżowej sieci Krakowski Kredens, która dostała 5,6 tys. zł kary.
 • Napoje gazowane przyczyną raka trzustki

  Napoje gazowane przyczyną raka trzustki

  Data dodania: 2010-10-13 14:41:48, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 12639 razy, Komentarzy: 3
  Związek pomiędzy spożywaniem dużej ilości słodzonych napojów, a choroba nowotworową, wynika z faktu, że powodują one podwyższenie poziomu insuliny w organizmie. Trzustka jest organem wydzielniczym, komórki beta, zlokalizowane w tzw. wyspach Langerhansa, produkują ten hormon. Działanie insuliny polega na obniżaniu poziomu cukru we krwi, kierowaniu zapasami energetycznymi organizmu.
 • Lista 5 najgorszych produktów żywnościowych

  Lista 5 najgorszych produktów żywnościowych

  Data dodania: 2010-10-12 11:30:19, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 17081 razy, Komentarzy: 1
  Pączki, kolorowa woda gazowana, frytki, chipsy, smażone owoce morza to wg dr Josepha Mercoli produkty, których nie należy spożywać.
 • Cukier, słodka trucizna

  Cukier, słodka trucizna

  Data dodania: 2010-10-04 00:48:48, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 11663 razy, Komentarzy: 0
  Cukier, trzeci w kolejce po alkoholu i papierosach, środek silnie uzależniający co do szybkości i ilości, czyniący poważne zaburzenia w organizmie, a mimo to używany przez dzieci, powszechnie dostępny i społecznie akceptowalny. Zadziwiające...Tu dowiesz sie o 59 dowodach na to jakie to spustoszenie czyni w naszych oragnizmach cukier.
 • Czy aby na pewno wiesz co jesz?

  Czy aby na pewno wiesz co jesz?

  Data dodania: 2010-10-03 13:06:26, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 10199 razy, Komentarzy: 1
  Często przeglądając skład produktu za którego konsumowanie zamierzamy sie zabrać, nie zdajemy sobie sprawy co kryje sie za "tajemniczą" nazwą. Niekiedy wydaje nam się, że jakiś dodatek wygląda całkiem niewinnie. Niestety często tak nie jest. Warto wejść w temat głębiej - dla własnego dobra. Zachęcamy do przeczytania analizy przedstawionych tutaj 15 przykładowych produktów.
 • Woda czy Coca Cola?

  Woda czy Coca Cola?

  Data dodania: 2010-09-27 14:10:03, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 19054 razy, Komentarzy: 12
  Kość w szklance z Coca Colą rozpuści sie w 2 dni. Coca Colą można wyczyścić rdzę i tłuste plamy. Dystrybutorzy Coca Coli używają ją do czyszczenia motorów ich ciężarówek od ponad 20 lat. Czy to jest napój dla człowieka?
 • Chleb - trudna prawda

  Chleb - trudna prawda

  Data dodania: 2010-09-21 09:53:08, Dodane przez: Kuba
  Wyświetlony 13453 razy, Komentarzy: 0
  Mąka, drożdże, woda i sól – to wszystkie składniki, które potrzebne są do wypieku tradycyjnego bochenka chleba. Dlaczego więc kupowany przez nas codziennie chleby wypełniony jest amylazą, dwutlenkiem chloru, propionianem wapniowym i L-cysteiną? Znany brytyjski piekarz wykorzystujący do wypieku naturalne składniki, wyjaśnia jak nasza podstawa żywienia, chleb, została zmieniona w triumf przemysłu, ale jednocześnie w kulinarną i żywieniową katastrofę.
 • Mleko zwierzęce - mity i fakty

  Mleko zwierzęce - mity i fakty

  Data dodania: 2010-09-18 12:33:26, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 12138 razy, Komentarzy: 1
  Człowiek jest jedynym zwierzęciem, które spożywa mleko w wieku dorosłym, na dodatek mleko należące do innego gatunku! Skład mleka jest różny dla każdego gatunku, mleko krowie zawiera znacznie więcej białka niż mleko ludzkie, jest swoim składem dostosowane do zupełnie innych potrzeb rozwijającego się zupełnie przecież odmiennego organizmu, które znacznie szybciej przecież rozwija się fizycznie niż organizm człowieka. Mówi się, że spożywanie mleka krowiego gwarantuje mocne kości i jest niezbędne w rozwoju zdrowych kości dzieci. Mleko rzeczywiście zawiera sole wapnia, ale spożywanie jego nie gwarantuje zdrowych kości w dzieciństwie, ani nie chroni kośćca osób dorosłych. Mleko zawiera dużo białka zwierzęcego, co sprawia, że organizm wydala więcej wapnia.
 • Sól - wróg czy przyjaciel?

  Sól - wróg czy przyjaciel?

  Data dodania: 2010-09-17 12:49:00, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 13079 razy, Komentarzy: 2
  Dieta bogata w sól kuchenną podnosi ciśnienie i prowadzi do chorób układu krwionośnego. Sól jest rafinowana poprzez suszenie w bardzo wysokiej temperaturze, która niszczy wszelkie inne substancje w niej zawarte. Do soli używanej w przemyśle spożywczym dodaje się też fluorki, jodek potasu, substancje anty-zbrylające. Dodatek tych substancji powoduje zmianę koloru soli, więc żeby uzyskać ponownie śnieżno-białą barwę, traktuje się sól wybielaczami.
 • "Pij mleko, będziesz kaleką!"

  "Pij mleko, będziesz kaleką!"

  Data dodania: 2010-09-16 22:09:50, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 9618 razy, Komentarzy: 0
  W promocję napoju od polskiej krowy włączyła się nawet część lekarzy. Zagrzmieli, że dzieci piją mleka za mało i że to źle się skończy. Ale nie wszyscy medycy tak myślą. Jednym z nich jest doktor Eugeniusz Zbigniew Siwik, autorytet w dziedzinie ginekologii i położnictwa, twórca pierwszej w Polsce Kliniki i Szkoły Porodu Naturalnego. Z zamiłowania dietetyk. - Medycyna bierze dziś udział w jednym z największych oszustw ostatniego stulecia - twierdzi. - Jest na usługach koncernów, którym nie zależy na zdrowiu dzieci, tylko na pieniądzach. Lekarze nabrali wody w usta, bo tak jest bezpieczniej. Siwik używa mocnych słów. Twierdzi, że zawarte w mleku składniki powodują uszkodzenie wielu narządów wewnętrznych człowieka, nieodwracalne zmiany w układzie naczyniowym, sercowym i kostnym.
 • Cukier zabójca

  Cukier zabójca

  Data dodania: 2010-09-16 14:20:14, Dodane przez: maskarade
  Wyświetlony 16943 razy, Komentarzy: 0
  Cukier w postaci monosacharydów lub dwusacharydów znajdujemy w pożywieniu takim, jak słodycze, owoce, masło orzechowe, warzywa w puszkach, kostki rosołowe, lekarstwa, pasta do zębów, witaminy i bez mała wszystkie tak zwane produkty ‘beztłuszczowe”. Zagrożenie dla zdrowia, jakie stanowi jego regularne spożycie jest bezsporne. Zaobserwowano, że cukry proste potęgują objawy astmy, nasilają objawy chorób psychicznych, powodują zmienność nastrojów, zmiany osobowości, wspomagają powstawanie chorób układu nerwowego, przyspieszają rozwój chorób serca, wywołują cukrzycę, powodują powstanie kamieni żółciowych, przyspieszają wzrost ciśnienia, wywołują artretyzm, jednym słowem po prostu zabijają Cię!
 • Ile jest mięsa w mięsie?

  Ile jest mięsa w mięsie?

  Data dodania: 2010-09-02 16:57:24, Dodane przez: Kuba
  Wyświetlony 5870 razy, Komentarzy: 0
  Sanepid i inspekcja handlowa przeprowadziły szeroko zakrojone kontrole w poznańskich sklepach mięsnych. Sprawdzano m.in. "ile jest mięsa w mięsie". Co trafia na nasze stoły?
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Szkodliwa żywność
Ten „niewinny” napój zagraża twojemu życiu Szwedzcy naukowcy chcieli dowiedzieć się czy mleko naprawdę jest „dobre dla organizmu”, a szczególnie chcieli o ... Więcej »
Jedz, pij, żuj i cho-ruj! (Ty i Twoje dzieci) W składzie gumy Orbit mamy niemal same chemikalia – substancje silnie zakwaszające ustrój. A gumy Orbit dla dzieci? ... Więcej »
Lody - smaczne zagrożenie dla naszego zdrowia Produkowane na przemysłową skalę lody to mieszanina wody, niewielkich ilości białek, tłuszczu i najzwyklejszych tr ... Więcej »
Przestroga dla odchudzających się Wiele osób dbających o zdrowie i chcących unikać złogów tłuszczu w naczyniach krwionośnych, a co za tym idzie ch ... Więcej »
Sól kuchenna Nadmiar soli powoduje obciążenie nerek, przyczynia się do rozwoju miażdżycy tętnic, podwyższa ciśnienie krwi, pr ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Szkodliwa żywność
Lista najbardziej szkodliwych dla nas pokarmów Oto kilka produktów, których powinniśmy unikać dla lepszego zdrowia Więcej »
Woda czy Coca Cola? Kość w szklance z Coca Colą rozpuści sie w 2 dni. Coca Colą można wyczyścić rdzę i tłuste plamy. Dystrybutorzy ... Więcej »
Lista 5 najgorszych produktów żywnościowych Pączki, kolorowa woda gazowana, frytki, chipsy, smażone owoce morza to wg dr Josepha Mercoli produkty, których nie na ... Więcej »
Cukier zabójca Cukier w postaci monosacharydów lub dwusacharydów znajdujemy w pożywieniu takim, jak słodycze, owoce, masło orzecho ... Więcej »
Lody - smaczne zagrożenie dla naszego zdrowia Produkowane na przemysłową skalę lody to mieszanina wody, niewielkich ilości białek, tłuszczu i najzwyklejszych tr ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.