• Era Zdrowia
  • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
  • »
  • Preparaty Invex Remedies

Pierwiastki i Minerały

Wiele pierwiastków takich jak cynk, chrom, mangan czy miedź rzadko kojarzy się z odżywianiem, a już w ogóle zdrowym odżywianiem. A tymczasem spożywane w odpowiednich ilościach pozwalają nam długo cieszyć się zdrowiem, aktywnością fizyczną, zachować urodę, wewnętrzny spokój oraz na co dzień odczuwać radość z życia. Poznaj odziaływanie pierwiastków i minerałów na człowieka.

Podkategorie:

CynkCynk
Cynk jest jednym z niezbędnych mikroelementów. Jest obecny w centrach aktywnych wielu (około 200) enzymów uczestniczących w różnych procesach, w tym w przemianach metabolicznych. Cynk ma wpływ na wszystkie podstawowe procesy życiowe. Bierze udział między innymi w mineralizacji kości, gojeniu się ran, wpływa na pracę układu odpornościowego, prawidłowe wydzielanie insuliny...
JodJod
Jod jest dla człowieka niezbędnym mikroelementem. Jest on dostarczany z pożywieniem i wodą. Gleby i woda okolic nadmorskich są najbogatsze w jod, im dalej od morza gleby są coraz uboższe w ten pierwiastek. Najmniej jodu jest w glebie i wodzie okolic górskich i podgórskich.  Najwięcej jodu występuje...
KwarcKwarc
Kwarc (dawniej kwarzec) – minerał z gromady krzemianów. Zazwyczaj tworzy kryształy słupkowe wykształcone w postaci heksagonalnego słupa (o sześciobocznym przekroju), zakończonego ścianami romboedrów i podwójnych piramid. Kwarc to bardzo często występujący minerał skałotwórczy, który jest krystaliczną odmianą krzemionki (SiO2), zawierającą często rozmaite zanieczyszczenia nadające mu specyficzne dla danej odmiany barwy.Znany...
MiedźMiedź
Miedź jest mikroelementem występującym w centrach aktywnych wielu enzymów. Znajduje się tam, ze względu na łatwość pobierania i oddawania elektronu w czasie zmiany stopnia utlenienia. Potrzebna jest do tworzenia się krwinek czerwonych, wchodzi w skład hemocyjaniny, wpływa pozytywnie na błonę otaczającą komórki nerwowe, bierze udział w przesyłaniu impulsów nerwowych. Wchodzi...
PotasPotas
Potas należy do elektrolitów, tzn. minerałów, które rozpuszczają się w wodzie i przenoszą ładunki elektryczne.      Bierze udział w przewodzeniu impulsów przez neuron. Podwyższa stopień uwodnienia koloidów komórkowych. Ten mikroelement aktywuje wiele enzymów. Niedobór powoduje: osłabienie organizmu, zmniejszenie kurczliwości mięśnia sercowego, osłabienie mięśni szkieletowych i gładkich.
SiarkaSiarka
Siarka to minerał, który wchodzi w skład kości, mięśni, zębów, włosów, paznokci, skóry. Przy niedoborze siarki występuje nadmierne rogowacenie naskórka, łamliwość i wypadanie włosów, choroby paznokci, złe samopoczucie, katarakta. Siarkę wykorzystuje sie również w kosmetyce i tak np. maseczki siarkowe oczyszczają pory skóry, działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie, przeciwłojotokowo, przeciwgrzybiczo. Siarka...
ŻelazoŻelazo
Żelazo to jeden z niezbędnych mikroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania ustroju. W organizmie żelazo magazynowane jest w wątrobie, śledzionie i szpiku.  Pierwiastek ten w hemoglobinie i mioglobinie służy do transportu, a także kumulowania molekularnego tlenu.Zawarty w enzymach bierze udział w przemianach aerobowych (procesy biochemiczne z udziałem tlenu),wchodzi w skład cytochromów...
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Pierwiastki i Minerały
Jod - przywrócić uniwersalny składnik odżywczy medycynie Jod jest wykryty w każdym organie i tkance Twojego ciała. Jod jest istotny dla życia, a jego niedobory powodują cier ... Więcej »
Jod - pierwiastek życia Pozytywny wpływ jodu na kondycję fizyczną i psychiczną oraz urodę powinny przekonać nas o tym, iż powinien on zna ... Więcej »
Żelazo - obalamy mit Powszechnie uważa się, że najbogatszym źródłem żelaza jest mięso. Jednak takie przekonanie może łatwo wprowadz ... Więcej »
Kwarc KWARC czyli KRYSZTAŁ GÓRSKI (kwarc mleczny, kwarc krystaliczny) o barwie przeźroczystej , a czasem mlecznej, jest zwa ... Więcej »
Siarka W medycynie stosowana jest siarka koloidalna przy chorobach skórnych. Służy również jako środek do zwalczania paso ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Pierwiastki i Minerały
Kwarc KWARC czyli KRYSZTAŁ GÓRSKI (kwarc mleczny, kwarc krystaliczny) o barwie przeźroczystej , a czasem mlecznej, jest zwa ... Więcej »
Miedź Coraz częściej pojawiającym się w kosmetykach pierwiastkiem jest miedź (symbol Cu z łac. ). Jej nazwa wywodzi się ... Więcej »
Żelazo - obalamy mit Powszechnie uważa się, że najbogatszym źródłem żelaza jest mięso. Jednak takie przekonanie może łatwo wprowadz ... Więcej »
Cynk Cynk pomaga nam na częste infekcje, wypadające włosy i łamiące się paznokcie. Dzięki niemu odczuwamy smaki i zapa ... Więcej »
Siarka W medycynie stosowana jest siarka koloidalna przy chorobach skórnych. Służy również jako środek do zwalczania paso ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.