• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Oczyszczanie Nosa

Błona śluzowa jam nosowych w 80% składa się z komórek rzęskowych, i w 20% z komórek kubkowych, zdolnych do bardzo intensywnego wydzielania śluzu. Na powierzchni każdej komórki rzęskowej znajduje się około 40 małych rzęsek, zdolnych do wykonywania falistych ruchów i „usuwania” z nosa obcych ciał, alergenów, kurzu, zarazków. Pomiędzy nimi jest wielokrotnie więcej (250-400) - jeszcze mniejszych rzęsek, które swymi ruchami wspomagają większe. Na powierzchni każdej komórki rzęskowej znajduje się około 40 małych rzęsek, zdolnych do wykonywania falistych ruchów i „usuwania” z nosa obcych ciał, alergenów, kurzu, zarazków. Pomiędzy nimi jest wielokrotnie więcej (250-400) - jeszcze mniejszych rzęsek (na rys. w kolorze czerwonym), które swymi ruchami wspomagają większe. Na powierzchni każdej komórki rzęskowej znajduje się około 40 małych rzęsek, zdolnych do wykonywania falistych ruchów i „usuwania” z nosa obcych ciał, alergenów, kurzu, zarazków. Pomiędzy nimi jest wielokrotnie więcej (250-400) - jeszcze mniejszych rzęsek, które swymi ruchami wspomagają większe. Nos czyści powietrze z kurzu, alergenów i zarazków oraz reguluje temperaturą i wilgotnością powietrza. Długotrwały alergiczny nieżyt może uszkodzić te ważne funkcje nosa i spowodować powikłania zdrowotne.
Tagi podkategorii: oczyszczanie, nosa, nos, błoma śluzowa

Artykuły:

 • Terapia oczyszczająca zatoki

  Terapia oczyszczająca zatoki

  Data dodania: 2011-03-06 16:00:56, Dodane przez: Kuba
  Wyświetlony 29876 razy, Komentarzy: 0
  Chcąc więc w pełni zadbać o swoje zdrowie powinno się mieć na uwadze górne drogi oddechowe, a zwłaszcza kanaliki nosowe i zatoki. Niestety, w dzisiejszych czasach większość ludzi ma różnego rodzaju problemy z tym obszarem, a popularność leków na zapchany nos i zatoki ciągle wzrasta. Choroby zatok mogą mieć różne przyczyny: niewłaściwa dieta, zanieczyszczone powietrze, nadmiar różnych sztucznych aromatów (kosmetyki i tzw. „chemia gospodarcza”), stres powodujący chaotyczne oddychanie, itd.
 • Nawadnianie nosa techniką Neti

  Nawadnianie nosa techniką Neti

  Data dodania: 2010-01-10 11:46:25, Dodane przez: Kuba
  Wyświetlony 15156 razy, Komentarzy: 3
  Na całym świecie wzrasta zanieczyszczenie środowiska substancjami chemicznymi. Coraz więcej ludzi cierpi na różne choroby nosa i zatok. Cierpiące osoby mają problem z oddychaniem co nie wpływa prawidłowo na cały organizm. Wszyscy możemy stwierdzić, że nasze nosy są blokowane przez kurz, pyłki i inne drażniące czynniki. Aby je usunąć musimy oczyścić nos. Do płukania nosa stosuje się naczynie zwane Neti, znane od tysięcy lat praktykującym Yogę i Ayurvedę. Neti było także znane w starożytnym Egipcie.
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Oczyszczanie Nosa
Terapia oczyszczająca zatoki Chcąc więc w pełni zadbać o swoje zdrowie powinno się mieć na uwadze górne drogi oddechowe, a zwłaszcza kanaliki ... Więcej »
Nawadnianie nosa techniką Neti Na całym świecie wzrasta zanieczyszczenie środowiska substancjami chemicznymi. Coraz więcej ludzi cierpi na różne ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Oczyszczanie Nosa
Terapia oczyszczająca zatoki Chcąc więc w pełni zadbać o swoje zdrowie powinno się mieć na uwadze górne drogi oddechowe, a zwłaszcza kanaliki ... Więcej »
Nawadnianie nosa techniką Neti Na całym świecie wzrasta zanieczyszczenie środowiska substancjami chemicznymi. Coraz więcej ludzi cierpi na różne ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.