• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Siedem mitów o lewatywie

Data dodania: 2011-11-25 19:50:35, Dodane przez: Kuba
Wyświetlony 16823 razy, Komentarzy: 0
Wrzuć na FacebookWykop!
Siedem mitów o lewatywie
Źródło:

Lewatywa

 

Przez całą swoją „karierę”, lewatywa zyskiwała zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Mówiono o niej 1000 lat temu i dyskutuje się teraz.

Poniżej 7 mitów tworzonych przez ludzi na całym świecie, często nie mających z nią styczności.

 

Mit 1: „ Lewatywa narusza mikroflorę jelita”

- Tryb życia, jaki prowadzi dziś przeciętny Polak (sposób odżywiania, mała ilość ruchu, ilość spożywanych leków itp.) sam w sobie prowadzi do mocno naruszonej mikroflory jelita grubego. Wg. profesora Michała Tombaka, 90% społeczeństwa ma zwyrodniały układ pokarmowy i naruszoną mikroflorę.
Uznany na całym Świecie, doktor N. W. Walker jest tego samego zdania: „Na podstawie posiadanego przez nas doświadczenia, możemy stwierdzić, że jelito grube w żadnym przypadku nie może normalnie funkcjonować, jeśli człowiek będzie odżywiał się przede wszystkim pożywieniem gotowanym lub oczyszczonym. Dlatego prawie niemożliwe jest spotkać człowieka, który miałby idealnie zdrowe jelito grube”.

Pewne rodzaje mieszanek wprowadzanych do jelita za pomocą lewatywy, mogą wpływać negatywnie na mikroflorę jelita i błonę śluzową. Istnieją jednak alternatywne przepisy, w przypadku których nie zauważono złego wpływu, a dodatkowo usuwają mikroflorę patogenną.

Mit 2: „ Lewatywa jest szkodliwa, bo zwierzęta jej nie robią”

Krytycy zabiegu przytaczają argumenty, że gdyby lewatywy pochodziły z natury, to dzikie zwierzęta też by je aplikowały.

- Zaakceptujmy wszyscy fakt, że żywności z supermarketu też nie wymyśliła natura, słodycze szkodzą, mrożonki i biały ryż mają szczątki witamin, kurczaki są karmione chemią (w celu szybkiego wzrostu), którą ludzie pochłaniają kilogramami. Tego typu jedzenie jest praktycznie bezwartościowe, a co najważniejsze powoduje znaczne spowolnienie ruchu pokarmu w jelitach.

Zwierzęta dzikie nie potrzebują lewatywy, ponieważ prowadzą ruchliwy tryb życia, jedzą tylko tyle ile potrzebują (nie obżerają się jak człowiek), a pożywienie pochodzi wyłącznie z natury.

Harmonia z naturą sprawia, że są wolne od zaparć, wzdęć, toksyn i wszelakich chorób trapiących człowieka. Po licho im lewatywa?! Kiedy już są chore, oczyszczają jelita i organizm instynktownie, najczęściej głodówką aż wyzdrowieją.

Gwoli wyjaśnienia: posty są prastarą metodą leczenia, jednak za pierwszym razem nie potrafią oczyścić okrężnicy tak dobrze, jak lewatywa czy hydrokolonoterapia.

Mit 3: „ Lewatywa boli i jest okropnie nieprzyjemna”

- Lęk przed rzeczą nową, w naszym przypadku lewatywą, bierze się z niewiedzy. W rzeczywistości nie ma się czego bać, a wręcz przeciwnie. Ciepła ciecz wpływająca do organizmu, może sprawiać przyjemność i rozluźnienie. Nie powoduje to żadnego bólu. Jedyną rzeczą niemiłą, może być parcie, ale nie powoduje ono bólu nie do zniesienia! Nie można nazwać tego nawet bólem, a raczej uczuciem podobnym kiedy mamy biegunkę.

Nie odczuwałeś lęku przed zatruwaniem organizmu poprzez wieloletnie - nierozumne odżywianie, miej odwagę teraz ponieść tego konsekwencje i ukłoń się ku własnemu zdrowiu. Im większe zatrucie, tym więcej smrodu, wydalanych resztek i tym intensywniejsze jest parcie. Pojawia się ono kilka minut, po wlaniu wody. Należy wtedy wstrzymywać się przed wypróżnieniem, aby woda przepłukała jelito bardziej skutecznie. Podczas wypróżniania odczuwasz ulgę i czystość. Czujesz się jak "nowo narodzony" (i już żadnych przykrych odczuć nie ma). Zrozumie moje słowa tylko ten, kto doświadczył zabiegu osobiście.

Mit 4: „Przecież to dziwactwo!”

- Oczyszczanie ciała z toksyn, to niestety w Polsce nadal rzecz rzadko spotykana i owiana jest mianem "tabu". Wszystko zależy od świadomości społecznej i ludzkiej mentalności. Ludzie krytykujący ów zabieg, nie wiedzą do końca, czym on dokładnie jest, jakie korzyści niesie i ponadto potrzebują go często najbardziej. Poza tym, przecież nikt z Twoich znajomych nie musi się dowiedzieć, jak pomagasz własnemu ciału i co robisz! Nie zwracaj uwagi na innych ludzi, bo zdrowie leży tylko w Twoich rękach.

Mit 5: „ Lewatywa jest tylko dla gejów”

- To czysta brednia, czego jestem najlepszym przykładem. Wielu mężczyzn praktykujących zabieg, nie ma nic wspólnego ze środowiskami homoseksualnymi. Może ją stosować każdy, bez względu na wiek czy orientację.

Mit 6: „Czy to bezpieczne?!”

- Tak, lewatywa jest w pełni bezpieczna. Wystarczy stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa: odpowiednia temperatura, ilość cieczy wlewanej na raz, nie wykonywanie zabiegu przesadnie często. Lewatywę polecają lekarze, oraz pozostali ludzie związani z medycyną tradycyjną i alternatywną. Nawet w Polsce, powstają wyspecjalizowane firmy wykonujące odpłatne oczyszczanie jelita (hydrokolonoterapia). To chyba bezpieczne, skoro wszystko odbywa się w ramach prawa?

Mit 7: „Brak podstaw do stosowania i efekt placebo”

W Wikipedii, czytamy: „żadne z postulowanych toksycznych działań nie zostało naukowo udowodnione i ma na celu dodatkowe wzbudzenie strachu o własne zdrowie i lepsze zmodyfikowanie efektu placebo”.

Najlepszą odpowiedzią będzie jedna z kilkudziesięciu autentycznych historii pacjentów, pochodzących z książki „Oczyszczanie organizmu”, Giennadija Małachowa:

- „Zaczęłam od oczyszczenia jelita grubego, wcześniej wykonałam 5 razy rozluźnienie, następnie posmarowałam ciało oliwą. Wychodził śluz, polipy, duża ilość kamieni kałowych, kawałki przypominające skórkę kiełbasy, piasek, paski. To było 5 oczyszczeń jelita grubego uryną. Ostatnie czyszczenie usunęło niezwykłe kamienie w kolorze ciała, różnego kształtu, w dużej ilości. Płaskie kamienie od małych do 3 cm grubości 1,5 cm. I co to jest takiego, ani chirurdzy, ani terapeuci nie wiedzieli - stwierdzili, że to jest niestrawiony pokarm” (Najłatwiej jest się wymówić, niż zbadać i wyjaśnić).

Komentarze do artykułu: Siedem mitów o lewatywie

Nick:
E-mail:

Artykuły podobne do Siedem mitów o lewatywie:
 • Opinie o lewatywie od uzdrowionych ludzi

  Kilka ciekawych opini ludzi, którym pomogła lewatywa i oczyszczanie jelit. Warto zadbać o czyste jelita, lewatywa to najlepsza droga do tego oraz do zachowania świetnego stanu zdrowia.
 • Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny

  Lewatywa usuwa z jelita grubego zalegające tam niepotrzebne (a czasem wręcz szkodliwe) resztki pokarmu, niekorzystnie wpływające na nasz organizm bakterie. Jeśli na ściankach jelita odłoży się zbyt dużo tego typu substancji, poprzez wątrobę i inne części układu pokarmowego, zatruwać będą...
 • Banery Era Zdrowia

  Jeżeli lubsz Nasz portal i chcesz się wymienić banerkami lub po prostu umieścić jeden z naszych banerków na swojej stronie to skopiuj kod html z odpowiedniego pola i użyj go w Twojej witrynie.
 • Polecane Strony

  Polecane Strony z których korzystamy lub współpracujemy z nimi.
 • Głodówka Ehreta

  Istnieje wiele różnych głodówek oczyszczających i leczniczych. Przedstawiamy pogląd na głodówkę leczniczą Arnolda Ehreta, który żył w latach 1866 – 1922 i był niemieckim lekarzem, dietetykiem, a przede wszystkim orędownikiem witarianizmu. Sam Arnold Ehret chorował na przewlekłą chorobę nerek –...
Filmiki podobne do Siedem mitów o lewatywie:

dieta dr Ewy Dąbrowskiej

http://www.dieta-dabrowska.pl to portal promujący naturalną dietą dr Ewy Dąbrowskiej. Dieta warzywno - owocowa. Post Daniela. Oczyszczanie organizmu z toksyn, odchudzanie, leczenie schorzeń. Wczasy z dietą. (więcej...)

Dieta Alleluja

Dieta Alleluja działa terapeutycznie, wykorzystując naturalne siły organizmu. Stosowana dokładnie wg zaleceń, uruchamia tzw. odżywianie endogenne, co wpływa na oczyszczanie komórek z toksyn, a także (więcej...)

Koktajl oczyszczający i koktajl na stres wg Doktora Bardadyna

Dr Marek Bardadyn, (www.drbardadyn.com), lekarz i naukowiec, ekspert w dziedzinie żywienia, opracował "DIETĘ STRUKTURALNĄ" polegającą odchudzaniu bez wyrzeczeń oraz efektu jo-jo. Ta dieta odchudzająco - (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Naturalne Zdrowie i Suplementy
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Oczyszczanie Jelit
Napoje oczyszczające okrężnicę - kilka przykładów Napoje oczyszczające okrężnicę, to takie które tworzą duża masę przemieszczającą się przez przewód pokarmowy ... Więcej »
Siedem mitów o lewatywie Przez całą swoją „karierę”, lewatywa zyskiwała zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Mówiono o niej 1000 ... Więcej »
Opinie o lewatywie od uzdrowionych ludzi Kilka ciekawych opini ludzi, którym pomogła lewatywa i oczyszczanie jelit. Warto zadbać o czyste jelita, lewatywa to ... Więcej »
Opinie lekarzy o lewatywie Temat higieny okrężnicy zniknął z wydziału medycyny i z ortodoksyjnej literatury medycznej od początku XX wieku. D ... Więcej »
Lewatywa z kawy Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Zastosowanie tej metody j ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Oczyszczanie Jelit
Lewatywa z kawy Lewatywy z kawy to najsilniejsza metoda wspomagająca usuwanie toksyn lipofilnych z organizmu. Zastosowanie tej metody j ... Więcej »
Lewatywa - doceniony zabieg zdrowotny Lewatywa usuwa z jelita grubego zalegające tam niepotrzebne (a czasem wręcz szkodliwe) resztki pokarmu, niekorzystnie ... Więcej »
Opinie o lewatywie od uzdrowionych ludzi Kilka ciekawych opini ludzi, którym pomogła lewatywa i oczyszczanie jelit. Warto zadbać o czyste jelita, lewatywa to ... Więcej »
Opinie lekarzy o lewatywie Temat higieny okrężnicy zniknął z wydziału medycyny i z ortodoksyjnej literatury medycznej od początku XX wieku. D ... Więcej »
Napoje oczyszczające okrężnicę - kilka przykładów Napoje oczyszczające okrężnicę, to takie które tworzą duża masę przemieszczającą się przez przewód pokarmowy ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.