• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Posty i oczyszczanie cz.2

Data dodania: 2010-12-15 22:16:33, Dodane przez: Kuba
Wyświetlony 9727 razy, Komentarzy: 0
Wrzuć na FacebookWykop!
Posty i oczyszczanie cz.2
Rodzaje postów oczyszczających:

I. Post na surowych owocach, warzywach lub płynach

Dla kogo: osoba, która dotychczas odżywiała się dietą pełną produktów zwierzęcych, nie mająca objawów zimna i niedoboru.

Jest to post sałatkowy, z surowych warzyw i owoców w dowolnej ilości i proporcjach, pamiętać tylko należy, że większość owoców i warzyw nie łączy się ze sobą dobrze w tym samym posiłku (wyjątkiem jest seler naciowy i sałata, które można spożywać z owocami. A więc w jednym posiłku albo warzywa, albo owoce. Do picia herbaty ziołowe, woda, soki.

Mieszanki ziołowe oczyszczające krew: nagietek, pokrzywa i krwawnik, w równych ilościach, pić na zmianę z drugą mieszanką: liść orzecha włoskiego i ziele bratka, w równych ilościach. Można pić na zmianę: 3 tygodnie jedną mieszankę - tydzień przerwy, 3 tygodnie drugą, i tak przez dłuższy czas, co oczywiście będzie dłuższe niż sam post, ale dobrze przedłuża zapoczątkowany proces w czasie głodówki. Herbaty ziołowe powinno się pić ciepłe, a soki nie z lodówki lecz w temperaturze pokojowej. Duża ilość soków ma silne właściwości oczyszczające, czasem trzeba rozcieńczać je wodą, aby ten proces spowolnić, zwłaszcza na początku. Najlepiej jest, kiedy 1/2 lub 1/3 całkowitej ilości płynów to soki, a pozostała część zioła.

II. Post na warzywach gotowanych na parze.

Dla osoby, która stale się przejadała spożywając nadmierne ilości słodyczy, orzechów, fasoli, zbóż, nabiału lub jajek, a kondycja jej kieruje się lekko w stronę wychłodzenia i niedoboru.

Używać należy najwyżej 3 rodzajów warzyw na raz, za każdym razem można inne warzywa, do picia stosować wodę albo herbaty ziołowe, jak powyżej. Jeszcze inne mające działanie oczyszczające zioła to korzeń łopianu, kwiaty czerwonej koniczyny, korzeń mniszka lekarskiego nasiona kopru włoskiego, nasiona lnu, nasiona kozieradki, korzeń lukrecji.

III. Post na pełnych ziarnach zbóż.

Dla osoby chcącej poprawić zdolność skupienia umysłowego, być może pogłębić umiejętność medytacji i kontemplacji, jest to post makrobiotyczny. Osoba wybierająca ten rodzaj postu powinna mieć "konstytucję" (terminologia pochodząca z medycyny chińskiej) od zrównoważonej do lekko niedoborowej lub zimnej. Post ten może trwać od 3 dni do 10. Należy jeść ugotowane pełne ziarna zbóż, przez cały post jeden jego rodzaj lub można na zmianę 2, 3 rodzaje (codziennie inne zboże). Może to być brązowy okrągły ryż, proso, pszenica, orkisz. Ważne jest, aby podczas jedzenia bardzo długo przeżuwać zboże (30 - 50 razy), jest to więc post wyrabiający przy okazji zdrowe nawyki żywieniowe i cierpliwość. Proso (czyli kasza jaglana) się bardzo dobrze sprawdza, gdyż posiada właściwości mocno alkalizujące i oczyszczające. Stosując ten post należy pić jak najmniej, tylko wodę lub kawę zbożową. Jest to zgodne z zasadami makrobiotyki. Jeśli pojawiają się oznaki zimna to można pic herbatki z imbiru (suszonego) i kory cynamonowej. Można w czasie tego postu dla urozmaicenia jeść tradycyjny, razowy chleb na zakwasie lub chleb esseński. Post zbożowy z chleba i wody, spożywany przez dzień lub dwa w tygodniu jest polecany przez osoby, które doznały objawienia w Medjugorie.

Post z zastosowaniem fasoli mung i ryżu, powszechnie stosowany przez joginów jest pożywieniem mającym wybitnie równoważący wpływ na każdy aspekt ciała i umysłu. W czasie tego rodzaju postu fasola mung jako jedyna roślina strączkowa ma właściwości mocno detoksykacyjne. Należy ją gotować z niewielkim dodatkiem wodorostów (kombu, wakame, hijiki lub inne). Ryż można zastąpić innym zbożem. Najlepsze rezultaty oczyszczające uzyskuje się wtedy, gdy fasolę mung i zboże spożywa się oddzielnie, czyli jeden posiłek zboże, następny fasolka, a jako ostatni posiłek dnia fasolkę, np. w postaci zupy. Ochładzające działanie fasoli mung można zmniejszyć dodając trochę ogrzewających przypraw 20 minut przed końcem gotowania ( pieprz, koper, kminek, suszony imbir).

IV. Post na mikroalgach.

Dla osoby z zaburzeniami poziomu cukru we krwi i towarzyszącemu temu stanowi pożądania cukru i dla tych, którzy mają trudności z poszczeniem. Mikroalgi łączy się z herbatą ziołową, sokiem warzywnym lub owocowym. Można dołączyć mikroalgi do postu opartego na gotowanych zbożach i warzywach i jest to najlepszy rodzaj postu dla osób nieco osłabionych lub wychudzonych. Także dla tych, którzy w czasie poszczenia muszą utrzymać napięty rozkład dnia (powszechne w dzisiejszych czasach). Stosując tę metodę rzadko doświadcza się głodu bądź innych niedogodności. Należy przyjmować mikroalgi wymieszane z płynem 2 lub 3 razy dziennie. Należy stosować za każdym razem 5 g spiruliny, 1,5 g chlorelli, lub 0,75 g sinicy. Na początku stosować połowę dawki, aby przyzwyczaić organizm do spożywania mikroalg.

V. Post całkowity.

Najlepszy rodzaj postu dla osób mających nadmiar wilgoci w postaci zatrzymania wody , przerostu drożdżowców (powszechne w dzisiejszych czasach), nadwagi, obfitości śluzu bądź ociężałości. Post całkowity nie jest odpowiedni dla osób wychudzonych bądź przegrzanych. Bez przygotowania i nadzoru można w ten sposób pościć 36 godzin. W tym czasie ten post doprowadza do takich rezultatów jak inne posty po kilku dniach. Nie jedz ani nie pij nic przez 36 godzin: zacznij o godzinie 18.00 lub 19.00 i zakończ podczas drugiego poranka. Post całkowity jest najgłębszym postem, jakiemu towarzyszy najmniejsza ilość czynników rozpraszających. Dochodzi do dużego nasycenia organizmu tlenem.

Rdzenni mieszkańcy Ameryki, zwyczajowo pościli żywiąc się tylko powietrzem przez 4 dni (96 godzin), a post ten kończyli wypijając 3- 4 litry herbaty ziołowej (w tym celu dobra jest mięta pieprzowa), a następnie prowokowali wymioty i udawali się do łaźni parowej. Wymioty pomagają usunąć toksyny z żołądka, a pocenie powoduje pozbywanie się trucizn nagromadzonych w układzie limfatycznym pod skórą.

Co robić, aby dobrze pościć?

 1. Używaj czystej wody i pożywienia. Najlepsze są świeżo wyciskane soki, można też stosować nierafinowane, ekologiczne soki w butelkach.
 2. Bardzo dokładnie przeżuwaj pożywienie. Dotyczy to także „przeżuwania” płynów - czyli mieszania ich ze śliną przed połknięciem.
 3. Ilość płynów i pożywienia może być do pewnego stopnia ustalana intuicyjnie - podczas postu zdolność intuicyjnego postrzegania znacznie się wzmacnia. Mimo to podczas postu na owocach, warzywach lub zbożach nigdy nie jedz do momentu, w którym poczujesz się syty. Staraj się jeść nie więcej niż 2 razy dziennie, jeśli nie odczuwasz silnego głodu.
 4. Zapewnij sobie odpowiednią ilość odpoczynku umysłowego i fizycznego i utrzymuj ciepło. Kiedy poczujesz chłód, dodaj świeżo zmielony czarny pieprz do posiłków lub wypij herbatę z rozgrzewających ziół (suszony imbir, kora cynamonowa, koper, kozieradka, rozmaryn).
 5. Postom powinny towarzyszyć codzienne lewatywy. Bóle głowy, które występują podczas postu mogą być spowodowane zastojem w jelitach. Lewatywy w takim przypadku są szybko działającym remedium.
 6. Przeprowadź serię krótkich postów, zanim zdecydujesz się na długi.
 7. Zaczynaj i kończ post stopniowo, przeznaczając 1/3 długości postu na wychodzenie z niego ( jeden dzień dla trzydniowego postu), dodając powoli pokarmy z innych grup postów. Kiedy kończy się post najważniejszą zasadą jest, żeby się nie przejadać. Powodzenie postu zależy od tego, w jaki sposób się go kończy, jeśli ktoś objadając się natychmiast uzupełni wszystkie nadmiary, których się pozbył, korzyści z przeprowadzenia takiego postu będą nikłe.

Powody do poszczenia

1. Aby przezwyciężyć emocjonalne przywiązanie do jedzenia.

2. Aby wyleczyć fizyczny i umysłowy zastój manifestujący się przez słaby apetyt, apatię, zmęczenie, depresję, różne przewlekłe dolegliwości.

3. Aby oczyścić ciało przed zmianą diety na służącą poprawie zdrowia.

4. Jako sezonowe oczyszczanie, na przykład przy zmianie pór roku. Post wiosenny uwalnia organizm od wpływu ciężkich potraw jadanych zimą i przygotowuje go do lżejszego odżywiania w ciepłych porach roku. Jesienny post usuwa pozostałości po nadmiarze słodkich i wychładzających pokarmów spożywanych latem i przygotowuje go do gromadzenia zapasów. Może właśnie dlatego najczęściej podejmuje się w czasie Adwentu postanowienie niejedzenia słodyczy? Najwłaściwszym wyborem dla postu jesiennego jest post zbożowy lub warzywny.

5. Ze względów duchowych: aby wzmocnić praktykę duchową, modlitwę i medytację, przed ważnymi uroczystościami i świętami.

6. Aby zwiększyć świadomość umysłową.

Kiedy nie pościć?

1. Podczas zimnej pogody długotrwały post może być szkodliwy.

2. W czasie poważnych chorób, chyba, że osoba poszcząca jest pod nadzorem lekarza bądź wykwalifikowanego doradcy. Osobiście znam kogoś, kto będąc chorym na nowotwór pościł 39 dni i wyzdrowiał dzięki temu całkowicie, więc wiele zależy od danej osoby i jej motywacji.

3. Gdy ktoś głoduje lub jest pozbawiony właściwego odżywiania.

4. Podczas ciąży lub karmienia piersią

Właściwe poszczenie może uleczyć praktycznie każdą chorobę związaną z nadmiarem jak też zwiększyć długość życia. Najważniejszym w czasie poszczenia staje się właściwe nastawienie umysłu i odpowiednia motywacja.
Źródło: Paul Pitchford "Odżywianie dla zdrowia", http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_posty_i_oczyszczanie_cz2.html

Komentarze do artykułu: Posty i oczyszczanie cz.2

Nick:
E-mail:

Artykuły podobne do Posty i oczyszczanie cz.2:
 • Posty i oczyszczanie cz.1

  Poszczenie i oczyszczanie może być podnoszącym na duchu doświadczeniem, które wzmacnia zdrowie i poprawia nastawienie umysłu. Można pościć nie jedząc nic, spożywając tylko jeden pokarm lub eliminując jeden, bądź kilka pokarmów z diety. Post może trwać od jednego do kilku...
 • Joga a dieta

  Odpowiednia dieta jest krokiem na drodze do fizycznej, psychicznej i duchowej harmonii, jaką daje praktyka jogi. Tradycyjna jogiczna literatura wyróżnia pokarmy satwiczne, tamasowe i radżasowe. Pokarmy satwiczne to pokarmy korzystne. Nazywa się je pokarmami czystymi. Pokarmy radżasowe mają charakter...
 • Post - lecznicze oczyszczenie

  Głodówka to terapia polegająca na całkowitym powstrzymaniu się od jedzenia. Ma to na celu oczyszczenie organizmu z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii zalegających w przewodzie pokarmowym. Lekarze - zwolennicy głodówek twierdzą, że podczas takiej terapii organizm najpierw pozbywa się...
 • Trzydniowa dieta oczyszczająca

  Tę krótkotrwałą dietę możesz zastosować np. po świątecznym przejedzeniu, po urlopie, kiedy często jada się nieregularnie i byle co, kiedy czujesz się ociężały, zmęczony, ospały. Stosuj ją przez trzy dni (najlepiej wolne od nauki i pracy). W tym czasie niewskazane...
 • Oczyszczanie wątroby wg William Donald Kelley

  Prosta i skuteczna terapia oczyszczanie wątroby.
Filmiki podobne do Posty i oczyszczanie cz.2:

dieta dr Ewy Dąbrowskiej

http://www.dieta-dabrowska.pl to portal promujący naturalną dietą dr Ewy Dąbrowskiej. Dieta warzywno - owocowa. Post Daniela. Oczyszczanie organizmu z toksyn, odchudzanie, leczenie schorzeń. Wczasy z dietą. (więcej...)

Oczyszczanie organizmu - DETOX

▼ Szczegółowy opis filmu znajduje się poniżej ▼ ▶ Odtwarzaj w jakości HD! ● OPIS W filmie opowiadam o kilku naturalnych metodach oczyszczania organizmu, ktore sama z (więcej...)

Korporacje i żywność PL 1_9

Film odkrywa tajemnice stojące za masową produkcją żywności. Twierdzi, że producenci umyślnie ukrywają przed konsumentami najważniejsze informacje dotyczące pochodzenia, składników i procesów produkcji. Produkcja żywności (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Naturalne Zdrowie i Suplementy
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Oczyszczanie Głodem
Głodówka Ehreta Istnieje wiele różnych głodówek oczyszczających i leczniczych. Przedstawiamy pogląd na głodówkę leczniczą Arno ... Więcej »
Posty i oczyszczanie cz.2 Rodzaje postów oczyszczających, Post na surowych owocach, warzywach lub płynach, Post na warzywach gotowanych na parz ... Więcej »
Posty i oczyszczanie cz.1 Poszczenie i oczyszczanie może być podnoszącym na duchu doświadczeniem, które wzmacnia zdrowie i poprawia nastawien ... Więcej »
Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia" O czym należy pamiętać? Podczas głodówki nie palimy i nie pijemy alkoholu. Mogłoby to być bardzo szkodliwe dla c ... Więcej »
Oczyszczanie - Głodówka - Nerki Stosowana szczególnie przy ciężkich chorobach nerek, jak również w innych ciężkich chorobach. Znam przypadek - k ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Oczyszczanie Głodem
Lecznicze właściwości "chwilowego niejedzenia" O czym należy pamiętać? Podczas głodówki nie palimy i nie pijemy alkoholu. Mogłoby to być bardzo szkodliwe dla c ... Więcej »
Oczyszczanie - Głodówka - Nerki Stosowana szczególnie przy ciężkich chorobach nerek, jak również w innych ciężkich chorobach. Znam przypadek - k ... Więcej »
Głodówka Ehreta Istnieje wiele różnych głodówek oczyszczających i leczniczych. Przedstawiamy pogląd na głodówkę leczniczą Arno ... Więcej »
Posty i oczyszczanie cz.2 Rodzaje postów oczyszczających, Post na surowych owocach, warzywach lub płynach, Post na warzywach gotowanych na parz ... Więcej »
Posty i oczyszczanie cz.1 Poszczenie i oczyszczanie może być podnoszącym na duchu doświadczeniem, które wzmacnia zdrowie i poprawia nastawien ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.