• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Oczyszczanie ciała z toksyn - cz1

Data dodania: 2010-08-28 16:39:15, Dodane przez: Kuba
Wyświetlony 20483 razy, Komentarzy: 3
Wrzuć na FacebookWykop!
Oczyszczanie ciała z toksyn - cz1
Wejdź do sklepu po zdrowie:
 • Kuracja Oczyszczająca CALIVITA - (Paraprotex+Nopalin+A-C Zymes) + gratis Olej kokosowy BIO 30ml
  Tylko: 346 zł

  Kup Teraz!

  Kuracja Oczyszczająca CALIVITA - (Paraprotex+Nopalin+A-C Zymes) + gratis Olej kokosowy BIO 30ml - Kompletne oczyszczenie organizmu:
  Paraprotex -
  bogaty, roślinny skład preparatu sprawia, że jest on doskonały  przeciwko uciążliwym do wyleczenia grzybicom, pasożytom skórnym i jelitowym, bakteriom oraz wirusom.
  Nopalin
  – preparat zawiera sproszkowaną łodygę kaktusa (nazwa zwyczajowa – nopal), która wspomaga procesy trawienia i metabolizmu.
  AC Zymes - preparat zawierający żywe kultury bakterii Lactobacillus acidophilus. Pomocny m.in. w alergiach, biegunkach, zatruciach, w trakcie lub po kuracji antybiotykowej. Oczyszcza jelita, zapobiega grzybicom. Polecany osobom żyjącym w stresie i spożywającym alkohol i kofeinę.
Organizm człowieka jest urządzeniem, które potrafi się samo oczyszczać i odnawiać. Ale w dzisiejszym świecie nawet w najlepszych warunkach życia jest zbyt mocno obciążony nadmiarem różnych trujących substancji, które wywołują zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, niezdrowy wygląd skóry, matowe włosy, przygaszone oczy i w końcu zaczynają się rozwijać choroby. Zmęczenie i osłabienie organizmu wiąże się w dużym stopniu z usuwaniem toksyn z ciała. Jeśli nazbiera zbyt dużo toksyn organizm nie jest w stanie dostosować się do szybkiego oczyszczania aż w końcu może utracić zupełnie swoje biologiczne możliwości oczyszczające. Wyżej wymienione objawy świadczą o tym, że w ciele nazbierało się zbyt dużo toksyn, które kumulują się w tkankach ciała. Obniżają odporność, powodują przedwczesne starzenie, osłabiają procesy metaboliczne i doprowadzają do chorób.

Nie jest łatwo człowiekowi uniknąć toksyn. Obecnie znajdują się wszędzie: w powietrzu, w wodzie i w pożywieniu. Każda toksyna w nadmiarze wnikająca w ciało uszkadza jego struktury. Ciało funkcjonuje dotąd prawidłowo dopóki nie zostanie zachwiany jego balans. Zdolność zwalczania toksyn zdrowszy tym lepiej sobie radzi z eliminacją toksyn. Lecz, kiedy magazyn toksyn zwiększa się następuje załamanie organizmu i powoli zaczynają rozwijać się choroby.

Toksyczne substancje wchodzą do organizmu z zewnątrz lub są wytwarzane wewnątrz organizmu. Najczęstsze drogi zewnętrzne to powietrze i odżywianie. Wewnętrznie powstają podczas procesów życiowych np; nieprawidłowej przemiany materii. Oczyszczenie organizmu działa również na poziomie emocjonalnym, pomaga w eliminowaniu niepokoju, gniewu, stresu, oczyszcza umysł. Nawet jeden dzień kuracji oczyszczającej może przynieść znaczną poprawę w stanie zdrowia i samopoczucia. Stałe kuracje oczyszczające przynoszą zdumiewające efekty nawet przy ciężkich chorobach.

Kiedy oddychamy pobieramy tlen i drobne struktury, które w komórkach zwanych mitochondriami przekształcają go w energię. Proces ten utrzymuje organizm przy życiu ale jednocześnie wytwarza substancje uboczne zwane wolnymi rodnikami. Są to cząsteczki, które z jednej strony pomagają zwalczać zakażenia ale z drugiej strony potrafią atakować zdrowe komórki przemieniając związki tłuszczowe i białko w trujące substancje. Organizm potrafi sobie z nimi radzić, jest wyposażony w system odtruwający. Jego częścią są znajdujące się w tkankach enzymy antyoksydacyjne, które naprawiają większość szkód wywołanych przez wolne rodniki. Jednak nawet w idealnych warunkach organizm nie jest w stanie usunąć każdego zbędnego produktu przemiany materii. W miarę upływu czasu wzrasta poziom toksyn i może zagrozić zdrowiu. Wolnym rodnikom przypisuje się powstawanie wielu chorób np: nowotwory złośliwe, zapalenie stawów i choroby serca. Organizm walczy również z produktami przemiany materii wytwarzanych przez bakterie jelitowe, pasożyty i drożdżaki.

Organizm powinien być stale oczyszczany aby:
 • - zapobiec chorobom
 • - oczyścić wszystkie narządy
 • - opóźnić proces starzenia się
 • - oczyścić skórę
 • - zwiększyć elastyczność mięśni
 • - zwiększyć energię
 • - zwiększyć motywację
 • - zwiększyć twórczość
 • - zwiększyć koncentrację,
 • - pogłębić stan ducha.

Bardzo ważne jest jakim człowiek oddycha powietrzem. W dużych miastach ludzie narażeni są na wielką ilość spalin samochodowych i przemysłowych. Duże niebezpieczeństwo niesie za sobą dym papierosowy. Skażone powietrze najczęściej wywołuje choroby układu oddechowego, serca, układu immunologicznego i choroby nowotworowe. Wiemy wszyscy, że nasza żywność jest niezdrowa. Należy uważać co i gdzie się kupuje aby nie truć swojego ciała. Mało tego, że rośliny są trute środkami chemicznymi to jeszcze są poddawane środkom konserwującym w celu przedłużenia ich świeżości i żywotności. Mięso jest nafaszerowane antybiotykami i hormonami.

Woda, którą pijemy może tylko szkodzić naszemu zdrowiu, może być źródłem toksyn. Nie należy pić nieprzygotowanej wody wodociągowej, nie filtrowanej. Musimy się liczyć, że może być zanieczyszczona.

Pomieszczenia, w których przebywamy powinny być wietrzone, Zbyt dużo posiadamy sztucznych produktów wytwarzających przeróżne toksyny: dywany, firanki, meble, ozdoby.... etc. Poza tym w wielu pomieszczeniach przebywają razem: palacze i ludzie nie palący. Czas aby poszanować zdrowie tej drugiej grupy.

Zwykłe czynniki, które każdemu z nas towarzyszą w życiu potrafią być mocno trujące. Osoby z zatrutym organizmem zaczynają chorować na alergie, anginy, bezsenność, bóle krzyża, depresję, bóle głowy, bóle stawów, częste przeziębienia, zmiany nastrojów, niepokój, nieżyty nosa, niedrożność zatok, miewają obrzęki, plamy na skórze, nieświeży oddech, podkrążone oczy, mają silny zapach moczu, nieprzyjemne poty, nudności, złą koncentrację, uczucie zmęczenia i wyczerpania, wysypki na skórze, wzdęcia, zaparcia i wiele innych.

Zwróć uwagę na swoje ciało
i oceń czy wszystko jest w porządku?

Układy odtruwające:
1. Układ pokarmowy - wątroba, jelito grube, żołądek, jelita.
2. Układ moczowy: nerki, pęcherz moczowy, cewka moczowa.
3. Układ oddechowy: płuca, gardło, zatoki, nos.
4. Układ limfatyczny: naczynia i węzły chłonne.
5. Skóra: pot, gruczoły łojowe, łzy.

System odtruwający organizmu jest dosyć skomplikowany. Zwalcza on toksyny przez ich neutralizację, przekształcanie i wydalanie. Szybkość z jaką działa zależy od wieku i stanu zdrowia. Mocno trujące substancje, które są wprowadzone do organizmu wymagają znacznie dłuższego czasu aby je z niego usunąć.

Myśli i emocje wpływają na stan fizyczny. W czasie kłótni, złości, niepokoju ciało reaguje wyzwalaniem hormonów zakwaszających, żeby pomóc w zwalczeniu kryzysu. W czasie kiedy w ciele jest spokój i relaks w organizmie utrzymuje się równowaga kwasowo-zasadowa, w której najlepiej człowiek funkcjonuje. Aby dobrze odtruć ciało należy usunąć wszystkie negatywne myśli, nie produkować nowych na miejsce tych usuniętych. Stan emocji umysłu w procesie oczyszczania jest tak samo ważny jak oczyszczenie innych organów.

Neutralizujmy toksyny przez:
 • - częste wietrzenie mieszkania,
 • - hodujmy w domu zieleń,
 • - usuwajmy z życia sztuczne tkaniny, wybierajmy włókna naturalne: bawełnę, len i wełnę.
 • - stosujmy substancje odżywcze o działaniu antyoksydacyjnym; takie jak witaminy C i E, cynk i selen, które pomagają w zwalczeniu wolnych rodników.

1. Bardzo niezdrowe są papierosy, więc należałoby je albo całkiem rzucić albo ograniczyć palenie. Dym papierosowy przyczynia się do powstawania dużej ilości wolnych rodników. Palenie niszczy wit. C. Palacze powinni zwiększyć jej dawki, żeby chociaż w ten sposób uchronić siebie przed skutkami palenia.
2. Należy chronić się przed działaniem promieni słonecznych, które nasilają produkcję wolnych rodników. Stosować dobre kremy przeciwsłoneczne.
3. Aby uchronić się przed stresami dobre są ćwiczenia gimnastyczne i dobry sen, medytacja i joga.

Oczyszczenie jest najlepszym prezentem jaki można sprawić własnemu ciału. W ten sposób można przemienić własne życie. Regularne odtruwanie przyniesie korzyści fizyczne i umysłowe. Wprowadzi spokój, dobre samopoczucie i jasność umysłu. Stałe medytacje podniosą osobiste wartości i wniosą lepsze zrozumienie w kontaktach z innymi ludźmi i z otaczającym światem. Odtruwanie jest wielkim kluczem do naszego zdrowia i czyni człowieka bardziej gotowym do walki z codziennymi trudnościami.

cdn...

Vancouver
27 Nov. 2007

WIESŁAWA

Komentarze do artykułu: Oczyszczanie ciała z toksyn - cz1

Nick:
E-mail:


Mateusz
2015-03-25 12:34:32
Oczyszczanie to najlepszy sposób na wyśmienite zdrowie. Od lat oczyszczam się błonnikiem witalnym i to jemu zawdzięczam tak dobra kondycję mojego organizmu. Zero problemów trawiennych, zero stresu, wyśmienita cera i mnóstwo energii. Polecam.


Aneta
2014-02-18 13:49:18
Oczyszczanie organizmu zacznij od zdrowej, racjonalnej diety i odpowiedniej ilości wypijanej wody mineralnej. Dowiedz się więcej: http://www.greenport.pl/o-nas


kcr80
2010-10-17 13:10:14
jeżeli chodzi o promienie słoneczne to tak nie do końca prawda, nie należy chronić się przed nimi a już na pewno nie stosować kremów z filtrami, należ po prostu rozsądnie je dozować, dla zainteresowanych gorąco polecam artykuł http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=2007&tytul=Mity+dotycz%C4%85ce+filtr%C3%B3w+przeciws%C5%82onecznych

Artykuły podobne do Oczyszczanie ciała z toksyn - cz1:
 • Oczyszczanie ciała z toksyn - cz2

  Każde oczyszczanie organizmu wpływa dodatnio na ciało. Najlepszą porą jest wiosna i jesień. Można wybrać różne odtruwające kuracje ciała w zależności od potrzeb. Po wybraniu odpowiedniego oczyszczającego programu należy mu się bezwzględnie podporządkować w 100%. Tylko wtedy można osiągnąć pełny...
 • Terapia dźwiękiem - masaż misami tybetańskimi

  By pobudzić organizm do działania, wykorzystuje się min. dźwięki muzyki – tzw. MASAŻ DŹWIĘKIEM. Jest to niesamowita terapia wykorzystująca wibrację i brzmienie mis, gongów i dzwonków, co wpływa na nasze ciało, umysł i duszę. Masaż ten nie tylko więc usuwa...
 • Nanoplastry Glutathione - najlepszy detoks

  Nanoplastry Glutathione w naturalny sposób stymulują ciało w produkcji Glutationu najsilniejszego ze znanych naukowcom antyutleniaczy! Od poziomu Glutationu zależy siła naszego układu odpornościowego do zwalczania komórek przedrakowych, szybkość usuwania toksyn i metali ciężkich, poziom naszej energii i wytrzymałości, szybkość gojenia...
 • Posty i oczyszczanie cz.1

  Poszczenie i oczyszczanie może być podnoszącym na duchu doświadczeniem, które wzmacnia zdrowie i poprawia nastawienie umysłu. Można pościć nie jedząc nic, spożywając tylko jeden pokarm lub eliminując jeden, bądź kilka pokarmów z diety. Post może trwać od jednego do kilku...
 • Oddech to życie

  Zdaniem lekarzy dalekiego wschodu prawidłowe oddychanie stanowi ważny element oczyszczania organizmu z toksyn, leczenia schorzeń, a także jest drogą do osiągnięcia wyższego poziomu rozwoju duchowego. Głęboki sens naszego oddychania polega na harmonii ciała i umysłu, na umiejętności czerpania energii do...
Filmiki podobne do Oczyszczanie ciała z toksyn - cz1:

Toksyny i oczyszczanie organizmu lewatywą

Cała krew przepływa przez jelito grube,spełnia ono wiele innych funkcji odżywczych w ciele człowieka,jeśli jest ono zanieczyszczone siłą rzeczy zatruwa powoli cały organizm prowadząc do (więcej...)

Ekologiczne warzywa i owoce

Ładne nie zawsze znaczy dobre. Tak jest przede wszystkim w przypadku warzyw i owoców wystawianych na sklepowych półkach. Piękne, dorodne okazy kuszą nas swoją (więcej...)

E951 aspartam #1 słodzik trujaca substancja słodząca która jest wszedzie!!!

Od wielu już lat napoje słodzone są aspartamem. Jest on dużo tańszy w produkcji od cukru. Czy jego stosowanie jest obojętne dla (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Naturalne Zdrowie i Suplementy
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Detoksykacja organizmu
Metale ciężkie - jak się oczyścić? Do najniebezpieczniejszych metali cięzkich należą m.in. rtęć, kadm, arsen, tal, ołów, aluminium i nikiel. Te meta ... Więcej »
Oczyszczanie organizmu metodą płukania jamy ustnej olejem kokosowym Prosta i skuteczna metoda na oczyszczenie organizmu, krwi i poprawę stanu dziąseł, zębów, skóry, włosów, paznokc ... Więcej »
Oczyszczanie zatok, oskrzeli, stawów metodą ssania oleju Metoda ssania oleju słonecznikowego jest znana od tysięcy lat, stosuje się ją z wielkim powodzeniem w dzisiejszych c ... Więcej »
Post - lecznicze oczyszczenie Głodówka to terapia polegająca na całkowitym powstrzymaniu się od jedzenia. Ma to na celu oczyszczenie organizmu z ... Więcej »
Polecamy książkę: "Oczyszczanie organizmu dla kobiet" Jak oczyścić swoje ciało i przywrócić mu jędrność, smukłość i witalność w bardziej spokojny, zrównoważony ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Detoksykacja organizmu
Oczyszczanie zatok, oskrzeli, stawów metodą ssania oleju Metoda ssania oleju słonecznikowego jest znana od tysięcy lat, stosuje się ją z wielkim powodzeniem w dzisiejszych c ... Więcej »
Soki oczyszczające organizm - kilka przepisów Oczyszczanie organizmu to ważna rzecz każdego zdrowego człowieka w obecnych czasach. Jest to istotny element każdej ... Więcej »
Oczyszczanie ciała z toksyn - cz2 Każde oczyszczanie organizmu wpływa dodatnio na ciało. Najlepszą porą jest wiosna i jesień. Można wybrać różne ... Więcej »
Oczyszczenie organizmu wg Gersona To oczyszczenie jest zalecane szczególnie w ciężkich chorobach, bardzo skuteczne przy chorobach nowotworowych. Więcej »
Oczyszczanie ciała z toksyn - cz1 Organizm człowieka jest urządzeniem, które potrafi się samo oczyszczać i odnawiać. Ale w dzisiejszym świecie nawe ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.