• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Oczyszczanie ciała z toksyn - cz2

Data dodania: 2010-09-02 08:47:59, Dodane przez: Kuba
Wyświetlony 23258 razy, Komentarzy: 1
Wrzuć na FacebookWykop!
Oczyszczanie ciała z toksyn - cz2
Wejdź do sklepu po zdrowie:
 • Kuracja Oczyszczająca CALIVITA - (Paraprotex+Nopalin+A-C Zymes) + gratis Olej kokosowy BIO 30ml
  Tylko: 346 zł

  Kup Teraz!

  Kuracja Oczyszczająca CALIVITA - (Paraprotex+Nopalin+A-C Zymes) + gratis Olej kokosowy BIO 30ml - Kompletne oczyszczenie organizmu:
  Paraprotex -
  bogaty, roślinny skład preparatu sprawia, że jest on doskonały  przeciwko uciążliwym do wyleczenia grzybicom, pasożytom skórnym i jelitowym, bakteriom oraz wirusom.
  Nopalin
  – preparat zawiera sproszkowaną łodygę kaktusa (nazwa zwyczajowa – nopal), która wspomaga procesy trawienia i metabolizmu.
  AC Zymes - preparat zawierający żywe kultury bakterii Lactobacillus acidophilus. Pomocny m.in. w alergiach, biegunkach, zatruciach, w trakcie lub po kuracji antybiotykowej. Oczyszcza jelita, zapobiega grzybicom. Polecany osobom żyjącym w stresie i spożywającym alkohol i kofeinę.

Każde oczyszczanie organizmu wpływa dodatnio na ciało. Najlepszą porą jest wiosna i jesień. Można wybrać różne odtruwające kuracje ciała w zależności od potrzeb. Po wybraniu odpowiedniego oczyszczającego programu należy mu się bezwzględnie podporządkować w 100%. Tylko wtedy można osiągnąć pełny sukces. Rozpoczynamy kurację z nastawieniem, że dla ciała i umysłu będzie to czas odpoczynku i odmłodzenia. Jeśli człowiek nastawia się, że oczyszczenie jest okresem wyrzeczeń, szanse na pełne odtrucie organizmu się zmniejszają. Każdy powinien odpowiednio nastroić własną psychikę.

Oczyszczanie jelita grubego Jest jednym z najważniejszych elementów odtruwania. W czasie programu odtruwania jelita grubego uwalnia się ogromna ilość toksyn. Jeśli jelito grube nie pracuje sprawnie, tak jak powinno, zwiększa się ładunek toksyn. Aby oczyścić jelito grube można zastosować lewatywę lub płukanie jelita grubego, w celu usunięcia wszystkich zalegających tam złogów. W czasie głodówki lub odtruwania, kiedy ograniczamy ilość spożywanych pokarmów pozwalamy aby jelito grube mogło odpocząć.

W czasie odtruwania organizmu należy zaprzestać palenia papierosów. Jeśli się to nie udaje to chociaż ograniczyć palenie do minimum.

Oczyszczanie wniesie w ciało pewne przykre objawy: emocjonalne i fizyczne, które prawie zawsze towarzyszą temu procesowi. Świadczą, że oczyszczanie organizmu przebiega prawidłowo. Nie trwają dłużej niż kilka dni.

Objawy fizyczne:
- zaparcia, biegunki, wzdęcia
- uczucie zimna,
- silniejszy niż zwykle zapach z ciała
- bóle głowy
- ciemny mocz o silnym zapachu
- występują też objawy grypopodobne.

Objawy emocjonalne:
- chęć użalanie się nad sobą
- depresja
- niepokój
- stan rozdrażnienia
- trudności z koncentracją.

W czasie odtruwania nie wszyscy czują się jednakowo, dla każdej osoby będzie wyjątkowe. Czym człowiek zdrowszy i w lepszej kondycji tym będzie dla niego łatwiej. U ludzi o siedzącym trybie życia, źle odżywiających się, palących papierosy i pijących dużo kawy mogą pojawić się objawy niepokoju, uczucie zimna i bóle głowy. Nie wolno przerywać odtruwania bez względu na samopoczucie. W tym czasie należy więcej spać, iść na spacer, brać ciepłe kąpiele.

Znane są oczyszczenia organizmu za pomocą głodówki. Najczęściej stosowane są jednodniowe posty lub zwiększone 48 godzinne. Głodówkę trwającą 48 godzin może przeprowadzić każdy. Dłuższe głodówki powinny być konsultowane przez lekarzy i specjalistów - naturopatów.

Są osoby, które nie powinny w ogóle stosować głodówek nawet przez krótki czas:
- kobiety w ciąży i karmiące piersią
- w czasie miesiączki
- dzieci
- osoby z niewydolnością nerek
- z ciężką chorobą wątroby
- z niedokrwistością
- oraz osoby, które przyjmują regularnie leki.

Oczyszczanie może powodować u wielu osób uczucie choroby. Organizm automatycznie uruchamia zapasy tłuszczu celem uzyskania energii. Tak samo nagromadzone w ciele toksyny zostają z powrotem włączone do krążenia. Właśnie wtedy mogą pojawić się różnego rodzaju objawy: bóle głowy, nudności, uczucie zimna a nawet nawroty dawnych dolegliwości.

1. Bóle głowy:
Pojawiają się najczęściej po 48 godzinach. Nie stosować środków przeciwbólowych ale dobra jest akupresura. Ujmij w palce fałd skóry znajdujący się między kciukiem i palcem wskazującym. Uciskaj skórę delikatnie, aż odnajdziesz wrażliwy punkt. Zastosować wówczas delikatny ucisk tego punktu prze ok. 1 minutę.

2. Bezsenność:
W czasie oczyszczania sypia się mniej. Umył staje się bardziej aktywny. Aby sobie pomóc należy stosować ciepłą kąpiel w temperaturze ciała. Ciało zanurzyć w wodzie razem z ramionami i leżeć w wannie ok 30 minut. Kontrolować temperaturę wody i nie pozwolić aby spadła. Po kąpieli osuszyć ciało i szybko położyć się do łóżka. Wspaniały jest olejek lawendowy, położyć na gazę lub specjalną poduszeczkę 2-3 krople olejku. Można wypić przed spaniem herbatkę rumiankową lub z mięty i dziurawca w proporcji 1:1.

3. Nudności:
Występują zazwyczaj w początkowych 48 godzinach oczyszczenia. Stosować akupresurę. Odwróć rękę powierzchnią dłoni do góry i odmierz 2 szerokości kciuka w górę przedramienia, licząc od nadgarstka: w punkcie między dwoma ścięgnami podobnymi do strun zastosuj ucisk przez 30-60 sek. Wykonaj tą czynność kiedy wystąpią nudności. Pomagają również imbirowe herbatki.

4. Wrażliwość na zimno:
W czasie oczyszczania mniej się jada ale też większość energii zostaje zużyta na proces odtruwania. Z tego powodu odczuwa się zimno. Należy okrywać ciepło ciało i zwiększyć temperaturę pomieszczenia. Należy dbać aby w tym czasie nie przechłodzić ciała.

5. Zaparcia:
W czasie oczyszczania i zmiany pożywienia mogą wystąpić zaparcia. Następuje utrata płynów, która nasila te dolegliwości. Po kilku dniach organizm powinien odzyskać równowagę. Pić dużo wody w temperaturze pokojowej między posiłkami albo w czasie posiłków pić wrzątek, może być z cytryną. Jedz powoli i dobrze przeżuwaj pokarm.

6. Biegunka:
Występuje bardzo często w czasie oczyszczania i jest objawem, że organizm pozbywa się tak szybko toksyn jak tylko potrafi. Należy pić dodatkowo dużo wody aby nie doprowadzić do odwodnienia. Jeśli objawy trwają dłużej niż 3 dni skontaktować się z lekarzem lub naturopatą.

7. Wysypki na skórze:
Też świadczą o tym, że organizm pozbywa się toksyn. Należy brać prysznice lub kąpiel w wannie aby usunąć toksyny wydzielające się przez skórę. Z tego powodu może być też duże swędzenie skóry.

8. Nieświeży oddech i obłożony język:
Objawy oczyszczania się organizmu. Regularnie czyścić zęby szczoteczką, płukać jamę ustną i gardło delikatnymi płynami. Można stosować do płukania olejek lawendowy. Rozpuścić 4 krople olejku w łyżce wódki a następnie wlać do szklanki ciepłej wody.

9. Utrata wagi:
Jest to zjawisko naturalne, ponieważ są stosowane głodówki lub lżejsze pożywienie. Po kilku dniach objaw ten powinien się zmniejszyć.

Po przeprowadzonej kuracji oczyszczającej nie można poddawać się tym samym złym nawykom. Unikaj swoich błędów! Najczęstsze są błędy dietetyczne. Jeśli możesz nie jedz mięsa. Zastąp ciężkie pokarmy lżejszymi, lekkostrawnymi. Prawidłowe odtruwanie na pewno zmieni stosunek do dotychczasowego odżywiania. Na wiele produktów zniknie apetyt.

Vancouver
30 Nov. 2007
WIESŁAWA

Źródło: http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_odtruwanie_fizyczne_ciala_cz2.html

Komentarze do artykułu: Oczyszczanie ciała z toksyn - cz2

Nick:
E-mail:


Aneta
2014-02-18 13:55:59
Prawidłowo prowadzone oczyszczanie organizmu nie powinno mieć żadnych skutków ubocznych. Racjonalna, zdrowa dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną i odpowiednią podażą wody pozwala na oczyszczenie organizmu bez jakichkolwiek efektów ubocznych. Dowiedz się więcej: http://www.greenport.pl/o-nas

Artykuły podobne do Oczyszczanie ciała z toksyn - cz2:
 • Oczyszczanie ciała z toksyn - cz1

  Organizm człowieka jest urządzeniem, które potrafi się samo oczyszczać i odnawiać. Ale w dzisiejszym świecie nawet w najlepszych warunkach życia jest zbyt mocno obciążony nadmiarem różnych trujących substancji, które wywołują zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, niezdrowy wygląd skóry, matowe włosy, przygaszone...
 • Posty i oczyszczanie cz.1

  Poszczenie i oczyszczanie może być podnoszącym na duchu doświadczeniem, które wzmacnia zdrowie i poprawia nastawienie umysłu. Można pościć nie jedząc nic, spożywając tylko jeden pokarm lub eliminując jeden, bądź kilka pokarmów z diety. Post może trwać od jednego do kilku...
 • Oczyszczanie - Głodówka - Nerki

  Stosowana szczególnie przy ciężkich chorobach nerek, jak również w innych ciężkich chorobach. Znam przypadek - kobieta, którą lekarz już od dawna chciał umieścić na dializach z powodu ciężkiego uszkodzenia nerek oczyszcza swoje ciało 2 x w roku tą metodą...
 • Zdrowotne kąpiele na jesienne dolegliwości

  Zdrowotne kąpiele na jesienne dolegliwości wg receptur z użyciem olejków eterycznych Dr Beta. Życzymy relaksującej, przyjemnej kąpieli w chłodne jesienne dni :-)
 • Post - lecznicze oczyszczenie

  Głodówka to terapia polegająca na całkowitym powstrzymaniu się od jedzenia. Ma to na celu oczyszczenie organizmu z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii zalegających w przewodzie pokarmowym. Lekarze - zwolennicy głodówek twierdzą, że podczas takiej terapii organizm najpierw pozbywa się...
Filmiki podobne do Oczyszczanie ciała z toksyn - cz2:

Native American Spiritual Music 2

A selection of graphics and the great music of oliver shanti combine in this 2nd video of native american spiritual music. Indian spirituality centers on a (więcej...)

Toksyny i oczyszczanie organizmu lewatywą

Cała krew przepływa przez jelito grube,spełnia ono wiele innych funkcji odżywczych w ciele człowieka,jeśli jest ono zanieczyszczone siłą rzeczy zatruwa powoli cały organizm prowadząc do (więcej...)

DIETA OCZYSZCZAJĄCA

Odcięcie lub znaczne zmniejszenie dostarczania pokarmów do organizmu zmusza go do tzw. żywienia wewnętrznego, czyli do pobierania wartości z naszych tkanek. Przy czym zostaje zachowana (więcej...)
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Sklep CzaryMary.pl
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 0
Ostatnie Artykuły w
Detoksykacja organizmu
Metale ciężkie - jak się oczyścić? Do najniebezpieczniejszych metali cięzkich należą m.in. rtęć, kadm, arsen, tal, ołów, aluminium i nikiel. Te meta ... Więcej »
Oczyszczanie organizmu metodą płukania jamy ustnej olejem kokosowym Prosta i skuteczna metoda na oczyszczenie organizmu, krwi i poprawę stanu dziąseł, zębów, skóry, włosów, paznokc ... Więcej »
Oczyszczanie zatok, oskrzeli, stawów metodą ssania oleju Metoda ssania oleju słonecznikowego jest znana od tysięcy lat, stosuje się ją z wielkim powodzeniem w dzisiejszych c ... Więcej »
Post - lecznicze oczyszczenie Głodówka to terapia polegająca na całkowitym powstrzymaniu się od jedzenia. Ma to na celu oczyszczenie organizmu z ... Więcej »
Polecamy książkę: "Oczyszczanie organizmu dla kobiet" Jak oczyścić swoje ciało i przywrócić mu jędrność, smukłość i witalność w bardziej spokojny, zrównoważony ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Detoksykacja organizmu
Oczyszczanie zatok, oskrzeli, stawów metodą ssania oleju Metoda ssania oleju słonecznikowego jest znana od tysięcy lat, stosuje się ją z wielkim powodzeniem w dzisiejszych c ... Więcej »
Soki oczyszczające organizm - kilka przepisów Oczyszczanie organizmu to ważna rzecz każdego zdrowego człowieka w obecnych czasach. Jest to istotny element każdej ... Więcej »
Oczyszczanie ciała z toksyn - cz2 Każde oczyszczanie organizmu wpływa dodatnio na ciało. Najlepszą porą jest wiosna i jesień. Można wybrać różne ... Więcej »
Oczyszczenie organizmu wg Gersona To oczyszczenie jest zalecane szczególnie w ciężkich chorobach, bardzo skuteczne przy chorobach nowotworowych. Więcej »
Oczyszczanie ciała z toksyn - cz1 Organizm człowieka jest urządzeniem, które potrafi się samo oczyszczać i odnawiać. Ale w dzisiejszym świecie nawe ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.