• Era Zdrowia
 • Preparaty Monojonowe Invex Remedies
 • »
 • Preparaty Invex Remedies

Zdrowie w Różnych Kulturach

Wiele dawnych i niedawnych kultur ma unikalne podejście do tematyki zdrowia i leczenia. Ich poglady i filozofie różnią się, ale bywa, że jest wiele podobieństw. Ajurweda, medycyna tybetańska, praktyki Indian, ale i wiele innych. Posiadają głeboką wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu. I co najważniejsze, traktują człowieka całościowo. Zapraszamy tutaj do skorzystania z tej wiedzy często wciąż wykorzystywanej dziś.
Tagi podkategorii: zdrowie, leczenie, kultura

Artykuły:

 • Unikać twierdzeń, po prostu patrzeć

  Unikać twierdzeń, po prostu patrzeć

  Data dodania: 2013-12-15 02:40:45, Dodane przez: Munin
  Wyświetlony 3172 razy, Komentarzy: 0
  Możemy się po prostu mylić w twierdzeniu, źle interpretować zjawisko, nie widzieć go wyraźnie i wydawać górnolotne sądy. Co jest lekiem? Milczenie. Kahuni głoszą, że do prawdy prowadzi cisza. Prawda przejawia się w ciszy a nie wtedy, gdy coś twierdzimy. Nie w bełkocie umysłu.
 • Najgorszy z błędów i jego naprawa

  Najgorszy z błędów i jego naprawa

  Data dodania: 2013-11-18 00:33:00, Dodane przez: Munin
  Wyświetlony 2990 razy, Komentarzy: 0
  Zatroszcz się o swoje doświadczenie wewnętrzne. Huna jest wspaniała, bo można stosować ją praktycznie że wszędzie. Przez cały dzień możesz wzmacniać nie tylko doświadczenie na zewnątrz, ale wewnątrz. W końcu integrują się oba doświadczenia i przejawiasz moc w problemach.
 • Doświadczaj otwartej przestrzeni swojej natury

  Doświadczaj otwartej przestrzeni swojej natury

  Data dodania: 2013-10-21 11:41:53, Dodane przez: Munin
  Wyświetlony 3701 razy, Komentarzy: 0
  W tybetańskiej tradycji bon (i nie tylko) mówi się o doświadczeniu przestrzeni. Dlaczego ma być ono tak ważne? Dlaczego każdy człowiek powinien mieć i rozwijać to doświadczenia. W bonie przestrzeń i świadomość idą w parze. Gdy doświadczamy przestrzeni, doświadczamy świadomości i odwrotnie. Pogłębiając swoją świadomość, pogłębiamy i doświadczenie przestrzeni, którego efektem jest wolność.
 • Samouzdrawianie oddechem pranicznym

  Samouzdrawianie oddechem pranicznym

  Data dodania: 2013-08-13 12:19:17, Dodane przez: Munin
  Wyświetlony 7224 razy, Komentarzy: 0
  Wykonywanie powyższego ćwiczenia powinno opierać się na naturalnym doświadczeniu. Nie myśl wtedy, że coś ćwiczysz. Pobieraj czystą, jasną energię z przestrzeni i wprowadzaj ją do ciała, a wyprowadzaj do przestrzeni szary dym chorób, stresów i innych negatywnych właściwości. By zobaczyć efekty nie usztywniaj się, że wykonasz praktykę raz a potem czekać będziesz na wyniki. Ćwicz według odczuć poprawy stanu zdrowia i samopoczucia.
 • Haipule dla zdrowia

  Haipule dla zdrowia

  Data dodania: 2013-07-15 13:07:09, Dodane przez: Munin
  Wyświetlony 4561 razy, Komentarzy: 0
  Uzdrawianie szamańskie pomaga przede wszystkim przybliżyć się do swojej istoty, doświadczyć ducha i świata duchowego. Poza tym skuteczność na poziomie chorób fizycznych, w zwykłych warunkach, jest porównywalna z efektami, jakie osiąga wykwalifikowany bioenergoterapeuta lub duchowy uzdrowiciel.
 • Huna i haipule

  Huna i haipule

  Data dodania: 2013-06-26 00:24:46, Dodane przez: Munin
  Wyświetlony 4194 razy, Komentarzy: 0
  Wielu z nas marzy by prowadzić życie, które będzie robieniem tego, co naprawdę kochamy robić. Brakuje nam jednak odwagi, wiedzy i mocy, aby to zrealizować. Dlatego pomóc nam w tym momencie może ceremonia haipule. Nie wychodząc z domu możesz zorganizować sobie takie warunki, które przyczynią się do twojego prawdziwego sukcesu na każdym poziomie. To nie oznacza, że pozostaniesz tam siedzący i czekający na cud.
 • Chińskie bańki akupunkturowe

  Chińskie bańki akupunkturowe

  Data dodania: 2013-05-17 03:16:40, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6514 razy, Komentarzy: 0
  W tradycji chińskiej, bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości. Najczęstsze z nich to: przeziębienia, grypa, astma, nadciśnienie tętnicze, dolegliwości żołądkowe, impotencja, prostata, czyraki, hemoroidy, schorzenia stawów oraz bóle mięśniowe. Bańki stosuje się również do usuwania obcych ciał, pasożytów skóry (np. kleszczy), pozostałości jadu po ukąszeniach owadów i węży.
 • Polecamy książkę: "Ajurwedyjska książka kucharska"

  Polecamy książkę: "Ajurwedyjska książka kucharska"

  Data dodania: 2013-01-24 12:50:41, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5503 razy, Komentarzy: 0
  "Ajurwedyjska książka kucharska" to książka niezwykła, niepodobna innym książkom kucharskim ponieważ jest nastawiona na leczenie. Zawiera ponad 250 przepisów i jest rewelacyjnym przewodnikiem dietetycznym.
 • Terapia dźwiękiem - masaż misami tybetańskimi

  Terapia dźwiękiem - masaż misami tybetańskimi

  Data dodania: 2012-12-19 02:41:14, Dodane przez: IDAO
  Wyświetlony 6158 razy, Komentarzy: 1
  By pobudzić organizm do działania, wykorzystuje się min. dźwięki muzyki – tzw. MASAŻ DŹWIĘKIEM. Jest to niesamowita terapia wykorzystująca wibrację i brzmienie mis, gongów i dzwonków, co wpływa na nasze ciało, umysł i duszę. Masaż ten nie tylko więc usuwa blokady w ciele ale również poprawia przepływ energii i wzmacnia nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne oraz przywraca wewnętrzną równowagę.
 • Podstawy Tradycyjnej Chińskiej Medycyny oraz znaczenie emocji

  Podstawy Tradycyjnej Chińskiej Medycyny oraz znaczenie emocji

  Data dodania: 2012-01-07 21:29:22, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6553 razy, Komentarzy: 0
  W diagnozowaniu i leczeniu podstawowe znaczenie ma wewnętrzna energia życiowa Chi (zwana również żywiącym oddechem, tchnieniem życia, pierwotną siłą), która jest przyczyną wszelkich procesów zachodzących w organizmach żywych i w przyrodzie. Chi ma wpływ na myśli, emocje, odbieranie bodźców, ruch, trawienie, rozmnażanie się, itd., a więc na wszystkie aspekty życia.
 • Joga a dieta

  Joga a dieta

  Data dodania: 2011-07-27 22:44:50, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 5917 razy, Komentarzy: 0
  Odpowiednia dieta jest krokiem na drodze do fizycznej, psychicznej i duchowej harmonii, jaką daje praktyka jogi. Tradycyjna jogiczna literatura wyróżnia pokarmy satwiczne, tamasowe i radżasowe. Pokarmy satwiczne to pokarmy korzystne. Nazywa się je pokarmami czystymi. Pokarmy radżasowe mają charakter pobudzający, a pokarmy klasyfikowane jako tamasowe uznawane są za skażone. Pokarmów z tych kategorii należy unikać.
 • Definicja zdrowia według Majów

  Definicja zdrowia według Majów

  Data dodania: 2011-05-26 10:53:00, Dodane przez: Tomasz Szybki Wilk
  Wyświetlony 6369 razy, Komentarzy: 0
  W kulturze Majów człowiek zdrowy to ten który żyje w harmonii ze sobą i z całym swoim otoczeniem i 8 elementów jego życia są w harmonii. Taką samą filozofię stosowali również Chińczycy.
 • Ajurweda

  Ajurweda

  Data dodania: 2011-04-07 22:34:28, Dodane przez: Honia
  Wyświetlony 6178 razy, Komentarzy: 0
  Ajurweda traktuje ciało i umysł jako całość. Ajurwedyjska wiedza medyczna ujmuje człowieka holistycznie. Jest to nauka o nas samych, pozwala nam zrozumieć naszą naturę i odkryć nasze potrzeby. Zawiera nie tylko wskazówki dotyczące leczenia chorób ale i przepisy na to – co jeść, jak dbać o siebie, jak żyć by pozostać w harmonii, szczęściu, zachowując zdrowie i długie życie. Według nauk ajurwedyjskich życie czyli "Ajus" to nierozerwalny związek: umysłu, ciała i duszy. Dlatego medycyna ajurwedyjska nie ogranicza się do leczenia fizycznych (cielesnych) objawów chorób ale dostarcza wszechstronnej wiedzy o zdrowiu duchowym, mentalnym i emocjonalnym.
 • Medycyna chińska

  Medycyna chińska

  Data dodania: 2011-02-28 13:24:46, Dodane przez: rumian
  Wyświetlony 9686 razy, Komentarzy: 0
  Jak blisko człowieka jest ta „egzotyczna” dla wielu medycyna. Jak innym językiem mówi o człowieku, jego chorobach i ich leczeniu. Czy jest, wraz ze swoimi prawami, dla nas użyteczna? Czy jest przydatna dla człowieka, któremu przez lata kształcenia wmówiono, że prawdziwe jest tylko to, czego można dotknąć, zobaczyć, zważyć, posmakować? A jak zważyć Yin i Yang? Jak zobaczyć Pięć Elementów? Jak dotknąć CHI? Ile metrów ma wysoki poziom intuicji? Bez względu na to czy potrafimy, czy nie, odpowiedzieć na te pytania, prawa medycyny chińskiej nas też obowiązują w nie mniejszym stopniu niż Chińczyków. To z tej prostej przyczyny, że są one prawami natury.
 • Filozofia zdrowia za czasów Imperium Inków w Peru

  Filozofia zdrowia za czasów Imperium Inków w Peru

  Data dodania: 2011-02-28 00:28:23, Dodane przez: Tomasz Szybki Wilk
  Wyświetlony 7082 razy, Komentarzy: 0
  W starożytnym Peru porządek kosmiczny był widziany z perspektywy cztero-częściowej. Aby zagwarantować swoje własne zdrowie i relacje ze światem zewnętrznym, każda osoba musiała zachować harmonię z takim właśnie porządkiem. Zgodnie z tą filozofią, życie zależy od czynników z Nieba i z Ziemi, aspektów męskich i żeńskich; czynników powietrza i ziemi oraz czynników ciepła i zimna.
Kategorie Zdrowia
Zdrowie na e-mail
Podaj swój e-mail:
a będziemy powiadamiać Cię o nowościach
Naturalne Zdrowie i Suplementy
Agnieszka Biernat - terapeuta - dietetyk, specjalista ds. profilaktyki i promocji zdrowia.
Właścicielka Gabinetu Dietoterapii (badania genetyczne, testy na nietolerancje pokarmowe, testy zdrowia, porady zdrowotno-dietetyczne, jadłospisy, przepisy, zakupy z dietetykiem, kursy gotowania).

Autorka książek: „Dieta która żywi i leczy” oraz "Zdrowiej jesz - zdrowiejesz!", a także (rozwiń)
Ostatnie komentarze
Zaloguj się! Po co?

Przypomnienie hasła

Adres E-mail*
Na podany aderes email zostanie wysłane nowe hasło!

Szybka Rejestracja

Uwaga! Rejestrując się akceptujesz Nasz Regulamin
Mężczyzna* Kobieta*
Adres E-mail*
Nick*
Imię
Nazwisko
Hasło*
Potwierdź hasło*
Awatar
* Pola wymagane
Statystyki online
Użytkownicy online: 0
Gości online: 13
Ostatnie Artykuły w
Zdrowie w Różnych Kulturach
Unikać twierdzeń, po prostu patrzeć Możemy się po prostu mylić w twierdzeniu, źle interpretować zjawisko, nie widzieć go wyraźnie i wydawać górnolo ... Więcej »
Najgorszy z błędów i jego naprawa Zatroszcz się o swoje doświadczenie wewnętrzne. Huna jest wspaniała, bo można stosować ją praktycznie że wszędz ... Więcej »
Doświadczaj otwartej przestrzeni swojej natury W tybetańskiej tradycji bon (i nie tylko) mówi się o doświadczeniu przestrzeni. Dlaczego ma być ono tak ważne? Dla ... Więcej »
Samouzdrawianie oddechem pranicznym Wykonywanie powyższego ćwiczenia powinno opierać się na naturalnym doświadczeniu. Nie myśl wtedy, że coś ćwicz ... Więcej »
Haipule dla zdrowia Uzdrawianie szamańskie pomaga przede wszystkim przybliżyć się do swojej istoty, doświadczyć ducha i świata duchow ... Więcej »
Popularne Artykuły w
Zdrowie w Różnych Kulturach
Medycyna chińska Jak blisko człowieka jest ta „egzotyczna” dla wielu medycyna. Jak innym językiem mówi o człowieku, jego ... Więcej »
Samouzdrawianie oddechem pranicznym Wykonywanie powyższego ćwiczenia powinno opierać się na naturalnym doświadczeniu. Nie myśl wtedy, że coś ćwicz ... Więcej »
Filozofia zdrowia za czasów Imperium Inków w Peru W starożytnym Peru porządek kosmiczny był widziany z perspektywy cztero-częściowej. Aby zagwarantować swoje własn ... Więcej »
Podstawy Tradycyjnej Chińskiej Medycyny oraz znaczenie emocji W diagnozowaniu i leczeniu podstawowe znaczenie ma wewnętrzna energia życiowa Chi (zwana również żywiącym oddechem ... Więcej »
Chińskie bańki akupunkturowe W tradycji chińskiej, bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości. Najczęstsze z nich to ... Więcej »
Co u nas słychać
Polecamy pod choinkę - ostatni gwizdek! 2013-12-16 15:23:181 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Choinka. Czemużby nie sprawić komuś na prezent coś naprawdę zdrowego. \"Troszkę\" już suplementów i zdrowej żywności spróbowaliśmy, mamy wyrobione pewne opinie. Być może będziemy w stanie komuś pomóc w decyzji wyboru czegoś z bardzo szerokiego asortymentu produktów dla zdrowia.