Mydło glicerynowe z Reishi | ||

Kiedyś mydło można było zrobić samemu w domu topiąc łój wołowy który potem gotowało się w ługu sodowym w tzw. procesie zmydlania tłuszczy o którym niektórzy uczyli się w szkole. Dawno już takie praktyki zostały zapomniane i szare, dobre mydło do kąpieli odeszło juz dawno do lamusa. Kto z Nas ma dziś w swojej łazience mydło?- niestety większość z Nas zamieniła mydło na płyny do czyszczenia rąk, żele pod prysznic itp. Niestety detergenty te bardziej obciążają środowisko naturalne niż mydła, zarówno z powodu odpadków powstających w procesie ich wytwarzania jak i mniejszej zdolności do biodegradacji w środowisku naturalnym.
Tradycyjne mydło jest lepsze od wszelkiego rodzaju nowoczesnych środków myjących. Jednak dzisiejszy skład chemiczny mydeł jest daleki od tego, co używały nasze babki przed 1940 roku. Dawne tradycyjne mydła glicerynowe to jedne z najdelikatniejszych mydeł na rynku, a te które w swoim składzie mają perfumy i środki bakteriobójcze najbardziej podrażniają naszą delikatną skórę. Mydło w płynie ma te same składniki myjące, co mydło w kostce. Najczęściej są to działające silnie odtłuszczająco sole sodowe siarczanu laurylu. Mniej w płynnym mydle jest tłuszczu i substancji zagęszczających, natomiast więcej wody. Większość dzisiaj produkowanych kostek mydlanych ma w swoim składzie sztuczne i półsztuczne detergenty, takie jak sól sodowa tłuszczu zwierzęcego (sodium tallowate), sól sodowa oleju palmowego (pozyskiwanego z nasion tzw. sodium palmate) czy sól sodowa oleju kokosowego - choć produkowane są z roślin, to niestety są silnie przetwarzane i nie zachowują już swoich naturalnych właściwości naturalnych składników. Mydło w kostce może też zawierać substancje zmiękczające wodę na przykład sól pentasodową, sól disodową kwasu etylenodiaminotetraoctowego, substancje ujędrniające skórę jak kwas stearynowy i związki ułatwiające spłukiwanie jak chlorek sodu, sztuczne barwniki i perfumy, które wywołują wiele szkody w Naszym organizmie. To właśnie te składniki mogą się wchłaniać przez skórę i powodują, że stosowane w dzisiejszych czasach mydła mogą podrażniać delikatną skórę i wywoływać różnego rodzaju alergie, szczególnie skóry twarzy i rąk.
Dodawane do mydeł substancje nawilżające jak np. uszczelniające naskórek gliceryna, lanolina lub oleje roślinne działają skuteczniej, bo zostawiają na skórze cienką warstwę, chroniącą ją przed nadmiernym wysuszeniem.
Kupując mydło zawsze trzeba sprawdzać na opakowaniu jego odczyn pH. Jeśli jest to pH. 5,5-7 nie ma obawy, że mydło wysuszy skórę. Ten przedział pH odpowiada odczynowi kwaśnemu i obojętnemu, które skóra dobrze toleruje. Brak informacji o pH oznacza, że mydło jest mocno zasadowe i może wysuszyć naskórek. Mydło trzeba wybierać odpowiednio do typu skóry.
W naszej ofercie polecamy mydełko glicerynowe z Reishi. Wyprodukowane w 100% z naturalnych produktów pochodzenia roślinnego w połączeniu z gliceryną oraz z ekstraktem z Ganodermy Lucidum – REISHI. Stosowanie tego mydełka glicerynowego wpływa na ujędrnienie, wygładzenie i poprawę elastyczności Naszej skóry - Twarzy, Dekoltu, Biustu, Pośladków, Brzucha, Dłoni, Nóg.
* Wspomaga odbudowę kolagenu w skórze
* Chroni i zapobiega rozstępom
* Powoduje, że skóra staje się delikatna w dotyku
* Przywraca naturalne PH skóry
* Niweluje łojotoki i ogranicza wydzielanie przy tłustej skórze
* Nawilża gdy skóra jest sucha, zniszczona lub popękana
* Likwiduje cellulit
* Niweluje dolegliwości związane z ATOPOWYM zapaleniem skóry
* Całkowicie się wchłania działając jak balsam lub krem nawilżający
* Idealne dla alergików i osób o wrażliwej skórze
* Niweluje podrażnienia i stany zapalne w okolicach bikini
O skuteczności działania przekonaj się sam. A Twoi znajomi na pewno zauważa dużą zmianę wyglądu Twojej skóry.
Komentarze do artykułu: Mydło glicerynowe z Reishi
Zizi